KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Hauduv kana

Go down 
3 posters
AutorTeade
kerstinoltjan
Muneja
kerstinoltjan


Female
Postituste arv : 118
Age : 35
Asukoht : võrumaa metsade ja küngaste vahel
Registration date : 17/07/2010

Hauduv kana Empty
PostitaminePealkiri: Hauduv kana   Hauduv kana Empty16.03.14 0:31

Varasemalt kokku puutunud hauduvate kanadega aga praegune kana käitub kuidagi väga kummaliselt.
Sellest, et ta hauduma jääks hakkasin aru saama nii, et istus mitu päeva järjest pesa peal kuid õhtuti ronis õrrele. Sai ta siis lõpuks pandud eraldi küüliku puuri- söök, jook ees, esialgu oli uks lahti kuid nüüd on puuri uks kinni.
Täna lõuna paiku kuulsin, et laudast tuleb jube kisa. Lähen siis vaatama ja mis ma näen- see sama hauduv kana seisis puuri ukse ees ja kaagutas nii kõvasti nagu ta oleks tervelt kuu aega jutti munenud. No ehtne muneja kana kisa ainult, et kordades kõvem ja kõrvulukustav. Järgmisel hetkel läks ta munade peale tagasi ja istub siiani edasi. Panin talle alla 10 muna
Katsudes ei tundu munad nii soojad nagu nad ühel teisel kõrvalpuuris hauduval kanal on- kuigi ta istub kenasti munade peal. Hääle poolest ta ei "kolksu" ka. Mis asja see kana siis teeb- haub või mängib haudumist? Vahest lööb inimese peale ennast ka puhevile, kuid teisi linde ei kannata ta silmaotsaski. Kui on teistel muneja kanadel söögi aeg, siis ta lendab kohe pesa pealt ära sööma. Peale igat sööma lendamist sulgesin ta puuri kinni, kuid ära tuleb ta ikka. Nokib oma kausist kõhu täis ja istub tagasi pesale.

Ta on eelmine aasta inkuga hautud lind, täiesti tavaline kodukana

Tagasi üles Go down
gaxxy
Noorlind
gaxxy


Female
Postituste arv : 78
Age : 39
Asukoht : Viimsi
Registration date : 18/01/2014

Hauduv kana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hauduv kana   Hauduv kana Empty16.03.14 20:52

Mul üks kana tegi sama nalja. Algul vaatasin ja imestasin, et miks tal see munemine äkki nii kaua aega võtab - vanasti oli natuke aega ja valmis, ja siis hakkas järjest kauem istuma pesal. Kuna ta ei kloksunud, siis arvasin, et niisama mängib haudumist. Kuni üks päev jäi terveks päevaks ja ööks ka pesale. Hommikul kui süüa viisin, oli jälle pesalt läinud, aga igaks juhuks jätsin munad pessa, et vaatab, mis saab - kui ikka tõsi taga... Pärast oligi pesal tagasi, ja kuigi ta kordagi ei kloksunud ega midagi, jäigi pesale istuma. Ja haudus tibud välja ka, igati tubli emme on.
Ma arvan, et ju tal ikka see haudumise soov on. Alguses nad käivadki rohkem pesalt ära ka. Mõtlen, et see võib tuleneda sellest, et looduses ju muidu nad ikka mingi nädala "korjavad" mune ja kui piisav kogus koos, siis alles istuvad pesale. Sellest võibki olla see, et algul niiviisi jupiti istuvad, et nö "korjamisperiood" täis saaks.
Kui tibusid tahad, siis las ta mängib. Kui tal tõsi taga, küll ta siis teab, millal ja kui kaua ära võib olla ja kui ei ole tõsi taga, jätab asja katki. Kahju oleks ainult sellest, kui tibud juba munas arenema hakanud ja ta siis äkki leiab, et aitab.
Soovin parimat ja anna teada, kuidas kulgeb Smile
Tagasi üles Go down
kerstinoltjan
Muneja
kerstinoltjan


Female
Postituste arv : 118
Age : 35
Asukoht : võrumaa metsade ja küngaste vahel
Registration date : 17/07/2010

Hauduv kana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hauduv kana   Hauduv kana Empty20.03.14 2:20

Tõime mõlemad kanad munadega tuppa ära kuna ilmad on ikka liiga heitlikud. Üks öö oli lausa -13 kraadi. Siiani mõlemad kanad istuvad pesa peal. Kõnealune kana on ka loksuma hakanud aga turri ta ennast ei aja. Aga istub truult. Eks näha ole mis sealt tuleb või ei tule Very Happy
Tagasi üles Go down
kerstinoltjan
Muneja
kerstinoltjan


Female
Postituste arv : 118
Age : 35
Asukoht : võrumaa metsade ja küngaste vahel
Registration date : 17/07/2010

Hauduv kana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hauduv kana   Hauduv kana Empty29.03.14 22:57

Uudiste lainelt- see imelikult käituv kana saigi haudumisega hakkama. 5 tibu koorunud praegu. Ühe tibu on ta munas laiaks litsunud  Sad Võtsin igaks juhuks ülejäänud 4 muna tal alt ära ja panin inkusse kooruma. Oli teine juba koorunud tibudega väga ametis, ei taha riskida laiaks litsumisega. Ülejäänutel ka augud sees- ehk kooruvad inkus kenast ära, kisa on kõva seal.
Aga kummaline on see, et see mammi jäi teisena hauduma. Esimesena hauduma jäänud mammil aga pole ühtegi tibu tulnud. Tal peaks aeg täis olema juba... Munades on kõigis areng sees, miks nad ei kooru siis? Ta on kenasti hoolega pesa peal alati istunud, hoolas mamma tundus. Aga mida pole temal, pole tibusid... Ta ise tundub ka häiritud olevat. Vaatab oma pesa peal kael õieli, selline nägujustkui :" Aga kus minu omad jäävad"
Tagasi üles Go down
gaxxy
Noorlind
gaxxy


Female
Postituste arv : 78
Age : 39
Asukoht : Viimsi
Registration date : 18/01/2014

Hauduv kana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hauduv kana   Hauduv kana Empty30.03.14 0:16

Võta tal munad alt ära ja pane inkusse, inku tibud aga poeta talle külje alla. Siis saab tema oma tibud kätte ja sa saad inkubaatoris teisi mune hoolikamalt jälgida, et kas sealt üldse midagi tulemas on.
Tagasi üles Go down
kerstinoltjan
Muneja
kerstinoltjan


Female
Postituste arv : 118
Age : 35
Asukoht : võrumaa metsade ja küngaste vahel
Registration date : 17/07/2010

Hauduv kana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hauduv kana   Hauduv kana Empty30.03.14 1:45

Need kelle inkusse kooruma panin- tund ja nad olid kõik munast väljas. Aga ma nüüd ei saa aru kas ma olen seniilne või mis jama. Lugesin tibud mamma all kõik üle ja.... 11 elus tibu + 1 surnud. Oma arust ma panin sellel kanale alla 10 muna. Kuda moodi tal küll neid 12 olla sai  Rolling Eyes Teised kanad juurde munemas käia ei saanud kuna haudujad olid küüliku puuris lukutaga. Või vahetasid nad teise mammaga kohad ära, kahel puuril on vahesein vahelt puudu... Ma mitte ei mäleta kumma ma kumba puuri panin...
Aga võtan teiselt mammalt munad alt ära ja panen inkusse. Tibusid jalaga segada mida talle alla panna.
Tagasi üles Go down
karmen33




Female
Postituste arv : 2
Age : 42
Asukoht : audru vald pärnu maakond
Registration date : 04/10/2015

Hauduv kana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hauduv kana   Hauduv kana Empty04.10.15 20:37

Minul on ka esmakordne kogemus hauduva kanaga.Kanad olid meil vahepeal õuepeal lahti ja nüüd on nad oma aedikus,kuid eile avastasin et üks kana nii imelikult kaakutab nagu kanaema koos tibudega ja üritas muudkui aiast välja saada.Täna hommikul avastasingi et kana on vanas kuuris ja kaks muna all.Kuid ma ei usu et sealt miskit tuleb sest kanad meil ju öösel majas kinni ja need kaks munad külma käes ja pealegi pole meil kukke.Mida peaksin tegema,kas leidma uued munad ja kana majja viima koos uute munadega,seal ta saaks ju öösel ja päeval istuda.
Tagasi üles Go down
gaxxy
Noorlind
gaxxy


Female
Postituste arv : 78
Age : 39
Asukoht : Viimsi
Registration date : 18/01/2014

Hauduv kana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hauduv kana   Hauduv kana Empty05.10.15 0:24

Kui sa tibusid tahad, siis on sul haudemune vaja. ilma kuketa paraku jah tibusid ei saa. Kindlasti pane kana kuhugi eraldi istuma, kus teised teda segama ei pääse, söök ja jook ette ja las istub. Ega seal rohkemat ei olegi. Kolme nädala pärast peaksid siis tibud kooruma, esimesena tahavad nad süüa liiva, et pugu tööle hakkaks. Kõige lihtsam ja kindlam on toita neid tibude täissöödaga. Ülejäänu eest hoolitseb kanaema ise.
Kõike paremat Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Hauduv kana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hauduv kana   Hauduv kana Empty

Tagasi üles Go down
 
Hauduv kana
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kanadel sulgimine
» kana ei mune
» broiler kana
» Kana ei mune

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: