KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kodutoidu ja jahu %

Go down 
AutorTeade
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Kodutoidu ja jahu % Empty
PostitaminePealkiri: Kodutoidu ja jahu %   Kodutoidu ja jahu % Empty12.03.14 21:33

Tere

Oleme maapere, kes otsustas väikse startupi teha ning ka kanad võtta. Otsus tuli südamest, kuna me ei soovi vabrikkanade ja GMO mune ega liha. Alguses siis vaikselt ise püüame hakkama saada. Vanemad küll eluaegsed zootehnikud ja olen mitme kanapidajaga nõu pidanud. Samuti lugenud pikk.ee - linnukasvatus/sootmine/tootmiskari jm. materjale.

Mind huvitab söödaratsioon. Asi nimelt selles, et sai ostetud ports nisu ette ning talus oma veski. Aga põhi plaan oli siis see, et me saame põhi sööda osana ühe toiduainetööstuse (praaki või jääke), mis on üsna kvaliteetne (sisaldab palju valke jms.). Seda ollust võib nimetada ka siis mahlase-priske kodutoiduna. Vahekorda olen juba katsetanud ning plaanis pehme pudru sisse segada ka mineraale. Samuti saavad kanad ohtralt majapidamisest tulevat porgandit, kapsa jääke + õunu.

Kui läks kunagi koerte loomse toidu peale üle, siis leidsin söödarastiooni tabelid ja arvutasin päevase koguse. Nüüd on paras pähkel, palju mu nö. põhisööt 60% ja siis jahu 30% võib anda energiat ning sellest lähtuvalt mis on päevane kogus. Kanu ei pea üle söötma, ühed kanad mis meile "annetati" need sööks lõputult teri (olid vist vaid terade peal).

 study eks loen ja õpin edasi aga selle mõne kana puhul ei ole üldse küsimus. Kuid kui tekib idee, et peaks ikka 120 kana vms. siis vaikselt mõtlen sellist laadi.

Mies-Metsast
Tagasi üles Go down
 
Kodutoidu ja jahu %
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: