KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Pardimunade viljastatus + veekogule pääs

Go down 
4 posters
AutorTeade
sike
Tibu
sike


Female
Postituste arv : 28
Age : 42
Asukoht : Tln lähedal
Registration date : 25/02/2012

Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty
PostitaminePealkiri: Pardimunade viljastatus + veekogule pääs   Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty26.02.14 8:29

Mul on soov saada pekingi pardilt inkubeerimiseks sobivaid mune. Saan aru,et selle eeldus on, et pardid saaksid sulistada vees.
Minul pardid vabalt veekogule ei pääse ja praegu neil ka basseini ei ole. Nüüd pean aru,et mis oleks mõistlikum mul teha.

Tiik on küll olemas, aga majast veidi eemal, hoovist väljas (ca 50-70m metsa sisse). Pardid on eelmise suve omad ja siiani mul hoovist väljas pole käinud. Ei julge neid üksi metsas asuvasse tiiki küll lasta. Praegu tundub lihtsam nende aedikusse mingi veekogu tekitamine. Kui suur ja sügav see peaks olema, millised on teie soovitused?

Varem oli plaan tiigi äärde mingi spetsiaalne pardimaja ehitada, aga vot mina kardan metsloomi. Kuidas seda elupaika selliselt piirata, et rebane või muu elukas neid kätte ei saaks. Suve poole on kindlasti ehk võimalik mul nende harjutamine ise tiigi äärde, kutse peale tagasi kutsumine. Aga praegu kevadel ei oska kohe kusagilt alustada, aga masina tahaks munadega vaikselt juba käima panna.
Sügisel sai noortele kampa võetud paar täiskasvanud parti, kes on väga arad ja võõristavad ja keda ma sügisel ei suutnud endaga eriti sotsialiseeruda. Seetõttu on kogu kari veidi umbusklik ja ma ei usalda, et nad mul kutse peale kohe hoovi tagasi tulevad.
Tagasi üles Go down
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pardimunade viljastatus + veekogule pääs   Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty26.02.14 8:46

Minul käivad pardid iga päev väljas basseinis sulistamas.Seda ka siis kui väljas oli üle kümne kraadi külma.Kusjuures nad ei kippunud üldse sooja lauta.Sealsamas vees leotas ka isapart oma naisi nii et vesi lendas.
Lõin neljast lauast kokku küna meeter korda meeter panin tavalise kasvuhoone kile sisse ja lasin sinna vee sisse.Said pestus ja kõik olid rahul.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pardimunade viljastatus + veekogule pääs   Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty26.02.14 9:18

Ei ole partidel häda ühti selle vees viljastumisega-teevad seda vanainimeste asja kuival maal ka.Pane aga julgelt munad sooja.Hanedega on see veeteema natuke tähtsam.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
sike
Tibu
sike


Female
Postituste arv : 28
Age : 42
Asukoht : Tln lähedal
Registration date : 25/02/2012

Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pardimunade viljastatus + veekogule pääs   Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty01.03.14 21:36

Tänan! Siis üle ei muretse, aga üritan mingi basseinikese siiski kombineerida.
Tagasi üles Go down
sike
Tibu
sike


Female
Postituste arv : 28
Age : 42
Asukoht : Tln lähedal
Registration date : 25/02/2012

Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pardimunade viljastatus + veekogule pääs   Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty13.04.14 1:59

Olen nüüd niikaugel, et saan inkubaatori elu esimeste pardimunadega käima panna.
Saan aru,et muud erinevust pole kanadega võrreldes kui et pean mune 2x päevas pritsima ja jahutama ja kogu lugu? Temp on sama, ainult kauem läheb aega.

Küsimus on mul munade sitasusega seoses. Kanamune pole ma iial puhastanud ega pesnud, aga munad on mul ka väga puhtad olnud. Pardid aga, peidavad oma muna meelega mööda õuet ja plätserdavad neid poriseks, et keegi neid ei leiaks Smile Oskab keegi mulle öelda, et on see hädavajalik nende puhastamine?
Tagasi üles Go down
mirjam põder
Tibu



Female
Postituste arv : 29
Age : 46
Asukoht : raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pardimunade viljastatus + veekogule pääs   Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty13.04.14 2:59

mul nii hane kui ka pardimunad mustad aga pesnud neid pole.Kusjuures pardimunade viljastatavus väga hea.pole neid kunagi pesnud ja ilusti tulevad välja.
Tagasi üles Go down
sike
Tibu
sike


Female
Postituste arv : 28
Age : 42
Asukoht : Tln lähedal
Registration date : 25/02/2012

Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pardimunade viljastatus + veekogule pääs   Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty13.04.14 4:59

väga hea! teen ka nii
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pardimunade viljastatus + veekogule pääs   Pardimunade viljastatus + veekogule pääs Empty

Tagasi üles Go down
 
Pardimunade viljastatus + veekogule pääs
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Pardid-
Hüppa: