KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kas tibu või noorkana

Go down 
+4
Annika
Valentina11
Jaanikese
foksi
8 posters
AutorTeade
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

Kas tibu või noorkana Empty
PostitaminePealkiri: Kas tibu või noorkana   Kas tibu või noorkana Empty04.02.14 22:55

Kumb oleks mõistlikum osta, kas tibu või noorkana.Mõtlen siis neid hy-line omasid.Eelimsel aastal läks tibude üleskasvatamisel sööda arvestus segi, aga tundus nagu polekski eriti suurt vahet tibudele kulunud sööda, soetamismaksuse ja noorkana ostusummal.Lisaks veel enda töö ja vaev .Aga kuna täpset arvestust ei pidanud, siis ...mis oleks siis õigem? Seda siis mitte ainult siis sööda kulu arvestades, võibolla on ise tibust üleskavatamisel omad eelised? Kui rääkida ca 20 kanast.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kas tibu või noorkana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tibu või noorkana   Kas tibu või noorkana Empty04.02.14 23:47

Ma pole küll väga täpset arvestust pidanud, aga ma ei usu, et rahaliselt seal väga suurt vahet oleks.
Tibude üleskasvatamisel on minu meelest pigem selline emotsionaalne eelis- saab jälgida seda arenemise protsessi (eriti kui on ka lapsed), lisaks see linnuga kokku kasvamine e vastastikune "oma" tunne. Lisaks muidugi see, et tibudena on võimalik saada erinevaid huvitavaid tõuge. Noorkanadena on võimalik saada pigem noid krosse, aga need ju huvi pakkusidki Smile

Noorkanade võtmise üheks suureks plussiks on kindlasti see, et hakkad varem mune saama- ma pean silmas seda, et kodustes tingimustes on ikka suht keeruline saada kevadeks muneva hakkavaid noorkanu, pigem jääb see ikka sinna suve lõppu-sügiseks.
Tagasi üles Go down
Valentina11
Tibu
Valentina11


Female
Postituste arv : 15
Age : 70
Asukoht : Tartu maakond
Registration date : 02/11/2013

Kas tibu või noorkana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tibu või noorkana   Kas tibu või noorkana Empty05.02.14 1:02

Jagan Jaanikese arvamust!
Tagasi üles Go down
Annika
Tibu
Annika


Female
Postituste arv : 37
Age : 38
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 27/01/2013

Kas tibu või noorkana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tibu või noorkana   Kas tibu või noorkana Empty06.02.14 7:07

Tibude eeliseks on ka see, et nad kasvavad üles rohelisel rohul mitte vabrikusöögil ja tingimustes.
Tagasi üles Go down
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

Kas tibu või noorkana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tibu või noorkana   Kas tibu või noorkana Empty06.02.14 8:08

Ise eelistan tubusid kuid olen kasutanud ka varianti noorkana ,täiskasvanud kana ja ka teise aasta kana.Ma muidugi ei tea mille alusel selekteeritakse tibud kanadeks ja kukkedeks ja kas see on õppimata silmale üldse võimalik siis võib eelnevat kukeaastat vaadates tekkida üllatusmoment kus ostetud kanad hakkavad mingil ajal õppima kiremist.Ostes vanema isendi on suur tõenäosus et ta orientatsiooni nii kergelt muutma ei hakka
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Kas tibu või noorkana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tibu või noorkana   Kas tibu või noorkana Empty06.02.14 9:31

Alustasin noorkanadega.Sellega kaasnesid jamad,aga lõpuks said haavad parandatud, suled selga ja vabakana elu selgeks.Õpetad jooma, sööma, õues käima..
Sai kasvatud tibusi-kanaga ja ilma.Kanamammaga on muidugi kergem.Päike, värske õhk ja roheline kraam- need on väga võimsad asjad, millega tibusi turgutada.Tööd on tittedega jah rohkem aga kontrollitud lapsepõlv annab minu arust tugevama ja arukama linnu.
Tagasi üles Go down
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

Kas tibu või noorkana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tibu või noorkana   Kas tibu või noorkana Empty06.02.14 22:32

Ma ei teagi...eelmine aasta sai ostetud 30 tibu, kellest kõik osutusid kanadeks ja välja langemise % oli ka null.Tänaseks päevaks kasvanud igati ontlikeks kanadeks Smile.Noorkanu sai ka eelmine aasta proovitud ja samuti positiivne kogemus, ei oska midagi ette heita.Äkki mul lihtsalt vedas nendega.
Teise aasta kanadega oli minu isiklik kogemus kurb, üle poole läks teisele poole vikerkaart ja ka muud kombed jätsid soovida (aga ise ka algaja, seega mine tea, mis see põhjus tegelikult võis olla), aga rohkem neid aastaseid ei julge osta.
Tibud on toredad ja tööd ma ka nii väga nendega ei pelgaks, kardan, et ei jätku piisavalt aega.Muidu oleks jah nn. kontrollitud lapsepõlv.Kanamammad iseenesest olemas braamade näol, aga kas kanamamma võib lasta koos tibudega kanakarja sisse kohe?Kui võiks, siis ostaks tibud.
tänud kaasa mõtlejatele.
Tagasi üles Go down
tibi
Noorlind
tibi


Female
Postituste arv : 55
Age : 46
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 28/12/2010

Kas tibu või noorkana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tibu või noorkana   Kas tibu või noorkana Empty08.02.14 21:29

Tervitus. Oled kindel,et need mammad ikka on kohe nõus võõraid tibusid kantseldama? Mina ise kindlasti ei paneks kana koos tibudega karja sekka.Juba toitmise pärast ei paneks.
Tagasi üles Go down
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

Kas tibu või noorkana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tibu või noorkana   Kas tibu või noorkana Empty09.02.14 6:07

Tervitus jah.
99 % kindel:), vähemalt eelmine aasta võeti võõrad tibud tänuga vastu Smile, lausa nii, et sokutasin kolm nädalat hiljem veel paar tibu talle juurde ja ka nemad kaaperdati omale tiiva alla Smile.
Eelmine aasta hoidsin samuti tibudega eraldi, hiljem, kui suurde karja panin, siis ema kaitses.Söötsin nii, et valvasin ise juures.Päris väikseid ei julge ikkagi suurde karja panna.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kas tibu või noorkana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tibu või noorkana   Kas tibu või noorkana Empty09.02.14 7:23

Kui oled jälgia-nautleja tüüp siis kana all hautud tibud aga muidu selleks tehtud super munejad noorkanad,vanu mitte iialgi.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

Kas tibu või noorkana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tibu või noorkana   Kas tibu või noorkana Empty09.02.14 8:47

Ma olen nii jälgija, kui ka midagi vahepealset Smile, ehk ilmselt valin osa noorkanu ja kuna inimene on nõrk ja need kanad on lausa võimatult lahedad, siis pole kindel, et suudan vastu seista, kui osa tekib ka tibudena , misiganes moel nad siis tulevad Smile.Tänud.Vanu tõesti ei iial.Ja supermunejad on nad tõesti Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kas tibu või noorkana Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tibu või noorkana   Kas tibu või noorkana Empty

Tagasi üles Go down
 
Kas tibu või noorkana
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Vuti tibu
» Kiusaja tibu.
» Tibu varbad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: