KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kuidas taltsutada kurja kukke?

Go down 
+7
koduperenaine
JMaret
urki
Annika
Valentina11
Roosinupp
meeri
11 posters
AutorTeade
meeri




Female
Postituste arv : 9
Age : 53
Asukoht : viljandimaa
Registration date : 04/10/2013

Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty28.01.14 5:43

Tere,
Minu tänane käik kanamajja söögikausi järgi lõppes sellega, et sain kuke käest nokaga. Siiani ta on mind ainult aeg ajalt tõreda pilguga vaadanud ja torisenud omaette. Kui veel õue-aega oli, siis meespool kurtis pidevalt, et kukk talle seljatagant ligi tikub (kuigi päris kallale ei jõudnud kunagi minna ja sai kohe nahutada selle eest). Nüüd siis oli kord minu käes.

Kahju oleks teda kohe potti panna, sest kanu kaitseb ta hästi (meil on kanad vabapidamisel ja korra on ta rebasega korraliku kakluse maha pidanud) ja on muidu ka suur ja kena iludus, kohe kaunis vaadata Smile Samas on mul kodus väike tütar, kellele meeldib hirmsasti kanadega koos minuga toimetada. Praegu saan veel neid lahus hoida, aga kui kevadel kanad jälle välja, peavad nad ühe hoovi peal hakkama saada. Kas on lootust, et kui ise veel kuke kuidagi paika saab, siis ei lähe ka lapsele kallale?

Aitäh, kellel kogemusi ja oskavad vastata!
Tagasi üles Go down
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty28.01.14 6:07

Kardan, et probleem ei kao. Meil oli Napoleoni-kompleksiga siidikukk, kes lapsi ründas. Andsime ära. Teise kukega läks asi puberteedieas käest ära, enne oli sülekukk.(see vist oligi viga, ei austanud kedagi enam...).Ajas lapsi õuel taga, need ronisid hirmuga õunapuu otsa..Sai peajagu lühemaks tehtud kukk, on paremaid ja probleemivabamaid ka olemas.
Tagasi üles Go down
meeri




Female
Postituste arv : 9
Age : 53
Asukoht : viljandimaa
Registration date : 04/10/2013

Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty28.01.14 6:41

Kas kuke tigedus võib oleneda ka tõust? Päris loobuda kukest oleks kahju, sest nii kui selle isendi majja tõime, hakkasid kanad korralikult munema! Ma polnud ennem näinud 100%-list munemist, nüüd on pool ajast 100% ja ülejäänutel päevadel jätab üks kana munemata. Seega tõeline munelepanija!

Kas on olemas mõni nö rahulikum tõug. Hetkel meil marans.
Tagasi üles Go down
Valentina11
Tibu
Valentina11


Female
Postituste arv : 15
Age : 70
Asukoht : Tartu maakond
Registration date : 02/11/2013

Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty28.01.14 7:48

Tagasi üles Go down
Annika
Tibu
Annika


Female
Postituste arv : 37
Age : 38
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 27/01/2013

Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty28.01.14 8:20

Mina ei usaldaks lapsega seda kukke. Lapsel endal oleks hea natuke kukele ämbriga panna aga iseasi kas laps aru saab millal ja kellele tohib ja millal mitte. Tean küll lugusid, kus kukk vaid lapsi taga ajas, suuri mitte.
Tagasi üles Go down
meeri




Female
Postituste arv : 9
Age : 53
Asukoht : viljandimaa
Registration date : 04/10/2013

Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty28.01.14 10:18

Aitäh, Valentina11, leidsin nüüd ka foorumi otsingu üles. Otsisin ennist hoolega, aga nüüd sain aru, et seda kohta näitab ainult sisse loginuna.
Tagasi üles Go down
urki
Noorlind
urki


Male
Postituste arv : 52
Age : 36
Asukoht : Keila raj., Nissi kn
Registration date : 29/06/2011

Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty28.01.14 21:51

Loodus mõistab vaid tegude keelt. Mis paika ei lähe peab saama paika _löödud._

Teoreetiliselt kukel lapsega ruumipunkti küsimust ei teki, sul laps vist ei tiku sinna kus kukega konflikt hakkaks. Või on seda juba olnud? Kui vana on laps? Kas ta ise kardab kukke, või otsib sidet sellega? Kõigepealt tuleks muidugi endale selgeks teha see kukega suhtlemine ja alles siis hakata lapse asja vaatama. See kukega suhtlemine on veidi teise nurga alt toimib, kui kanadega.

Siin on mingi Murphy paradoks ka mängus, kes kurja kukega hakkama saab, sellel on suuri raskusi kurjade kukkede hankimisega, kes neid ei taha, sel on neid õu täis.
Tagasi üles Go down
JMaret
Tibu



Female
Postituste arv : 49
Age : 48
Asukoht : Ida-Viru
Registration date : 22/08/2013

Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty28.01.14 22:41

Mäletan lapsepõlvest, et meil ka kuri kukk oli, läks isale kallale. Isa võttis kuke ja pani selili maha. Tuli ise vaikselt ära ja kukk oligi päris pikka aega selili, kuni ükskord taipas püsti karata. Peale seda enam isa ei rünnanud... Ei tea, kas oli asi konkreetses kukes, aga toimis..
Tagasi üles Go down
koduperenaine
Tibu
koduperenaine


Female
Postituste arv : 29
Age : 46
Asukoht : ida-viru
Registration date : 03/04/2011

Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty29.01.14 0:43

Kukk jääb selili lamama kui talle heinakõrs kaela peale panna. Isaste lindude-loomadega on jah nii, et ei tohi neid väiksena nunnutada, maksavad kätte hiljem.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty29.01.14 5:56

Kahtlustan ka, et sõbralikuks ta enam ei hakka.
Pealegi näitab minu kogemus, et mida kevadisemaks õues läheb, seda kurjemaks lähevad kuked. Isegi minu oma, kes muidu "korralik", hakkab mind kurja pilguga saatma Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
meeri




Female
Postituste arv : 9
Age : 53
Asukoht : viljandimaa
Registration date : 04/10/2013

Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty30.01.14 0:46

Aitäh kõigile vastanutele. Eks tuleb nüüd hoolega vaagida-kaaluda kahe variandi vahel - ehitada kanadele hoovi väike aedik millega saab piiratud nende praegune suur liikumisala (see mulle väga muidugi ei meeldiks, sest nad hullult armastavad metsa ja võsa all tuuseldada ning omale head-paremat maiustamist hankida) või kukest loobuda. Sellest oleks ka jälle kahju, sest vahva on kuidas ta neid karjatab, neile nokkimist siblib ja siis sööma kutsub ning siis loomulikult see munemise värk ka.

Nokk kinni, saba lahti Smile
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty30.01.14 8:21

Otsi parem uus kukk, kes pole kuri - kõige lihtsam variant. Ilma kuketa on kanad kurvad küll Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty30.01.14 8:25

Olen samuti seisukohal,et valikuvariante on kaks.
Säilitada vana,ilus,hea ja tige kukk või vahetada uue vastu.Minu arust mingit garantiid pole et uuem on parem.Või annab keegi kanapidajatest garantii et vahetatud kukk on sõbralik ja ei muutu kunagi kurjaks.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty30.01.14 8:37

Mingeid garantiisid keegi kindlasti kaasa anda ei saa, aga mu meelest tuleb lihtsalt kohe piirid paika panna ja teha kukele lihtsalt selgeks, kes majas peremees/naine on. Mul endal ei ole ühegi kuke ega ka ühegi teise linnuga (isegi hauduv kalkun laseb pesa kallale) probleeme olnud, küll aga tean, et minu juurest viidud kukk on uut perenaist rünnanud.
Tagasi üles Go down
Heli
Tibu
Heli


Female
Postituste arv : 19
Age : 47
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 24/05/2012

Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty18.02.14 19:30

Mäletan et vanaema pani sellise kuke lihtsalt potti.. meie kukk oli väga lahke..isegi paitada lasi...ka mune lasi vaadata ja vötta..
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas taltsutada kurja kukke?   Kuidas taltsutada kurja kukke? Empty

Tagasi üles Go down
 
Kuidas taltsutada kurja kukke?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kuidas valida kukke
» Kuidas eristada kana ja kukke - kiire!

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: