KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Noorkanade toitmine?

Go down 
+2
vatijope
viiruk
6 posters
AutorTeade
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

Noorkanade toitmine? Empty
PostitaminePealkiri: Noorkanade toitmine?   Noorkanade toitmine? Empty11.06.13 5:18

Tere! Vajan nõu noorlindude toitmise osas. Tahtsin küsida, kuidas te toidate oma noorlinde, kes on tibutoidu söömise lõpetanud, aga munemiseni on veel aega küll. Minu omad sõid 6 nädalat tibutoitu, siis järk-järgult hakkasin lisama tibutoidu hulka munakanade täistoitu, kuni 8 nädalani ja siis edasi said ainult munakanade täistoitu. Hetkel on nad mul u. 10 nädalased ja söönud seda Saaremaa GMO vaba munakanade täistoitu. Nüüd aga lugesin netist ingliskeelset juttu, kus ütles, et enne 18 nädalat, ehk siis enne oodatavat munemise alustamist, ei tohi noorlindudele munakanade täistoitu anda, sest see liiga vänge ja sisaldab liiga palju kaltsiumi, mis võib kana maksale halvasti mõjuda. Siis tekkiski küsimus ja paanika, et kas ma olen valesti teinud. Ma ei tea, et kuskil müüdaks noorkanadele mõeldud toitu? Või kas ma pean täistoitu lahjendama, lisades sinna hulka lihtsalt odrajahu näiteks. Noored mul muidu täie tervise juures... aga lihtsalt hakkasin muretsema! Lisaks täistoidule olen andnud hommikul-õhtul ka lisaks putru, sest nad hullud selle järele. Andke nõu või jagage kogemusi!
Tagasi üles Go down
vatijope
Tibu
vatijope


Male
Postituste arv : 32
Age : 51
Asukoht : Virumaa
Registration date : 30/04/2013

Noorkanade toitmine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noorkanade toitmine?   Noorkanade toitmine? Empty11.06.13 5:45

Näiteks:
Farmplanti kodulehelt:
Kanade täiendsööda andmisel tuleb järgida soovitust: noorlindudele 18% täiendsööta, 79% teravilja ja 3% lubjakivi, munejatele kanadele 20% täiendsööta, 71,5% teravilja ja 8,5% lubjakivi.

Kui kana käest küsida, kumba ta eelistab, nisu või otra, siis tuleb oder endal ära süüa.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Noorkanade toitmine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noorkanade toitmine?   Noorkanade toitmine? Empty11.06.13 6:25

Üks räägib täissöödast,teine aga täiendsöödast ?Kui endale tibutoitu otsisin nägin ka noorlindudele mõeldud sööta aga kus ei mäleta.Ehk Kiti annab õiged vastused.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
tayvo20
Muneja
tayvo20


Male
Postituste arv : 210
Age : 32
Asukoht : Kilingi-Nõmme
Registration date : 05/06/2009

Noorkanade toitmine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noorkanade toitmine?   Noorkanade toitmine? Empty11.06.13 8:07

Pärnumaal kilingi nõmmes on ka jahuveskis nii tibudele kui ka noorkanadele sööta
Tagasi üles Go down
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

Noorkanade toitmine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noorkanade toitmine?   Noorkanade toitmine? Empty11.06.13 8:48

No vot, noorkanade sööta olekski vaja, ise segada ja eksperimenteerida on ka võimalik, aga kas see ka head tulemust toob? Ma ei ole kuskil müügil näinud, Kitil ei ole minu teada ka nimekirjas noorlindude sööta. Miks see nii on? Suvel võiks ju kuskil müügil olla, siis tibude kasvatamise kõrgaeg... aga ma saan aru, et munakanade täisöödaga söötmine ei ole siiski õige? Kiti aita!
Tagasi üles Go down
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

Noorkanade toitmine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noorkanade toitmine?   Noorkanade toitmine? Empty11.06.13 19:58

Farmplandi poodides on olemas noorlindude toit. (kuid see GMOga)
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Noorkanade toitmine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noorkanade toitmine?   Noorkanade toitmine? Empty12.06.13 0:12

Farmplant müüb jah, noorlindude sööta. Eelmisel aastal küll polnud kindel, mis seal sees oli, kuna kord oli asi graanulis ja siis jälle mitte ja küsimuse peale, et miks nii nad väitsid, et granuleerituna seda ei tehtagi ja sel juhul nad ei tea, mille kotile see silt peale pandud oli -  seepärast ma sel aastal ei võtnudki. Kui juhtub, et saan mõne tesie tootja oma, siis võtan kindlasti sisse ja panan ka info kodukale üles.

Ise annan 2+ kuud tibude sööta ja siis lähen üle munakanade omale. Et see neile liiga tugev poleks, annan juurde vilja.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

Noorkanade toitmine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noorkanade toitmine?   Noorkanade toitmine? Empty12.06.13 2:03

Ma seda FP oma ostsin kevadel ühe koti ja õnneks on kõik elus veel... Aga kuna kolmekuused juba koos vanadega, siis söövad ühist toitu ehk munakana oma. Kuked oleks võinud jah tegelikult erinuumale panna,läksid selle toiduga väga elumeheks..
Tagasi üles Go down
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

Noorkanade toitmine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noorkanade toitmine?   Noorkanade toitmine? Empty12.06.13 9:36

Aitäh, ma sain siiski targemaks! Loodan, et siiani tibudele liiga ei teinud. Seni kuni asjalikku noorlindude sööta müügil pole, lahjendan munakanade täistoitu, ehk pooleks jahuga... juurde putru ja värske rohi ja küll kasvavad. Osad kuked on küll juba mehemõõtu ja üritava kireda, ise alles natuke üle 2 kuu... ja tibutoit hakkab otsa saama, peab Kiti juurde sõitma Smile
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Noorkanade toitmine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noorkanade toitmine?   Noorkanade toitmine? Empty03.07.13 23:08

Nüüd on Söödatoas noorlindude sööt ka saadaval - 20kg kott on hinnaga 11.50EUR.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Sponsored content





Noorkanade toitmine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Noorkanade toitmine?   Noorkanade toitmine? Empty

Tagasi üles Go down
 
Noorkanade toitmine?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Faasani toidulaud.
» Tibude toitmine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: