KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?

Go down 
+3
Admin
fosse
kita
7 posters
AutorTeade
kita

kita


Female
Postituste arv : 4
Age : 51
Asukoht : tartu
Registration date : 30/01/2013

Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty29.04.13 2:12

Tere,
Miks Pekingi ja Jooksukate tibudel on sisikond nabast väljas koorudes? Tibu ei ole mitte kollane (Pekingi) vaid valge karvastikuga ja kollakas kott on nabast väljas? Mida ma olen valesti teinud?
Inkus on temp. 37,0-37,5 ja niiskus 50%. Enne koorumist siis 37,0 ja 60%. Mida arvab tarkade klubi :O)
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty29.04.13 4:52

Mis tüüpi inkuga on tegu? Võimalik, et temperatuur on olnud liiga madal.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty29.04.13 5:56

Mina alustan 37,8
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
kita

kita


Female
Postituste arv : 4
Age : 51
Asukoht : tartu
Registration date : 30/01/2013

Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty29.04.13 19:04

Inku on R COM 50 ja R COM 20.
Partide inkubaatoris olen hoidnud järgmist keskkonda:
1...6päeva 38c pööramine sees (iga tunni tagant) EI jahuta eraldi (kaant ei ava)
7...8päeva 37,5c (kõik muu sama)
9...12päeva 37,5c (olen LED valgustiga läbi valgustanud ja praagi kõrvaldanud) olen ka uued sisse pannud ca´10uut muna.
13...21päeva 37,5c (jahutada paar korda päevas, hoian kaane maas 15min umbes)
22...lõpuni 37,00c EI PÖÖRA! (jahutan paar korda päevas jälle 15-20min.)
Märgin noka tokside kuupäeva ja aja vildikaga peale munale. Siis hakkan rahusteis sööma :O)
Üritan mitte käsi veriseks teha aga see tavaliselt ei õnnestu. Aitan pintsettidega neid koorujaid, kes juba kaks päeva nokatoksiga, kes ise pole tervet ringi katki toksinud.
Peale koorumist tõstan inkust infrap. lambi alla ja hoian frotee käterätiku peal. Ette panen joogivee. Teisel päeval panen igaks juhuks noka vette ja joodan tibu. Siis läheb ette keedetud muan ja ka tibu täissööt Farmplant või Tallegg. Hiljem kui tibud nädalased, annan salatit, porgandit, idusid, kurki, jms. (seda siis talvel kui rohelist pole õues). Infrapuna lambi all hoian tibusid kuni 30päeva. Peale seda olen viinud linnud lauta, teiste lindude ja lammaste juurde. Hoian eraldi aedikus. Ees on kruus, vesi kausiga, terve nisutera ja lisaks veel Farmplanti broilerite toit. Täna on 30.040.2013 ootan juba seda vaatepilti kui nad mul tiigi suunas jooksevad ja ujumisega algust teevad! Kena kevadet kõigile!
Tagasi üles Go down
kita

kita


Female
Postituste arv : 4
Age : 51
Asukoht : tartu
Registration date : 30/01/2013

Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty29.04.13 19:18

Niiskus alguses 50% parditibudele, enne koorumist (22päevast alates) niiskuse tõstan 60%-le.
Tagasi üles Go down
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty29.04.13 19:46

Haudere¾iimi eri linnuliikide kohta saab vaadata aadressilt www.catoire-fantasque.be ja sealt lehelt valida calendrier d`incubation. Seejärel valida linnuliik ja hautamise alguse kuupäev. Seejärel kuvatakse päevade lõikes temperatuurid ja niiskused, jahutamise ja pritsimise vajadus jne. Täiesti asjalik lehekülg. Google translate abil saab neid linnunimesid tõlkida (prantsuse keel).
Selle lehe järgi olen pardimune hautanud inkubaatoriga r com 20. 1.-26. päevani t 37,7 ja niiskus 50%, pööramine iga tunni järel. 27.-28. päeval t 37,7 ja niiskus 70%, enam ei pööra. Jahutamist alustan 8. päevast alates 5 minutist pikendades seda järgnevatel päevadel 5 minuti kaupa kuni 30 minutini. Jahutamiseks tõstan munad inkubaatorist välja. Täpselt kella ei vaata, kui munad tunduvad jahedad, siis tõstan inkubaatorisse tagasi. Seejärel pritsin toasooja veega. 27.-28. päeval ei pööra ega jahuta. Kõik pojad on kenasti koorunud ja elujõulised olnud.
Tagasi üles Go down
kita

kita


Female
Postituste arv : 4
Age : 51
Asukoht : tartu
Registration date : 30/01/2013

Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty29.04.13 20:19

Kas täisautomaatsel inkul siis tõesti peab koguaeg mune välja võtma ja jahutama!? Kas Karin kommenteeriks palun? Tema käest inkud ostetud!
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty29.04.13 23:01

Kui sul on R-com 50, siis ei mõista ma, miks sa seda temperatuuri seal muudad?! Mul on sama aparaat, muudan vaid niiskust. Probleemi pole! Kooruvad ka teravasse otsa augu teinud pardid. Aitamist vajavad vaid viimased tibud, mis looduse poolt oleks jäänudki koorumata. Kuna ma tahan ikkagi liha ka süüa, siis aitan järgi.
Tagasi üles Go down
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty29.04.13 23:06

Kuna r-com 20 puudub jahutusfunktsioon ning kaane avades kütab inkubaator edasi ja laulab teatades, et kaas on lahti, siis pean mõistlikumaks jahutamiseks munad välja tõsta. 18 muna pole ka väga suur kogus. Pean jahutamist parema koorumise huvides siiski vajalikuks.
Tagasi üles Go down
Pekka Iiskonmaki

Pekka Iiskonmaki


Male
Postituste arv : 2
Age : 69
Asukoht : Lahti, Soome
Registration date : 29/12/2012

Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty30.04.13 0:20

Tere!

Sul on start niiskus liiga madal. Temperatur 37,8 on Ok aga niiskus peab olema 60% ja alates 18 päeva 70% ja temperatuur 37,2 ja mitte keerata mune pärast 19 päeva.
See on nuud siis kana.

Partile ja hanele pane 7 päeva juurde. Siis 25 päeva ja 26 päeva. Pärast kumme päeva pritsi triikimispudeli ka mune kord päevas.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty30.04.13 4:52

Ei ole niiskus liiga madal!!! Ka partidel hoian esimesed 22-24 päeva niiskuse 45% peale, edasi koorumise ajal 70%. Temperatuur ma reeglina ei muuda, algul proovisin, aga sellel pole mõtet. Ise ma mitu korda päevas pole kunagi jahutanud. Jahutamiseks võtan kaane maha, mune välja ei tõsta. Kui kaas on maas, siis ei küta seal edasi midagi, ventilaatorid kah ei tööta. Enne kaane sulgemist pritsin mune leige veega. Aga vahest ei viitsi üldse jahutada ja kooruvad ikka ka pardid.

Nendel tibudel tundub pigem mingi muu viga olevat. Nokaauguga muna võib inkus vabalt mitu ööpäeva jõudu koguda, et siis kooruma asuda. Kui neid usinalt aitad, siis tulevadki nad ilmale liiga vara absorbeerumata rebukottidega. Las kooruvad ise. Kuni munas ainult üks pisike auk, ei juhtu nendega midagi. Kui augu ise suuremaks nokid, kuivab tibu munakoore külge. Kui muidu ei suuda näppe talitseda, sõida kodust ära. Kui tibud ise koorumisega hakkama ei saa, on tõenäoliselt endil mingi viga küljes.

Tegelikult on kogu kunstlik hautamine üks suur kunst ja paari korraga seda selgeks ei saagi. Vaja katsetada ja päevikut pidada.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Pekka Iiskonmaki

Pekka Iiskonmaki


Male
Postituste arv : 2
Age : 69
Asukoht : Lahti, Soome
Registration date : 29/12/2012

Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty30.04.13 6:09

Äkki on isased ja emased sukulased. Öed ja vennad. Siis ei ole tolku.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty30.04.13 21:07

Üks tarkus veel - kui Sa ise sekkumata ikka kuidagi ei saa, siis vabasta ainult pardikeste pea ja jäta tagumik koos sellega, mis nabast väljas munasse. Edasi peab tibu ennast juba ise vabaks võitlema, kui selleks õige aeg, s.t. kollane absorbeerunud. Võib kuluda päris pikk aeg. Selliselt välise abiga koorunud tibud on ilmselgelt enneaegsed.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty30.04.13 21:13

Pardi ja hanetibud teevad reeglina nokaaugu 2 ööpäeva enne koorumist. Kanatibud 1 ööpäev.
Kui ööpäev on möödas alates nokaaugu tekkimisest võid muna kätte võtta ja kuulatada kas tibu krõbistab nokaga ja piiksub. Kui piiksub ja krõbistab, siis pole vaja näppida!
Fosse soovitus kodust ära minna, on kõige õigem.
R-com on piisavalt hea masin, et elujõulised tibud ise kooruksid!
Tagasi üles Go down
Billi Boy
Tibu
Billi Boy


Female
Postituste arv : 27
Age : 56
Asukoht : raplamaa
Registration date : 31/01/2012

Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty14.05.13 10:03

Hei!Mina keeran hommikul ja õhtul- nii kuis meelde tuleb(kellaaega küll ei pea). esimesed 5 päeva ei puutu mune miskitpidi. siis hakkan 2x päevas keerama. ja siis ka niisutan pritsipudeliga. siiani on parditibud ok. olnud. Jah mõni on koorumise poole peal ka arenemise lõpetanud- kuid kes teab miks. Kanatibudega samamoodi. Ainuke mure on pärlkana tibudega viimasest jaost sain 15 munast 6. mune kontrollides on seest nn. rikkis( seda lõpus) Mina ei tea eelmine aasta saadud inku- see tegi mul esimesed tibud üle eesti saadud munadest. nüüd istuvad osad kanad juba ise pesal- ja seltsi teeme inkuga juurde mille hankisin venemaalt. arvan siiski penoinku parima olema.aga jahh näpud sügelevad küll- Very Happy ,tahaks ju rutem. meie lapsed saavad nüüd pidevalt näha sündimise imet. Inkus olnud nüüdseks- hane,pardi, kana, pärlkana, vuti munad- mõni on ka aiataha läinud .mõni on nii ilus et poti poole ei mõtlegi saata.
Tagasi üles Go down
http://pajumaekennel.onepagefree.com
Sponsored content





Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?   Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas? Empty

Tagasi üles Go down
 
Tibud kooruvad ja nabast on sisikond väljas?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Paanika- esimesed tibud kooruvad!

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Pardid-
Hüppa: