KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Miks vutitibud surevad

Go down 
4 posters
AutorTeade
Transamutt

Transamutt


Female
Postituste arv : 2
Age : 61
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 01/04/2013

Miks vutitibud surevad Empty
PostitaminePealkiri: Miks vutitibud surevad   Miks vutitibud surevad Empty01.04.13 7:14

Sain möödunud suvel kingiks mõned vutid. Nüüd otsustasin neid juurde muretseda. Inkubaatorit endal pole, seega korjasin mune ja külast sain inkubaatori teenust. Nüüd on tibukesed alates 22. märtsist mul kodus, kuid aina kurvemaks asi muutub.
Mu tibud surevad järjest ära. Algul oli mitmekaupa, nüüd iga päev üks tibuke. Söögiks olen andnud keedumuna, tibutoitu, iga päev puhas vesi ees. Olen lugenud kõikjalt, järginud kõiki nõuandeid. Enam ei oska midagi peale hakata, ehk oskab keegi veel kuidagi aidata. Lugesin ka avitaminoosist, tundemärgid oleks nagu sarnased. Kui mingi haigus kimbutaks, miks nad siis ükshaaval surevad. Jookseb teine rõõmsalt mööda puuri ringi, 5 minuti pärast on pikali maas ja ongi kõik. Olen juba väga õnnetu.
´´
Tagasi üles Go down
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

Miks vutitibud surevad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks vutitibud surevad   Miks vutitibud surevad Empty01.04.13 20:09

Kui kukk on oma karjast pärit, siis võib tibude nõrgas eluvõimes kahtlustada suguluspaaritust.
Tibudele võib pakkuda rohelist (peenestatud rohelist sibulat, soojast kohast leitud peenestatud võilillelehte jne) ja kohupiima. Tibud vajavad nokkimiseks ka liiva ja soojenduseks punast lampi.
Tagasi üles Go down
Transamutt

Transamutt


Female
Postituste arv : 2
Age : 61
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 01/04/2013

Miks vutitibud surevad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks vutitibud surevad   Miks vutitibud surevad Empty01.04.13 21:32

Olen tibusid hoidnud kogu aeg lambi all, liiv on ka olemas. Ehk ongi probleem suguluses, ega ma täpselt ei tea ju kuke päritolu. Kõige müstilisem on see just,et iga päev kaob üks tibu nagu laulus "Kümme väikest neegrit".
Tagasi üles Go down
JMaret
Tibu



Female
Postituste arv : 49
Age : 48
Asukoht : Ida-Viru
Registration date : 22/08/2013

Miks vutitibud surevad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks vutitibud surevad   Miks vutitibud surevad Empty03.04.14 21:58

Mul ka vutitibudega jama. Panin inkusse 62 muna, sellest sain 42 tibu. Nüüdseks 4 päevaga on ära surnud 10 tk. No kõik ei olnud nendest 42-st päris normaalsed s.t paljudel olid varbad kõverad ja 4 tibu muidugi rumala peaga aitasin munast välja... aga eks nad oleks munas kohe surnud... Aga mida päeva edasi, siis vaatan jälle, et paar tükki sellised uimased ja järgmiseks hommikuks on läinud... Annan spetsiaalset tibutoitu, keedetud muna, vesi loomulikult... korra tilgutasin keedetud muna peale ka d-vitamiini (mõned tilgad). Mis suremise põhjuseks - ei tea. Kõhud lahti ei ole. Alguses arvasin, et lihtsalt need munast kooritud tibud ongi suremisele määratud aga nüüd tundub, et lähevad juba teised ka...
Tagasi üles Go down
JMaret
Tibu



Female
Postituste arv : 49
Age : 48
Asukoht : Ida-Viru
Registration date : 22/08/2013

Miks vutitibud surevad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks vutitibud surevad   Miks vutitibud surevad Empty08.04.14 23:53

Nüüdseks on 42-st järgi jäänud 24. Kurb, aga õnneks suremine peatus. Milles põhjus - ei tea.
Huvitav on aga see, et 24-st 23 on kõik ok, aga 1 on ikka nii pisike, nagu munast koorudes oli. Samas on ta selline käbe, sööb ja jookseb. Miks ei kasva - ei tea. Kääbus...
Tagasi üles Go down
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

Miks vutitibud surevad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks vutitibud surevad   Miks vutitibud surevad Empty09.04.14 3:33

Kas haudemunad on oma karjast, äkki suguluspaaritus?
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Miks vutitibud surevad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks vutitibud surevad   Miks vutitibud surevad Empty

Tagasi üles Go down
 
Miks vutitibud surevad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» MIKS MINU VUTITIBUD NII ERINEVA SUURUSEGA ON?
» Miks surevad faasanitibud?
» Vutitibud
» Vutitibud poemunadest

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Vutid-
Hüppa: