KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?

Go down 
+6
florita7
Mina ise
Ellimineerija
Triinu
Jaanikese
algaja
10 posters
AutorTeade
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty23.03.13 21:34

Eelmisel sügisel tõime koju vabrikukanad, mu tädi ostis nad eelmisel kevadel ning sügisel ei olnud tal neile talvitumispaika ja nii me nad saimegi. Tädile määriti kanad pähe noorte kohe munema hakkavate kanadena. Noored nad ei olnud ja kohe munema hakkavad ka mitte! Septembris kanad sulgisid ja kanadel tuleb teatavasti esimene sulgimine kui nad on juba munenud umbes 12 kuud. Välja nägid/näevad nad nirud - kellel silm puudu, kellel varvas, kes oli üldse paljas.

Nüüd on kaks kana otsad andnud, mõnepäevase vahega. Erilisi sümptomeid ma ei ole täheldanud - vabrikukanad söövad hästi, suht tegusad on nad ka (kuigi minu noored kanad on tegusamad), norutavad nad rohkem kui noored, kuid silmad on selged, nina on puhas, kaka on korras. Kanad on käinud iga päev õues, muna on talve kohta ka hästi tulnud, kanu on natuke üle 40 ja mune on tulnud iga päev +/-30. Ma küll proovisin neid suurte külmadega sees hoida, kuid oli näha, et neid tekib frustratsioon ja kukk Aadugi pööras segi ja hakkas kõigi kallal norima. Kui nad ikka trügisid õue, siis ma ka lasin nad õue. Vägivallatsejaid laudas enam ei ole (uus hani kiusas kanu ja selle panime potti) ja nüüd on olnud rahulik.

Surnud kana organismist ma midagi kahtlast ei leidnud. Seega mul ongi küsimus - kas nad on võib-olla surnud loomulikku surma? Kas nende elukaar ongi nii lühike? tõenäoliselt olid nad juba eelmisel kevadel 1 või 1,5 aastased. Või on veel mingisuguseid haigusi/parasiite millega ei kaasnegi märgatavaid sümptomeid?
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty23.03.13 23:00

Mulle on nagu meelde jäänud, et nonde vabrikukanade keskmine eluiga pidigi kusagil 3a olema.
Tagasi üles Go down
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty23.03.13 23:59

Hübriid munakanad (lvabrikukanad):
• Kanad alustavad munemist 19-20 nädala vanustena
• Kanad viiakse tapale peale ühte munemisperioodi : 78 nädala vanustena
(munemisperiood 62 nädalat)
• Üks kana toodab 18-21 kg mune

hübriidid: • Ei pruugi muneda pesakasti, väheaktiivsed toidu otsimisel, terviseprobleemid, nõuavad väga stabiilset sööta ja kekskkonda, kõrge surevus munemisperioodi lõpus.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty24.03.13 6:16

Päikest. Triinu neid ei viida tapale, seal pole midagi mille pärast tasuks tappa (liha lihtsalt pole), need müüakse maha. Tgl ega munakross vist eriti 3-4 aasta ei elagi.
Tagasi üles Go down
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty24.03.13 6:43

Olen saanud neli aastat tagasi Laatrest Linnu talu kanasid ja ei kurtnud,samas Sangaste st kas oli see Sanlind või midagi taolist enam ei tahaks saada.Ja eks see ole igas kombinaadis oma moodi.
Tagasi üles Go down
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty24.03.13 9:12

Ellimineerija - meil jah mitte, meil müüakse elusana inimestele maha, aga Soomes näiteks lüüakse peale aastast munemist maha, pakendatakse ja siis müüakse inimestele, neil kodukal lausa retseptid olemas, kuidas nt. pruuni aasta munenud hy-line kana valmistada.

http://www.pajuniemi.fi/index.php?page=alias

http://www.pajuniemi.fi/index.php?page=luomukanan-kypsennys
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty24.03.13 10:05

Mina ise kirjutas:
Olen saanud neli aastat tagasi Laatrest Linnu talu kanasid ja ei kurtnud,samas Sangaste st kas oli see Sanlind või midagi taolist enam ei tahaks saada.Ja eks see ole igas kombinaadis oma moodi.

Minu kogemused on just vastupidised - Linnu talust sain sellised, kellest 20 kanast jäi paari kuuga alles 6, ülejäänud lihtsalt surid ära, aga Sangaste omadega jäin enam-vähem rahule, st vabrikukana kohta täitsa normaalsed.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
tayvo20
Muneja
tayvo20


Male
Postituste arv : 210
Age : 32
Asukoht : Kilingi-Nõmme
Registration date : 05/06/2009

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty24.03.13 10:23

Mul kogemus mõlemaga aasta jooksul sureb 20 ainult üks kaks mitte rohkem ja siis elavad kuni 5 vahel isegi rohkem minu juures kuni hakkavad vanadusse surema. Ma ise ei kurda toredad agarad ja armsad, võibolla mul tundub aga sõbralikumad ja julgemad inimese suhtes ka laste suhte.
Tagasi üles Go down
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty24.03.13 19:00

Kanad on toodud Sangastest. Mulle meeldivad need vabrikukanad, sest nad on nii toredad ja positiivsed, samas on nad nirud, nii väikesed. Mu teised kanad ja isegi need alguses nigelad Äntukad on kasvult lopsakad, tugevad, kuid palju pirtsakamad.

Kas sulestikust paistab ka välja linnu vanus?
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
miksi

miksi


Female
Postituste arv : 4
Age : 43
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 30/08/2009

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty26.03.13 21:12

Väikestel kanakasvatustel ei ole vist teist võimalust,kui müüa oma sulgima hakkavad kanad.Tean kindlalt,et Tallegg oma nirusid kanu ei müü,see ei tasu ära.Kanad tapetakse,lastakse läbi hakklihamasina,mass külmutatakse ja saadetakse karusloomakasvandusse välismaal.Vist mingi kogus satub ka poodi,olen supikanu näinud Säästumarketis.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty27.03.13 9:00

Hakkmass läheb vorsti sisse.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty28.03.13 10:03

Päikest. "Supikana" oli müügil nõukajal, selline kondine-sinine-lihavaba närakas. Munakanade (vabrikukanade) tapmise ja puhastamise kulutus ületab lihakeha müügihinna.
Tagasi üles Go down
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty28.03.13 17:25

Millest see kanalihamass vorstis ikkagi koosneb? Kas aetaksegi kogu kupatus hakkmasinast läbi ja pannakse vorsti sisse?
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty28.03.13 20:13

Ellimineerija kirjutas:
Päikest. "Supikana" oli müügil nõukajal, selline kondine-sinine-lihavaba närakas. Munakanade (vabrikukanade) tapmise ja puhastamise kulutus ületab lihakeha müügihinna.

Sellepärast neid nn. aasta munenud kanu ullikestele müüaksegi. Munavabrik säästab utiliseerimise kulud ja saab raha veel pealekauba.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty29.03.13 19:28

Olid jah kondised-sinised-lihavabad, mäletan isegi. Ega need aasta munenud vabrikukanad praegugi paremad välja näe, kui pea ja suled maha võtta.

Täpselt nii ja siis imestatakse miks need aasta munenud vabrikukanad ei mune ja miks ära hakkavad surema.
Polegi ette nähtud rohkem neil muneda ja elada.
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty29.03.13 19:41

Igatahes kasulikum on ikka kas noorkanad osta või ise tibust kasvatada!
Seaduseks peaks olema keelatud,nende penskar kanade müük!
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty30.03.13 1:47

Päikest. Utiliseerimisele minev kaup tuleb UTILISEERIDA. Kõik peaks mäletame selle riigi alguse USA sõjaaja ladude utiliseerimisprodukti- kanakoivad. Mega äri- kõigepealt maksti utiliseerimine kinni, pärast müüdi lollidele ida eurooplastele maha. Kah bioloogiline utiliseerimisvõimalus. Huvitav miks keelati leivakombinaatitel tehnoloogilise praagi müük ja andmine ulukihooldeks, aga miks kanarääbakaid müüa lubatakse, pmst sama käitlusjada ju.
Tagasi üles Go down
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty30.03.13 6:59

Janno ja Ellimineerija jutt jumala õige. Täiesti nõus teiega.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?   Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga? Empty

Tagasi üles Go down
 
Vabrikukanade mõistatuslik surm, mis on nende keskmine eluiga?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Emud ja nende pidamine Eestis
» vuti eluiga
» Faasani eluiga
» hanede eluiga

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: