KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 tibude toas pidamine

Go down 
+12
TriinP
Ellimineerija
Buntik
Annika
Mina ise
kopraonu
Piret
mailis.kess
Kiti
Triinu
Jaanikese
Pükstega Kana
16 posters
AutorTeade
Pükstega Kana
Tibu
Pükstega Kana


Female
Postituste arv : 16
Age : 47
Asukoht : viimsi
Registration date : 11/01/2013

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty04.03.13 20:57

Algaja küsimus: mitu tibu on võimalik toas laudakõlbulikuks kasvatada ilma, et peaks ise korterist haisu tõttu välja kolima?
Kas 2 tibu suudavad elamise nii ära haisutada, et ise seal olla võimalik pole?
Ning kas lamp peab neid pidevalt soojendama? mis vanuseni umbes?

Lugesin siin ka vanemaid teemasid ja sain targemaks söögi, liiva ja puuri osas, aga neile küsimustele vastust kahjuks ei leidnud
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty05.03.13 1:11

See on ikka väga suhteline ja sõltub suuresti sellest kui tundliku ninaga sa oled Very Happy Aga minu meelest see haisuprobleem ei olegi kõige hullem- sellest aitab üle sage allapanu vahetus, tunduvalt rohkem hakkab häirima see tolm ja pudi.
Minu jaoks on piiriks kusagil 1k tegelased, sealt edasi oleks tore nad elamisest välja saada.
Tagasi üles Go down
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty05.03.13 2:40

Saepuru allapanuna tolmab küll hirmsasti. Kui kasutada allapanuks liiva ja seda tihti vahetada, pole asi sugugi hull. Muidugi teatud vanuseni. Ca 5-6 nädalaselt saab nad ikka lauta viidud soojenduslampide all (250 W). Mel on külm laut, aga soojenduslambi all saavad vanemad tibud seal ilusti hakkama.
Muidugi kindlasti oleneb, palju tibusid on. Kui mitukümmend tibu korraga või isegi sadades, siis küll ei kujuta endale ette, et nad toas elaks. Laughing
Temperatuuri reeglina langetatakse tibudel 3 C nädalas.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty05.03.13 6:07

Liiv tolmab ka ja ikka hullult. Minu närv üle kahe, max kolme nädala küll ei peaks vastu, et neid toas hoida. Isegi paari tibu Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Pükstega Kana
Tibu
Pükstega Kana


Female
Postituste arv : 16
Age : 47
Asukoht : viimsi
Registration date : 11/01/2013

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty05.03.13 7:13

kasutan veel juhust ja küsin, et äkki keegi osutab hoopis nn lasteaia teenust? kasvataks tibud iseseisvaks tasu eest?

Tundub, et endal siiski korteris tibusid kasvatada ei lubata Smile
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty05.03.13 8:21

Nalja teed?
Mad
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty05.03.13 8:27

Sa osta noorkanad, mitte tibud. Saan aru, et sa pole tibusid veel koju toonud, teed eeluurimist.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Pükstega Kana
Tibu
Pükstega Kana


Female
Postituste arv : 16
Age : 47
Asukoht : viimsi
Registration date : 11/01/2013

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty05.03.13 8:33

Täpselt, ei taha läbi mõtlemata midagi otsustada. Kuna tegelen kanadega alles sellest aastast, uurin igasugu võimalusi Smile
Palun mitte kurjaks minna, kui küsimused tobedad tunduvad!
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty05.03.13 8:40

Mul oli esimesel aastal ainult 4 tibu. Iga päev vahetasin aluspaberit, tolmu justkui polnud. Aga midagi hakkas kogu perel lõpuks hingamist häirima. Eks see spetsiifiline lõhn ka, aga midagi oli õhus, mis lõpuks kõiki köhima ajas. Allergikuid meil peres pole.
Nüüd on mul inkubaator ja plaanin tibud kohe esimesel võimalusel toast välja saada.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty05.03.13 10:36

Mille poolest see tibude lasteia idee siis oluliselt hullem on kui nt kanade talvekorter?
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty05.03.13 20:03

Jaanikese kirjutas:
Mille poolest see tibude lasteia idee siis oluliselt hullem on kui nt kanade talvekorter?

Kana elab talvekorteris eeldatavasti siiski loomapidamishoones, mitte kellegi elutoas või kööginurgas. Tibu, nagu eelnevast konversatsioonist tuleneb, elab/elaks toas. Miks peaks keegi tahtma võtta enda elamisse kellegi teise tolmutava haisupommi - sellal kui sellelsinatsel teisel ei lubata tibusid toas pidada või ta põlgab ise antud tegevuse liiga räparohkeks?
Ausalt, mina ei saa sellest talvisest tibutamisest aru, eriti veel siis, kui pole piisavalt ruumi- ja õhurikast kohta, kus neid linde pärast koorumist seni hoida, kuni nad õue saavad. Kui arvestame sellega, et esimese 120 elupäevaga kasvab tibu eluskaal 40 korda, siis on see number ikka üsna muljetavaldav. Tuletan meelde, et kana munajõudlus pannakse paika just nende esimese 120 päeva jooksul. On äärmiselt oluline, et tibu saaks sellel ajal nii looduslikku päikest (mitte läbi aknaklaasi) kui ka värsket rohelist. Tibu kasvatamisel peaks olema eesmärk linnud lambi alt otse õue saada, mitte kuude kaupa nendega eluruumide jagamine. Kõige varem saab meie kliimas tibud õue kolida mai lõpus. Mis tähendab seda, et praegu koorunud tibud veedavad need esimesed 120 päeva kenasti tubastest ja reeglina mitte kõige soodsamates tingimustes.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Pükstega Kana
Tibu
Pükstega Kana


Female
Postituste arv : 16
Age : 47
Asukoht : viimsi
Registration date : 11/01/2013

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty05.03.13 20:43

Ega ma mõelnudki seda, et keegi teine mu tibud oma toas peaks üles kasvatama. Smile
Pidasin silmas ikka soojendatud lauda või mõnda abihoonet.

Igal juhul teema maas ja tibudele kena paigake leitud!
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty06.03.13 10:24

Meil lõunas õnneks teine kliima.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty07.03.13 7:12

Kas teil seal põhja Läti ei mõjuta kliimat,see oli muidugi naljaga küsitud.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty07.03.13 9:46

Elutoas võib tibusid mõne päeva hoida, hais ja tolm hakkavad vastu, mul tibude jaoks lauda abiruumi tehtud tibula, infrapunased lambid soojenduseks sees.
Tagasi üles Go down
Annika
Tibu
Annika


Female
Postituste arv : 37
Age : 38
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 27/01/2013

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty18.03.13 19:58

Kasutan teemat ära ja küsin, et kas tibusid võib hoida vanas akvaariumis või oleks parem, et nad seintest läbi ei näeks?
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty18.03.13 20:52

Ikka võib akvaariumis hoida.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty19.03.13 7:08

Minul on tibud ka akvaariumis ja omatehtud kastis. Parem kui ääred oleks kõrged, siis ei saepuru väga ei tolma kui tibud vihtlevad :-)
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty19.03.13 7:26

Uurisin igasugu karpide ja nõude suurusi ja hindasid, kolasin poodides ja surfisin netis. Närisiliste puurid, kinniste läbipaistvate külgedega maksavad 40 - 70€. Pappkarp on hea odav, võrk peale, kuid hakkab ruttu haisema. Ja täna tegin enda jaoks avastuse - ostsin Yskist plastikust kasti - suure, läbipaistva, kõrgete sirgete servadega, 9€.
Kui olen sinna omatehtud künad ja jooginõud sisse ehitanud, panen pildi üles.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty19.03.13 7:36

Mul ka need plastkastid kasutuses. Vahest seguvannid ka, kui tibusid rohkem või suuremaks kasvanud Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty22.03.13 8:06

Tere päikest. Piretiga täitsa nõus, looduse vägistamine on selline Lõssenko-Mitshurinlik ajukääbiklus. Paneks jõed vastupidi voolama ja ei ootaks looduselt armuande vaid võtaks neid ise. Tibud ja kanad saab küll, aga "kvaliteet" on küll jama. Aga äri on äri ja raha ei haise, või kuidas.
Tagasi üles Go down
TriinP

TriinP


Female
Postituste arv : 9
Age : 39
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 14/04/2012

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty24.04.13 5:17

Meie kasvatasime küll eelmisel kevadel korteris 6 tibu nii 6 nädalaseks. 3-4 nädalaselt viisime päevaks õue päikese kätte ja hiljem vanaemale kingituseks. Lastele väga meeldis ja miks peaks korteris pidama ainult kanaarilinde vms. Koristamist oli aga ei midagi hullu.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty24.04.13 10:49

Mul võõrastemajas sellel aastal alates 25 veebruarist 2800 tibu üles kasvanud-viimased muidugi kooruvad ja esimene part oli täna lihana 2,3kg.Haned pardid kolivad juba 3 nädalaselt lauta broileritega oli natuke probleeme nende kehva sulestiku tõttu.Ja tundub et ei ole ma kedagi vägistanud.Ma ise ka märtsis koorunud ja veel Siberis-praeguseni on eluskaal päris kobe.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty25.04.13 0:49

kopraonu kirjutas:
Ma ise ka märtsis koorunud ja veel Siberis-praeguseni on eluskaal päris kobe.
Very Happy hea kui kellegi postitus vahel suunurgad üles kisub Very Happy

Pole nende tibude varakevadel kasvatamine midagi nii hull. Meil koorusid aprilli alguses, paar esimest elunädalat olid toas, rohkem ei kannatanud nendega eluruume jagada - tolmutasid hirmsasti! Hais ei tapnud, aga tolm oli meeletu. Nädal tagasi (olid siis 2 nädalased) kolisime nad õuekuuti soojalambiga koos... ja elu on ilus. Päikesepaisteliste ilmadega käivad juba luugi vahel päikest piilumas ja õuet avastamas. Ma leian, et see oli ideaalne aed esimesteks tibudeks... siis juba sügiseks hakkavad munele! Ma olen rahul! Aga ma ei vaidle vastu, eks suvel on kindlasti lihtsam ja ka tibudele meelepärasem. Aga küll suvel neid tibusi ka veel lisandub Smile Jõudu tibutajatele!
Tagasi üles Go down
sike
Tibu
sike


Female
Postituste arv : 28
Age : 42
Asukoht : Tln lähedal
Registration date : 25/02/2012

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty01.03.14 21:55

Mina mitu aastat toas tibusid kasvatanud varakevadel ja täiesti elus. Mulle meeldib esimene sats tibusid teha varem, et siis ei ole suvel nad kõik ülevanused ja ei käi üle jõu see asi mul. Ja siis hakkavad osad ka varem munele. Praegu juba esimesed tibud mul koorunud.

30-40 tibu toas üleskasvatada ca 3-4 nädalaseks, ei ole nüüd küll maailma lõpp. Vähemalt mis puudutab haisu, minuarvatea nad ei haise. Mul on tibud suurtes loomapuurides (nt küüliku omad) ja puurides on elektriemad. Suremus on minimaalne, aga hilisem õueharjutamine tuleb teha ettevaatlikult.
Ilmselt ma suudaks nad toas ka veelgi suuremaks kasvatada, aga kuna nad hakkavad üha rohkem ruumi vajama, siis läheks neid puure liiga palju vaja.
No ei ole haisu, pigem on see puuriümbruse pidev koristamine.
Ehk hakkab ka toit mängima, ma olen siiani Pikkunheltat andnud oma tibudele.

Mul on talvel ka vahepeal pikalt kanakesi toas olnud, kel mingi vigastus või pea paljaks nokitud vms.

Aga noh, linnainimeste korteriparameetrite järgi on mul elamine tõesti vahepeal sitane, aga igatahes lastel on lõbu laialt ja see mulle olulisem!

Ainult haudel kana ma ei oleks eriti hea meelega nõus tuppa võtma. Praegu mul üks tegelane istub laudaköögis ja see küll vahepeal haiseb nii,et hing kinni.
Tagasi üles Go down
Roosikana




Female
Postituste arv : 3
Age : 42
Asukoht : Kuberneri talu
Registration date : 13/06/2014

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty13.06.14 19:48

Kui mina laps olin, ostsin kunagi laadalt 2 tibu ja tõin koju peo sees(imestan et lapsele nii müüdi, võisin siis olla nii 7-8 aastat vana). Ema ei osanud ka kurjustada ega midagi nendega peale hakata, sättisime nad vannituppa elama, täisti vabalt seal jooksid ringi. Kasvatasime nad noorkanadeks ja viisime maale sugulaste juurde. Läks neil aga kehvasti, nokiti surnuks. Sad Mulle räägiti sellest aga alles palju hiljem. Spetsiifiline hais oli küll vannitoas ja praegu samamoodi(9 tibu), aga kui ülepäeviti allapanu vahetada, pole hullu. Mina kasutan saepuru, mingit tolmu ega sodi meie kodus pole, tibud on suures plekkvannis ja ju selle küljed piisavalt kõrged.
Tagasi üles Go down
Linnupapa
Tibu
Linnupapa


Male
Postituste arv : 27
Age : 23
Asukoht : Kohila vald Raplamaa
Registration date : 23/08/2014

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty24.08.14 9:22

Kas tibude alapanuks võib panna kassikraanuleid??
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty24.08.14 9:44

Olen kuulnud, et ei tohi mingil juhul. See on selline asi, mida tibud sisse süües otsad annavad. Tibud ju nokivad kõike, mida näevad, eriti kui on mingi teraline värk.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Linnupapa
Tibu
Linnupapa


Male
Postituste arv : 27
Age : 23
Asukoht : Kohila vald Raplamaa
Registration date : 23/08/2014

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty24.08.14 19:33

Aga kas saab ka ilma alapanuta läbi ajada?
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty24.08.14 20:52

Midagi peab olema ikka. Kõige lihtsam on ajaleht, aga seda peab vähemalt iga päev vahetama. Mul oli vana kalts ja seal peal peoga liiva. Oleneb muidugi lindude arvust, kuid juba nädalaga on igapäevane virtsakogus piisavalt suur. Kui kkka tahad et linnud kenad ja puhtad välja näevad, peaks mingi imav materjal olemas olema. Saepuru, turvas vmt looduslikku.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Linnupapa
Tibu
Linnupapa


Male
Postituste arv : 27
Age : 23
Asukoht : Kohila vald Raplamaa
Registration date : 23/08/2014

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty24.08.14 21:21

kui on ainult 2 tibu siis oleks vist mõistlik üle ühe päeva vahetada pabereid?
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty24.08.14 21:49

Seda ei pea ju ette planeerima. Vaata kuidas vaja.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Linnupapa
Tibu
Linnupapa


Male
Postituste arv : 27
Age : 23
Asukoht : Kohila vald Raplamaa
Registration date : 23/08/2014

tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty24.08.14 22:23

Tänud
Tagasi üles Go down
Sponsored content





tibude toas pidamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: tibude toas pidamine   tibude toas pidamine Empty

Tagasi üles Go down
 
tibude toas pidamine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» vutid toas
» HANED TOAS.....MIKS MITTE?
» Vuttide pidamine
» tibude puurid
» Tibude kasvatamine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: