KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanade häälitsused

Go down 
4 posters
AutorTeade
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Kanade häälitsused Empty
PostitaminePealkiri: Kanade häälitsused   Kanade häälitsused Empty01.12.12 21:21

Lähen mina täna hommikul kanadele tuld põlema panema.Saabub valgus, esimesed kukeleegud ja siis tuli KOORILAUL-kanad "kurisesid" mulle õrrelt.Vaikselt, rahulikult ja kooris 2-3 minutit järjes.Kuna keegi ei kaagutanud ka samal ajal siis oli see päris Shocked On nad ennemgi mulle kurisenud,ükshaaval suvalisel ajahetkel.Kas on sel häälitsusel ka mingi tähendus?
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Kanade häälitsused Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade häälitsused   Kanade häälitsused Empty01.12.12 23:17

Oo, mina olen ka tähele pannud, et aegajalt mu kanad "nurruvad". Minu meelest see on selline rahulolu kurin, sest tavaliselt teevad minu kanad seda kas peale liivasuplust niisama lebotades või kõht-täis-seisundis õrrel või sarnastes olukordades.
Küllap nad sinu ilmumist, Sohvi, rahuloluga tervitasid, mis muud. : )

Kusjuures mingi uurimuse järgi on kanadel väidetavalt üle 30-ne oma häälitsuse, kuidas nad kommunikeeruvad.
Mina pole oma trillade vidinad, kriiksumisi, kudinaid, kloogutamisi, kraaksumist jne üles luganud aga väga erinevalt räägivad nad küll. Kusjuures ka liigiti, minu meelest.
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Kanade häälitsused Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade häälitsused   Kanade häälitsused Empty02.12.12 1:16

Ja veel. Kui MINA nendega räägin, siis nad alati vastavad. No et näiteks kui ma pikemalt nende juures ja siis nad seal toimetavad-askeldavad suht omaette, aga kui ma siis kõnetan neid, siis nad ilusasti räägivad vastu ka. Just mulle. No et kaaa-kaaa-kaaa.
Või tundub mulle ainult? Või... teised ei räägi eiriti oma kanadega? geek
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kanade häälitsused Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade häälitsused   Kanade häälitsused Empty02.12.12 2:23

Mina räägin küll! Mitte kõikidega, vaid ainult lemmikutega Razz Muidu võibki lobisema jääda. Niigi tulen laudast pea põhku ja sulgi täis. Kodused ei imesta ammugi minu veidruste üle.

Kord sai vahetult enne Soome õele ja abikaasale külla sõitu hani ära rappitud. Ju siis ei saanud neid juukseid korralikult kammitud, sest kohale jõudes, leidis õde mu juustest hane udusuled. Oi seda irvitamist. Laughing , sõita suled peas mitusada kilomeetrit auto ja laevaga. Kindlasti pidi laeval olev rahvas neid sulgi seal nägema. Aga mul vahet ei ole, kuidas need suled sinna pähe tekivad, kas töö või lobisemise käigus Razz Mõlemad on kasulikud tegevused.
Kusjuures lugesin kuskil vene kirjanduses, et kanad pidi munema eriliselt hästi rock muusika saatel. Ise pole ära katsetanud, kuid klassikaline muusika pani nad küll teistsuguseid hääli tegema. Kuidagi soojalt võeti see vastu.

Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanade häälitsused Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade häälitsused   Kanade häälitsused Empty02.12.12 3:00

Mul mõni kana kukub kohe juttu ajama kui lauta lähen.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kanade häälitsused Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade häälitsused   Kanade häälitsused Empty02.12.12 6:44

Kui sõimata tahate saada võtke endale kääbus emapart,kõik teie miinused loetleb ta üles ja seda piisavalt valjul toonil ,seda iga kord kui kohtute Laughing
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Kanade häälitsused Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade häälitsused   Kanade häälitsused Empty02.12.12 7:05

Räägin mina kanadega ja nemad minuga, aga hommikul unise peaga sellised "ühendkoorid"
kivist hästikajavas vaikses ruumis oli ikka jahmatav elamus.Nagu pehme häälega mootor oleks töötanud.Kulmud jõudsid ikka päris juuksepiirini Smile
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kanade häälitsused Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade häälitsused   Kanade häälitsused Empty02.12.12 7:35

Üldiselt võin kinnisilmi ütelda vaid hanede häälitsuste järgi, mis hetkel toimub. Kas on võõras õuel, kas kakeldakse, kas lennatakse, paaritutakse jne. Kanade puhul sõltub nende tujust ja tõust.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kanade häälitsused Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade häälitsused   Kanade häälitsused Empty

Tagasi üles Go down
 
Kanade häälitsused
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanade hoiuruum.
» Kanade vabaltpidamine
» Kanade vanus

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: