KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Vuti munade allergia???

Go down 
+2
Piret
Kiti
6 posters
AutorTeade
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Vuti munade allergia??? Empty
PostitaminePealkiri: Vuti munade allergia???   Vuti munade allergia??? Empty17.11.12 9:19

Kas sellist asja esineb?
Mu 5-aastane tüdruk on söönud oma elu jooksul 3 või 4 korda vuti mune. Ja iga kord peale seda oksendab Sad
Millest see võib olla? Teistel meil sellist probleemi pole.
Muidugi on nüüd kokkulepe, et tema neid enam ei söö, kuigi need talle maitsevad (nt. kanamuna kollast ta ei söö).
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Vuti munade allergia??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vuti munade allergia???   Vuti munade allergia??? Empty18.11.12 22:04

Täiesti võimalik. Esimene otsing viskas sellise asja välja: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18928691. Kusjuures siin on reaktsioonina vutimunade söömisele fikseeritud koguni anafülaktiline shokk. Uuringud kinnitasid allergiat üksnes vutimunades sisalduvale valgule. Otsingule tuli vasteid teisigi ja mitte vähe.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Vuti munade allergia??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vuti munade allergia???   Vuti munade allergia??? Empty19.11.12 0:29

No vot, see on, kui keeli ei oska Surprised
Googeldasin eesti keeles ja välja andis vaid seda, et vuti muna pole allergeenne ja kel munaallergia, siis vutimune võib süüa jnre. Igatahes tundub, et promo on hea.
No meie oleme oma vitsad nüüd saanud ja loodan, et mõnel võib sellest postitusest abi olla.
Ise ma söön neid ikka - mulle meeldivad, aga tüdruk hoiab juba ise eemale Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Vuti munade allergia??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vuti munade allergia???   Vuti munade allergia??? Empty19.11.12 1:43

Ma nüüd ei taha targutama hakata, aga palju neist asjadest on ka peas kinni. Mulle üks tegelane selgitas seda,kes muide ise tihedalt on seotud meditsiiniga.Nimelt on see munade teema suht samas seisus piimaga. On inimesi kes oma teadmata joovad näiteks kitsepiima ja siis kui saavad teada,et mida jõid,siis enamus hakkavad öökima,kuigi tegelt nad piimadel erilist vahet ei tee.
Samas olen teinud mina seda munade peal.Näiteks ära keetnud või praadinud. Tegelased on siis kõik isukalt sööma hakanud ja kiitnud ka,et kui head.Aga nii kui ütles,et tegemist kodupardi omadega,siis on kõik ja rohkem seda suu sisse ei võetud. Ja vot paljudel ongi lihtsalt eelarvamus ja peas ongi see asi kinni.
Muidugi ma nüüd ei ütle,et sinu lapsel sama asi,sest tõesti võib mingi allergia olla.
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Vuti munade allergia??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vuti munade allergia???   Vuti munade allergia??? Empty19.11.12 2:11

Allergia vastu saab testi teha.Nahatest,käsivarre siseküljele, väike torkimine ja vist mingi 30 minutit(ammu kui testis käisin, ei mäleta täpset aega) ja asi selge 100%.Sinu allergeen on küll nii spetsiifiline et soovitan enne küsida kas neil on. Või võtad vutimuna ise kaasa!Torked olid tõesti väiksed, ka viieaastane peaks hakkama saama ja sul selgus majas!
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Vuti munade allergia??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vuti munade allergia???   Vuti munade allergia??? Empty19.11.12 3:21

No ma arvan, et peas see tal küll kinni pole Smile Esimesed korrad 3-aastaselt (siis ajasin mõne viiruse süüks). Nüüd pikk vahe ja proovisime uuesti - tulemus sama.
Aga testi ma plaanin küll kunagi ära teha lasta, juba huvi pärast Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Vuti munade allergia??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vuti munade allergia???   Vuti munade allergia??? Empty19.11.12 7:32

Ma pakun, et 100% kindlust allergiavabaduse kohta pole ühelgi toidul. Ma vutimunade kohta pole uurinud, aga kitsepiima kohta käib küll jutt, et üldiselt..., st mingi võimalus siiski ikka on, et ka kitsepiim ei sobi, ju sama seis on ka munavalguga.
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Vuti munade allergia??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vuti munade allergia???   Vuti munade allergia??? Empty19.11.12 9:05

Olemas on veel asi nimega ristallergia.Allergeenid üksinda ei põhjusta ägedat reaktsiooni, aga samal ajal manustades on tulemus hull.Näiteks ajal kui kask õitseb ära söö sokolaadi jne.Võib olla ei mõju ainult muna talle halvasti vaid jama põhjustajaks on veel midagi vaja!
Test on kõige kindlam,muidu jäädki mõistatama...
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Vuti munade allergia??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vuti munade allergia???   Vuti munade allergia??? Empty19.11.12 16:38

Alati polegi tegu allergiaga, aga sellest pikemalt siit:
http://www.okobeebi.ee/?p=345
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Vuti munade allergia??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vuti munade allergia???   Vuti munade allergia??? Empty19.11.12 21:48

Sealgi ju sulaselgelt kirjas, et kui nähud ilmnevad enne kuut tundi, siis ikka on allergiaga tegemist.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Külaline
Külaline




Vuti munade allergia??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vuti munade allergia???   Vuti munade allergia??? Empty19.11.12 22:35

Iseenesest pole see mingi ime, et praegusel ajal esineb palju allergiat, säilitusained hävitavad maos mikrofloora ja magu ei võtagi teatud aineid vastu, sellest ka vastureaktsioon
Allergianähud on: sügelemine(eriti peanahk), lööve,pitsitamine kurgus, hiljem paanikahäire...
Mina olen oma allergiaga maadelnud juba 1964 aastast, tabletid on pidevalt hakkamas, isegi kiirabi on käinud,oksendama pole mind kunagi ajanud,... aga kui käisin mõned aastad tagasi haiglas tervisekontrollis, siis võeti vereproovi ja saadeti Tartu allergiatestiks. Vastus tuli negatiivne, ei mingit allergiat! Mine võta siis kinni, millal on allergia, millal toidutalumatus või niisama ülitundlikkus mõne aine suhtes.
Tagasi üles Go down
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

Vuti munade allergia??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vuti munade allergia???   Vuti munade allergia??? Empty20.11.12 2:31

Meil väikseim poiss läks 1 kuuselt näost kärna. Kortisoonisalvid tegid ainult hullemaks, ei teadnud enam mida üldse julgen süüa. Vereproov ei näidanud mingit allergiat. Katse-eksituse meetodil jätsin KÕIK lehmapiimatooted oma menüüst välja ja paari nädalaga oligi nahk korras:) Usu neid arste siis...

Aga igasugu apelsinid, mandariinid, kommid, kohukesed- mis kangesti maitsevad lastele-kõik ajavad sügelema.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Vuti munade allergia??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vuti munade allergia???   Vuti munade allergia??? Empty20.11.12 2:58

Kõigepealt hakkavad silmad sügelema nagu oleks puru silmas ja järjest hullemaks läheb kui kohe tabletti ei võta.
Mõnda toiduainet eluaeg söödud,õietolm pole ka mõjunud, aga ühel päeval enam ei talu...
Mõistatus!
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Vuti munade allergia??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vuti munade allergia???   Vuti munade allergia??? Empty

Tagasi üles Go down
 
Vuti munade allergia???
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Vuti munemisest.
» Vuti tibu
» Vuti kukest
» vuti eluiga

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Vutid-
Hüppa: