KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Lumega, kas kanad saavad välja?

Go down 
+6
Mina ise
Jaanikese
viiruk
Merts
fosse
Jash
10 posters
AutorTeade
Jash
Noorlind
Jash


Male
Postituste arv : 58
Age : 49
Asukoht : Tartu maakond, Uuta
Registration date : 21/03/2012

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty26.10.12 22:54

Kas te lasete/viite linde lumega välja? Lund on siin 10-15 cm. confused Pardid paterdasid ise tiigi äärde. Lõhkusin neile jääaugu. Tegelikult on kraav jää vaba aga nad ei tea seda, olid sinna teel kuid keerasid poole peal ringi ja tulid tagasi.

Ma tassisin oma ligi kolmkümmend lindu kasvuhoonesse, päris hull tegevus. Pärlitega on jama, neile eriti ei meeldi kui püütakse. Kuigi ma saan neid juba väljaski kätte, nii harjunud on. Braamatibudega on palju lihtsam, ei mingit taga ajamist. Iga päev neid kasvuhoonesse tassida suudaks, vahemaa on 30-40 meetrit. Kanalas oleks jälle umbne, kitsas ja hämar ning siblimis võimalus puudub. Võtku seda kui pidupäeva Smile

Loodan et, peadselt see lumi sulab ja uus ei tule nii pea. sunny
Tagasi üles Go down
http://www.alfalfa.ee
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty26.10.12 23:34

Tegin luugid lahti. Enamus kanu jäi vabatahtlikult sisse, aga paistab, et kalkunitele lumi meeldib. Need hullavad küll väljas.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty27.10.12 0:24

Meil saavad vabalt laudast välja, luuk on lahti, aga erilist isu lumelörtsi sisse minekuks pole.
Pardid ja haned on küll õues.
Tagasi üles Go down
Merts
Noorlind
Merts


Female
Postituste arv : 50
Asukoht : Valgamaa
Registration date : 14/04/2012

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty27.10.12 2:02

Luugid lahti ja kanad kõik hooga välja.Meelsamini kõnnivad muidugi seal,kus lund pole,aga lauta tagasi küll ei plaani keegi minna.
Tagasi üles Go down
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty27.10.12 2:02

Mina ka eile hommikul tegin luugi lahti, kõik lendasid välja ja lumme! Väga see neile ei meeldinud... mingi hetk leidsid endale varjualused (auto all ja laua all, kus rohtu oli) ja jäid sinna passima... aga päeval sadas nii palju lund juurde ja siis õhtul oli tegu, et linnud õue pealt tagasi kanakuuti saada, ega nad ju enam sinna sügavasse lumme minna tahtnud... pidin siis neile teed sisse lükkama Razz Täna nii meeleldi õue ei tulnud, pool päeva passisid sees... nüüd kui ilus päike paistab ronisid osad õue! Kühveldasin neile suure muruplatsi vabaks, nüüd nokivad rohtu ja peesitavad päikese käes! Miks mitte... hea kui kanalas passimise päevi talve jooksul mõnigi vähem on!
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty27.10.12 2:37

Ei mingit tassimist Laughing uks lahti, kes tahab tuleb välja, kes tahab, passib sees.
Eile ehmatas see valge ollus enamus kanu lauta tagasi, ülejäänud tatsasid rahulikult edasi. Täna käisid ka kanad juba rohkem õues.

Eelmine aasta käisid vist kuni -10ni õues.
Tagasi üles Go down
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty27.10.12 7:34

Meil paari kuused muskused,eile oli nii vahva vaadata kui pisikestel suve kodu ukse lahti tegin oli lume piir nagu mingi sein ees.Meenutas pantomiimi,aga kui pardimamma poegadest mööda sai ja õue oli ka noortel pidu.Hanedele rookisime ka õues paraja platsi. nagu sati pealt loodus kanal.Meie linnud on mitmes talv täis külmas laudas,ainult soe jook peaks olema ja kindlasti kuiv ase ja soe kartuli peedi puder jahuga segatuna,muidugi nisu ja munakoored vabalt ees. Talvel tulid munad ka.ainuke mure kumb sai munale ennem jaole,kas mina või külm.pole ka kanadel mingi muret,et külm.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty27.10.12 10:45

Kõik peale hanede on sees.Iga muudatus vähemalt minu lindudel lööb munakorvi pihta ja jalgu nad ka ei pühi enne munele minekut.Tundub et esimese sektsioonist olen kaks kolmandikku tibudena maha müünud.Sadakond kana ongi endale jäänud ja 130 kukke on tee kellegi potti leidnud.Järgmisest nokitsesid hulka kullid ära-kui munele hakkavad ja see peaks varsti toimuma saab kuked kanad lahku lüüa.Viimane sats tuli otse kasvuhoonetesse ja nendega ei ole nähtavasti midagi märkimisväärset juhtunud.Eks neid tibusid ikka sügisel loetakse.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty27.10.12 22:29

Tervitused Kopraonule,ka minagi tõin suvel sinu käest 5 karvajalga.kahjuks võttis ühe naabri kass ja ühe kull,kahele kanale lausa meeldib lumi ja ega kukki maha jää.Tänud sulle,nad on toredad.
Tagasi üles Go down
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty28.10.12 3:33

Minu kanakestel oli ka reedel võimalus lumega õue minna, käisid muidugi mööda seinaääri, kus maa paljas. Ei pekingid ega muskused oma jalga välja ei tõstnud Shocked Kuna mõni kana ei leidnudki õhtul teed läbi lume lauta tagasi ja otsimiseks oli liiga pime, siis on nad mul nüüd 2 päeva kinni kartsas istunud. Järgmisel nädalal lubas soojemat ilma sunny flower ehk siis saab uuesti jalutama lasta.
Tagasi üles Go down
Jash
Noorlind
Jash


Male
Postituste arv : 58
Age : 49
Asukoht : Tartu maakond, Uuta
Registration date : 21/03/2012

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty28.10.12 4:23

Täna mu linnud välja ei saanud, nad tõenäoliselt ei tuleks ise veel lauta. Ma ei taha neid taga ajama hakata Neutral . Alles kolmas päev talvitumiskohas.
Eile oli kasvuhoones tore. Viimine polnud nii hull probleem kui õhtul tagasi sisse toomine. Kanadega läks lihtsalt aga pärlkanad avaldasid tõsist ja häälekat protesti enda kinni püüdmisele. Isegi juba hämaras lidusid ja lendasid mööda kasvuhoonet, ise ei näinud kuhu astuvad.
Välja saavad kui ilm pluss kraadidesse läheb. Smile
Tagasi üles Go down
http://www.alfalfa.ee
Nurmelt
Tibu



Female
Postituste arv : 15
Age : 69
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 31/03/2011

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty02.11.12 17:46

Mina ise kirjutab, et kanad saavad kartuli-peedi putru. Mul võttis peet kanadel kõhu lahti, jätsin peedi välja. Kas teistel peediga parem kogemus?
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty03.11.12 6:23

Peet läheb keedetult peale, aga mitte põhitoiduks. Kanad lumega algul naca pipardsid, aga partidel on "savi".
Tagasi üles Go down
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty03.11.12 8:01

Vastus peedi kohta.korvitäie kartulite kohta panen paar keskmist peeti koos keema,hiljem tambin katki,lisan pool ämbrit jahu segan ja künadesse,muidugi jahtunud puder.Lisaks veel teise künasse nisu teri.Seda söövad meil kanad,pardid ja haned ja kõhud korras.
Tagasi üles Go down
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty05.11.12 22:23

Millisest peedist jutt? Meie kanad saavad talvel iga päev toorest poolsuhkrupeeti ja kõhud on normis.
Tagasi üles Go down
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty06.11.12 5:56

Mõtlen poolsuhkrupeeti ja muidug talvekorteris lisaks tooses poolsuhkrupeet ka.ja kõhu üle ei paista sulelised kurtvat.
Tagasi üles Go down
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty28.11.12 10:08

Nii kolisime täna kanad ka talve korterisse aga haned ja pardid veel suve korteris.Suve korter on meil eterniidist seinad ja katus ja kilest aknad,talve korter kolhoosi aegne vasika laut ja seal nad õue ei saa,laut asub kilomeetri kaugusel umbes aga seal neil paras suur koppel võrgust aiaga, koos oma liiva ja peene kruusa vanniga ja munevad küll,aga eks see pudru vedamine käib autoga ja kui päris talveks siis haned ja pardid ka samasse aedikusse ja pole seal mingeid tülisid.Hani võttis kolme kuused muskused oma hoole alla,kahekesi mängivad siis muskuse mammaga hoidjaid ja ei ole probleeme et kanad haned ja pardid ühes aedikus.Kõik on rahul ja rõõmsad ja mina ka.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Lumega, kas kanad saavad välja? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Lumega, kas kanad saavad välja?   Lumega, kas kanad saavad välja? Empty

Tagasi üles Go down
 
Lumega, kas kanad saavad välja?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Miks kanad ei mune?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: