KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 (tõu)linnuvabrikud

Go down 
5 posters
AutorTeade
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

(tõu)linnuvabrikud Empty
PostitaminePealkiri: (tõu)linnuvabrikud   (tõu)linnuvabrikud Empty15.10.12 1:08

Mitmes linnukasvatusega seotud teemas on korduvalt vihjatud mingitele müstilistele (kohalikele?) tõulinnuvabrikutele. Päris mitu ühe või teise tõu vastu huvi tundvat inimest on minult küsinud, kust neid Eestis leida võiks. Lisaks on meilgi siin foorumis - eriti kevadel - ikka ühe või teise tõu küsijaid, kes on pidanud soovitud tõust loobuma või hakkama seda välismaalt otsima, sest siin neid lihtsalt pole. Vabrikute olemasolu eeldaks ju seda, et linnud on vabalt saadaval, või mis? Kuna mul ei ole vastavat infot õnnestunud kuskilt leida - enamgi veel, ma isegi ei tea, mida need endast kujutavad ja kuidas neid (eeldusel, et sellised esinevad), on võimalik kuskil põranda all niimoodi pidada, et mõni üksik neist teab, aga linnukasvatushuviline üldsus mitte, olen sellele küsimusele vastuse võlgu jäänud. Samas hakkab uudishimu ennastki vaevama, seega küsikski linnukasvatusfoorumi rahvalt: mis asi see tõulinnuvabrik täpselt on ja kus sellised Eestis asuvad? Oleksin ühtlasi väga tänulik mõne sellise kontakti eest, sest kevadel tuleb jälle verevärskendust vaadata ja ilmselt õnnestuks sadu eurosid kokku hoida, kui huvipakkuvaid (tõu)linde kohapealt saaks!! Peale selle jääks raha Eestisse, mis on samuti lisaboonus!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

(tõu)linnuvabrikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: (tõu)linnuvabrikud   (tõu)linnuvabrikud Empty15.10.12 11:10

Kui ma eelmisel kevadel selle salmonellaga maadlesin siis sai 215 isendit kuulutatud veterinaaridele tõukarjana ja tänu sellele nad jäid ellu.Kui neid oleks üle 250 olnud oleks jälle jamaks kiskunud nõuete seisukohast.Need 215 olid korjatud siit foorumist munadena kokku.Nende järglased olid juba kopra-crossid.Eks need vabrikud müüvad lätist-leedust-poolast-soomest toodud tibusid.Kõik oleneb müügimehe jutu soravusest.Tahad seda ühte tõugu saad küsid teist ka olemas olgugi et ühest hunnikust võetakse.Teed tiiru müüatele peale ja siis otsid müüate lähimad sõbrad üles-ja ongi kogu tõde teada tõugudest ja tõututest.Meite konnatiigis palju just saladuseks ei jää.Eks ma sellepärast saksamaalt-sama segasest karjast kui mul endal 160 muna hankisingi inkubeerimiseks.Vähemalt kuked sain ma võõrad järgmise aasta inkubeerimismunade saamiseks.Eks te vanemad olijad teate isegi kogu tõde nendest vabrikutest.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

(tõu)linnuvabrikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: (tõu)linnuvabrikud   (tõu)linnuvabrikud Empty18.10.12 2:26

Vabrik eeldab midagi suurt Laughing Ma küll ei teaks, et keegi asja suurelt ajaks. Peaks olema ikka suur kanala, kus sees iga tõu jaoks vastavas mõõdus box. Ühesõnaga eurovärk Cool Twisted Evil
Minuteada on meil Eestis vaid käputäis asja-armastajaid, kes veel viitsivad verevärskendusega jännata, kui mitte müügi, siis enese tarbeks ehk ikka. Entusiasm on asja juures väga oluline, kui see kaob, siis vähem riskialtitel asja-armastajatel kaob võimalus soetada enda õuele midagi ilusat ja väärtuslikku. Exclamation

Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

(tõu)linnuvabrikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: (tõu)linnuvabrikud   (tõu)linnuvabrikud Empty21.10.12 8:40

Kui tohib, ma panen Buntiku jutule 10 punkti Razz
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

(tõu)linnuvabrikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: (tõu)linnuvabrikud   (tõu)linnuvabrikud Empty21.10.12 18:50

Katrin saab minu käest samuti kümme punkti. Ja mul on hea meel, et mina pole see ainuke, kes loeb vihjeid 'tõulinnuvabrikutele' ja kukalt kratsib, kuna ei evi vähematki ettekujutust, mida need endast kujutavad või kus asuvad.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

(tõu)linnuvabrikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: (tõu)linnuvabrikud   (tõu)linnuvabrikud Empty21.10.12 19:05

Piret,ega kedagi ei huvitagi,mida Sa seal kodus pead või teed,aga kui
juhtumisigi võtad sõna miximise kohta oled arvatud vabrikantide hulka.
Heal aastal võid pääseda isegi Äripäeva TOP 100 hulka.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

(tõu)linnuvabrikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: (tõu)linnuvabrikud   (tõu)linnuvabrikud Empty23.10.12 19:35

Ma mäletan küll, Raivo, ma sain siin paari aasta eest, kui julgesin arvata, et kahe eri tõugu linnu ristamise järel esimese põlvkonna ristandi põhjal valjul häälel konstantsete ülivõrdes positiivsete tulemuste väljakuulutamine ikka päris õige pole nii, et suled lendasid Smile Argumente minu väite ümberlükkamiseks küll polnud, aga siis ajasid asja ära ka isiklikud rünnakud.
Minu jaoks on kõige naljakam miksimise puhul see, et inimesed kas ei teadvusta (või ei taha teadvustada), et ega selle ristandi ristandi ristamisega eriti kaugele jõua. Mingil hetkel pead ikka tõulinnu uuesti mängu tooma. Ja siis on ju tore küll, kui see lind kuskilt võtta on. Teiseks on igas mõttes standardile vastava tõulinnu saamisega seotud nii suur töö, et mina ei suuda enda jaoks kuidagi õigustada seda, et ma võtan selle mitmete inimeste aastatepikkuse töö tulemuse ja lihtsalt hävitan ühe käeliigutusega!! Mulle toob see alati meelde mehe, kes pani soovist ajalukku minna põlema Artemise templi (ja keda karistati sellega, et tema nimi kustutati annaalidest ja keegi ei tea seda tänaseni).
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Sponsored content





(tõu)linnuvabrikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: (tõu)linnuvabrikud   (tõu)linnuvabrikud Empty

Tagasi üles Go down
 
(tõu)linnuvabrikud
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: