KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Esimesed munad

Go down 
+17
Roosinupp
Merts
kopraonu
Jash
merka
Buntik
Ellimineerija
Janno
Jaan
Aasa
Admin
Joosu
Triinu
Kiti
Sohvi
Kattzz12
fosse
21 posters
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
merka
Noorlind
merka


Female
Postituste arv : 54
Age : 53
Asukoht : Viljandimaa, Suure-Jaani vald
Registration date : 25/05/2010

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty09.12.12 4:55

Ilmselt võib küll olla, sest meie rohemuna munejal oli esimene muna helesinine.
Tagasi üles Go down
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty10.12.12 6:52


...


Viimati muutis seda Roosinupp (11.12.12 6:35). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty10.12.12 8:02

Ma ei taha nüüd pahatahtlik olla,aga üritame ikka teemas püsida! Vuttide jaoks on ju oma alateema olemas. Asi kipub nii ikka päris kirjuks minema
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty11.12.12 6:26

Tere päikest. eks keegi peale Adminni võib ka asja raamides hoida. Need esimesed munad on tavaliselt alati omapärased.
Tagasi üles Go down
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty29.12.12 22:22

Juhhuuu! Sain üleeile oma 6kuustelt maransitelt esimese muna! polnud küll nii "shokolaadipruun" kui ma salaja lootsin, aga tume ikkagi. Eilne munake oli aga juba silmnähtavalt tumedam. Nii mõtlengi, et kas muna koore värv lähebki järjest tumedamaks alguses või lihtsalt mõlemad preilad munevad, ainult kordamööda? http://nagi.ee/photos/Kattzz12/21844631/
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty30.12.12 3:37

Peaks erinevate kanade omad olema jah Smile
Ja tõesti, väga tumedad ei ole, minu maranil hulga tumedam.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty18.01.13 19:59

Kiti, see sinult kõige noorem araucana hakkas ka munele Smile Ilus helesinine muna. Smile
Vanust tal siis palju hetkel? 8 kuud?
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty21.01.13 20:50

Oma esimese muna tegi Estfarmist sügisel toodud maransipreili.Vähe väike see esimene proovitöö oli,aga värvi kohta ei saa küll pahasti öelda. Very Happy
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty28.01.13 21:44

Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty29.01.13 0:09

Väga ilusad munad Razz Eriti see oliiv-roheline! - esimene rida teine muna.
Mul pole midagi vastu panna. Sinisemunejaid pole, pruunimunejad alles kasvavad. Üks kolmeaastane vanamutike muneb rohelist nagu teine rida, kolmas muna. Tema mune korjan eraldi, sest hetkel on ta wyandote kuke kabistada. Minu kogemuste põhjal pärandab muna värvi ka kana edasi. Olen 2 korda selle tulemuse saavutanud ja nüüd tahaks asi uuesti üle kontrollida.

Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty29.01.13 2:59

Need on kohe väga ilusad... Minu teada kana pärandabki munavärvi edasi, kukk pärandab sulestikuvärvi. Kusagilt lugesin seda, aga kui õige see on, ei tea.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty29.01.13 3:38

Sooääre kirjutas:
Need on kohe väga ilusad... Minu teada kana pärandabki munavärvi edasi, kukk pärandab sulestikuvärvi. Kusagilt lugesin seda, aga kui õige see on, ei tea.

Ei vasta tõele. Munavärvi pärandavat dominantset geeni kannab kukk. Kui näiteks paaritada puhtatõulist maransi kukke segaverelise kanaga, siis on 100% selle kuke tütardest värvilise muna munejad, st. muna värvub keskmiselt tooni võrra tumedamaks. Kui aga paaritada puhtatõulist maransi kana segaverelise kukega, siis pärandab värvilise muna geen edasi üksnes POOLTELE selle kana järeltulijatest, ehk teisisõnu, kuna reeglina on 50% tibudest kuked, siis üksnes 25% niisugustelt kanadelt on lootust tumedamaid mune saada.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty29.01.13 4:08

Piret, minu kanade puhul oli tegemist rohelise muneja järglastega. Ema: cream legbar+marans ja isa oli segavereline habemik. Igal juhul kukk ei saanud kohe kindlalt oma tütardele seda rohelist muna edasi anda, sest kukk oli mu oma vanade äntukate ja brama+faverolle järeltulija.

Mõlemad kanad olid habemikud, nägid suurelt jaolt välja nagu faverolled, kuid üllatus oli suur, kui munad tulid rohelised :-)

Oskad sa lahti seletada, kuidas see roheline edasi kandub?
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty29.01.13 4:21

Buntik, loe palun mu postitust uuesti: 25% on see märksõna.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty29.01.13 4:23

Ok Very Happy Ma täna blond Very Happy
Tagasi üles Go down
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty29.01.13 10:59

Niiii ilusad munad on kopraonu kanadel! Isegi roosad! Kadedaks teeb kohe Razz
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty29.01.13 23:26

Kõige noorem sektsioon muneb juba 50% värvilisi.Antud pilt on kusagil 1000 munast sõelale jäänud st. kahe päeva munad.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
lilleke




Female
Postituste arv : 12
Age : 62
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 30/06/2010

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty31.01.13 20:53

Väga põnevad värvid, hea reklaam.
Tuleb lihtsalt külla tulla kevadel Smile
Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty20.02.13 2:26

Mul on üks selline vahva kana:
Esimesed munad - Page 2 Kana
Koorus eelmisel suvel. Ema on tavaline valge kana ja isa on araucana.

Ta hakkas nüüd munema. Need on tema esimesed munad:
Esimesed munad - Page 2 Munad2
Pildi pealt on halvasti näha, aga muidu nad on ilusad helerohelised. Ma ei suutnud kuidagi nii pildistada, et värv õigesti näha oleks. Keskel on võrdluseks tavaline valge muna. Väga pisikesed on nad - ainult 42g. Leidsin korraga 7 muna ära peidetult ja sellest ajast alates on ta iga päev ühe muna munenud.


Siin oli enne juttu, et kukk annab edasi muna värvi. Seda on ka minu kana pealt näha - kuna isa on araucana, siis ka temal munad rohelised, nagu araucanadel kombeks. Aga kui mul on kukk, kelle isa on araucana ja ema mingi suvaline, kas siis tema annaks ka rohelise muna geeni edasi?
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty20.02.13 4:50

Puhtatõulise araucana muna on helesinine, mitte roheline. Rohelisi mune munevad ristandid.
Araucanad, kes munevad rohelisi mune, pole puhtatõulised.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty20.02.13 8:48

Kas ainult siniseid?
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty20.02.13 10:17

Kukk peaks mul vist puhtatõuline olema, aga seda ma küll ei tea, mis värvi tema munad on Very Happy

Aga muidu need munad ongi sellised rohelise ja sinise vahepealsed. Üks pool-araucana munes mul alguses oliiv-rohelisi ja hiljem läksid järjest heledamaks ja sinisemaks.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty20.02.13 17:59

Ainult sinised jah. Rohekas toon näitab segatud verd.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Triinu
Noorlind
Triinu


Female
Postituste arv : 58
Age : 52
Asukoht : Raplamaa, Kohila vald
Registration date : 31/05/2011

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty20.02.13 19:39

Kui on haudemunana ostetud, siis näeb ka värvi ära. Isegi, kui pärast kukk munadt koorub. Jah, ainult siniseid kopraonu.
Ostsin ise sügisel ära Kiti põhikarja linnud. Tegemist siis Araucana/Ameraucana ristanditega. Kanasid on karjas kolmest eri aastakäigust (kasutatud on igal aastal puhtatõulist Araucana kukke). Pundiga kaasa sain ka imeilusa noore musta Araucana kuke Inglismaalt (Pireti poolt Eestisse toodud).
Tõesti, mida noorem kana, seda vähem on munal rohekat tooni. Ameraucana kasutamine varem teebki munale roheka tooni. Kui 5 põlvkonda on kasutatud ainult puhtatõulist Araucana kukke, on lõpuks tegemist puhtatõuliste araucanadega ja munad ilusad helesinised.
Hea oli endal võrrelda Saksamaalt tellitud puhtatõuliste Araucanade haudemunadega, need olid kõik ilusad helesinised, ei mingit rohekat tooni munadel. Samas, ma ju ei tea, kas kukk, keda kasutati, oli samuti helesinisest munast? Tuleb nüüd ainult oodata, millal pisikesed Saksamaalt ise munele hakkavad. Ega seda enne ju ei näe.

Samas peaks siis endale selgeks tegema, kas on oluline eriline munavärv, või lindude puhtatõulisus, mida tegelikult tahetakse.
Karja ristandeid omades on tulemuseks super ilus erivärviliste roheliste/siniste j(a kõik muud võimalikud toonid) munade saamine.
Nagu näiteks kopraonul. Kohe ilus vaadata! Smile

Eriti ilusaid oliivirohelisi mune munevad araucana ja maransi ristandid.
Kõik linnud ju ei peagi puhtatõulised olema Wink




Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty20.02.13 21:13

Minu eesmärgiks on, et oleks ilusad värvilised munad ja munadepühal värvimisega vähem vaeva Very Happy

Aga kas keegi oskab seda kommenteerida, kas see on araucanadel ja nende ristanditel tavaline, et munad on nii väiksed? Või on see minu kanade eripära. Mul on kaks kana olnud, kelle isa on araucana ja mõlemal imepisikesed munad. Stabiilselt 41 ja 43 grammi vahel.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty20.02.13 22:51

Aruacanadel esineb ka kollaseid mune-tõsi küll vist 1-1 000 000st.Või olen ma miskit ulmet lugenud.siit kusagilt.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Sponsored content





Esimesed munad - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimesed munad   Esimesed munad - Page 2 Empty

Tagasi üles Go down
 
Esimesed munad
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Partide selle aasta esimesed munad
» Esimesed vutid.
» Minu elu esimesed tibud koorunud!!
» Tibude koordumine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: