KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 äntu kanad

Go down 
+18
Jumbstik
MJ
Roosinupp
Kana-Kata
Kiti
Mina ise
Admin
Ellimineerija
kopraonu
Groa
foksi
Joosu
Sohvi
Kattzz12
fosse
Merts
Janno
algaja
22 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: äntu kanad   äntu kanad Empty09.10.12 6:08

Täna astusin täielikult ämbrisse ostes äntu mõisast oktoobris munele hakkavaid kanu, kes on pigem küll rohkem vutid kui kanad. Noh, oktoobris nad munele ei hakka - selle oleksin küll alla neelanud ning nad ilusti üles poputanud (ega ma teab mis super kanu sealt oodanudki), kuid mis kõige rohkem muretsema paneb on see, et tõenäoliselt ei ole neist osa hommikuks enam elus. Ühel on seljas suur nokitud auk ning 5 on sabast verised, ülejäänud on küll paljad, kuid ei veritse ning ainult üks meenutab hädist ja kurnatud oktoobris munele hakkavat kana, teised on vutid. tean, et oleks pidanud kohe neid vaatama - kuid nagu nad müüvad, ruttu ruttu kanad kasti ja järgmine klient ja kui kanu vaatama hakata, siis kanad põgenevad. küsiksingi siinkohal kas kellelgi on kogemusi - kas on õigus raha tagasi saada või paluda neilt tõesti oktoobris munema hakkavaid kanu? kas see äntu tädi ongi nii pahur sellepärast, et tuleb nõudmisi ja negatiivset tagasisidet?

tänud!
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty09.10.12 7:07

No mina neilt ostsin 10 noorlindu ja igatahes nägid nad ikka ilusad ja tugevad välja.
Muidugi mina käisin koha peal neid ostmas. Kõikidel lindudel eluvaim sees ja neist kasvanud ilusad olevused.
Miinuseks võib ainult seda pidada,et linnud pidid septembris munele hakkama ,aga siiamaani on vaikus.
Kahtlane igatahes,aga ei ole ennem kuulnud,et selliseid linde oleks pakutud
Tagasi üles Go down
Merts
Noorlind
Merts


Female
Postituste arv : 50
Asukoht : Valgamaa
Registration date : 14/04/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty09.10.12 17:47

Käisin ka septembris neid oktoobris munemist alustavaid kanu auto pealt ostmas.Kuna eelmisel korral ei osanud ka vaadata ja saime sellised ,kel olid lausa nokkimis jälgi ja kaks tükki surid sama päeva õhtul ära,siis sel korral näitasin näpuga,milliseid ma tahan ja milliseid mitte.Maksjad oleme siiski meie ja hind pole ka mitte väike,seega on mul ka õigus valida.Ka meie ringi peal oli selliseid piisavalt palju,kel seljad olid täiesti paljad.Suured nad muidugi just pole ja vaevalt,et nad okoobris munelegi hakkavad,aga üldiselt olen ma nendega rahul.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty09.10.12 20:43

Mis need Äntu kanad tänapäeval üldse maksavad?
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty09.10.12 21:01

Tükk maksab 7,50.

Eile vurtsutasin meie uute kanade haavad Terramycin vet-iga roheliseks, et haavades ei tekiks põletikku ning teistel ei oleks nokkimine ka eriti maitsev. Söötsin ja jootsin nad täis hea ja paremaga, et ei oleks soovi ega vajadust liigikaaslaste söömiseks. Magasid nad täna kanakuudis, lauta ei julgenud neid veel teistega kokku panna. Hommikul läksin hinge kinni pidades neid õue laskma ja õnneks kõik olid ilusti elus, mõni küll lösutas ja oli kuidagi ripakil ja ei olnud nii tegus, kuid elus! Tundub, et neist võib saada täitsa asja, ei veel paari kuu sees, kuid ikkagi.

Oma esimeste Äntukatega olen väga rahul, munevad iga päev ja on igati toredad ja head kanad. Võtsime nad aga suht noortena, seega on nad vabalt kasvanud ning ruumi on maa ja ilm.
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Külaline
Külaline




äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty10.10.12 4:00

Kannatust vaja, sulgivad ära ja hakkavad ilusaid suuri mune tegema.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty10.10.12 4:22

Sooääre, mida need 2-kuused "tibud", kes oktoobris munema peaksid hakkama, sulgivad?
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty10.10.12 4:26

Kallis Sooääre, pooled neist on ise muna suurused Smile noh, täiskasvanud vuti suurused, kitkutud ja katkutud ja reklaamiti kui oktoobris munele hakkavaid. Õnneks elasid nad öö üle ja loodetavasti ka tulevad ööd, hetkel siblivad ilusti ja söövad. Küll need kitkutud suledki kasvavad tagasi, nad on nii noored, et esimene sulgimine on veel kaugel. Haned on natuke tigedad nende peale, kuid teised kanad on suht tolerantsed ning Aadu muku tantsib, seega lähevad uued kanad täna teistega lauta, meisterdasin neile lihtsalt aia ette, et nad oleksid ikkagi rahus.
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Külaline
Külaline




äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty10.10.12 4:37

Vabandust, ju ma lugesin üle ridade, ma arvasin, et teise ringi kanad, et ilma sulgedeta ja rääbakad.
Tagasi üles Go down
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty10.10.12 8:41

Olen korduvalt 10 aasta jooksul Äntu kanaringilt kanu ostnud, kes paari kuu pärast munele peaksid hakkama. Siiani olen saanud ilusad, terved linnud ja alati on nad ka õigel ajal mune tootma hakanud. Huvitav kas mul on lihtsalt vedanud ja ilusad polnud veel otsa saanud? scratch Ega seal valida saanud - mis kasti pandi, selle koju tõin. Viimati ostsin neid aasta tagasi. Igatahes siin muljeid lugedes ei julgeks küll enam sellist ostu ette võtta. Õnneks pole aga vajagi, mul kenad noored Kopraonu kanakesed laudas.
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty10.10.12 9:00

Mina ostsin oma kanad Äntu auto pealt 2 nädalat tagasi.Suurus 2,7 kg kuni 1 kg.Enamusel selg paljas, osadel ka saba kiilas.Nokitud oli neist nelja-2 neist juba terved, üks kohe läheb karja tagasi ja viimane on kahtlane,kas jalg hakkab kandma või mitte.Pidid ka oktoobris munele hakkama aga kahtlen sügavalt-osad liiga pisikesed,harjad väiksed ja kahvatud(nüüd juba roosad natuke) ja kas kolimisest või millest on meil suur sulgimine käsil, õrte alused on sulgi täis.Kas 4 kuune kana peabki sulgima Question Ma mõtlesin et munenud kanad tegelevad sellega?????Millal peaks olema esimene sulgimine Question Või oskab keegi õelda mis peaks olema tetra kaal et ta munele hakkaks Question
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty10.10.12 19:48

Inglismaal olevat selline asi väga popp, et inimesed mahakandmisele mõeldud kanad endale koju võtavad ja üles poputavad.
Seega tundub, et nii paljude pretensioonide peale peaks Äntu oma kanamüügi lihtsalt ümber nimetama. Näiteks kanade päästeoperatsiooniks või muuks sarnaseks?
Samas päästmist vajavate kanade kohta pole hind muidugi nii väike midagi. Ravikulud tuleks automaatselt otsa arvestada?
Aga kui mitte mõelda nii väga majanduslikult, siis... on ikkagi plussis. Enamus õnnetuid linde saavad toreda uue kodu ju. : )
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty10.10.12 20:55

Ma ei ostnud " läbitöötatud kanu"!!!!!Kuulutuses pakuti 4-kuuseid oktoobris munema hakkavaid noorkanu.
Kuna ma broneerisin just musti kanu, siis arvasin et sellest ka nii suur suuruse vahe.
Nokkimises ka natuke mu enda süüd-teadmiseks uutele kanatoojatele-
PARIM transpordikast on PIME kast!!
Kirjutamise eesmärk ei olnud mul mitte nuriseda vaid jagada infot, mis ees ootab uute kanade toojaid.Ma ei arvagi et vabriku kanad hakkavad välja nägema välja nagu fosselt toodud pritsessid.Õigemini hakkavad küll, aga see nõuab korralikku poputamist ja sellega me tegelemegi Wink !
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty10.10.12 22:15

Aastaid tagasi ma ostsin auto pealt 6 noort kana, 5 olid täiesti normaalsed, aga kuues oli päris kõhetu, kerge ja kössis, sellest vist asja ei saanudki.
See kasti toppimine käis nii kähku, et ei jõudnud jälgidagi, omal polnud seal midagi valida.
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty10.10.12 23:25

Mina ikka soovitaks võimalusel ise minna koha peale ostma! Minu 10 lindu on kõik terved ja tugevad!
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty10.10.12 23:53

Sohvi kirjutas:
Ma ei arvagi et vabriku kanad hakkavad välja nägema välja nagu fosselt toodud pritsessid.Õigemini hakkavad küll, aga see nõuab korralikku poputamist ja sellega me tegelemegi Wink !

Very Happy tänan! Ma ise ka nende välimusega väga rahul.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty11.10.12 0:44

Janno kirjutas:
Mina ikka soovitaks võimalusel ise minna koha peale ostma! Minu 10 lindu on kõik terved ja tugevad!

Mina käisin kohapeal ja mitte ei näe asjal mõtet, ise ju ei saa ka seal valida.Seisime kobaras koos, neid ootajaid oli rohkem ja toodi kastid kohale, kus samasuguse ahvikiirusega, nagu kanaautogi pealt, pakiti kanad sulle kasti.Huvitav, kas see käib müügi reglemendi juurde, see ahvikiirus?Ja sellise kohapealse ostu lõpptulemuseks, 10 kanast 5 läks loojakarja...sorry, kui nüüd teha lihtne matemaatiline arvutus, ehk ühe kana hind kord kaks, siis see võtab küll mõtlema, et miks ma peaks sinna kanaautole veel ligi minema???Sellise raha eest saab juba kodukasvataja käest priske ja tervete elukommentega linnu.Me proovime igatahes omi tibusid kevadel saada.
Tagasi üles Go down
Groa
Tibu
Groa


Female
Postituste arv : 34
Age : 42
Asukoht : Pärnumaal, Laanes :)
Registration date : 26/07/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty11.10.12 23:47

Seda kõike siin lugedes on mul tõeliselt hea meel, et meil ei õnnestunudki neid äntukaid juurde osta! See üks, kelle augusti lõpus ostsime, on küll kenake ja hakkas septembris munema ka, nagu lubatud. Vanemate, "kasutatud" kanadega võrreldes muneb ta küll häbiväärselt vähe, aga see ehk alguse asi...
Tagasi üles Go down
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty12.10.12 0:03

Mina otsustasin, et enam ei lähegi kanaautole ligi. Kevadest hakkan ise tibusid tegema ning sedamoodi karja kasvatama.
Meie uutest kanadest 4 magasid juba õrrel, ülejäänud ikka maas. Kolm tahavad laudas kükitada, ajasin nad laudast välja aedikusse, kükitagu siis juba värkse õhu käes ja vaadaku ringi. Neid vaadates ei teki kahtlust, et nad on halvasti hoitud, kahvatud, kängus, väikesed, kõhnad, nokad teritamata, harjasid pole ollagi, paljad, osa neist katkised (kodu teel olid nad meil pimedas ning hõredalt ning läksime kanaauto ringi suht algusesse, et kanad ei langeks nii suurde stressi). Kui esimesel õhtul olid nad nii väetiksesed, et suutnud isegi vastu kakelda kui ma neid aeda tõstsin, kuid eile õhtul sain juba näksata, kuid vastu väga ei rapsitud. Nüüd ma usun, et neist saab asja. Kuid enam ma nö varest paabulinnuna ei osta, mõttetu rahastamine.
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty12.10.12 5:53

Loen seda teksti ja jääb mulje,et sa said oma kanad jäänuste hulgast. Minul on kanad väga ilusad ja väga asjalikud.Kõik magavad õrrel ja üldse tublid linnud.
Aga ise plaanin ka hakata linde ikka maast-madalast kasvatama!
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty12.10.12 9:56

Ise tehtud kas siis hästi või halvasti-vähemalt ei ole kedagi siunata.Kui nad hommikul juba sõitma hakavad-need Äntu omad siis arvatavasti on nad juba õhtul kastidesse laotud mis sealt ikka loota.Ise sai eile öösel 635 noort kana-kukke kalkunit suveaedikust lauta transporditud.3 tundi kolmekesi ja valmis.Taskulambiga-ei mingit kära ega sebimist.Viimased said ainult puu otsast alla raputatud-ei ulatunud.Mõned grupid veel siis saab teada palju kullide nahka läks.Arvata on et 3 kohaline number.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty13.10.12 7:24

Tere, päikest. Ei saa kordamata jätta, et need aasta munenud kanad on tegelikult utiliseerimisele minev "kaup". Tore on, et enamus on maru vaimustunud, kui maksavad raha tootmisjäätmete saamise eest. Ülejäänute puhul on ka miskit imeliku. Äkki keegi nimetab mõne aruka põhjuse, miks müüakse ära munemist alustavad (raha sisse tooma hakkavaid) linnud.
Tagasi üles Go down
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty13.10.12 8:49

Äkki on nagu selles tele 2 reklaamis, et "meil on seda(raha siis ) lihtsalt nii palju" ...mis muud arukat põhjust saab olla? Laughing
Ma arvan, et vaimustunud ollakse kanadest...juhtumisi on need siis äntukad.Vähemalt minu, kui algaja kanapidajaga on nii.Muus osas Ellimineerijaga nõus.
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty14.10.12 1:10

Ellimineerija,ehk said aru,et jutt on noortest lindudest!
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty14.10.12 2:51

Jannol on õigus,lihtsalt pläma ajada pole vaja.Miks siis üldse inimesed müüvad tibusid ja noorlinde kuigi nad hakkavad ükskord munele ,kõik peale kukkede. Ikka sellepärast et raha või kasumit teenida.
Minul on kõik läbi proovitud Äntu müüdavad tibud nii munakana kui broilerid,aasta munenud ja munemist alustavad kanad.Tibud terved ja tugevad ,midagi halba pole öelda lihtsalt eelistan etkanaema nendega mässaks.Aasta munenuid ei osta enam kunagi ja ei soovita ka teistel nagu ka eelnevalt olen kirjutanud kui siis odavalt ja lihaks.Munemist alustavaid võtan nüüd juba mitmedat aastat.Eelmine aasta võtsin varem äkki mingi juuli munejaid need hullud said talveks hoo üless,munad külmusid lõhki nemad ikka munesid.hetkel on okt.mun. alustavad viiest kaks munevad ei ole ühtegi sulge puudu ega midagi.Vanadega ei kakle,õues koos, lähvad ilusti oma boksi õhtul .Eelistan musti kanu,seda et kull neid ei taha on minujuures tõepõhi all.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty14.10.12 18:24

Mina tahtsin musti kanu,sest meeldib must värv, eriti veel rohelise helgiga. Smile
Pruunid vabrikukanad on lihtsalt nii kuradima igavat värvi!
Aga kui kullid musti ei taha siis see veel boonuseks-mulle rohkem jääb Very Happy
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty14.10.12 21:06

Adminn, võtab musti küll, aga Kopraonuga jõudsime vist ühisele järeldusele, et viirikud on toidueelistuses viimasel kohal. Eriti, kui karjas on suurem, püstise kehahoiakuga imeliku värvi või viirikkukk (vist ei meenuta "sööki"). Äkki teeks kulliteema juurde teemajätku, mis värvi ja suurust linde kanakull eelistab, jagaks kurbi kogemusi. Janno, noortest kanadest nii palju, et vahet võiks teha väikepidamise müügiideoloogial ja suurtootmise müügiideoloogial. Väike tegija paneb inkusse rohkem, kui endale vaja, et saada omale kindel kogus kätte (kui ei ole tegemist "müügivabrikuga"), arvestasdes, et koorumisprotsent võib viletsake olla. Suurtootmises pannakse inkusse, soetatakse ka materjal teatud varuga (kogemuslik prognoositav kaoprotsent), aga seal boniteeritakse välja mittesobivam, "kehvem" materjal ja see utiliseeritakse. Selline on lihtsalt rahamaailma elu. Suurtootmise munakanast lihakeha tegemine on selgelt mitterentaabel (kulud ületavad tulusid ja asi ei ole müügikõlbulik), eriti kui esimene munemistsükkel on läbi ning hakkavad sulile jääma, noortest lihakeha ei saa ja tapaküpseks kasvatamine on munavabrikule ebarentaabel. Lisaks on kulu vaktsineerimistele, mida aastastele kindlasti ei tehta ja eelmise "töötluse" toime hakkab otsa saama. Sohvi, valged on veel "igavamat" värvi ja reeglina näevad "räpasemad" välja, sest mustus on kontrastselt esiletulev Very Happy .
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty14.10.12 22:18

Näinud seda boniteerimist ja mittesobivate realiseerimist väiketootjale.
Tagasi üles Go down
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty15.10.12 5:56

Ma ei tea, aga see pole päris õige "rahamaailma" elu...ma nimetaks seda natuke s...temini.
Jah , tehke kullide teema Smile
Tagasi üles Go down
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Küsimus Äntu kevadiste tibude kohta   äntu kanad Empty15.10.12 7:00

[center]Olen uus kasutaja ja mul on küsimus neile kes ostsid mai kuu alguses Äntu ringilt kanapoegi.mõtlen broiler-tibusid.Kas teie olete nendega rahul?Mina ei olnud,praegu pole meil ühtegi enam alles,sai sügavkülmiku kaubaks.Asi on selles et nende kasv oli väga huvitav.ütleksin et sookure ja vuti rist sugutis.Olen teist aastat nende käest ostnud ja eelmine aasta olid korralikud linnud ja nii tekkiski mul küsimus`Kuidas teil ?
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty15.10.12 7:45

Kullide teema on ju olemas ,prill ninale ja kirjutama.Kui õieti mäletan siis isegi mitmeid.Kuna näit. kanade lehekülgi on seitse siis on vastuseid ja pealkirju palju.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty15.10.12 23:35

mina olen kohe enda uusi kanu ka jälginud - nad on tõesti vuti moodi, väegade madalate jalgadega ning vuti kehaga, vudavad aias ringi Smile osad on neist jälle varese moodi. Ma ise ka kahtlustan, et midagi on neil ikka väga valesti läinud!
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty16.10.12 3:41

Äkki keegi viitsib selle satsi lindudest pilte ka panna? Söödatoas olen ka nende lindude kohta üsna negatiivset infot kuulnud.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty16.10.12 19:03

Minu selle aasta äntukad on küll kõik kanade moodi ja munevad kenasti,niiet olen rahul.Ei ole kõik negatiivselt meelestatud Smile
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty16.10.12 19:50

Äntukaid käidi meiekandis ka müümas, pole kuulnud, et keegi nuriseks.
Tagasi üles Go down
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty17.10.12 3:13

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/28/sdc16532.jpg/


suure "sirkuse" peale sain ühe isendi pildile Smile Eriti haned ja braamad olid kindlad, et ma just neid tahan pildistada ning järjekindlalt jooksid kaamera ette. kana pildil ei kükita, vaid ta ongi selline madala jalaga. Kahju, et ma ei saanud teda ühele pildile normaalset kasvu kanaga aga ma jätkan üritamist. Samuti ei osanud ma pilti õigesti siia riputada, vast sellest lingist piisab.
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Külaline
Külaline




äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty17.10.12 3:25

Meil on ka mõned selliste madalate jalgadega, aga ma ei tea, mis tõugu(või ristandid) need on,... mul oma inkubeeritud.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty17.10.12 4:10

algaja kirjutas:
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/28/sdc16532.jpg/
suure "sirkuse" peale sain ühe isendi pildile Smile Eriti haned ja braamad olid kindlad, et ma just neid tahan pildistada ning järjekindlalt jooksid kaamera ette. kana pildil ei kükita, vaid ta ongi selline madala jalaga. Kahju, et ma ei saanud teda ühele pildile normaalset kasvu kanaga aga ma jätkan üritamist. Samuti ei osanud ma pilti õigesti siia riputada, vast sellest lingist piisab.

Ega seal midagi ilusat ei ole, aga kujutasin ette, et näevad välja veel hullemad.
Natuke poputamist ja vast saad nad ikka korda Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
algaja
Noorlind
algaja


Female
Postituste arv : 60
Age : 45
Asukoht : vasalemma
Registration date : 05/06/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty17.10.12 4:28

See kes pildil ei olegi kõige hullem, ta selline matsakas Smile Nirumaid ja paljamaid on, kuid olen järjekindlalt neid vurtsutanud rohelisega ja haavad on ilusti paranenud (ka see kana, kellel oli suur auk seljal ja mõnel juba väikesed sule alged paistavad). Haavad on ilusad roosad, uus nahk ilusti peal, õnneks on nad hästi kohanenud ning magavad kõik õrrel ja on sellised vaprakesed ja tegusad. Küll neist asja saab ja ehk järgisel aastal hakkab ka mune tulema, hetkel on nad ikka minu arvates väga noored ja kängus. Kui minu kanakari on kuidagi äkki kasvanud 5 peast 55 peani, siis on kõik linnud ikka väga tublid ja ilusti kohanenud teineteisega! Nagu mu 5a poeg täna hommikul hõiskas laudast mune tuues, et meie esimesed kanad ei olegi "stretsis" uute kanade pärast, nad munevad ilusti! (nimelt meie esimesed 4 pidasid munemises 3 päeva pausi ja ma ise arvasin, et nad on uute isendite tuleku pärast natuke stressis).
Tagasi üles Go down
http://www.nordicpro.ee
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty21.10.12 9:46

Äntu broiladest sai lõpuks pika putitamise peale mingit asja ka, ca 3-3,5 kg lihakeha keskmiselt. Aega läks natuke rohkem, kui oleks normaalne olnud. Aga tiba kööbakad olid mõned kuked küll, sai ristitud AlloAllo tegelaste järgi. Algajale targutuseks, ära neist mingit pikka projekt küll tegema hakka, kui munemine viletsake, siis mina toidaks küll üles ja lõpetaks nende elupäevad potis (aga see on subjektiivne arvamus) Selle aasta tibusõõda ühe portsu kohta võib miskit järeldusi teha. Ei olnud Äntukad ainsad, kellest mõned "jalust ära jäid". Õnneks oli pähkleid, liha, kala ja marju see aasta piisavalt (kirsi-, ploomikivide sisu läheb ka asja ette, kui midagi seleenilaadset vaja on).
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty26.10.12 20:46

Sain täna äntukatelt esimese muna cheers Küll võib üks väike asi rõõmu teha cheers cheers
Meie puhul peab siis reklaam paika küll et oktoobris lubati mune.Kuke ees kükitajaid on juba päris mitu, vast tuleb ka mune varsti rohkem!
Aga see ESIMENE muna-see on ikka täitsa sündmus Very Happy Nagu riigipüha kohe bounce
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty26.10.12 21:32

Seda on küll hea kuulda, tean omast käest, millist rõõmu võib üks väike kanamuna valmistada, eriti veel lastele.
Olen kogu aeg olnud seda meelt, et pole need äntukad nii kehvad midagi,enamusel kanapidajatest just äntukad ongi.
Tagasi üles Go down
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty26.10.12 22:49

Meie ka saime esimese pisikese muna mustadelt äntukatelt:) Ostsin augusti algul, lehes lubati septembri lõpus munema hakkamist. No mis sest, vähemalt hakkasid nüüdki kuu hiljem.
Tagasi üles Go down
MJ




Female
Postituste arv : 1
Age : 46
Asukoht : Tallinn
Registration date : 01/05/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty29.10.12 4:39

Meie ostsime esimesed kaks mais ja teised kaks juulis. Lubati, et augustis hakkavad munema. Üks neist hakkas septembri keskel, teistelt ootame endiselt. Aga muidu on nad ilusad, prisked ja sõbralikud. Ühel oli ka tuues selg natuke paljas, aga paranes ruttu.
Kopraonult saime ka kevadel kaks kana. Ootasime mune, kui ühel nädalal hakkasid mõlemad kirema Smile Üks läks pisarate saatel vanematele supiks, teine juhendab nüüd kanakarja. Sõbrad said tükk aega aasida, et on meil aga põnevad "kanad" Smile
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty29.10.12 20:27

Tegijal juhtub Very Happy
Tagasi üles Go down
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty31.10.12 2:09

Ega keegi tea, kas Äntu hetkel veel noori kanu pakub? Meil käis nugis külas ja oleks vaja kümmekond noor kana juurde.
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty31.10.12 5:38

Äntu teeb tavaliselt maalehes reklaami ja seal on tavaliselt telefoni number ka.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty31.10.12 9:22

Keegi müüs veel hiljuti-kas Peri või Kehtna.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty31.10.12 20:33

No nii,käisin siis 2 nädalat Eestist ära ja koju tulles sain teada,et septembris munemist alustama pidanud Äntukad ei ole veel ühegi munaga hakkama saanud! Võtsin vastu karmi otsuse,et kui 15 nov ühtegi muna ei ole veel saanud,siis tuleb neil kõigil kolida sügavkülma!
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty31.10.12 20:43

Oi, ära kanu küll selle eest karista, et müüjad nende vanust võisid valetada. Küll nad ikka munele hakkavad, sa ostsid ju noorkanad.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Sponsored content





äntu kanad Empty
PostitaminePealkiri: Re: äntu kanad   äntu kanad Empty

Tagasi üles Go down
 
äntu kanad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: