KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Munatoodand hanel?

Go down 
4 posters
AutorTeade
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Munatoodand hanel? Empty
PostitaminePealkiri: Munatoodand hanel?   Munatoodand hanel? Empty24.02.09 7:19

Kui suur on teie hane munatoodand ühel munemisperioodil Question Tark raamat ütleb,et 35-40 muna.Minu hani vist nii palju küll ei teinud,pean ikka täpselt statistikat pidama hakkama.
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Munatoodand hanel? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munatoodand hanel?   Munatoodand hanel? Empty24.02.09 21:00

Üle-eelmisel aastal vaid 8. Siis jätsin noored haned, kes munesid kahepeale kokku natu üle 10 ja sel aastal olen neilt kahepeale saanud praeguseks 16 muna, aga nad veel munevad. Igatahes ei usu, et ühe kohta neil selgi aastal üle 20 tuleb. Aga ehk mul on lihtsalt laisad haned.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Munatoodand hanel? Empty
PostitaminePealkiri: haned munevad   Munatoodand hanel? Empty24.02.09 22:42

Sinul juba haned munevad,minul veel mitte aga tundub,et varsti nad munele hakkavad ka ,sest uurivad hoolega igat nurgatagust ja õues on aetud seda vanemate asja ka.
Tagasi üles Go down
Lille
Tibu
Lille


Female
Postituste arv : 25
Age : 37
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 16/04/2008

Munatoodand hanel? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munatoodand hanel?   Munatoodand hanel? Empty25.02.09 9:13

Holgmorid on head munejad. Inkubaatori hanedeks sobivad ideaalselt, kuna endal neil haudeinstinkt nõrgake. Munesid meil 1-2 k, aga hauduma ei kippunud-kui maa roheline, on targematki teha, kui pesal passida Very Happy. Neil võib küll 30-40 muna küll kokku tulla. Nüüd hallid haned meil munevad kurna täis(12-13 muna) ja jäävad kohe hauduma.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Munatoodand hanel? Empty
PostitaminePealkiri: hanemuna   Munatoodand hanel? Empty25.02.09 10:20

Ega hani eriti üle 25 ei mune, kuna tamuneb ju üle päeva . Võimalik on tekitada teine munemissess. Korjake munad ära ja pange inkubaatorisse.
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Munatoodand hanel? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munatoodand hanel?   Munatoodand hanel? Empty25.02.09 21:46

Eks nad vist sellepärast hakkasid sel aastal varem munema, et ruum on soe ja valgustus 13-14 h. Eelmisel aastal hakkasid ka palju hiljem.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Külaline
Külaline




Munatoodand hanel? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munatoodand hanel?   Munatoodand hanel? Empty26.02.09 3:07

ei ole nii, et hani ei mune iga päev, samuti kana ja teiste lindudega, kes mul elamises olnud. munevad just siis kui tahavad, kord järjestikku ja siis jälle pausidega. selle koha pealt pole küll mõtet raamatust järge näpuga ajada. tähtsam on kogu munatoodang. kui see liiga väikeseks jääb, tuleb muret tunda või viga parandama hakata, juhul kui muidugi on soovi. aga peaks ikka mõtlema, et igal aastal oleks uus kari peal ja emal-isal kasvatada miskit. seda aega ei tohi maha magada. kui hiljem linnud toiduks teha, peaks olemas olema ka nö "lihakari".
Tagasi üles Go down
vaulind
Tibu
vaulind


Male
Postituste arv : 45
Asukoht : Tartust Jõgeva poole
Registration date : 25/03/2008

Munatoodand hanel? Empty
PostitaminePealkiri: Hanede munatoodang.   Munatoodand hanel? Empty26.02.09 6:37

Kerged hanetõud munevad rohkem,rasked vähem.
Olen kohanud linnupidajatest vanamemmesid ,kellel auväärses eas haned munevad 30-40 muna,mõnel aastal isegi rohkem(kahes jaos).Ise olen kasvatanud suuri halle(pskovskaja seraja),ungari hanesid( nn muhk pealael),sevastoopoli hanesid(suled lintjad),emdeneid. Kõik on munenud ca 25 muna emalinnu kohta.Julgen arvata,et rasked tuluusi haned ei mune üle 15 muna.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Munatoodand hanel? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munatoodand hanel?   Munatoodand hanel? Empty

Tagasi üles Go down
 
Munatoodand hanel?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Mis hanel viga?
» Noorel hanel tiivad ripakil

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Haned-
Hüppa: