KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanakull

Go down 
+11
Jaanikese
Sibelle
Ellimineerija
Groa
kopraonu
Aadu
Admin
arlote
Piret
fosse
Heli
15 posters
AutorTeade
Heli
Tibu
Heli


Female
Postituste arv : 19
Age : 47
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 24/05/2012

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Kanakull   Kanakull Empty28.06.12 22:20

Kas kellelgi kogemusi selle linnuga?
Meil siis jalutasid väljas aiast ja kull käis viis ühe ära.. Jätsin siis koera lahti ja valvesse ,aga pold ka sellest abi.. Kull oli kavalam. Panin aiale võrgu peale ja hoidsin siis aias neid,aga nemad hakkasid mune sööma endal.... Nu mida teha? Sad
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty28.06.12 23:08

Kullipeletuslindid pidid toimima. Saab väljamaa netipoodidest.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty28.06.12 23:16

http://www.thompson-morgan.com/garden-supplies/pest-and-disease-control/birdscare-humming-line/kww2438TM - mina olen kaks aastat edukalt kasutanud lingitud toodet. On küll mõeldud pasknääride ja muude toredate tegelaste marjadest eemal hoidmiseks, aga pasknäärid ainult naeravad kõva häälega, söövad mureleid ja maasikaid edasi ja väljendavad oma suhtumist linti ... eee ... üsna üheselt Embarassed Aga kullile, ma avastasin, see lint ei meeldi mitte üks raas!!! Tuule käes tekitab tõeliselt ebameeldivat heli, aga ma miskipärast arvan, et kullile ei meeldi pigem see lindi pidev võbin ja värelemine!!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
arlote




Female
Postituste arv : 7
Age : 60
Asukoht : Lihula
Registration date : 22/04/2012

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty28.06.12 23:27

Mul on heinapakinöörid, millele on seotud prügikotist lõigatud ribad ja tundub, et kull pole aeda tahtnud minna. Nägin teda ise ühel päeval kana piilumas, kuid seekorda jäid alles. Very Happy
Tagasi üles Go down
Heli
Tibu
Heli


Female
Postituste arv : 19
Age : 47
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 24/05/2012

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty29.06.12 0:53

aeda ta ei saa jh..võrk peal,ja sidusin ka mingid riide ribad,et pidi aitama.. aga aia kõrvalt kui võimalus,kohe võtab..
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty29.06.12 4:28

Piret kirjutas:
http://www.thompson-morgan.com/garden-supplies/pest-and-disease-control/birdscare-humming-line/kww2438TM - mina olen kaks aastat edukalt kasutanud lingitud toodet. On küll mõeldud pasknääride ja muude toredate tegelaste marjadest eemal hoidmiseks, aga pasknäärid ainult naeravad kõva häälega, söövad mureleid ja maasikaid edasi ja väljendavad oma suhtumist linti ... eee ... üsna üheselt Embarassed Aga kullile, ma avastasin, see lint ei meeldi mitte üks raas!!! Tuule käes tekitab tõeliselt ebameeldivat heli, aga ma miskipärast arvan, et kullile ei meeldi pigem see lindi pidev võbin ja värelemine!!
Kindlasti ei söö sinu marju pasknäär,super ilus lind,isegi lipuvärvid tiiva peal.Tegu hallrästaga keda kutsutakse ka paskrästaks,väga tüütud linnud.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Aadu
Tibu



Male
Postituste arv : 22
Asukoht : Harju mk
Registration date : 22/08/2011

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty30.07.12 6:04

Meil võttis kull 4 tibu korraga. Olin ise eemal, nägin ainult kurba lõpptulemust. Imekspandav on just nelja kolmenädalase väga kiire ja ara tibu korraga tabamine. Nüüd laseme avamaale ainult suuri kanu ja "täiskasvanu valve all"
Väljamaa foorumites räägitakse lisaks ribadele veel peeglist ja püssipaugust. Eks peab ka midagi puude otsa installeerima. Aga kõige lollikindlam on ikka kodulinnud korralikult turvata, kullitõrje pole nii efektiivne.
Tagasi üles Go down
Heli
Tibu
Heli


Female
Postituste arv : 19
Age : 47
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 24/05/2012

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty30.07.12 23:20

Aadu kirjutas:
Meil võttis kull 4 tibu korraga. Olin ise eemal, nägin ainult kurba lõpptulemust. Imekspandav on just nelja kolmenädalase väga kiire ja ara tibu korraga tabamine. Nüüd laseme avamaale ainult suuri kanu ja "täiskasvanu valve all"
Väljamaa foorumites räägitakse lisaks ribadele veel peeglist ja püssipaugust. Eks peab ka midagi puude otsa installeerima. Aga kõige lollikindlam on ikka kodulinnud korralikult turvata, kullitõrje pole nii efektiivne.


Meil suured kanad ja kasutas juhust kui kedagi pold läheduses. Ja teise kana aeg oli koer lahti, aga teda ei kartnud..Nüüd käib siiani pillumas ,kas ehk uut ei saa...Hoiame kanakesed aias kinni ja ei lase enam lahti...
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty31.07.12 9:38

Ärge retsige kulle neid on Eestis ainult 500 paari-minu eelmise aasta saaga andmete põhjal.Tegelikult võiksid need mürkrohelised neid kulle mitte ainult lugeda vaid ka karjatada ja sööta siis on näha kauaks neil entusiasmi jätkuks.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Groa
Tibu
Groa


Female
Postituste arv : 34
Age : 42
Asukoht : Pärnumaal, Laanes :)
Registration date : 26/07/2012

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty02.08.12 14:15

Meil viis kaljukotkas affraid kassi minema ja tiirleb siin igasuguseid teisigi tegelasi ringi.
Saime kaks hanetibu, aga kanadele nad ei meeldi ja teeme neile tiigi äärde eraldi aiakese. Tuleb vist nüüd kõik kohad igasugu linte ja peegleid ja värke täis riputada ja loota, et kullid-kotkad siis natuke eemale hoiavad ikka...
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty03.08.12 20:38

Tere päikest. Kopraonu, sul tutvused sees (rohepervertamaetnike seas). Tee ettepanek, et pakume EU avarustele viimiseks mõningaid isendeid (kui pingutada, siis saaksin pakkuda paari koos kolme järglasega, kui keegi toimetamisaja kinni maksab), siis on neil ka seal selline "tore lind" olemas. Muide Inglismaal lastakse jääger töölt lahti, kui keegi näeb jahipiirkonnas kulli. Rebase eest saab vaene palgatööline tõsiselt sakkida, kui otsekohe ära koristatud ei ole. Kalavõrk on kõige parem ja parim on 3x Hiina tamiilvõrk, see oli vist pikkusega 50 m ja laiust oli 1,5 m.
Kopraonu, hunte olla ka hirmus vähe olnud. Huvitav, aga meie jahipiirkonnas oli siis 3 karja ja 27 isendit (kas enamus hunte oli siis meie külas vä), palju neist järgi jäänud ja palju minu hingele jäi võin Sulle privas öelda.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty03.08.12 20:48

Tõesti haiged elukad need kullid ja hundid ja rebased jm röövlid,kakuvad vabalt peetavaid loomi:)SmileSmile
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Külaline
Külaline




Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty03.08.12 21:40

See aasta pole veel kull ega rebane külas käinud, aga küll jõuavad. Huntidest pole siin midagi kuulda, talvel kusagil oli jälgi nähtud, aga ilveseid pidi palju olema.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty04.08.12 19:52

Päikest. Õnneks on "looduslik valik" ametnike hoolsa pingutuse tulemusena (kärntõbi) kähriku, rebase, ilvese ja hundi arvukuse hävimise äärele viinud. Ja ongi hea, saab ilma vaevata lahti, muidu raiska nende peale aega ja laskemoona ning kährik oligi eestis võõrliik. Ilvest veel natuke on, paar päeva tagasi oli keset päeva kuulda, kuidas kähriku õnneks võttis (küll röökis "vaeseke").
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty04.08.12 22:42

Meil hakkasid kullid eelmine aasta end näitama augustis ja täna taas üks tiirutas põllu kohal, aga seekord piirdus rohkem naabri kanakarja jälgimisega
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty04.08.12 23:51

Meil on nad ka tavaliselt sügise poole ennast näitama hakanud, eelmine aasta kanad tulid suure kisa ja jooksuga õue, kull ajas ühte majaotsas taga, sulgi oli maa täis,...sai ära päästetud.
Tagasi üles Go down
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty05.08.12 6:58

Meil käivad kullid ja rebased külas ainult varakevadel ja hilissügisel, kui kanakari vabalt ringi uitab. Mad Olen leppinud ning võtan seda kui loomulikku kadu. Aeda pole 11 aasta jooksul veel õnneks keegi trüginud. Suvel joon hommikukohvi ja vaatan köögiaknast, kuidas rebane põllul hiiri vms püüab.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty05.08.12 10:42

Jaanikese kirjutas:
Meil hakkasid kullid eelmine aasta end näitama augustis ja täna taas üks tiirutas põllu kohal, aga seekord piirdus rohkem naabri kanakarja jälgimisega

Need põllu kohal tiirutajad püüavad hiiri ja jäneseid, kanadest need ei tee väljagi. Meil neid pidevalt,...hiireviud peaks olema.
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty05.08.12 19:33

Kas kull hakkab koha peal ka kohe sööma? eile leidsin kaks laipa kanaaiast kus oli neid korralikult järatud ja üheal ka pea otsast ära. Õhtuks oli veel üks kana otsas aga seda ei olnud keegi jõud närima hakata
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty05.08.12 20:02

Kulli söögikoha ümber on näha tohutu sulering,ikka uskumatult suur.Ja kull kipub sööma esimese hooga ikka rinnaliha ja sisikonda.pead kull eriti ei puutu kui paremad palad saadaval on.Sul tundub rohkem mõni väikekiskja käinud olevat või siis rotid.
Koera sul pole,kes süütu näoga otsa vaatab ja jätab mulje,et ta iial kedagi ei murra?
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty05.08.12 20:50

Sooääre kirjutas:
Jaanikese kirjutas:
Meil hakkasid kullid eelmine aasta end näitama augustis ja täna taas üks tiirutas põllu kohal, aga seekord piirdus rohkem naabri kanakarja jälgimisega

Need põllu kohal tiirutajad püüavad hiiri ja jäneseid, kanadest need ei tee väljagi. Meil neid pidevalt,...hiireviud peaks olema.
Ma pole küll parim kullimääraja, aga eelmisel aastal jõudis see kulliline vähemalt 2 korda ka meie aeda ja oli vägagi kanalistest huvitatud. Esimesel korral istus tibuaediku peal- keset aeda, majast ca 10m kaugusel, aga see oli igat kanti võrgust, seega kätte ta kedagi ei saanud. Teine kord oli 1.sept, tulime just plikaga koolist kui oli sisse murdnud maasikavõrguga kaetud noorlindude aedikusse ning tuli just kuudikust välja- maha oli võetud 1 kalkunitibu ja siidikanal oli pea lõhki- õnneks või kahjuks rohkem ei jõudnud ja kõht jäi tal ka paraku tühjaks, sest kanade kisa peale kohale tormanud poiss peletas ta minema.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty05.08.12 21:44

Kanakulli ma pole taevalaotuses tiirutamas näinud, need hiilivad madalalt ligi ja siis teevad äkkrünnaku.Aeda sisse nad tungivad küll ja teevad pahandust. See komme on neil ka, et alati tulevad tagasi kui laip maha jääb.Ma olen mitu korda seda tagaajamist näinud ja kulli käest kana ära päästnud.
Kanakull on hästi kiire lennuga ja teeb sikk-sakke põgenemisel kui teisele teo peale satub.
Oli ja kadunud ta ongi...
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty05.08.12 22:17

Asi selles ongi, et mu maja puhta lageda peal, st absoluutsel igas suunas on vähemalt paarsada m lagedat viljapõldu ja muul ajal kulle näha ei ole kui aug-sept, tõenäoliselt vajavad näljased pojad toitmist- siis on näha, kuidas metsa ääres edasi-tagasi saalib, aga eile nägin üle põllu naabri maja kohal, seal kanad vabapidamisel, aga mul olnud mahti passida, kas ta rünnakuni jõudis või mitte.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty05.08.12 22:32

See võib siis kanakull küll olla, meil on nad ka sügisepoole käinud, hiireviud tiirutavad suve läbi põllu kohal, tumepruunikashallid värvuselt.


Viimati muutis seda Sooääre (05.08.12 23:43). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty05.08.12 23:02

Sinna paari-kolmesaja m taha on suht raske seda täpset värvi või välimust näha Laughing
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty05.08.12 23:47

Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty06.08.12 0:06

No meil on koer aga tema on ketis. No ja kulli ka enam ei süüdistaks.meil on pealt kaetud nii võrguga ja nöörid risti-rästi. ehk saame selle raisa varsti kätte
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty06.08.12 0:31

Vaat Sooääre- netist piltide otsimisega saan ma ise ka hakkama, aga jama on selles, et minu silmnägemist see ikka paremaks ei tee, seega jääb minu poolt ikka tuvastamata, kas see linnuke on hiireviu, kanakull vki.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty06.08.12 1:35

No, kui neist kullidest üks peaks ligidale tulema, siis on ikka vahe suur, eemalt muidugi ei saa aru.
Kanakulli triibuline kõhualune on hästi märgatav.
Hiireviud kanad ei huvita, sellepärast ta hiireviu ongi.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty06.08.12 9:39

Tere, päikest. Hiireviu liugleb suhteliselt kõrgel ja tiibadega ei rapsi (naudib ja kasutab tõusvaid õhuvoolusid), hiireviu söödatarbimine on kaks hiirt päevas (hiireviu ei oska saaki tükeldada, neelab väikseid loomi ühes tükis alla). Kanakull vehib edasijõudmiseks tiibadega nagu segane ja põrutab suhteliselt madalalt (ca 20-30 m kõrgust on tema lagi). Kanakulli looduses ja lendamas näha on suht harv juhus, hiilib nagu indiaanlane, ainuke koht, kus teda näha saab on kanaaedikus.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty06.08.12 10:07

Hiireviu võib viljapõllu kohal päris madalale laskuda, ma näen neid siin iga päev.
Eile üritas üks väike kulliline kanale äkkrünnakut teha,aga ju ta aru sai,et jõud ei käi üle ja lendas ligidale puuoksale istuma. mina klassifitseerin seda kui kanast ülelendu...
Lind ise oli tuvi suurune või isegi väiksem, oli ta tuuletallaja või kes iganes.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty06.08.12 10:22

No ma ei tea, ju ma siis mingi erand olen, aga ma olen üsna kindel, et meil saalib põllu peal kanakull. Ka Ellimineeria kirjeldus sobib- tiivad käivad hoogsalt ja kõrgus piirdub puude latvadega
Samuti on mul olnud "au" olla autos, mille esiklaasiga otsustas üks selle liigi esindaja jõudu katsuda- tuli metsast välja ja keeras kaarega kohe esiaknasse.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty06.08.12 11:32

Kes tonti tahab näha, see näebki!
Loe siit kanakulli kohta
http://www.loodusajakiri.ee/eesti_loodus/index.php?artikkel=1031
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty06.08.12 20:05

Ellimineerija, vot mina saingi oma kanaaiast selle raisa kätte. Ilus lind oli aga sattus vale mehe otsa!
Tagasi üles Go down
Heli
Tibu
Heli


Female
Postituste arv : 19
Age : 47
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 24/05/2012

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty06.08.12 23:22

Janno kirjutas:
Kas kull hakkab koha peal ka kohe sööma? eile leidsin kaks laipa kanaaiast kus oli neid korralikult järatud ja üheal ka pea otsast ära. Õhtuks oli veel üks kana otsas aga seda ei olnud keegi jõud närima hakata

Meil viis kull kanad minema.Järgi jäi aint hunnik sulgi ja tee peal oli mõni veretilk
Tagasi üles Go down
merka
Noorlind
merka


Female
Postituste arv : 54
Age : 53
Asukoht : Viljandimaa, Suure-Jaani vald
Registration date : 25/05/2010

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty19.10.12 6:39

Nüüd siis on kanakull sihikule võtnud meie kanad. Täna jäime ilma oma ainukesest põskedega mustast kanast. Nii kahju!
Tagasi üles Go down
Groa
Tibu
Groa


Female
Postituste arv : 34
Age : 42
Asukoht : Pärnumaal, Laanes :)
Registration date : 26/07/2012

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty19.10.12 10:06

Eile külastas meidki kanakull, jäi vahele kana süües. Ehmus minema, kuid veidi aja pärast tuli tagasi, et pooleli jäänud söömaaega jätkata. Igavene jultunud elukas.
Kulli ennast pildile püüda ei õnnestunud, kuid tema nokitud kana nägi välja nii:

[img]Kanakull Picture9421.th[/img]


Viimati muutis seda Groa (19.10.12 11:47). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty19.10.12 10:34

Läksin lihtsama vastupanu teed ja tõin linnukarjad siseruumidesse.Tänavune kullikadu ca 150 lindu ja põhiliselt just kanad.Ei rünnatud ainult seda karja kus suured kalkunid sees olid-ülejäänud 5 aedikut said kõik mingil määral kannatada.Nüüd kulla aktivistid lugege ja kirjutage mulle kena preemia välja et ma teie tõprikuid sügis läbi pühendunult söötsin.Talv läbi aega nuputada mul endal kuidas järgmine sügis vastu võtta.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty19.10.12 20:10

Minulgi selle sügise esimene kanake läinud. Sad Kõige värskem karja liige, ilusa tutiga täpiline kanake. Õhtul kana laudas polnud ja järgmisel päeval leidsime ainult sulgedega kaetud maalapi heki tagant. Keegi ütles, et musti kanu kull ei taha, kuid minul läks eelmisel sügisel viimasena kullisaagiks just must kana. Olin samal hommikul otsustanud kanad talvekorterisse paigutada ja lõpetada kullide/rebaste söötmine, tema siis tuligi viimase lõunasöögi järele. Istusin lõunalauas kui kanad veel ringi kõndisid, kuni laua koristasin, riidesse panin ja õue jõudsin, oli kullil köögiakna all töö tehtud - kanal sisikond väljas. Kiruda jääb ainult ennast, ei võinud siis kohe hommikul kanakarja ümber kolida.
Tagasi üles Go down
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty19.10.12 20:13

Kas kellelgi on veel sellist tähelepanekut, et ära viiakse enamuses just noored linnud!? Eks röövloomad/linnud tahavad ka pehmemat liha Mad
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty19.10.12 20:38

Arvan et kull valib selle järgi mida jaksab lennates minema viia,kohas kus teda võidakse saagi nautimisel segada.Kui liiga suur saak ja söömisel segatakse jätab maha ja tavaliselt võtavad selle üle varesed ja ta on sellest ilma.Kuid eks õuel ründamised ole ka natuke teistmoodi kui põllul ja metsas ,neid olen rohkem näinud.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty19.10.12 23:32

Siin on seletus väga lihtne.Kanakull ründab nägemise järgi.Väikesed ja
noored kanad on liikuvamad,kui kuked ja vananad kanad.Põõsa all tukkuvat
vana kana kull lihtsalt ei märka,sellest ka müüt,et kull ei ründa musti ja
tumedaid linde.Sel lihtsal põhjusel on ka nii vähe valgeid tuvisid parvedes.
Saagi suurus oleneb kulli füüsilisest seisust, näljast ja pakutavast valikust.
Tagasi üles Go down
Groa
Tibu
Groa


Female
Postituste arv : 34
Age : 42
Asukoht : Pärnumaal, Laanes :)
Registration date : 26/07/2012

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty19.10.12 23:50

Meie kanake, kes kulli saagiks langes, oli vanemapoolne harilik pruun kana.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty21.10.12 9:12

Eile sai nähtud, kuidas väike konnakotkas üritas lagle õnneks võtta. Ajas vaeskest nii kaua taga, kuni see jõudis vana turbakarjäärini ja roogu peitu puges, siis jättis rahule. Valged linnud on kiskjate jaoks kuni talveni paremini nähtavad ja võetakse ära. Valge (heleda) värvi laiguna sisaldus nt. mustas sulestikus hakib kontuuri ära ja seda ei nähta saagi kontuurina (maskeerimisülikonna valget laiku võetakse ka "auguna"). Musta kana, mustaks sõtkud aedikus ei ole hästi näha, erit, kui ta ei liigu, linnud fikseerivad ära liikumise, seisev asi ei ole tähelepanu väärt. Meil rappis esimesena valgeid, kui võrk sai peale tõmmatud, siis kõrvalaiast üritas Wayendotte ära krabada, aga pani mööda, siis võttis musta ette. Õnneks jäi vahele. See aasta sai ropult kõrghaljastust ära rapitud, et ei oleks ligihiilimise kohta (kanakull saab rünnata ainult kõrgemalt alla sööstuga ja põhiline esmane kahjustus on pealekukkumise shokk koos küünte sisselöömisega). Väiksemad "pätakad" (tuuletallajad, pistrikud jms) on ohtlikud ainult tibudele, bantamitele ja "äntukatele", kobedamad linnud on neile reeglina liiga suured. Suur, püstise kehahoiakuga kukk tekitab ohutunde (ükski kiskja ei ole nii tobe, et riskiks rünnata midagi mis võib haiget teha). Lõopistrikule ei meeldinud kanakull üldse ja kasutades oma manööverdusvõime eeliseid anti kanakullile tappa. Soovitaks veel ühte trikki, mida ei ole kontrollinud, aga seost olen märganud. Händkaku pesitsuskoha ümbruses kanakulle ei ole.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty31.10.12 9:53

Mul vist juba mingi allergia kanast suuremate lendavate elukate suhtes.Sellest võib tulla mingi teine probleem-umbes selline et kui noale jääb heeringat puhastades spetsiifiline hais külge saab sellest haisust lahti pistes noa bensiini sisse.Kes teab mida see elukas himustama hakkab.Värvieelistused olid ikka tumedad-nähtavasti ka selle pärast et arucana laadsed olid tumedates toonides ja nad olid ikka teistest pisemad.Ära viimas kana kulli poolt nähti küll ainult mõnel üksikul juhul.Tavaliselt siiski saab kull pihta kanale umbes kolmel juhul kümnest.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Sponsored content





Kanakull Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanakull   Kanakull Empty

Tagasi üles Go down
 
Kanakull
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanakull

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: