KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kuuvanused parditibud roomavad

Go down 
+3
Admin
Kiti
Kattzz12
7 posters
AutorTeade
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

Kuuvanused parditibud roomavad Empty
PostitaminePealkiri: Kuuvanused parditibud roomavad   Kuuvanused parditibud roomavad Empty27.06.12 21:32

Mul siis selline mure, et 10st kuuvanusest parditibust 2 ei taha enam sugugi kõndida. Shocked Enamuse ajast istuvad maas ja kui vaja, siis vaikselt kõhu peal ringi "roomatakse". Ainult viimases hädas võetakse oma värisevad jalad alla ja taarutakse aeglaselt edasi. Söövad muidu normaalselt ja üritavad teistega ikka sammu pidada. Kuna tibud on koorumisest alates saanud tibude täissööta, siis ei oska arvata, milles probleem. Pole nad ka teistest väiksemad ega väetimad. Palun targematelt nõu, mida ette võtta.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kuuvanused parditibud roomavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuuvanused parditibud roomavad   Kuuvanused parditibud roomavad Empty27.06.12 21:40

Olen kuulnud, et kõikidele kiirekasvulistele linudele PEAB juurde andma seleeni - pardid kuuluvad nende hulka. Kardan, et äkki ongi põhjus selles.
Kahjuks selenopoli enam ei toodeta ja ka joogivette lisatav seleen on mul hetkel otsas, aga äkki mõnes loomakliinikus on midagi saada.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kuuvanused parditibud roomavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuuvanused parditibud roomavad   Kuuvanused parditibud roomavad Empty27.06.12 21:48

Väike-Maarjast ostsin just viimase paki selenopoli. Vigu aga võib olla teisigi,inkubeerimisel ja ka veresugulus teeb jalad nõrgaks.Ujuma ja päikese kätte.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Siuts
Tibu
Siuts


Female
Postituste arv : 45
Age : 59
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 21/03/2009

Kuuvanused parditibud roomavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuuvanused parditibud roomavad   Kuuvanused parditibud roomavad Empty27.06.12 23:37

Minul oli see probleem eelmisel aastal. Selenopoli ei olnud ja asja parandas tunduvalt nende vabaks laskmine. Üks sai siiski hukka,kui jäi vihma kätte ja teine lonkab siiani ja väga pikalt joosta ei taha,vett ei armasta ka nii palju nagu teised.
Tagasi üles Go down
tibi
Noorlind
tibi


Female
Postituste arv : 55
Age : 46
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 28/12/2010

Kuuvanused parditibud roomavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuuvanused parditibud roomavad   Kuuvanused parditibud roomavad Empty28.06.12 2:24

Kui see juhtus äkki,siis mina oma kogemuse põhjal pakuks,et äkki on need kaks teiste poolt ära tallatud( külm olnud või mõni muu põhjus).Mul juhtus eelmisel aastal umbes sama vanade kanatibudega nii.Põhjust, miks teised neid tallasid, ei tea ma tänaseni.
Tagasi üles Go down
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

Kuuvanused parditibud roomavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuuvanused parditibud roomavad   Kuuvanused parditibud roomavad Empty28.06.12 8:35

Inkubeerimises asi olla ei saa, sest haudus välja nad oma pardimamma. Samuti on nad algusest peale olnud täielikul vabapidamisel. Olen neid ka õhtuti hilja vaatamas käinud laudas, ei kuhju sooja saamiseks. Pakutud variantidest võivad siis olla ainult seleeni puudus (lähen apteeki otsima) või veresugulus, sest nii ema kui isa on saadud ühe kasvataja käest. Tekitab ainult nõutust siis, et miks antakse veresugulased, kui on teada, et ma neid ära ei söö!? Igal juhul tänan nõuannete eest. Sain ikka natuke targemaks.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kuuvanused parditibud roomavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuuvanused parditibud roomavad   Kuuvanused parditibud roomavad Empty28.06.12 9:11

Aga kas Sa nõudsid/küsisid tibusid, kes poleks veresugulased? Või Sulle ei öeldud, et tibud on ühest pesakonnast? Tihtipeale veel õe-venna umbes 3-4 põlve pesakonnast. Kui tahad suguluses mitteolevaid linde, pead Eesti teisest otsast otsima ja ka siis üle küsima, kust algmaterjal pärit on. Soovitan küll kusagilt kaugemalt piiri tagant otsida neid paarilisi.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

Kuuvanused parditibud roomavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuuvanused parditibud roomavad   Kuuvanused parditibud roomavad Empty29.06.12 6:05

Ei nõudnud ega küsinud ma midagi. Pardid toodi lastele ettehoiatamata kingituseks ja pidid sobima paarituseks. Pealegi olid nad (silmagagi näha) erinevast aastakäigust. Kuna kasvatajal on mitu pardipaari põhikarjas, siis ei osanud ma veresugulusele mõeldagi. Embarassed
Püüan järgmine kord taustauuringut hoolsalt teha. Igatahes üks pardike läks hommikul loojakarja ja terve pere kurvastab Crying or Very sad
Tagasi üles Go down
urki
Noorlind
urki


Male
Postituste arv : 52
Age : 36
Asukoht : Keila raj., Nissi kn
Registration date : 29/06/2011

Kuuvanused parditibud roomavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuuvanused parditibud roomavad   Kuuvanused parditibud roomavad Empty29.06.12 6:14

Kas keegi taimenäpp teab, millistel looduses leiduvatel kodumaistel taimedel on kõrge seleenisisaldus?
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kuuvanused parditibud roomavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuuvanused parditibud roomavad   Kuuvanused parditibud roomavad Empty29.06.12 8:18

Kui kingiti, siis kingitud hobuse suhu ju... Mu eelmine kommentaar oli ilmselt päris kuri. Kahju pardikesest.

Üks küsimus tekkis - kuidas on välimuse põhjal aru saada, et linnud on erinevast aastakäigust? No kui just üks pole tibu, aga ühe hooaja jooksul ka 2-kuune on täismõõtu ja teine on alles tibu. Seega lihtsalt peale vaadates seda ju kindlaks ei tee.

Seleeni sialdavad kõik pähklid.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

Kuuvanused parditibud roomavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuuvanused parditibud roomavad   Kuuvanused parditibud roomavad Empty29.06.12 22:08

Välimuse järgi nii, et emapart oli juba täiskasvanud lind eelmise aasta kevadel, kui toodi (munes ka). Isapardil aga kaelal alles udusuled ja noka juurest polnud veel punane (isamuskustel ju muidu silmade ja noka ümbruse nahk punane ja nn. tüügaste või nibudega).
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kuuvanused parditibud roomavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuuvanused parditibud roomavad   Kuuvanused parditibud roomavad Empty05.07.12 5:53

Kiti kirjutas:
Olen kuulnud, et kõikidele kiirekasvulistele linudele PEAB juurde andma seleeni - pardid kuuluvad nende hulka. Kardan, et äkki ongi põhjus selles.
Kahjuks selenopoli enam ei toodeta ja ka joogivette lisatav seleen on mul hetkel otsas, aga äkki mõnes loomakliinikus on midagi saada.

Kui vaja, siis on mul see joogivette lisatav seleen nüüd jälle olemas.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kuuvanused parditibud roomavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuuvanused parditibud roomavad   Kuuvanused parditibud roomavad Empty05.07.12 6:40

Ma siin ka juurdlesin - kui oleks viga vanemates ja lähisuguluses, küllap lööks see viga kohe peale koorumist välja. Ilmselt on ikka söödaga mingi jama. Said tibutoitu küll, aga millise tootja oma? Aeg-ajalt on see sööda kvaliteet väga kõikuv olnud. Kui sööt välja vahetada, ehk aitab.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

Kuuvanused parditibud roomavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuuvanused parditibud roomavad   Kuuvanused parditibud roomavad Empty05.07.12 7:11

Sööt oli Farmplanti oma. Teine "roomaja" võttis uuesti jalad alla ja ei tunne teda enam äragi. Kui hoolikalt jälgida, siis on märgata, et lonkab natuke. Seleeni apteegis polnud, kuid soovitati ja panin joogivette Oligovit oral`it.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kuuvanused parditibud roomavad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuuvanused parditibud roomavad   Kuuvanused parditibud roomavad Empty

Tagasi üles Go down
 
Kuuvanused parditibud roomavad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Parditibud
» Parditibud tiiki ujuma
» Noored parditibud kanatibudega kokku

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Pardid-
Hüppa: