KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Haljastame linnuaedikut

Go down 
+2
Buntik
tibi
6 posters
AutorTeade
tibi
Noorlind
tibi


Female
Postituste arv : 55
Age : 46
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 28/12/2010

Haljastame linnuaedikut Empty
PostitaminePealkiri: Haljastame linnuaedikut   Haljastame linnuaedikut Empty26.04.12 17:41

Sooviks lindude õueaedikut haljastada,et endal oleks kenam vaadata ja lindudel huvitavam.Algust olen teinud tikripõõsastega,neid istutasin aeda sisse(muidu oleks lihtsalt põõsad ära visanud,sest oli vaja nad oma tarbeaiast eest ära saada) ja väljapoole istutasin päevaliilia.Jagage kogemusi,milliseid taimi linnud ära ei sööks ja millised taimi saaks edukalt kasutada.Ehk keegi sooviks ka pilte näidata oma kanaaiast,mis juba haljastatud.Võtke teemast osa!
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Haljastame linnuaedikut Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haljastame linnuaedikut   Haljastame linnuaedikut Empty26.04.12 18:58

Olen saanud kätte kogemuse, kus üritasin lilli, marjapõõsaid ja linde koos pidada. Tulemus oli see, et haned noppisid kevadel lilleõite nuppe ja suvel sõid kõik tikripõõsad tühjaks. Kanad siblisid kõik lillepeenrad üles ja võtsid SPA teenuseid.
Nüüd, mil linnud on suurel maa-alal jalutamas olen isegi mõelnud haljastusele. Õigemini, olen seda juba jõudumööda ka teinud. Üritasin mõelda nagu "kana" ehk siis, kui ma oleks kana, siis kus mul oleks mõnus olemine. Kuna plaan oli nagunii rajada dendropark, siis istutasin erinevat liiki okaspuid ja lehtpõõsaid. Ikka sellised, mille all linnud leiaks mõnusa äraolemise palavatel suveilmadel ja kaitsva varju õhurünnakute korral. Hanede kaitseks tuleb noored puud võrguga kaitsta, sest muru puudumisel varakevadel ja hilissügisel (nagu eelmine aasta oli), kipuvad nad võrasid maitsma. Peale selliseid rünnakuid puud ellu ei jää.
Maiustamiseks olen istutasin 3 kibuvitsapõõsast. Eelmine sügis mina marju ei saanud. Laughing Kindlasti võiks istutada jahumarjapuu, pihlakat jm sellist vilja kandvat puud/põõsast, mida lindudel hea sügisel hääbuva päikese puhul nokka pista.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Haljastame linnuaedikut Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haljastame linnuaedikut   Haljastame linnuaedikut Empty26.04.12 20:01

Üldiselt peaks olema mustsõstar selline, mida kanad ei armasta süüa.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Haljastame linnuaedikut Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haljastame linnuaedikut   Haljastame linnuaedikut Empty26.04.12 20:23

Kana on dzunglilind, seega meeldib tal põõsastikus toimetada. Kui suur see haljastatav kanaaed on? 25-50 m2 pole sügavat mõtet haljastama asuda - kõik pannakse nahka ja imekiiresti. Haljastamiseks võiks kasutada juba suuremaid puid, mille lehti kanad kätte ei saa.
Aga üldiselt teevad nad väiksemast alast kibekiiresti täiesti musta maa. Soovitan neid hoopis edasitõstetava traktoriga peenarde ettevalmistajana kasutada. Või siis haljastada see aed väljastpoolt. Minul on nii tehtud. Sel aastal katsetan, kas 400m2 alal suudab mõni visam põõsas (paju, kontpuu) ellu jääda. Takjad vist tuleksid ka kõne alla või mõned ülikiire kasvuga suurelehelised taimed.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




Haljastame linnuaedikut Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haljastame linnuaedikut   Haljastame linnuaedikut Empty26.04.12 20:25

Nõgesepõõsad jätavad ka puutumata.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Haljastame linnuaedikut Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haljastame linnuaedikut   Haljastame linnuaedikut Empty27.04.12 1:19

Minu omad sõid igatahes nõgeseid ka, neid esimesi kevadel. Nõgestele ei antud mingit võimalust. Siis katsetasin küüslauguga. Olid poolmetsikud puhmad kokku ~pool ruutmeetrit. See kadus kahe päevaga ja kanala haises nädala spetsiifiliselt. Vähemalt ussid said välja aetud Very Happy
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




Haljastame linnuaedikut Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haljastame linnuaedikut   Haljastame linnuaedikut Empty27.04.12 1:27

Meil kitsed söövad nõgeste latvu, päris kole vaadata, aga ju siis ei kõrveta.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Haljastame linnuaedikut Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haljastame linnuaedikut   Haljastame linnuaedikut Empty27.04.12 2:32

Sellepärast ongi kitsepiim tervislik ja raviva toimega.
Tagasi üles Go down
sike
Tibu
sike


Female
Postituste arv : 28
Age : 43
Asukoht : Tln lähedal
Registration date : 25/02/2012

Haljastame linnuaedikut Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haljastame linnuaedikut   Haljastame linnuaedikut Empty18.06.12 5:44

Minul on nii kanaaedikus kui ka tibuaedikus kibuvits. Põõsad olid muidugi juba ammu enne aedikute ehitamist kohapeal, ma ei tea kuidas uue taime istutamine välja kukuks. Aga vähemalt sügisel nulliaetud põõsas kasvab praegu küll kenasti tagasi.
Ja ehk on mu kitsed liiga hästi toidetud, aga ka kitsed ei ole kibuvitsa kallal käinud.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Haljastame linnuaedikut Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haljastame linnuaedikut   Haljastame linnuaedikut Empty18.06.12 5:51

Magesõstrad on sellised pool metsikud mis metsast toodud on väga vatupidavad.Faasanite aedikusse maapinnale rohelise rajamisega olen küll hädas.Pole niipalju võimalust et annaks näiteks poolele puhkust aga külvata olen sinna proovinud mida iganes.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Haljastame linnuaedikut Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haljastame linnuaedikut   Haljastame linnuaedikut Empty18.06.12 6:43

Faasanid söövad okastaimed ka maapinnani ära. Isegi jubedad invasiivsed kõrrelised on kõik läinud. Ma haljastan nende aeda nüüd rohkem väljastpoolt.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
tibi
Noorlind
tibi


Female
Postituste arv : 55
Age : 46
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 28/12/2010

Haljastame linnuaedikut Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haljastame linnuaedikut   Haljastame linnuaedikut Empty18.06.12 22:39

Mulle tundub ka,et haljastada tasub pigem väljast.Tikreid istutasin-alumised oksad on igaljuhul raagus.Vanast ajast kasvasid seal aias kreegid ja noorem õunapuu,aga need andsid ka sellel aastal otsad.Suplevad nende taimede juurestikul ja kuivasid lihtsalt ära.Nõgesed on tõesti veel alles ja need ka teisel pool aeda Very Happy .Äkki okaspuudega,aga kaldun arvama,et siblivad juured paljaks ja siis kuivavad lihtsalt ära.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Haljastame linnuaedikut Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haljastame linnuaedikut   Haljastame linnuaedikut Empty19.06.12 1:02

Kui ainult juurte kahjustamises asi siis võib midagi potiga panna.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Sponsored content





Haljastame linnuaedikut Empty
PostitaminePealkiri: Re: Haljastame linnuaedikut   Haljastame linnuaedikut Empty

Tagasi üles Go down
 
Haljastame linnuaedikut
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Idee Fix-
Hüppa: