KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 kanade ja kitsede söötmine.

Go down 
3 posters
AutorTeade
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

kanade ja kitsede söötmine. Empty
PostitaminePealkiri: kanade ja kitsede söötmine.   kanade ja kitsede söötmine. Empty21.04.12 19:51

Vot jubedalt huvitab selline asi, nagu söötmine. Mul siis 80 kana, saavad päevas kamba peale korraliku ämbritäie teri (nisu,kaer, oder)+ kolmveerand pangetäit maisijahu putru koos vitamiiniseguga,poolest päevast, kui munemised tehtud, lasen aiast välja jalutama kuni 21.00-ni. Ja ikka on nad nagu näljased, viljakauss ja pudruküna on tühi ning kui pangega mune korjama lähen, teevad kambaka.. Hommikul kui süüa viin, oleks nad justkui nädal nälginud, täiesti hullud noh. Et kas on nemad imelikud või annan liiga vähe??


Viimati muutis seda Cessuke (24.04.12 2:23). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kanade ja kitsede söötmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanade ja kitsede söötmine.   kanade ja kitsede söötmine. Empty21.04.12 20:28

Ämbritäiest teradest piisab 80-le kanale täiesti, kui veel putru ka saavad,aga eks nad tahakski pidevalt süüa, mul sama lugu.Ma annan hommikul varakult laudas terad kätte, söövad ära, hakkavad munele ja siis lasen nad õue.Meil nad kella 21.00-ni küll õues ei ole, päris varakult lähevad juba õrrele.
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

kanade ja kitsede söötmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanade ja kitsede söötmine.   kanade ja kitsede söötmine. Empty22.04.12 6:43

Heh, meil munevad 16.00-ni välja, alles täna õhtulgi leidsin 3 muna puuhunnikust;) Kell 21.00 me põhimõtteliselt ajame mõned sisse, enamus on juba sees, kuid kümmekond jalutab veel väljas 8just farmikanad, meie endised on juba 18.00 õrrel). Aga näljased on nad tõesti..
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kanade ja kitsede söötmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanade ja kitsede söötmine.   kanade ja kitsede söötmine. Empty22.04.12 7:00

Ma panen hommikul kella 4 ajal tule põlema, kukk kupatab kanad õrrelt alla ja õhtul kella 16-ks juba õrrel tagasi.
Tagasi üles Go down
andu
Tibu



Male
Postituste arv : 26
Age : 58
Asukoht : Tartu Vahi alevik
Registration date : 04/11/2010

kanade ja kitsede söötmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanade ja kitsede söötmine.   kanade ja kitsede söötmine. Empty23.04.12 6:56

Endal kõigest 15 tk. Tähelepanekud on sellised, kui proteiin ja mineraalained on söödas tasakaalus siis söödakulu on väiksem (eriti näeb seda vuti kanade peal). Raamatus Linnukasvatus I on antud munakana päevaseks segajõusööda koguseks 110 - 115 g. Terad on oma kanadel vabalt ees, söövad vastavalt isule.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kanade ja kitsede söötmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanade ja kitsede söötmine.   kanade ja kitsede söötmine. Empty23.04.12 8:01

110 grammi sööta( põhiliselt jõusööt) anti puuris peetavatele munakanadele, teri anti minimaalselt.Lisandusid muidugi muud ained: kalapasta, rohujahu, teokarp, pärm, kaltsium, koobalt, kalamaksaõli, kruus,...võib olla midagi veel, aga ei tule meeldegi.
Kodustes tingimustes mina annan küll rohkem, aga ega üle ka ei maksa sööta, lähevad rasva ja siis ei tee ühtegi muna.
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

kanade ja kitsede söötmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanade ja kitsede söötmine.   kanade ja kitsede söötmine. Empty23.04.12 18:48

Vat nii laisk olen ma küll, et enne 7.00-8.00-i ma välja minna ei viitsi;)
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kanade ja kitsede söötmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanade ja kitsede söötmine.   kanade ja kitsede söötmine. Empty23.04.12 19:07

Meil kukk hakkab varakult valgust nõudma, et naisukesed saaks munema minna. Eks kanadki tahaks veel õrrel tududa, aga seda on tore vaadata, kuidas kukk hakkab neid alla ajama.
Mul vana talumaja,õue minna pole vaja, saab otse lauta ja vanal inimesel pole unega ka probleemi.
Annan söögi ette, luugi panen kinni, muidu kitsed poevad sisse ja teevad küna natukese ajaga tühjaks. Kui on söödud, teen luugi lahti ja kanad saavad õue minna.
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

kanade ja kitsede söötmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanade ja kitsede söötmine.   kanade ja kitsede söötmine. Empty23.04.12 19:57

Kusjuures teemast väljas, aga kitsed on mul ka plaan nüüd suvel soetada. Mul on aasta tagasi olnud kits, aga olude sunnil andsin siis ära(suur viga, et nii otsustasin), nüüd plaan taas ehk võtta;)
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kanade ja kitsede söötmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanade ja kitsede söötmine.   kanade ja kitsede söötmine. Empty23.04.12 20:44

Ma tahaks kitsedest lahti saada, need on mul nii palju pahandust teinud, aga lapselapsed ei luba.
Tegelikult ega looma saa süüdistada, kui ta kõik põõsad-puud nahka pistab.
Loomale tuleb luua vastavad tingimused, mis vastavale loomaliigile vajalikud.
Tugev ja kõrge aed on ka vajalik.
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

kanade ja kitsede söötmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanade ja kitsede söötmine.   kanade ja kitsede söötmine. Empty23.04.12 21:00

Meil oligi kits loomavõrgust ehitatud aias, lahti me teda ei lasknudki sealt, aed piisavalt suur, oma 150m2, kus sees vana õunapuu ja paju, mida närida;) Pahandust ta meil ei teinud seetõttu, väga rahuliku moega oli ja andis oma 2l piima ka päevas, aga perelisa sünni tõttu läks mul raskeks ja seetõttu sai ära antud, kuid nüüd ei jõua end ära kiruda, et nii kergelt alla andsin, väga hea kits oli..
Vot, ikka nii teemast väljas, ehk admin andestab Wink
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kanade ja kitsede söötmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanade ja kitsede söötmine.   kanade ja kitsede söötmine. Empty23.04.12 21:59

Mul oli neid koos talledega 17, praegu on 5 kitse ja üks sokk. Sokk toodi mulle vahetuskaubana eelmine aasta ja paistab, et on kameruuni tõugu.
Mul tütar on ühte kitse lüpsnud, 3 liitrit annab piima ja piim on tõesti hea, ei ole mingit kõrvalist maitset, aga vajadust piima järele pole, 5 lehma laudas ja pole nende piimagi kusagile panna, teen võid ja kohupiima.Eelmine aasta proovisin juustu(laabiga) ka teha, tuli välja küll, aga sellega liiga palju mängimist.

Teemast läheb kõrvale jah, aga sa muuda pealkiri ära ja pane" Kanade ja kitsede söötmine", siis admin ei saa kurjaks.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

kanade ja kitsede söötmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanade ja kitsede söötmine.   kanade ja kitsede söötmine. Empty25.04.12 0:38

Ja pane ikka lõppu piima andmine ka Laughing
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Sponsored content





kanade ja kitsede söötmine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanade ja kitsede söötmine.   kanade ja kitsede söötmine. Empty

Tagasi üles Go down
 
kanade ja kitsede söötmine.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: