KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Algaja kanapidaja vajab nõu.

Go down 
4 posters
AutorTeade
merks

merks


Female
Postituste arv : 5
Age : 54
Asukoht : Valga
Registration date : 16/04/2012

Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty
PostitaminePealkiri: Algaja kanapidaja vajab nõu.   Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty17.04.12 2:08

Tere kõigile Smile
Eelmine suvi sattus minu juurde üks õnnetu kodutu kana ja nii sai minust kanapidaja. Sügisel saatis Sibelle mulle veel kanatibusid ja pealinnast tuli ka noor kukepoiss. Hetkel on mul neli kana ja üks kukk ja plaanis oli kanade arvu suurendada kümneni. Nad on ikka tõelised lembelinnud ja munad on ainult boonuseks Exclamation Olen seda foorumit lugenud juba pikemat aega, kuid momendil on küsimusi ja ei tea, mida teha. Õhtul töölt tulles ja kanadele süüa viies oli pisike braama pesa hõivanud, pesas peaks olema kolm või neli muna. Kanad munevad kõik ühte pessa, kuigi pesasid on veel paar mul tehtud. Pisike braama häält ei tee, annab ainult nokaga Laughing Teised kanad täna munenud ei ole, ei teagi nüüd, kas neile ei meeldi teised pesad või mis nad mõtlevad. Ma nüüd ei teagi, mis teha. Kas ma peaks braama koos pesaga mujale tõstma või puuri panema? Kanad ja kukk on eelmise kevade tibud kõik, kas kukk on juba tegija ja kas need munad on üldse viljastatud? Või peaks muretsema haudemune braamale, kui ta ikka nii väga haududa tahab? Küsimusi on nii palju ja ei tea, mida teha. Mul ei olnud muidu plaanis lasta kanadel emaks saada aga ei ole tahtmist ka pisikest pesalt ära ajada, väga vapralt kaitseb mune Smile Täna ma lasen tal seal pesas olla, sest lähen varsti ära ööseks tööle aga homme peaks midagi tegema. Loodetavasti võtavad teised kanad teise pesa omaks ja ei lähe kakluseks selle ühe pesa pärast Smile
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja vajab nõu.   Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty17.04.12 3:02

Minul tekkis kõigepeal küsimus termini "pisike braama" kohta? Mis see tähendab? Braama on ikka suur lind.
Aga vastuseks, et võid lasta tal sinna haudele jääda küll, esialgu. Lihtsalt märgista ära need munad, millest tibud plaanid saada ja teised korjad iga päev ära.
Eelmise kevade tibud on juba tegijad küll ja võid julgelt oma kanade mune kasutada.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
merks

merks


Female
Postituste arv : 5
Age : 54
Asukoht : Valga
Registration date : 16/04/2012

Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja vajab nõu.   Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty17.04.12 3:23

Mitu muna võiks tal siis all olla- kas kümne on piisav?
Nii palju kui ma olen kanade pilte vaadanud, siis tundub ta olevat brahma kana moodi, tegemist on segatibudega ja ma sain nad Sibelle käest. Kuid ta on pisikest kasvu ja nii ma teda kutsungi piskeseks braamatibuks Smile Teised kanad, must ja valge on temast ikka kobedamad linnud.
Mure ka veel selles, et ma ei tea, kas ta söömas üldse käib, nägu on küll selline. Kindlasti muretsen ma ka ülearu, kanadel ju mõistust rohkem kui ühel rumalal inimesel Smile Lähen vaatan nad veel üle ja siis pean tööle minema.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja vajab nõu.   Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty17.04.12 6:43

See pisike peaks brahma ja chabo ristand olema,nii võimatu kui see ka ei tundu.Teine samasugune on minu juures ja on ka kange muneja ja hauduja.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja vajab nõu.   Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty17.04.12 9:00

Et nagu "sipelgakaru" Very Happy Kumb vanematest see chabo oli, tekkis mul kohe ebaterve huvi? Uskumatudi lugusid juhtub ikka.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
merks

merks


Female
Postituste arv : 5
Age : 54
Asukoht : Valga
Registration date : 16/04/2012

Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja vajab nõu.   Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty18.04.12 2:36

See pisike on vihasena palju suurem Laughing Olen temaga nüüd piisavalt sõdinud ja pisike jääb pesale ja saab oma tahtmise, kuid panen ta siiski puuri, sest teised kanad munevad talle pessa juurde ja ilma võitluseta ta neist munadest ei loobu. Ei taha iga päev ka kakelda aga mune ikka tahaks. Loodetavasti on kukk kõik kanad õnnelikuks teinud, sest pisike haub nüüd ka teiste eest Smile
Tagasi üles Go down
merks

merks


Female
Postituste arv : 5
Age : 54
Asukoht : Valga
Registration date : 16/04/2012

Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja vajab nõu.   Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty06.05.12 3:18

Jagan nüüd oma rõõmu Very Happy Esimene tibu on täna koorunud ja uudistas vapralt emme kõhu alt sunny Üpris pisikese braama nägu ka tundus. Kuna kanaema valvab pesa nagu kotkas ja nokaga on üpris valus saada, siis ma ei ole teda kiusanud ja mune vaadanud. Täna korraks näitas paari muna ja need tundusid veel kinni olevat. Tõesti oleks nagu ise lapse saanud ja ootusärevus on veel suur, sest kaheksa muna on veel kinni Surprised Minu esimesed kanad ja esimene tibu, ma olen nii häppi Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Algaja kanapidaja vajab nõu.   Algaja kanapidaja vajab nõu. Empty

Tagasi üles Go down
 
Algaja kanapidaja vajab nõu.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Algaja kanapidaja
» Algaja kanapidaja ja esimene muna!
» Noor kanapidaja

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: