KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Palun õpetusi kana hauduma panemisel..

Go down 
+2
Janno
Cessuke
6 posters
AutorTeade
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty
PostitaminePealkiri: Palun õpetusi kana hauduma panemisel..   Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty14.04.12 6:11

Kolm tiukrusegu kana on mul hakanud kloksuma, jäävad tihti pesale tukkuma, koguvad hunnikuga mune kõrvaltpesadest omale küljealla, kui pesale läheneda, hakkavad hullult kirisema ja nokaga toksima- oletan, et tahavad hauduma hakata. Naabrinaine teadis rääkida, et kanad lähevad kõhu alt soojaks- no kõik nad soojad, need kolm justkui nagu oleks soojemad teistest, aga vb kujutan ise ette. Et mis ma siis ette võiksin võtta. Kas kasti ja kaas peale, pesamunad kõhu alla? Millised need pesa munad olema peaksid ja mis nendega eelnevalt ette peaks võtma (mitu päeva vanad munad olla võivad/peavad?), kas kanal peab olema vaba pääs kastist välja või piisab, kuiise paar korda päevas lasen teda söma-jooma-jalutama?oh, nii palju küsimusi, googeldada iga küsimuse jaoks ei jõua, seega julgen siin kõik küsimused küsida ja ootan teie nõuandeid.
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Palun õpetusi kana hauduma panemisel..   Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty14.04.12 6:17

Vabandust, natuke vale teema alla läks mu postitus, nüüd alles märkasin;)
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Palun õpetusi kana hauduma panemisel..   Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty14.04.12 8:17

No kui kana ise tahab haududa siis ei ole meie kunagi mingit kasti talla peale pannud. Ta ise käib pesast siis väljas kui vajalikuks peab. Vaata ainult,et teised kanad neid haudujaid segama ei hakkaks.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Palun õpetusi kana hauduma panemisel..   Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty14.04.12 8:45

Parem on kana ikka kuhugile eraldatud kohta tõsta, seda just seetõttu, et teised segama ja külje alla munema ei pääse- väga head on nt küülikupuur. Esialgu pane 1 muna pessa ja vaata, kas jääb pesale ja kui kindlalt istub, siis vahetad selle 1muna õigete munade vastu.
Munad võiks olla kuni ndl vanad.
Üldiselt piisab kui korra päevas ta jalutama lased, aga kui on kasutada piisavalt suur puur, siis võid ka söögi-joogi ja liivakausi sinna samma panna.
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Palun õpetusi kana hauduma panemisel..   Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty17.04.12 18:06

Nii raporteerin:
Panin siis kana 15-ndal banaanikasti kinni, kaane ka peale, 8 muna alla. Jäi ilusti stuma. Mune ta ise enam juurde ei mune ja olemasolevad pesamunad märgistasin igaks juhuks ära ka. Käin 2 korda päevas teda söötmas-jootmas ja lasen natuke ringi jalutada. Aga ise ta ei taha või ei oska sinna pessa tagasi minna, seega pean ma ise juures olema ja ta tagasi tõstma. Siit aga küsimus, kui kaua ta võib pesalt ära olla? Olen siiamaani ise mune katsunud, et kui ikka ainult kergelt leiged juba, siis panen kana tagasi, eriti ta minna ei taha, aga kui pesale tõstan, siis kohendab ilusti end munadele ja jääb rahulikult istuma. Kurjaks on ta ka läinud kiriseb igaühe peale ja kloksub kogu aeg ning kõhu alt on suled ära ajanud ja tundub üsna soe sealt- kas siis ikka ongi õige haudumine? Ja kas nii õib siis, et jätangi ta kaan peal sinna kasti (kardan, et muidu ei lähe ta õigeks ajaks peale tagasi..)?
Tagasi üles Go down
kairiots




Female
Postituste arv : 7
Age : 55
Asukoht : anija
Registration date : 13/07/2011

Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Palun õpetusi kana hauduma panemisel..   Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty18.04.12 7:24

olen ka algaja! minu aracuana avaldas ka soovi haududa,panin ta eraldi puuri kinni-söök ,jook ja liiv oli ees!jalutada sai igapäev korra.nüüd on mul 6 ilusat tibukest! 2 heledat,2 hallikirjut ja üks on must aga ühe värv on selline millele nime ei oska anda!olen väga õnnelik!!!
Tagasi üles Go down
Aadu
Tibu



Male
Postituste arv : 22
Asukoht : Harju mk
Registration date : 22/08/2011

Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Palun õpetusi kana hauduma panemisel..   Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty14.05.12 18:22

Meil hakkas äntukas hauduma. Praegu on tal külje all 8 muna, kas seda palju pole? Tahaks paar muna veel välja vahetada, kas paar päeva haudutud muna on veel toiduks tarvitatav? Kaua see haudumine aega võtab?
Tagasi üles Go down
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Palun õpetusi kana hauduma panemisel..   Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty10.07.12 0:00

Selline asi- noore braama kanal oli all eile 8 muna,täna hommikul 1 puudu ja avastasin pesas märja koha.. Kas siis läks kogemata, aga koored sõi ometi ära.. teised munad natuke ka koos selle sodiga-tuleb neist midagi? Haudub 3.ndat päeva.
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Palun õpetusi kana hauduma panemisel..   Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty10.07.12 4:09

Nii ise teema alustasin ja nüüd oskan juba isegi vastata;) Mul juba viiel kanal tibud ja ühel juba teist ringi eile koorusid;) samuti oli kana 2 tk ära sõkkunud poole haudumise ajal ja teised olid munaga koos, aga tulid ikka tibud;) Muide, ka kevadel toodud farmikana käib täna juba teist ringi tibudega;))
Tagasi üles Go down
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Palun õpetusi kana hauduma panemisel..   Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty10.07.12 5:09

Super siis:) Kus kandis Viljandimaal oled, ega sul parti pole, kes hauduks? Korjan pekingipardi mune,aga tuleb vist ikka omal või koeral ära süüa Rolling Eyes
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Palun õpetusi kana hauduma panemisel..   Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty11.07.12 2:26

Olen tarvastu vallas. Parti pole, aga kana haudub ka väga edukalt pardipojad välja;) mul emal küll haudunud, ainult, et siis on jama, kui pojad vete sulistama lähevad, siis kanaema ei suuda ära kaagutada, et mis toimub:D
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Palun õpetusi kana hauduma panemisel..   Palun õpetusi kana hauduma panemisel.. Empty

Tagasi üles Go down
 
Palun õpetusi kana hauduma panemisel..
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kana hauduma?
» teine kana hauduma

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: