KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 brama haudumua?

Go down 
5 posters
AutorTeade
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

brama haudumua? Empty
PostitaminePealkiri: brama haudumua?   brama haudumua? Empty03.04.12 18:06

Minu brama kanad saavad juuni kuus aastaseks. Praegu nad munevad ilusti, aga millal võiks olla lootust, et mõni neist ka hauduma jääks? Kas see väga indivisuaalne või oleneb kuidagi vanusest ka?. Tahaks tänavu tibusi saada, aga ei tea kas on üldse lootust.
Tagasi üles Go down
emil
Tibu
emil


Male
Postituste arv : 25
Age : 39
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/04/2010

brama haudumua? Empty
PostitaminePealkiri: Re: brama haudumua?   brama haudumua? Empty03.04.12 18:51

Ma usun, küll nad lähevad sul hauduma. Mul eelmisel mail koorunud braama kana juba haudub. Nagu ma aru saan siis braamade puhul on haudumine pigem reegliks:)
Tagasi üles Go down
http://www.flemishgiants.blogspot.com/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

brama haudumua? Empty
PostitaminePealkiri: Re: brama haudumua?   brama haudumua? Empty03.04.12 19:35

Küll nad lähevad, suvi on ju alles ees ja siis ei jõua sa neid enam võõrutamas käia, kui enam haudujaid ei soovi Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

brama haudumua? Empty
PostitaminePealkiri: Re: brama haudumua?   brama haudumua? Empty03.04.12 20:04

Kiti, sinu munadest 2a tagasi koorunud mammi Spaidu, on mul siiamaani tegija. Eelmine aasta istus 4 korda pesal ja nüüd istub jälle :-) Kusjuures, ei ploksinud ta eelnevalt. Lihtsalt otsustas, tahan emaks saada Laughing Kuna see on meie esimene braama ja ta on superkana olnud, siis elab ta kuni oma surmani. Selline kana pole küpsetamiseks Razz
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




brama haudumua? Empty
PostitaminePealkiri: Re: brama haudumua?   brama haudumua? Empty03.04.12 21:10

Kas praegu pole veel vara mammadel hauduma minna, ta läheb ju poegadega kohe õue, külm hakkab....
Mul on siiani kõik kanad surmani elanud.Vana kana liha sitke, keeb kaua, aga puljongiks on just ideaalne, noorel kukel pole seda maitset, ekstraktiivaineid vähe nagu kõikide noorloomade puhulgi.
Kui kanu palju on, siis läheb muidugi kulukaks lasta neil rahus "pensionipõlve" pidada.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

brama haudumua? Empty
PostitaminePealkiri: Re: brama haudumua?   brama haudumua? Empty03.04.12 22:01

Esiteks, tibud kooruvad kuskil 20nda aprilli ringis. Teiseks, kohe ta ei lähe õue vaid alles 5ndal päeval Minu kogemus. Kolmandaks, ega iga kana pole väärt pensionipõlve. See kana on. Ja kui selliseid penskareid on vaid 2, no siis pole ju hullu :-)
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




brama haudumua? Empty
PostitaminePealkiri: Re: brama haudumua?   brama haudumua? Empty03.04.12 22:44

Meil on tavaliselt suvepoole hauduma läinud,aga õue vabalt lasta neid küll ei saa, varesed ja harakad jaol kohe.Ma olen nad suurema kasti sisse pannud,võrguga pealt kinni ja soojade ilmadega kasti õue tarinud, vihmavarjuks midagi peale ka.
Eelmine aasta tegin "vaeslastele" omaette katusealuse koos aiaga.
Mul praegu 2 halli penskarit, enamuse ajast veedavad õrrel, aga pealtnäha kabedad veel.
Tagasi üles Go down
emil
Tibu
emil


Male
Postituste arv : 25
Age : 39
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/04/2010

brama haudumua? Empty
PostitaminePealkiri: Re: brama haudumua?   brama haudumua? Empty03.04.12 23:30

Kuna mul ka esimest korda kana haudel, siis kohe on selline küsimus, et kui käib koorumine, kas siis peaks toit ees olema või mitte. Küsimus sellest, et kuna nagu ma aru saan, siis tbud peavad enne söömist liiva saama, siis kas nad teavad seda instinktiivselt või mitte? Kana haudub mul puuris, seega nn looduslikult ta neile kivikesi pakkuda ei saa.
Tagasi üles Go down
http://www.flemishgiants.blogspot.com/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

brama haudumua? Empty
PostitaminePealkiri: Re: brama haudumua?   brama haudumua? Empty03.04.12 23:47

Isegi puuris peab kanal liivakauss koguaegn olemas olema. Ja söök ees. Siis ta õpetab tibud juba ise välja, Sina ei pea rohkem midagi tegema.
Buntik, rõõm kuulda, et said sellise tegija Smile Kusjuures ma hoidsin küll pead kinni, üks suvi, kui mu neli tolleaegset braamat tahtsid kõik koos emaks saada Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

brama haudumua? Empty
PostitaminePealkiri: Re: brama haudumua?   brama haudumua? Empty04.04.12 0:01

Esimesed "kivikesed" annab kanaema munakoore tükikeste näol, millest tibud koorunud on!

Edasi minnakse juba söögijahile. Siis võiks pesakasti juures midagi juba olla. Minu mammid on tibud alles 5ndal päeval õue jalutama viinud. Esimesed 5 päeva oleks hea, kui keegi teistest kanadest ema ja laste juurde ei pääseks. Pistavad kõik söögi nahka.
Tagasi üles Go down
emil
Tibu
emil


Male
Postituste arv : 25
Age : 39
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/04/2010

brama haudumua? Empty
PostitaminePealkiri: Re: brama haudumua?   brama haudumua? Empty12.04.12 6:31

Kui mul peaks minema õnneks ja järgmine nädal kooruvad esimesed tibud, siis kas on vaja neile lisa soojust? Pean silmas siis sellist olukorda, kus kana nad ise välja on haudunud ja nad jäävad kanaema enda kasvatada..
Tagasi üles Go down
http://www.flemishgiants.blogspot.com/
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

brama haudumua? Empty
PostitaminePealkiri: Re: brama haudumua?   brama haudumua? Empty12.04.12 6:52

Oleneb ju sellest mis on temp. seal ruumis,kas tibusid on palju,kas mahuvad kõik alla sooja ja ka ema suhtumisest loeb väga palju.Mõni ajab omi asju ja tibud vaadaku ise kuidas sooja saada,teine kükitab esimese piuksu peale maha.Jälgima peab.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Sponsored content





brama haudumua? Empty
PostitaminePealkiri: Re: brama haudumua?   brama haudumua? Empty

Tagasi üles Go down
 
brama haudumua?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: