KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kana kolimine haudumise ajal..

Go down 
3 posters
AutorTeade
emil
Tibu
emil


Male
Postituste arv : 25
Age : 39
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/04/2010

Kana kolimine haudumise ajal.. Empty
PostitaminePealkiri: Kana kolimine haudumise ajal..   Kana kolimine haudumise ajal.. Empty11.03.12 2:04

Mõeldes ette juba kevadele on mul tekkinud üks küsimus seoses kanade hauduma panemisega. Nimelt, kui kana otsustab jääda hauduma, siis kui palju teda saab liigutada? Näiteks kui ta peaks otsustama jääda istuma populaarsele munemispeasale, siis kas on võimalik ta näiteks tõsta teise pesa peale? Kui jah, siis kas on vahet, et millal seda teha ( õhtul, hommikul, kui ta on juba paarpäeva istunud või kohe...?)
Tagasi üles Go down
http://www.flemishgiants.blogspot.com/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kana kolimine haudumise ajal.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana kolimine haudumise ajal..   Kana kolimine haudumise ajal.. Empty11.03.12 2:17

Kui kana on võimalik koos pesaga tõsta, siis pole probleemi. Eelmisel aastal tõstsin ühte kana haudumise ajal 3 korda erinevatesse kohtadesse.
Algas kõik nii, et jäi haudele üldisesse pessa. Siis hakkasid teda teised kanad segama ning mul tuli ta mujale paigutada. Võtsin munad ja kana ja panin kanamajas täiesti eraldi. Nii istus veel nädal. Kuid siis tulid kanamaja sisetööd peale. Võtsin pesal istuva kana koos pesakastiga ja tõstsin veel kord ümber. Tulemus, mammi istus lõpuni ja munadest koorusid kõik tibud.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kana kolimine haudumise ajal.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana kolimine haudumise ajal..   Kana kolimine haudumise ajal.. Empty11.03.12 2:26

Kui kolid koos pesaga, siis võib ju nii lihtsalt minna, nagu Buntik kirjutas.
Aga kui tahad teise pessa panna, siis õhtul ja soovitavalt isegi kastiga katta, et ta sealt maha ei saa. Vahepeal lased sööma-jooma ja pärast jälle kasti alla tagasi. Päris munadega ma ei katsetaks, sellel ajal võiksid olla kunstmunad all.
Kui lõpuks jääb, siis paneks alla päris munad Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
emil
Tibu
emil


Male
Postituste arv : 25
Age : 39
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/04/2010

Kana kolimine haudumise ajal.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana kolimine haudumise ajal..   Kana kolimine haudumise ajal.. Empty11.03.12 3:06

Mul on vaja tõsta teise pesa peale. Plaanin panna ta põhimõttelielt eraldi korterisse, kus ta saab rahulikult haududa.
Pesad said ehitatud ainult munejatele mõeldes seega on teise pesa peale tõstmine on ainuke võimalus. Mul inkupaatorit pole, seega on kõik kaardid hauduvatel kanadel Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.flemishgiants.blogspot.com/
Sponsored content





Kana kolimine haudumise ajal.. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana kolimine haudumise ajal..   Kana kolimine haudumise ajal.. Empty

Tagasi üles Go down
 
Kana kolimine haudumise ajal..
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kanadel sulgimine
» Munemine sulgimise ajal
» kana ujumas ??

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: