KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kalkuni haudumine

Go down 
5 posters
AutorTeade
emil
Tibu
emil


Male
Postituste arv : 25
Age : 39
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/04/2010

Kalkuni haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Kalkuni haudumine   Kalkuni haudumine Empty01.03.12 22:25

Mul on mure oma emase kalkuni pärast. Nimelt on ta vist otsustanud hauduma hakata. Istub juba ligi nädala pesal.
Sellega seoses on mul tekkinud paar küsimust. Kas oleks mõtekas ta sealt pesa pealt ära võõrutada? Kui ta nüüd haudub ja poegi ei kooru, siis kas on lootust et ta kevadel haudumise uuesti ette võtab? Ja kuna olen ka päris algaja kalkunite osas, siis kui pikk on kalkuni haude aeg?
Tagasi üles Go down
http://www.flemishgiants.blogspot.com/
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kalkuni haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kalkuni haudumine   Kalkuni haudumine Empty01.03.12 22:39

Muus osas ei oska aidata, aga kalkuni haudeaeg peaks olema 28p ja minu meelest Florita kirjutas, et temal eelmine aasta kalkun hauduski ainult talvel varakult mõne poja välja ning rohkem enam munema ei hakanud, seega võib minna nii ja naa.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Kalkuni haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kalkuni haudumine   Kalkuni haudumine Empty01.03.12 23:40

Päikest. Subjektiivne arvamus on see, et selle linnu haudepotensiaaliga selle tsükli juures on kogu lugu. Kui midagi alla paned, siis võib arvata,et ca.80% tõenäosusega lõpetab ta haudumise enne kui tibud kooruvad. Mis edasi juhtub on prognoosimatu. Kalkuni haudeleminek sõltus minu kogemusel valgusrezhiimist. Kuni selle ajani, kui aegrelee valgustile vahele toppisin läksidki liiga vara hauduma ja massiliselt. Teistkordne haudumaminek oli mõnel üksikul. Aga see asi oli lindude suhtes vabatahtlik, mingeid sundmooduseid ei kasutanud.
Tagasi üles Go down
emil
Tibu
emil


Male
Postituste arv : 25
Age : 39
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/04/2010

Kalkuni haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kalkuni haudumine   Kalkuni haudumine Empty02.03.12 0:32

Minu teada tal mune üldse all ei ole. Pean igaks juhuks kontrollima. Iseenesest ma praegu, tibusid ei taha, sest veits vara on veel. Ilmad külmad ja hakka siis leiutama, et kus kogu seda perekonda majutada. Mul kalkunid kanadega koos, nii et valguspäev on neil pikk kogu talve olnud. Jääb vaid loota, et varsti uuesti muneb ja haudub...
Tagasi üles Go down
http://www.flemishgiants.blogspot.com/
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Kalkuni haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kalkuni haudumine   Kalkuni haudumine Empty02.03.12 7:51


Kõik on hästi, ainult peksa ta pesast välja võib-olla tuleb ka mõneks päevaks "kartserisse"
panna. Tähtis on ta ruttu tsüklist välja saada,kui endal ei õnnestu vii Wismarisse.
Siis hakkab ta lähima paari kuu jooksul uuesti munema ja hauduma.Vabapidamisel kipub
mune ära peitma peab jälgima,et varesed ja teised "abimehed" pihta ei pane.
Tagasi üles Go down
siiri
Noorlind
siiri


Female
Postituste arv : 94
Asukoht : Jõgeva/Lääne-Virumaa
Registration date : 21/02/2009

Kalkuni haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kalkuni haudumine   Kalkuni haudumine Empty03.03.12 1:09

Meil jäi eelmisel aastal kalkun väga vara pesale nii et mune ei olnud, ei saanud teda sealt kuidagi ära; lõpuks panime munad alla, neist asja ei saanud; siis panime uued munad alla kuni midagi ikka tuli. Aga kokku istus ta kolm kuud kindlasti, jube kuri oli, nokkis kõik puruks, mis segama tuli.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kalkuni haudumine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kalkuni haudumine   Kalkuni haudumine Empty

Tagasi üles Go down
 
Kalkuni haudumine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kalkuni haudumine.
» Haudumine
» Kana haudumisest.
» Inkubaatori kalkun hauduma?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kalkunid-
Hüppa: