KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Barbarid

Go down 
3 posters
AutorTeade
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Barbarid Empty
PostitaminePealkiri: Barbarid   Barbarid Empty04.11.11 20:06

Mul on totaalne mure, minu haned on barbarid. Olen üritanud istutada puid - kased, männid sellele territooriumile, kus linnud jalutavad. Kuna see on ikkagi pargiala, siis tahaks seda vastavalt ka kujundada. Puud on võimalik eraldada, et nad järama ei pääseks, kuid paari - kolme aastaste mändidega on hoopis raskem. Esiteks neid on palju (20-30) ja nad on mõeldu aia äärde olevaks hekiks.
Ühesõnaga, eelmistel närisid nad pungad ära. Eile käisin karjääris, kaevasin uued istikud ja panin maha. Õhtuks avastasin, et paar taime on pooleks näritud ja juurtega maast välja kistud. Oleks siis veel neil söögivajadus, aga nad teevad seda lihtsalt oma lõbuks.
Kas kellelgi on ideid, kuidas taimi kaitsta?
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Barbarid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Barbarid   Barbarid Empty04.11.11 20:34

Istuta hekiks mõeldud männnid esialgu kahe võrktara vahele, et haned kallale ei pääse. Kui puukesed on piisavalt suured ja elujõulised, võid tarad eemaldada. Mul on kevadel kanaaias olevad põõsad võrgust torudega kaitstud. Kui rohtu juba rohkem, kaotavad nad huvi põõsalehtede vastu, aga päris varakevadel läheb loosi iga vähegi rohelisem lible.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Barbarid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Barbarid   Barbarid Empty05.11.11 3:35

Kuna mul võrktara polnud kuskilt käepärast võtta, kuid männid olid juba istutatud, siis kasutasin teist moodust. Lõin tokid maasse ja sidusin 3 erineval kõrgusele piirava nööri.
Kui töö tehtud ja hakkasin noori puu ja põõsaste istikuid katma, siis läksid tegelased kohe nööri uurima. Proovisid asja hamba peale, sikutasid, aga see järgi ei andnud. Proovisid ka ühte kuusekest, kuid see vist ei maitsenud. Seegi hea.

Mul on veel veel istutatud mände aia lõpus, aga seal käivad nad harva . Loodan nende säilumisele.
Veel on kanaaias 3 remmelgat, mis on juba üsna suured. Kaua nende eluiga on ma ei tea, sest eelmise aasta augusti torm murdis ühe sellise jala pealt. Seepärast ennetan platsi tühjust igasugu puude, põõsaste istutamisega. Samas, hiljem on kanadel hea varjuda seal.
Tagasi üles Go down
Naki
Muneja
Naki


Female
Postituste arv : 188
Age : 49
Asukoht : Harjumaa, Nissi v, Rehemäe k.
Registration date : 30/03/2009

Barbarid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Barbarid   Barbarid Empty16.11.11 0:02

Oma kogemusest võin öelda, et minul tegid üks aasta haned vaarikatega 1:0, nii vanad kui noored varred lihtsalt saeti läbi ja seda sügisel. Pakun, et just igavuse peletamiseks, saavad jagu ka marjapõõsastest, minul on nii juhtunud, siis oli ka kari suur ja saagijaid ca 40.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud2/sets/255531/
Sponsored content





Barbarid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Barbarid   Barbarid Empty

Tagasi üles Go down
 
Barbarid
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Haned-
Hüppa: