KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Maakanad-oodatakse teateid

Go down 
4 posters
AutorTeade
kaju




Female
Postituste arv : 4
Asukoht : Paldiski
Registration date : 30/01/2009

Maakanad-oodatakse teateid Empty
PostitaminePealkiri: Maakanad-oodatakse teateid   Maakanad-oodatakse teateid Empty31.01.09 1:22

https://www.amk.fi/bin/get/id/5bwRyU9D6
Siin huvitavat lugemist põlistest Eesti kanadest.Kliki ka vasakul olevat teemat kanadest,näed veel pilte.Kui sul on kodus sellised kanad,anna teada Eesti põlistõugude uurijale Annika Michelsonile.
annika.michelson@gmail.com
Tagasi üles Go down
kaju




Female
Postituste arv : 4
Asukoht : Paldiski
Registration date : 30/01/2009

Maakanad-oodatakse teateid Empty
PostitaminePealkiri: Maakanad   Maakanad-oodatakse teateid Empty01.02.09 4:18

Tagasi üles Go down
uba
Tibu



Female
Postituste arv : 16
Asukoht : Läänemaa, Vormsi saar
Registration date : 03/03/2009

Maakanad-oodatakse teateid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maakanad-oodatakse teateid   Maakanad-oodatakse teateid Empty08.03.09 7:21

No ma nende vormsi kanadega tegutsen... sain memme käest ühe kana omaks, kahjuks tal oma kari oli juba väheseks jäänud ja nüüd ilmselt enam ei olegi. Ühe taadi käest sain samasuguse väikse kana mune, need panin inkubaatorisse. Nii et mu kanad-kuked on väikesed ja kirjud, aga teistes on ka päris palju valget värvi. Mõtlen et võib-olla on leghorni mõju. Kanad on küll vist "ammu" siin saarel olnud, aga kas on tõesti maakanad, kes seda teab. Peaks vist igasugused DNA-proovid võtta ja võrrelda teiste kanadega... Aga olgu mis tahes, nad on kenad ja mulle meeldivad Smile

Kusagilt vaatasin ka pilte tiukri kanadest, ja nendes oli päris palju sama kui mu kanades. Tegelikult pean veel teilt targematelt küsima, et kas tiuker on lihtsalt kääbuskana või on miski oma teatud tõug?
Tagasi üles Go down
uba
Tibu



Female
Postituste arv : 16
Asukoht : Läänemaa, Vormsi saar
Registration date : 03/03/2009

Maakanad-oodatakse teateid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maakanad-oodatakse teateid   Maakanad-oodatakse teateid Empty09.03.09 23:56

Taas ma jätkan... olen vist üks maatõugu fanaatik Wink Aga käisin vaatamas nagis Lumimarja soome maatõugu kanu. Ilus ilus hall proua seal Smile Siis kui ma Soomes elasin mul oli neid maakanu, aga just sellist hallvärvilist ei olnudki. Olid mustat, tumedad kollase harjaga, helepruunid ja tumepruunid, mustavalgetähnlised... Nad olid väga aktiivsed ja reibad kanad. Soome maakanad on sellised kergema tüübi munejakanad. Öeldakse et ei ole miskit tippmunejad ja liha ka natukene kuiv, aga olin küll rahul. Ja mõni kana läks hauduma ja oli väga hea ema. See haudumise innukus ei ole üleliigne, nii et terve kari hakkaks pesakastides kössitama, vaid just mõni üksik, nii et selles suhtes hea - alati ka munejaid olemas. Ainult oli suvel probleem, kui kanad jooksis vabalt - vahest ei saanud nendelt mitte ühtegi muna! Nad olid hingelt niivõrd metsikud, ehtsad dzunglikanad, et armastasid muneda põõsastesse ja igasuguste peitupaigastesse. Nii et lautas pesakastid tühjad ja ma mune ei leidnud. Leidsid harakad ja panid nahka No Oli ka paar kana, mis haudus salaja ja ükspäev tõi siis tibud õue. Luurasin küll neid kanu kui nad vahest käis söömas, et kuhu nad pugevad, aga nad olid kavalad, vaatasid mu peale, ootasid, keerasid, ei läinud enne kui ma väsisin... Lõppude lõpuks peremees tegi kanadele võrkaia. See ei olnudki ainult munade kätte saamise jaoks, vaid ka sellepärast et nad olid hirmsad kiskjad, tapsid ja sõid nii palju konni ja meil tuli nendest kahju. Eriti kärnkonnad nii sümpaatsed...

Kui kedagi huvitab ja soome keelt oskab, soome maakanadest (ja ka igasugustest Soome maatõugudest, kai taimedest) on asja www.maatiainen.fi
Maakanadest leiad artikleid kui klikid paremal poolel olevat Maatiaiseläimet.

No jään veel ootama, et keegi oskaks mulle tiukri kanadest rääkida, või kas peaks eraldi oma pealkirja tegema?
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Maakanad-oodatakse teateid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maakanad-oodatakse teateid   Maakanad-oodatakse teateid Empty10.03.09 0:14

Tiuker peaks olema eraldi tõug. Käituvad täpselt samamoodi,kui sinu kirjeldatud soome maakanad. Suured lendajad, munade peitjad ja super haudujad - natuke metsikud ja välimuselt väga ilusad Laughing
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Maakanad-oodatakse teateid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maakanad-oodatakse teateid   Maakanad-oodatakse teateid Empty10.03.09 6:38

Kiti kirjutas:
Tiuker peaks olema eraldi tõug. Käituvad täpselt samamoodi,kui sinu kirjeldatud soome maakanad. Suured lendajad, munade peitjad ja super haudujad - natuke metsikud ja välimuselt väga ilusad Laughing

Igati tore,et teadjamad parndavad!!!! Polegi eraldi tõug Very Happy Siin tsitaat:

Sellist tõugu nagu TIUKER pole küll olemas.Need on segaverelised ,ilmselt kunagi sisse toodud kääbuskanade järeltulijad.Nn "tiukris" võib aimata chabo(ka jaapani bantam e jaapani kääbuskana) verd.Dominantse geenina lööb nende väike kasv ikka välja ja seepärast neid ka meie maal esineb palju.Kui te peaksite omale muretsema paljakaelelise tyrkensi kuke või käharsulgse kuke ,selle vabalt kanakarja lasete siis saategi ainult ehtsaid papade järeltulijaid.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Külaline
Külaline




Maakanad-oodatakse teateid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maakanad-oodatakse teateid   Maakanad-oodatakse teateid Empty10.03.09 17:38

Tiuker ongi kääbuskana. Eeldatavasti sai ta oma eestipärase nime oma sõjaka iseloomu tõttu. Kisk nagu tiukru. St. norib tüli.
Tagasi üles Go down
uba
Tibu



Female
Postituste arv : 16
Asukoht : Läänemaa, Vormsi saar
Registration date : 03/03/2009

Maakanad-oodatakse teateid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maakanad-oodatakse teateid   Maakanad-oodatakse teateid Empty10.03.09 23:38

Aitäh teile!!! Very Happy Minu sõnaraamat ei sellest tiukrist teadnud midagi. Nii et kääbused ikka. Võib-olla et nad saarekanad ongi mingisugused tiukrid. Just sellised väiksesed, kirjud, ja väga head lendajad. Sügisel mõni kana tahtis ilmtingimata ööbida kanala kõrval oleva suure remmelgase okstel. Ja kõrgel! Öösel oli vahest juba külm ja muretsesin nende pärast, aga ega ma neid sealt maha saanud. No lõppude lõpuks hakkasid ise kanala sisse õhtul tulema - mutil rahu südames. Smile
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Maakanad-oodatakse teateid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maakanad-oodatakse teateid   Maakanad-oodatakse teateid Empty11.03.09 2:16

Räägin kaasa. On kääbused jah ja väga head linnud, just puu otsas ööbimise osas. Terve pesakonnaga elavad puu otsas. Ja oleks veel madalal. Ei ikka ladvapoolses osas. Eriti hea on vaadata, kui 7-8 täiskasvanud tibu üritavad emmele tiiva alla pugeda ja emme vaeseke külkuhja otsast alla potsatab. Tõsised perehoidjsd linnud. Tiukru on tulnud lõunaeesti murdest, see nimi on neile lindudele külge jäänud ja nad on selle nime väärilised.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Maakanad-oodatakse teateid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maakanad-oodatakse teateid   Maakanad-oodatakse teateid Empty11.03.09 8:48

Minu tiukrud on väga pehme iseloomuga,ju on aja jooksul see sõjakus neist kaduma läinud.Istuvad nagu papagoid käe peal.Poeg toob neid tuppa vahel jalutama:)
Meie pere vaieldamatud lemmikud.
Poeg laeb pilte õhtul,siis kel huvi,saab vaadata www.imeloomad.ee.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Maakanad-oodatakse teateid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maakanad-oodatakse teateid   Maakanad-oodatakse teateid Empty11.03.09 8:49

Ahjaa,meie tuikrud puu otsa ei kipu.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
uba
Tibu



Female
Postituste arv : 16
Asukoht : Läänemaa, Vormsi saar
Registration date : 03/03/2009

Maakanad-oodatakse teateid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maakanad-oodatakse teateid   Maakanad-oodatakse teateid Empty12.03.09 23:12

Tore lugeda seda tiukrujuttu! Smile Käisin ka Sibelle pilte vaatamas. On teil igasuguseid loomi! Ja tiukrid seal olid päris palju samasugused kui mu omad, eriti üks pruun kana. Meil ka tiukrid ei ole eriti kaklejad. Inimeste suhtes kipuvad isegi ettevaatlikud olema. Kui memme käest ühe kana koos oma ühe ainsa tibuga siia tõin, ta oli tükk aeg väga arg, hiilis põõsaste all nagu miski metskurvits enne kui viimati harjus ära. Taipas et ega see eitkoletis teda siiski ei söö, vaid annab talle süüa!
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Maakanad-oodatakse teateid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Maakanad-oodatakse teateid   Maakanad-oodatakse teateid Empty

Tagasi üles Go down
 
Maakanad-oodatakse teateid
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: