KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kuri part

Go down 
5 posters
AutorTeade
Külaline




Female
Postituste arv : 5
Age : 60
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 15/06/2010

Kuri part Empty
PostitaminePealkiri: Kuri part   Kuri part Empty10.08.11 18:47

Mida teha kui isapart kiusab emaparti? Mul on see järjest teine isa, kes sedasi käitub, eelmine kiusas vigast parti ja arvasin, et asi selles. Võtsin noore ja nüüd hakkas see isapart (sinikaela värvides segu) kiusama eelmise aasta emast (väiksem pruun) Ajab karjast eemale ja peksab, surub vastu maad ja istub seljas (20 korda päevas). Karjas on veel 2 emaparti, kellega saab hästi läbi. Kas on lootust rohkem rahu saada, kui karjas ainult emased? Kas selline käitumine võib ise heaks muutuda või aitab ainult ühe osapoole lõpp? Äkki valib kiusaja siis uue ohvri?
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Kuri part Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuri part   Kuri part Empty11.08.11 20:26

Külaline kirjutas:
Mida teha kui isapart kiusab emaparti? Mul on see järjest teine isa, kes sedasi käitub, eelmine kiusas vigast parti ja arvasin, et asi selles. Võtsin noore ja nüüd hakkas see isapart (sinikaela värvides segu) kiusama eelmise aasta emast (väiksem pruun) Ajab karjast eemale ja peksab, surub vastu maad ja istub seljas (20 korda päevas). Karjas on veel 2 emaparti, kellega saab hästi läbi. Kas on lootust rohkem rahu saada, kui karjas ainult emased? Kas selline käitumine võib ise heaks muutuda või aitab ainult ühe osapoole lõpp? Äkki valib kiusaja siis uue ohvri?

aga kas sa ei arva,et see isane teeb seda nn.täiskasvanute värki?Olen lugenud,et partidele oleks vaja mingit veesilma ,et seda asja ohutumalt teha aga kui see puudub siis tuleb seda kuival maal teha ja jääbki mulje nagu tahaks isane teist ära tallata
Tagasi üles Go down
Külaline




Female
Postituste arv : 5
Age : 60
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 15/06/2010

Kuri part Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuri part   Kuri part Empty13.08.11 7:12

Kuigi see on paaritamisele sarnanev tegevus, on see siiski midagi muud, kolm käivad karjas ja üks on alati viis meetrit eemal, tahab ka teiste poole minna, isane ajab kohe ära. Tiik on olemas ja isane paaritab ka teisi, aga ühte tõrjub pidevalt, ajab alati ära, kui kahest meetrist lähemale satub, vette ei julge kiusatav peaaegu minnagi, sest seal on kõige hullem. Kas tõesti pole kellelgi teisel midagi sellist olnud?
Tagasi üles Go down
josefiina
Tibu



Female
Postituste arv : 46
Age : 44
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/08/2008

Kuri part Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuri part   Kuri part Empty14.08.11 9:04

Minul on ka üks emane selline väljatõrjutud. Nii kui julgeb nina välja pista, on isane kohe kallal. Emane on kogu aeg laudas sees ja käib väljas vaid söögi aegadel ja siis hoiab ka omaette. Kahtlustasin, et selline käitumine äkki sugulusest tingitud aga see vist vähetõenäoline. Ega vist muud teha ei ole, kui emane ära süüa.
Tagasi üles Go down
Ristik




Female
Postituste arv : 6
Age : 60
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 14/06/2012

Kuri part Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuri part   Kuri part Empty08.07.13 1:42

Kas see on partide juures levinud käitumine, et isapart paaritab pidevalt ühte emast, kellel kael juba sulgedest paljas ja teistest emastest ei tee eriti välja? Emapart jookseb karjudes eest ära (tiik on olemas küll). Tagaajamine toimub iga poole tunni tagant. Kuna see on korduv probleem ja plaanin juba kolmandat isast välja vahetada, siis tahaks küsida, kas mina olen liiga tundlik, et emapardi sellist kohtlemist ei talu, kas see ongi partide juures normaalne, et kogu aeg on keegi läbipekstud ja eemaletõrjutud (norutab teistest eemal)?
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kuri part Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuri part   Kuri part Empty08.07.13 2:04

Alati peab alustama sellest mis pardiga on tegemist kui räägid muskusest kellest ma midagi ei te siis pole mul mõtet jahuda.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Ristik




Female
Postituste arv : 6
Age : 60
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 14/06/2012

Kuri part Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuri part   Kuri part Empty08.07.13 18:48

Pardid on ruaanid, jooksukad, segud. Muskust ei ole.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kuri part Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuri part   Kuri part Empty

Tagasi üles Go down
 
Kuri part
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Partide iseloom
» part lendab :)
» part ja hani
» Part haige

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Pardid-
Hüppa: