KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Tapajääkide mõju

Go down 
+5
ekana
Kiti
Admin
Ellimineerija
koduperenaine
9 posters
AutorTeade
koduperenaine
Tibu
koduperenaine


Female
Postituste arv : 29
Age : 46
Asukoht : ida-viru
Registration date : 03/04/2011

Tapajääkide mõju Empty
PostitaminePealkiri: Tapajääkide mõju   Tapajääkide mõju Empty15.05.11 20:59

Kuidas soovitate, kas tasub kanadele söömiseks anda lamba sisikonda? Kanad on ju kõigesööjad aga millega peaks arvestama?
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Tapajääkide mõju Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tapajääkide mõju   Tapajääkide mõju Empty19.05.11 9:18

Tere, päikest. Esiteks võiks arvestada ussidega. Very Happy. Toores hakkliha ja rasv lähevad küll peale.
Soolikad peaks äkki ära keetma. Mina ei julge isegi toorest kala ette anda.
Tagasi üles Go down
koduperenaine
Tibu
koduperenaine


Female
Postituste arv : 29
Age : 46
Asukoht : ida-viru
Registration date : 03/04/2011

Tapajääkide mõju Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tapajääkide mõju   Tapajääkide mõju Empty24.05.11 1:08

Et siis parasiidid? Lambad saavad 2x aastas ussirohtu aga no kaladega on jah teine lugu vist. Smile
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Tapajääkide mõju Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tapajääkide mõju   Tapajääkide mõju Empty24.05.11 6:52

Räimedele mis ma oma lindudele ostan ja söödan pole kindlasti ussitõrjet tehtud .
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Tapajääkide mõju Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tapajääkide mõju   Tapajääkide mõju Empty24.05.11 7:11

Kala läheb meil ka toorelt ette - teinekord, kui usinam olen, siis keedan.
Looma sisikonna, isiklikult, keedaksin läbi - toas seda muidugi teha ei tahaks Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
ekana
Muneja
ekana


Female
Postituste arv : 116
Age : 60
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/06/2009

Tapajääkide mõju Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tapajääkide mõju   Tapajääkide mõju Empty16.06.11 7:48

Mina pole küll vaeva näinud tapajäätmete keetmisega. kausiga annan neile ette ja pole veel sellest mingit pahandust olnud. Parasiite saavad kanad ise ka mullast ja rohust, kui nad on vabapidamisel. Minul siblivad lammaste ja kitsedega võidu karjamaal
Tagasi üles Go down
LiiK
Tibu
LiiK


Female
Postituste arv : 27
Age : 58
Asukoht : järvamaa
Registration date : 21/06/2009

Tapajääkide mõju Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tapajääkide mõju   Tapajääkide mõju Empty16.06.11 17:26

Oi, oi ärge seda tapajäätmete värki väga kõva häälega rääkige.Minul on Vet.ametiga praegult kirjavahetus käimas.Nende resoluutne nöue on ,et kõik tapajäätmed tuleb viia vastavasse asutusse,kus need põletatakse.Isegi koertele ei tohi neid keeta.(näit.looma jalgu).Pealegi nad väidavad,et tarvitan liiga palju oma tarbeks loomi.See tähendab söön palju.Uurisin kui palju ,siis vöin oma tarbeks kasutada,jõudsin lõpuks Pöllum.ministeeriumiga selgusele,et see ei ole seadusega reguleeritud.Aga kohalik vet. ametnik arvab,et võib olla 1 loom kuus.Nüüd ei teagi mida edasi teha,Kui nendega edasi jagan,siis äkki saan sealt tüütud "söbrad".Aga ikkagi ei saa ma aru kuidas võib üks kohalik vet. ametnik panna mulle ette numbri ,kui seaduses ei ole see reguleeritud. affraid
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Tapajääkide mõju Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tapajääkide mõju   Tapajääkide mõju Empty16.06.11 18:19

Ma kohe kukun toolilt Laughing Laughing Laughing
1 loom kuus?! Piiratud nägemine ja lühinägelik mõtlemine. Ma ei tea, kas linnud ka loomade kategooria alla kvalifitseeruvad, aga lähitulevikus on suurem hulk kukkesid purkidesse minemas. Ja keegi ei saa mulle seda keelata, kui ma maailmalõpuks valmistun Laughing

Aga kui tõsiselt rääkida, siis kui seadusega pole reguleeritud, siis söö terviseks.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Tapajääkide mõju Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tapajääkide mõju   Tapajääkide mõju Empty16.06.11 19:25

Käisin mina nö. vet.koolitusel .Küsisin ametniku käest,et kui kanu võib olla 50,siis kui palju võib üldse linde pidada(pardid,haned,kalkunid)? Vastuseks öeldi,et kuna inimene on piiramatu isuga,siis nii palju kui ära jaksab süüa Smile Era majapidamises võib kodulinde realiseerida aastas 10 000 tk.
Tagasi üles Go down
Siuts
Tibu
Siuts


Female
Postituste arv : 45
Age : 59
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 21/03/2009

Tapajääkide mõju Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tapajääkide mõju   Tapajääkide mõju Empty16.06.11 20:08

Ja ilmselt sama vet. ametnik ütles, et näiteks surnult sündinud vasikas võib vabalt olla minu lemmiklooma toit. Metsa alla muidugi viia ei või... Aga Väike-Maarja arvet pole ka vaja. Ja miks ei või kana mu lemmikloom olla!? Meil käib see muude tapajäätmete kohta ka. Ise küsisin ...

Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Tapajääkide mõju Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tapajääkide mõju   Tapajääkide mõju Empty16.06.11 20:35

Ta rääkis nendest kodustest õnnetustst ka,kui küsiti,et kas võib ise lihaks teha kui oma koer on loomal viga teinud.Aga see V.-Maarjasse viimine läheb kulukaks ühe looma viimisel,maksad isegi peale....
Tagasi üles Go down
koduperenaine
Tibu
koduperenaine


Female
Postituste arv : 29
Age : 46
Asukoht : ida-viru
Registration date : 03/04/2011

Tapajääkide mõju Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tapajääkide mõju   Tapajääkide mõju Empty16.06.11 23:40

No see jutt, et 1 loom kuus Shocked
Mitte keski ei tule mulle ütlema, mitu lammast ma ära süüa võin. Mul suur pere, sööjaid palju. See jutt tundub mulle praegu ulme. Äkki ma olen nii suure isuga, et söön iga päev ühe lamba?
Asjad keeravad teistpidi sellel juhul, kui sa avalikult müüd. Mina olen siiani nö. käest-kätte müünud.
Ei ole võimalik , et riik kirjutab ette, mitu lammast (mitu kilo liha) ma võin ära süüa, sellist seadust õnneks siiani pole.
Tagasi üles Go down
koduperenaine
Tibu
koduperenaine


Female
Postituste arv : 29
Age : 46
Asukoht : ida-viru
Registration date : 03/04/2011

Tapajääkide mõju Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tapajääkide mõju   Tapajääkide mõju Empty16.06.11 23:43

Aa, ja tapajääkide söötmine kanadele mõjub kehvasti jah..,
juhtus nii, et külakoerad tahtsid ka ja siis veel tahtsid kana ka lisaks. Vörgust oleks nagu elevant läbi läinud.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Tapajääkide mõju Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tapajääkide mõju   Tapajääkide mõju Empty

Tagasi üles Go down
 
Tapajääkide mõju
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: