KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Küsimus jooksukate kohta

Go down 
4 posters
AutorTeade
Krist673
Tibu
Krist673


Female
Postituste arv : 40
Age : 46
Asukoht : Aespa
Registration date : 20/04/2010

Küsimus jooksukate kohta Empty
PostitaminePealkiri: Küsimus jooksukate kohta   Küsimus jooksukate kohta Empty15.05.11 19:22

Tere! Otsustasin sellel aastal proovida kätt ka jooksukatega, kuid tekkinud üks küsimus - kui külmakartlikud nad on? Plaanis neile majake ehitada, kuid kaasa küsib, et kui soojapidav see peab olema?
Ja üks küsimus veel - kas jooksukad ei armasta vett? Praeguses aedikus neil ujumisvõimalus, kuid nad ei käi ujumas, heal juhul kastavad vaid pead vette.Kas see on normaalne?
Päikest teile kõigile!
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Küsimus jooksukate kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küsimus jooksukate kohta   Küsimus jooksukate kohta Empty16.05.11 1:44

Jooksupart nagu iga teinegi part ei karda tegelikult külma. Minul elasid kõik pardid talvel ühekordse laudvoodriga majakeses. Kuni -20 polnud üldse midagi häda, pikutasid lumehanges ja käisid jääaugus ujumas, kui keegi selle parajasti lahti oli raiunud. Kui temperatuur juba alla -30 kraadi langes, oli neil nädala või paari jagu majakeses 250W infrapunalamp, mille all nad ennast suurepäraselt tundsid.

Loomulikult ei maksa unistada, et jooksupart miinuskraadide puhul usinasti muneb. Soojustamata kuudi puhul võib mune ikka ja alles märtsist oodata. Ujumas käivad minu omad küll. Aga nad on seda ka teisest elupäevast alates iga ilmaga teinud.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Naki
Muneja
Naki


Female
Postituste arv : 188
Age : 49
Asukoht : Harjumaa, Nissi v, Rehemäe k.
Registration date : 30/03/2009

Küsimus jooksukate kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küsimus jooksukate kohta   Küsimus jooksukate kohta Empty16.05.11 9:34

Mina võin omalt poolt lisada, et meie talve nagu see viimasel ajal on olnud, jooksukas ilma lisasoojuseta nii lihtsalt üle ei ela kui pekingid, õunaaia pardid või campbelli pardid, kes tulid toime terve talve tavalises ühekordse laudisega soojustamata õuemajakeses. Kahjuks oli silmnähtavalt selline talvitumine jooksukatele väga kurnav ja ma pidin nad paigutama talvituma lauta. Nende sulestik ei ole nii tihe ja soojapidav ning nende kaal langes kuigi sügisel olid nad kenasti prisked, hoolimata sellest, et toit oli neil kogu aeg saadaval.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud2/sets/255531/
Krist673
Tibu
Krist673


Female
Postituste arv : 40
Age : 46
Asukoht : Aespa
Registration date : 20/04/2010

Küsimus jooksukate kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küsimus jooksukate kohta   Küsimus jooksukate kohta Empty16.05.11 19:38

Tänud vastajatele! - katsun leida miski kompromissi! (kui pardid nii kaua veel üldse elavad, sest kahjuks on viiest tibust alles vaid 2 - 2 lihtsalt surid teadmata põhjusel ning ühe viis rebane ära ) Sad
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Küsimus jooksukate kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küsimus jooksukate kohta   Küsimus jooksukate kohta Empty10.06.11 4:43

Olen minagi nüüd jooksukate omanik :-) Kaks vahvat tibu koorus esmaspäeval. Nakile tänud munade eest.

Minu tähelepanekud nende tegelaste suhtes on ainult positiivsed. Sellised lahedad, ülienergilised, hüüdnimega jooksupõrsad või põrssad jooksus, on ära teeninud minu suure imetluse. Ei morjenda mind see, et söögi plätserdused on nende kenal mustal kasukal ega see, et poole päevaga muutub akvaariumi klaas kunstipäraseks. Joostakse ikka ringiratast, nagu lasteaia lapsed Laughing Ikka pudrukausist läbi ja siis veekausist läbi, et lestad puhtaks saaks.

Ja nüüd ma istun siin ja sügan kukalt. Kui nad suuremaks kasvavad ja saadan muruavarustele, kuidas nad sealt tagasi saada? On nad nii tublid, et tulevad ise koju? Igal juhul, oleks hea kui jooksukate omanikud natuke valgustaksid mind nende vahvate partide suhtes.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Küsimus jooksukate kohta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Küsimus jooksukate kohta   Küsimus jooksukate kohta Empty

Tagasi üles Go down
 
Küsimus jooksukate kohta
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Pardid-
Hüppa: