KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Teie kanade menüü???

Go down 
+2
Piret
Kiti
6 posters
AutorTeade
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Teie kanade menüü??? Empty
PostitaminePealkiri: Teie kanade menüü???   Teie kanade menüü??? Empty18.01.09 4:20

Palju on teil kanu ja millises koguses annate neile süüa?
Mulle tundub, et minu omad vist üle söödetud Sad
Linde on siis mul 25 ja nende talvine päevane menüü on:
teri (oder,kaer ja nisu) kokku umbes 1,5-2kg
jõusööta 0,5-1kg
sooja sööki -putru või toidujäätmeid segatud layeriga umbes 3-5 liitrit.
Kõik oleneb siis päevast, mõnikord,kui toidujäätmeid 5liitrit,siis jõusööta ei anna.
Kas on võimalik,et ülesöödetud? Kaks kana mul näitavad praegu küll neid tunnuseid, et neil nagu oles puguummistus (see tekib ju ülesöötmisel Mad )
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Teie kanade menüü??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie kanade menüü???   Teie kanade menüü??? Empty18.01.09 21:18

Minu 20 kana saavad umbes 1 kg teri, 0,5 kg jõusööta ja siis 5-liitrise potitäie sooja sööki - kõik toidujäätmed lendavad potti, siis panen törtsu linaõli ja segan söödajahuga. Lisaks saavad kapsast, suhkrupeeti ja kõikvõimalikke puu- ja köögiviljajäätmeid, millega tuttav hulgilaopidaja mind varustab. Hallitanud kraami mõistagi ei anna, aga neil jääb köögivilju müügiks ette valmistades järele kapsalehti, mõlgiga arbuuse, muljutud viinamarju, jms. - ja minu kanad armastavad neid koledal kombel. Munad on ilusad ja suured, kanad reipad ja heatujulised. Ja mõistagi on kogu aeg 12-liitrine ämber liiva laudanurgas; see süüakse umbes nädalaga tühjaks!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Teie kanade menüü??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie kanade menüü???   Teie kanade menüü??? Empty19.01.09 0:30

No tundub, et meie kanad siis peaaegu samal menüül Very Happy Loodetavasti ei sööda siis üle, aga muidugi loeks ka teiste toitmisviise,kui kellelgi viitsimist kirja panna Smile Me ju kõik alles tegelikult algajad ja oleks hea teiste kogemustest õppida.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Teie kanade menüü??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie kanade menüü???   Teie kanade menüü??? Empty23.01.09 22:36

Oi, keegi teine talvel kanu ei söödagi Surprised ?
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Teie kanade menüü??? Empty
PostitaminePealkiri: Mida kanad söövad...   Teie kanade menüü??? Empty24.01.09 1:36

Tead, päris klassikalisi kanu mul lihtsalt polegi veel... Aga paabulinnud, pärlkanad ja faasanid (kokku 7 tegelast) söövad järgmiselt: 1/8 suurt hiinakapsast, 7-8 peotäit pikku punahelta jõusööta, näpuotsaga whiskase tuunikalaga kassikrõbinaid, päevalilleseemneid, paar rosinta ja pähklit, 3 "pumbatäit" lõheõli, kuuridena kanapoli, vitaplastiini, SA37-t. Kogust ma kaalunud ei ole. ~2 liitrit tuleb kokku ja küna põhja jääb alati pisut ka järgi. Kanad ilmselt lepiksid tagasihoidlikuma menüüga Smile Näpu vahelt saia ja peaost lisapähkleid saavad ka. Aeg-ajalt hakkliha ja kohupiima. Vist sai kõik kirja.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Teie kanade menüü??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie kanade menüü???   Teie kanade menüü??? Empty24.01.09 1:46

fosse kirjutas:
Tead, päris klassikalisi kanu mul lihtsalt polegi veel... Aga paabulinnud, pärlkanad ja faasanid (kokku 7 tegelast) söövad järgmiselt: 1/8 suurt hiinakapsast, 7-8 peotäit pikku punahelta jõusööta, näpuotsaga whiskase tuunikalaga kassikrõbinaid, päevalilleseemneid, paar rosinta ja pähklit, 3 "pumbatäit" lõheõli, kuuridena kanapoli, vitaplastiini, SA37-t. Kogust ma kaalunud ei ole. ~2 liitrit tuleb kokku ja küna põhja jääb alati pisut ka järgi. Kanad ilmselt lepiksid tagasihoidlikuma menüüga Smile Näpu vahelt saia ja peaost lisapähkleid saavad ka. Aeg-ajalt hakkliha ja kohupiima. Vist sai kõik kirja.

Tänud Very Happy Tegelikult oli jah huvi kanade söögi suhtes,kuna kohati tundub,et äkki annan neile liialt palju süüa.On sellised suured küll Laughing võrreldes kanadega keda vahest külapeal näinud.Samas kardan,et kui vähem anda,siis äkki jätavad munemise katki. Sellepärast olekski tore teda saada,et kas üldse toimetan õigesti ja kuidas teised.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Külaline
Külaline




Teie kanade menüü??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie kanade menüü???   Teie kanade menüü??? Empty24.01.09 8:02

Minu kanad saavad siis ämbritäie vilja segatuna jahu, jõusööda või täiendsöödaga talvel. KUi köögivilju, putrusid kassidest koertest üle jääb, siis seda juurde. Suvel ainult vilja ja terve päev õue menüüd.
Tagasi üles Go down
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

Teie kanade menüü??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie kanade menüü???   Teie kanade menüü??? Empty25.01.09 2:26

Mina söödan kanu kolm korda päevas. Koguseid ei oska öelda, tundub, et iga päev toimivad uued söödaratsioonid. See tähendab seda, et kui eelmine söök on veel ees, annan järgmise toidukorra väiksema portsu. Mõnikord oleks aga nagu künad keelegagi puhtaks limpsitud, siis annan pisut rohkem. Aga see ongi põnev. Menüüs on kartuli-odrajahupudru kuhu sisse segan kuivatatud nõgest ja pere toidujäägid, vahel ka jõusööta. Üks toidukord on nisuterad. Naela otsa torkan söödapeeti, kapsast, mida nad ajaviiteks nokivad.
Minu kanad on talvel lausa pöörased linnukingade järele, kuid need said otsa. Kuna elan sisemaal ei ole neid kusagilt võtta. Muidu käin Saaremaalt toomas. Munakoored ajavad kah asja ära.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Teie kanade menüü??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie kanade menüü???   Teie kanade menüü??? Empty25.01.09 2:36

lumimari kirjutas:
Mina söödan kanu kolm korda päevas. Koguseid ei oska öelda, tundub, et iga päev toimivad uued söödaratsioonid. See tähendab seda, et kui eelmine söök on veel ees, annan järgmise toidukorra väiksema portsu. Mõnikord oleks aga nagu künad keelegagi puhtaks limpsitud, siis annan pisut rohkem. Aga see ongi põnev. Menüüs on kartuli-odrajahupudru kuhu sisse segan kuivatatud nõgest ja pere toidujäägid, vahel ka jõusööta. Üks toidukord on nisuterad. Naela otsa torkan söödapeeti, kapsast, mida nad ajaviiteks nokivad.
Minu kanad on talvel lausa pöörased linnukingade järele, kuid need said otsa. Kuna elan sisemaal ei ole neid kusagilt võtta. Muidu käin Saaremaalt toomas. Munakoored ajavad kah asja ära.

Mis on linnukingad? Jälle võimalus targemaks saada Laughing
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
mairo-u
Muneja
mairo-u


Male
Postituste arv : 131
Age : 33
Asukoht : saaremaa
Registration date : 03/06/2008

Teie kanade menüü??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie kanade menüü???   Teie kanade menüü??? Empty25.01.09 3:50

rannast korjatud tiokarbid.. rabbit mul sõõvad ka neid päris palju
Tagasi üles Go down
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

Teie kanade menüü??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie kanade menüü???   Teie kanade menüü??? Empty25.01.09 6:36

Tihtipeale linnukingi rannast ei leiagi, aga peale tormi uhub meri teokarpe lausa väikeste vallidena randa. Nii kaua kui mina mäletan, oleme ikka mere äärest linnukingi kanadele toomas käinud. Aga nüüd olen ärakaranud saarlane ja maarott veel pealekauba. Tunnen kohe linnukingadest puudust.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Teie kanade menüü??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie kanade menüü???   Teie kanade menüü??? Empty26.01.09 20:57

Sain jälle huvitavat teavet, jagan ka teiega Laughing Kanadele ei tohi anda avokaadot - toimib neile nagu mürk! Ja rabarberit ei soovitata samuti,kuna ei lase kaltsiumil imenduda Exclamation
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
ülane
Noorlind
ülane


Female
Postituste arv : 96
Age : 43
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 24/04/2008

Teie kanade menüü??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie kanade menüü???   Teie kanade menüü??? Empty26.01.09 21:28

Kiti kirjutas:
Sain jälle huvitavat teavet, jagan ka teiega Laughing Kanadele ei tohi anda avokaadot - toimib neile nagu mürk! Ja rabarberit ei soovitata samuti,kuna ei lase kaltsiumil imenduda Exclamation

kui mina oma broilerid eelmine suvi aeda lahti lasin, siis tegid rabarberipõõsa kohe tühjaks...aga noh neil vast see kaltsium ei olnudki nii oluline...
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Teie kanade menüü??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie kanade menüü???   Teie kanade menüü??? Empty26.01.09 22:05

Rabarberit ei tohi süüa üleliia, siis ta hakkab pidurdama, tavakogus ei tee midagi. Kaltsium on taastoodetav, seepärast saab lind seda pärast nö peale hammustada ja korra rabarberisöömisel ei juhtu midagi.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Teie kanade menüü??? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Teie kanade menüü???   Teie kanade menüü??? Empty

Tagasi üles Go down
 
Teie kanade menüü???
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» teie lindude veidrused
» Kanade hoiuruum.
» Kanade vabaltpidamine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: