KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 kanadega hädas

Go down 
4 posters
AutorTeade
Külaline
Külaline




kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: kanadega hädas   kanadega hädas Empty12.01.09 6:42

Crying or Very sad ma ei saa aru mida ma tegema peaks et kanad haudele ei kipuks mul on kokku 8 kana ja 4tk nendestüritavad koguaeg haudele jääda 2 kana lausa lollikindlalt võtan koguaeg kõik munad ära aga neid pesapealt mahasaada on tegu 5-10 korda päevas tõstan pesalt maha aga natukese aja pärast istub tagasi ja neil pole isegi mune vaja aga no kui mõne muna leiab siis on see kindlalt ühe või teise istumise all Crying or Very sad[img]kanadega hädas Linnud11[/img]
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty15.01.09 1:09

Nagu olen aru saanud,on tegu tiukrutega. Need ongi suured haudujad. Soovitan võtta lihtsalt teist tõugu kanu juurde, kes pole nii suured haudujad ja tiukreid kasutadagi haudeks. Muidu pannakse kana nn.karistuspuuri,kust käib õhk alt läbi (põhi võrgust nt) ja hoida seal umbes nädal,siis läheb kihu pealt ära.Heina alla ei tohi panna,muidu on ikka soe koht,kuhu hauduma istuda.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: haudujad   kanadega hädas Empty15.01.09 2:22

Minul samuti tahavad paljud hirmsasti hauduma minna,minul ei ole tiukreid,täitsa tavalised maakanad.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty16.01.09 6:53

üks pildike siis veel minu haudujatest kanadega hädas Dsc00310
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty16.01.09 10:46

milles probleem, lase haududa kuni jaksavad, siis too kanad transpordipuuriga haude ajaks tuppa, saad kevadeks ilusad paarikuused tibud juba.
minu mäletmist järgi oli algul nutt, et minu kanad haudele ei lähe, ja näe, mis nüüd lahti! Laughing
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty16.01.09 22:38

tolplatalu kirjutas:
milles probleem, lase haududa kuni jaksavad, siis too kanad transpordipuuriga haude ajaks tuppa, saad kevadeks ilusad paarikuused tibud juba.
minu mäletmist järgi oli algul nutt, et minu kanad haudele ei lähe, ja näe, mis nüüd lahti! Laughing
no sellel pildil istub tutjald teise kana peal Very Happy ja ma ei kujuta ette kui ma 4 kana tuppa toon kes haududa tahavad kus ma siis ise elan:D
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty17.01.09 2:19

eestis ju küll selliseid inimesi nähtud, kellel loomad toas elavad. eelmine aasta vist vanadaamil lausa kolm lehma sitahunnikutega suues toas elasid! Laughing telekast nägin!
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty17.01.09 4:31

Minu tiukre sai oma tibu kätte ja kasvatab nüüd teda,teine kana aga istus tühjade munade peal.Tõin siis küla pealt viljastatud munad alla talle,aga need lähevad salapäraselt kaduma!!!!!!.kahe nädala jooksul on 6 munast alles jäänud kaks.Aru ma ei saa,mis toimub.Kes tema alt neid mune virutab?Mul mõistus täiega otsas .Kusjuures neid tühje mune ,millel ta enne istus,ei katkunud keegi.
Pane või kaamera üles,et näha,mis toimub:DKuna paljudel lähevad kanad hauduma südatalvel,siis tundub,et õhus on midagi,mis neil seda teha käsib.ehk ei ole kevad kaugel???Very Happy

Kardan, et sinu pesadel käib röövel rott, tema eraldab munad lõhna järgi, sest elus muna hakkab teistmoodi lõhnama.
Minu kanad ei lähe üldse haudele, eelmine aasta üks tiukresegu läks, see kõik. Aga laut on lahmakas ja suur ja jahe. Teil vist kõigil seal radikad sees Laughing
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty17.01.09 4:43

Kui on soe ruum siis pe...t pidi vette,olen kunagi nii kanadel haudumiskihku vähendanud,vahest aitab-vahest mitte. Smile
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty17.01.09 21:25

Üritan kõik nurgad läbi nuuskida,kas pole kusagile auku uuristatud,pinnapealne pidev uurimine pole kahjuks tulemusi andnud ja kurikaela jälgedele juhtinud.
Mul selline kanala,kuhu ma toast otse saan astuda ja sinna nagu väga kergelt ei ole igatsugu röövlitel võimalik sisse pääseda kah,valatud põrand ja tihedad seinad jne
Kas rott tassib muna minema või manustab seda koha peal,huvitav?Sest kui rott ise ennast veel kusagilt sisse libistaks,siis koos korraliku kanamunaga ta küll minema ei pääseks.Nädal veel haududa,täielu´ik jama kui tibusid ei tulegi,kana ei taha kuidagi loobuda haudumisest.Nagunii istub juba teist haudeaega järjest munadel,esimesed olid ju tühjad Crying or Very sad
Mul küll radikad ei tööta,aga põrandaküte küll Laughing ,nõrgal kuumusel muidugi ,ja kanalas maast laeni suur aken ja ööpäevane valgustus kah.Ehkki eelmisel talvel oli sama seis,aga siis ei läinud keegi keset sügavat talve hauduma.
Imelikud lood......
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Külaline
Külaline




kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty17.01.09 23:51

tolplatalu kirjutas:
eestis ju küll selliseid inimesi nähtud, kellel loomad toas elavad. eelmine aasta vist vanadaamil lausa kolm lehma sitahunnikutega suues toas elasid! Laughing telekast nägin!
kle Eve sina tead et ma ei saa kindlasti linde tuppa tuua ju milleks selline tekst
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty18.01.09 0:48

Põlised kanapidajad naabertaludest ütlesid mulle küll,et ega kanal seda haudumiskihku eriti pealt saada polegi võimalik.Hea õnne korral võib jah aidata vette kastmine vms,aga põhiliselt aitab ainult tibude väljahaudumine.
Kas sa,yllepille,välja haududa ei taha lasta neil mõnda tibu?Jäta kõigile ,kes hauduma lähevad paar kolm muna alla ja lasku käia.Kui kanala jahe,siis saab tibud ju eraldada võrgu alla ja soojenduslambi sisse riputada ka,et nad oma õrna ea soojas elatud saaks.
Minu tiukre oma tibuga küll kõige jahedamas nurgas,seal sooja miski 10 kraadi ringis ja tibu nüüdseks juba 3-nädalane,ehk ikka saab temast elulooma.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Külaline
Külaline




kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty18.01.09 1:26

Sibelle kirjutas:
Põlised kanapidajad naabertaludest ütlesid mulle küll,et ega kanal seda haudumiskihku eriti pealt saada polegi võimalik.Hea õnne korral võib jah aidata vette kastmine vms,aga põhiliselt aitab ainult tibude väljahaudumine.
Kas sa,yllepille,välja haududa ei taha lasta neil mõnda tibu?Jäta kõigile ,kes hauduma lähevad paar kolm muna alla ja lasku käia.Kui kanala jahe,siis saab tibud ju eraldada võrgu alla ja soojenduslambi sisse riputada ka,et nad oma õrna ea soojas elatud saaks.
Minu tiukre oma tibuga küll kõige jahedamas nurgas,seal sooja miski 10 kraadi ringis ja tibu nüüdseks juba 3-nädalane,ehk ikka saab temast elulooma.
meil ei ole kanalas kütet (külma ilmaga -2-3c")ja kardan et tibud võivad külma saada ja kui sept. tibud koorusid siis peale seda võtis 3 kuud aega enne kui linnud kaklemise lõpetasid ja uuesti suhtlema hakkasid ja 3 tubu surid ikka ära üks kohe peale koorumist kanamamma jätus ta teise puuri serva siis kui ma leidsin ta siis oli juba hilja tõin küll tuppa lambialla aga polnud kasu 2tibu said suuremate käest nokkida ja surid ka ära nii et 6 tibust jäi järgi 3
see oli ajal mil vanad linnud enamus aja õues aga mis siis saab koi linnud kõik koguaeg kanalas arvan et kismaks läheb
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty18.01.09 1:45

lase haududa koigil, kui koordumisaeg käes, siis võid munad ja 1 kana tõsta puuri kokku, seal las siis elavadki.
nalja ei pea alati tõe pähe võtma, aga kui ei taha aru saad,ega mina ka siis miskit teha saa. Laughing
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty18.01.09 3:47

Sibelle kirjutas:
Minu tiukre sai oma tibu kätte ja kasvatab nüüd teda,teine kana aga istus tühjade munade peal.Tõin siis küla pealt viljastatud munad alla talle,aga need lähevad salapäraselt kaduma!!!!!!.kahe nädala jooksul on 6 munast alles jäänud kaks.Aru ma ei saa,mis toimub.Kes tema alt neid mune virutab?Mul mõistus täiega otsas .Kusjuures neid tühje mune ,millel ta enne istus,ei katkunud keegi.
Pane või kaamera üles,et näha,mis toimub:DKuna paljudel lähevad kanad hauduma südatalvel,siis tundub,et õhus on midagi,mis neil seda teha käsib.ehk ei ole kevad kaugel???Very Happy

Kardan, et sinu pesadel käib röövel rott, tema eraldab munad lõhna järgi, sest elus muna hakkab teistmoodi lõhnama.
Minu kanad ei lähe üldse haudele, eelmine aasta üks tiukresegu läks, see kõik. Aga laut on lahmakas ja suur ja jahe. Teil vist kõigil seal radikad sees Laughing
Sul ju igavesed pirakad ussid,eks need ikka munadega maiustamas käivad ja see ämblik oli juba nii suur et võib muna ära viia Laughing /see on nali/
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty18.01.09 6:06

Laughing
Nali naljaks,aga tegelikult on olemas tõesti munasööjad maod ka.Minul sellist kahjuks ei ole.
See munaröövel peab kuidagi moodi kanalasse pääsema ja liigub ilmselt neljal karvasel jalal.kes ja kuidas ta oma pättust toime paneb,tahaks kangesti teada küll.Hing on täis,sest kanaema kurnab ennast viimaseni ära selle korduva haudumisega ja kui nüüd ka tibusid ei tule,siis tuleb veel üks haudumine ilmselt läbi elada kui kana enne kurnatusse ei sure.
Pealegi,millalgi peaks ka paabulinnud munele hakkama ja loodan,et üks mammadest hauduma ka läheb.Kui nüüd nende mune ka keegi hävitama hakkab,siis on asi ikka puhta hull.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: munavaras   kanadega hädas Empty18.01.09 7:40

Äkki virutab munad teine kana ära.Sest kui kanal on ainete puudud,paneb muna nahka.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty18.01.09 7:54

olen seda ka kahtlustanud,aga arvanud,et ehk kanad kui mune söövad ,jätavad mõned koored või asjad järgi ja ma näeks?
ehkki,nad oskavad ka platsi väga puhtaks nokitseda muidugi.
Mille puudus võib kanad mune sööma ajada?Kaltsiumipuudus?
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty25.01.09 22:33

ei,kassid ja koerad kanalasse kindlasti ei pääse.Ja munad kadusid erinevatel päevadel ükshaaval.
Vaat,tuhkrut ma kahtlustasin suvel meid külastavat,sest vutid olid korraga maha murtud.Aga siis olid kanad aedikus ja sinna jah võib ikka mõni nupumees ennast sisse muukida,Kanalasse aga selline suur eluk nagu tuhkur...no ei saa nagu kusagilt sisse pugeda.
Asi on edasi arenenud siis niiviisi,et kaks muna jäeti alles ja need tunduvad tühjad munad olevat.Eile sai 21 päeva täis ja koorunud kedagi pole.Seega on nüüd vaja uued munad tuua ja kana veel ühele hauderaundile saata.mees tegi eile suure puuri,kus siis kana kinni hoida ja teised linnud ligi ei pääse.Samuti ei pääse sinna ka karvajalad ligi.
Kanamammast on kohe kahju....
Muide,kes mulle viimasena vastas ja oma kodulehte lugeda pakkus?kahjuks ei näe nime,postitatud oli minu postituse juurde. Laughing
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Külaline
Külaline




kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty25.01.09 22:44

Sibelle kirjutas:
olen seda ka kahtlustanud,aga arvanud,et ehk kanad kui mune söövad ,jätavad mõned koored või asjad järgi ja ma näeks?
ehkki,nad oskavad ka platsi väga puhtaks nokitseda muidugi.
Mille puudus võib kanad mune sööma ajada?Kaltsiumipuudus?


Väga eduliselt võib su munaröövel nirk või tuhkur ka olla, need ronivad ka mööda seina lae alla küünte abil, kui vaja, minul elasid sellised elukad majas aastaid. Soovitan kana omaette puuri panna, võta uus pesatäis mune(äkki Kitit aitab sind selles osas?) ja lase kanal kolmas pesa välja haududa, temaga ei juhtu midagi, loe minu veebilt soovitusi algajaile, kui turgutust vajad. Anna tugevamat sööta ja küll kosub, nt jõusööta. Rohelise aseaineks võid idusid osta talle karbiga kõrvale.
Kanu paneb kõige enam mune sööma laudas kinniolemise ajal päikese puudumine (praktiliselt kohe ilmub ka kana sabasulgede nokkimine), sellest ta saabki oma kaltsiumi ja muud vajalikud ained, mis ta eemale munadest hoiab. Pesa võiks olla väga hämaras nurgas, siis ei miilutse teised kohe esimeste olemasolevate munade kallale. Kana ei söö neid mune 1haaval vaid sel juhul oleks 1 päeva jooksul puhas töö tehtud. Seda lollust hakkaksid ka kohe teised kanad jälgima, kui sul keegi peaks värske munaga välja ilmuma. Nii, et neljajalgne on süüdi. Ega sul kassid, koerad lähedale pääse?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty25.01.09 22:46

Sibelle kirjutas:
ei,kassid ja koerad kanalasse kindlasti ei pääse.Ja munad kadusid erinevatel päevadel ükshaaval.
Vaat,tuhkrut ma kahtlustasin suvel meid külastavat,sest vutid olid korraga maha murtud.Aga siis olid kanad aedikus ja sinna jah võib ikka mõni nupumees ennast sisse muukida,Kanalasse aga selline suur eluk nagu tuhkur...no ei saa nagu kusagilt sisse pugeda.
Asi on edasi arenenud siis niiviisi,et kaks muna jäeti alles ja need tunduvad tühjad munad olevat.Eile sai 21 päeva täis ja koorunud kedagi pole.Seega on nüüd vaja uued munad tuua ja kana veel ühele hauderaundile saata.mees tegi eile suure puuri,kus siis kana kinni hoida ja teised linnud ligi ei pääse.Samuti ei pääse sinna ka karvajalad ligi.
Kanamammast on kohe kahju....
Muide,kes mulle viimasena vastas ja oma kodulehte lugeda pakkus?kahjuks ei näe nime,postitatud oli minu postituse juurde. Laughing


MINA SEE OLIN AGA ALLES NÜÜD NÄGIN ET OLIN SINU TEEMA OMA VASTUSEGA KOGEMATA ÜHTE KLEEPINUD.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty26.01.09 1:30

Väga huvitav oli sinu kodulehte lugeda.Oleme meiegi linnast maale kolinud ja nüüd kolm aastat siin üritanud ennast aina paremini sisse seada.meie küll ei kolinud vanasse talusse,vaid vanasse mahajäetud koolimajja,aga siiski maale...(muide,mina tahtsin kangesti just vana talu ja neid müüdi sel hetkel päris ohtralt,aga ülejäänud pere valis selle vana koolimaja ja mul ei jäänud muud üle kui maale kolimise nimel neile järgi anda)
Aga kana koha pealt sain tõesti julgustust,homme toome kiti juurest omale uued munad alla ja ehk läheb seekord kõik kenasti.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty26.01.09 2:01

Sibelle kirjutas:
Väga huvitav oli sinu kodulehte lugeda.Oleme meiegi linnast maale kolinud ja nüüd kolm aastat siin üritanud ennast aina paremini sisse seada.meie küll ei kolinud vanasse talusse,vaid vanasse mahajäetud koolimajja,aga siiski maale...(muide,mina tahtsin kangesti just vana talu ja neid müüdi sel hetkel päris ohtralt,aga ülejäänud pere valis selle vana koolimaja ja mul ei jäänud muud üle kui maale kolimise nimel neile järgi anda)
Aga kana koha pealt sain tõesti julgustust,homme toome kiti juurest omale uued munad alla ja ehk läheb seekord kõik kenasti.

Kusjuures meie elamine ka vanas koolimajas (ehitusaasta 1880) Laughing Ja olin samuti linnakas,kes oli kindel,et maale elama elusees ei lähe. Paraku sõin oma sõnu - nüüdseks 9 aastat tagasi Very Happy Ja kõige tipuks pean nüüd kanu ja koeri!
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty26.01.09 2:35

hehheee,puha linnavurled kõik Very Happy
Kiti,mis koeri sa kasvatad?
Mina olen 10 aastat cavalier king charles spanieleid kasvatanud,nüüd on viimased kaks pesakonda uusi kodusid ootamas.kahjuks pean koerte kasvatamise lõpetama,kuna aastake tagasi tekkis koeraallergia.seega toakoerad on välistatud edaspidi....ma ei taha selle peale isegi mõelda,aga miskit pole ka parata. Sad Enamus nooremaid spannusid jagasin oma tuttavate ja sugulaste peredesse,koju jäid vaid kaks vanakest.
Mul veel kolli,kes käib 10ndat aastat,siis ise meid oma pereks valinud koduta husky,noor tänavakoera järeltulija,kelle mu tütar üles korjas ja kellest peale korduvaid ussikuure tohutu kiirusega kasvama hakanud korralik koeravolask sai ja berni alpi karjakoer(tema on enda võetud).
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty26.01.09 4:48

Oi minul ainult kaks koera,emane on poolikult vene spanjel (emaema oli puhas,aga käis kuskil ulapeal,seega isa teadmata), isane on puhas vene spanjel.Ja meil praegu 8 2-nädalast kutsikat ka Very Happy Ja nüüd ma natuke uhkustan ka: kõige esimesest pesakonnast läks üks kutsikas tolli-ja maksuametisse tööle ja nüüd sügisel tunnistati Euroopa parimaks narkokoeraks cheers
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Külaline
Külaline




kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty26.01.09 5:31

varsti valime siin parimad kanakasvatajad! Smile või parima uue tulija Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





kanadega hädas Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadega hädas   kanadega hädas Empty

Tagasi üles Go down
 
kanadega hädas
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Millal tibud kanadega kokku?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: