KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 kanad ja rästikud

Go down 
+5
maiekas
giisu
Admin
Jumbstik
kivitoa
9 posters
AutorTeade
kivitoa




Male
Postituste arv : 7
Age : 48
Asukoht : lahemaa
Registration date : 25/03/2009

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty26.04.11 22:19

tahaks teha kana aediku vana paekivi vundamendi ümber. olen seal päris palju rästikuid näinud. kas kanad saavad rästikutega hakkama ja söövad/peletavad nad sealt ära või annavad hoopis kanad stressist otsad?

muuhulgas ootaks ka soovitusi kana aia võrgu ostukohtade kohta.

ja kust siis neid farmist pensionile minevaid (kas need ongi need "aasta munenud kanad") kanu saab osta?

tänud!
Tagasi üles Go down
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty26.04.11 22:46

Mul oli ka mure kanade aiavõrgu otsimisega. Leidsin enda jaoks parima lahenduse Maardu Agro Tarve kauplusest. Seal nii spets võrgud nii plastikust kui ka metallist. Lisaks oli ka hind üks mõistlikumatest.

http://www.agrotarve.ee/kontakt.php
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty27.04.11 4:22

Rästikus ei tea midagi,võrk osta nii hea kui rahakott kannatab aga ära neid pensionär-kanu küll osta,ei soovita.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
kivitoa




Male
Postituste arv : 7
Age : 48
Asukoht : lahemaa
Registration date : 25/03/2009

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty27.04.11 5:39

Pensionieelkud tahan võtta sellepärast, et see selline suvine ettevõtmine. Tahaks, et nad võimalikult kiirelt munema hakkaks ja sügisel ilmselt potti, kui kuskile külapeale lauta ei saa sokutada.

Admin, miks sa neid laidad? Ja miks see võrk nii ülihea peab olema? Kas polegi nii, et paned postidega püsti ja on aastateks hooletu? Mis seal siis juhtuda võib, kanad söövad võrgu ära ja hakkavad tsingitud mune munema?
Tagasi üles Go down
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty27.04.11 6:01

Enamus siin foorumis olijatest ei tegele nn ühe suve projektidega. Korraliku võrkaia eelis on see et püsib kaua, ei lase metsloomi sisse jne. Teiseks need nn. pensonieelikud kanad ei pruugi puurist vabapidamisse sattudes veel tükk aega munele hakata (kohanemisaeg jne). Enne kui ironiseerima hakata, võiks veidi kirjandust lugeda nt Pireti poolt kirjutatud raamatut kanade kasvatusest.
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty27.04.11 7:00

kivitoa kirjutas:

ja kust siis neid farmist pensionile minevaid (kas need ongi need "aasta munenud kanad") kanu saab osta?

Sellel aastal ei ole suuri müügikuulutusi aasta munenud kanade suhtes, kuid mõned siiski maalehest leiab. Võid jälgida ka maalehe internetilehekülge - seal rohkem kuulutusi kui lehes endas.
Mina aasta munenuid kanasid ei laida. Munevad küll, kuid mõistmist peab ka olema. Nad ei mune pessa jne. Õues õpetasin neid käima ka, et hommikul viskasin uksest välja ja õhtul viskasin sisse tagasi Smile Aga ei läinud nädalatki kui juba tulid ja läksid nii kuis vajadus oli. Kui neid endale tuua võib minna nii ja naa. Võid saada väga head kanad ja võid ka saasta saada. Loomulikult kui tood, siis anna väga mitmekülgset toitu ja joogi sisse vitamiini, siis nad munemisega kaua ei oota ja tulistavad mõnuga. Vähemalt minul oli selline kogemus.
Mina võtsin pensionäridest kanad eelmisel kevadel. Hetkel on alles kolm, kuna tuhkur tuulas talvel laudas, kuid täna sain ka kolm ilusta suurt muna st kõik munevad Smile
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty27.04.11 7:18

On ka selline variant et on munev kana mitte aasta munenud kana ,esimene on talutav kaup,räägin seda enda kogemustest ise võtan munemist alustavaid juurde.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty27.04.11 7:41

Mina olen rästikutega ühte hoovi jaganud lapsepõlves ja mäletan, et kanade aedikus oli neid ka. Kes kätte saadi, see maha notiti ja ma ei mäleta, et neist kanadele mingit häda oleks olnud (enne nottimist). Minu esimene mälestus, mis selgelt meeles, ongi rästikust kanaaias. Olin siis neljane ja mina ei tea, miks nad mind hammustada ei tahtnud, võimalusi oli neil selleks palju. Näppima ei läinud, aga mänguhoos alati tähele ka ei pannud. Siiani on aga sees, et vaatan alati jalgade ette, kui kõnnin näiteks heinamaal või metsas või muidu kahtlases kohas.
Tagasi üles Go down
kivitoa




Male
Postituste arv : 7
Age : 48
Asukoht : lahemaa
Registration date : 25/03/2009

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty27.04.11 8:10

Kulla tibu Jumbstik! Mina ei ironiseeri, mina küsin asjatundjatelt küsimusi ja nemad on nii lahked inimesed ja vastavad. On ta siis suveprojekt või elutöö, kanad vajavad ikka ühtemoodi asjalikku hoolt. Ja suur tänu sulle Agrotarve vihje eest, homme uurin, aga kõigepealt pean selgeks saama, mida otsima pean.

Mis eristab head traatvõrku halvast? Inglise keeles on selline asi nagu chicken wire, see kuuetahulise silmaga võrk, sellist tahtsingi osta. Kas on veel variante? Plastik tundub tõesti liiga niru, et hinnalist vara metselajate käest kaitsta.

Kes neid aasta munenud kanu tavaliselt on müünud, Tallegg, kes veel? Helistan otse ja küsin, kas saab või ei saa.

Tänud!
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty27.04.11 8:13

Tallegg vist küll ei müü. Linnu talu pakub ja keegi oli veel, aga on meelest maha läinud - äkki keegi värskendab mälu Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty27.04.11 8:20

Mis puudutab just plastvõrku, siis mina otsustasin just selle kasuks. ja tegemist ei ole lihtsal suvelise õhukese plastikuga vaid väga korraliku ja just kanade/lindude aedade jaoks. Näeb väga korralik välja ja tugevuse kohta oskan öelda, et ta on kindlasti vastupidavam kui eelpool mainitud kuunurkvõrk. Muide Agros on ka kuusnurka müügil, kuid kui mina seal viimati käisin, oli neil ainult 1m ja 1,2 m kõrgust alles.
Plastvõrk on 25m rullides ja 1m kõrge - topeltkõrgusega ideaalne.
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0072ea.jpg/ - eelpool mainitud võrk taustaks
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
kivitoa




Male
Postituste arv : 7
Age : 48
Asukoht : lahemaa
Registration date : 25/03/2009

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty27.04.11 8:30

Ahah, plastvõrk on siis ok, see on kindlasti ka odavam, kui traat? Ja topeltkõrgus on siis 2m?
Kas sa (või ka teised) seda võrgu maasse kaevamist ei praktiseeri? Siis ei saa elajad ennast võrgu alt aedikusse kaevata?

http://www.massaudubon.org/Images/fencing2.gif
Tagasi üles Go down
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty27.04.11 9:13

Kuna aia ehitasin talvel (maasse oli suht tülikas kaevata) siis ma seda ei teinu ja ega olnudki plaanis (kuna kallist võrku kahju maa sisse kaevata). Mul on lähiajal plaan võrgu alla plaadid kaevevata ja võrguga ära siduda. Küll ei saaks öelda et plastikust võrk väga palju odavam tuli aga enne soetamist tegin turul põhjaliku uuringu ja minu jaoks oli see hinnalt parim lahendus. Ideaalsem oleks olnud ühest tüksit 180 1,9 silmaga võrk, aga ei suutnud seda urult leida. Ja mis oli, tahtis hind ära tappa.
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
evesen
Muneja
evesen


Female
Postituste arv : 155
Age : 53
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 17/04/2009

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty27.04.11 19:51

Meie oleme maasse kaevanud vana roostes võrgu, mida enam aiana kasutada ei saa. Algul oli ka tavaline võrkaed, kuid kui rebane alt läbi kaevas, panime võrgu alla. Nüüd on rahu. Aia kõrguseks on 2m.
Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty27.04.11 20:08

Linnu Talu tiirutab 30. aprillil ja 1. mail mööda eestit. Vaata Maalehest - http://www.maaleht.ee/kuulutused/
Müüvad nii alles munema hakanud kanu kui ka aasta munenud kanu. Need aasta munenud on neil üsna rääbakad ja kallid ka. Nad müüvad kohapeal Valgamaal ka, seal ilmselt odavam.

Mul naabrimees ostis eelmine aasta 30 aasta munenud kana, 5 EEK/kana. Ma ei teagi täpselt kust, vist kuskilt Põlvamaalt (või oli see Jõgevamaa?). Need kanad nägid küll igati viisakad välja, suled olid seljas ja naabrimees ka kiitis ja oli rahul. Munesid ilusaid suuri mune, jätkus naabritelegi müümiseks. Ära ka keegi ei surnud, välja arvatud paar tükki, kes õhtul lauta ei tulnud ja kelle ilmselt rebane öösel ära viis. Naabrimees veel imestas, et miks ma neid kalleid kanu ostan, kui 5 krooniga saab ka.

Nii et kui ainult üheks suveks võtta, siis ma arvan, et sobivad need pensionieelikud küll.

Kui rebast karta, siis võib aiale ka elektrikarjuse ümber panna. Ma omale eelmine suvi peale rebasekogemust panin. See aasta pole veel pannud, aga rebane pole kanade lähedale veel tulnud. Käib hoopis grillist vorste söömas. Võibolla eelmise aasta elektrilaksud veel meeles.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty29.04.11 2:28

Eelmisel kevadel müüs Peri POÜ aasta munenuid kanu. Sealt minagi ostsin... see aasta pole kuulutusi näinud.
Tagasi üles Go down
kivitoa




Male
Postituste arv : 7
Age : 48
Asukoht : lahemaa
Registration date : 25/03/2009

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty30.04.11 0:47

Suur tänu kõigile, sain palju häid vihjeid.

Tekkis ka lisaküsimus. Need farmi pensionärid kelle kavatsen võtta on ju eluaeg elanud soojas ja hästi kontrollitud kliimas, minul aga küll neile sellist pakkuda pole. Paneksin nad kohe õue, aeda, kus oleks kergelt tõstetud kuudid. Kas nad mul haigeks ei jää? Öösel on ju kraadid miinuse ligi.

[center]
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty01.05.11 8:57

Tere päikest. Aiast natuke. Kuuskantsilmaga võrk on vist tehtud ainult müümiseks. Väga, väga vana kogemuslik proovimine ja üldse polnud rahul (näeb aiana niru välja ja hävib jube kähku). Plastikkattega (pulbervärviga) kaetud võrku ka eriti ei soovitaks. Kogemuslikult on tegelikult parim vana aja "kootud" tsingitud võrk silmaga 40-50 (traat võiks olla1,5-2 mm), see on jooksuaiale. Kõrgus on optimaalne 2 m, madalamast ronib rebane üle (on õppinud võrku mööda ronima). Postide vahe võiks olla betoonvalu sügavusega mullapinnast 20 cm. Võrgu ülemine äär traadiga või trossiga pingutatud, alumise ääre fikseerimiseks on parim 1/2 tolli tsinktoru. Selline asi peab vastu ca 20-30 aastat. Peab inimest ja suuremaid loomi. Nugise, tuhkru ja mingikindlaks aeda ei ole mõtet teha, saavad sisse nii-ehk nii. Neid peab ainult "keevitatud" (tegelikult krohvivõrk) võrk silmaga 25 mm.
Tervise poolest on suurtööstuse kanad tühjaks pigistatud küll. Asja mõte ongi ju viimane välja võtta lisakulusid tegemata, ehk teisiti öeldes enne müüki jäetakse kõik lisandid söödas ära ja hoitakse neid ainult hinges (sellest ka niru välimus ja munemispaus, nad on nii ära lüpstud, et neid ei ole mõtet isegi lihaks teha). Aga ühe suve projektiks on see vist kõige otstarbekam lahend. Nii külmaks enam ei lähe, et nendega midagi juhtuks. Jõudu tegemistes.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





kanad ja rästikud Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja rästikud   kanad ja rästikud Empty

Tagasi üles Go down
 
kanad ja rästikud
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kanad haiged
» Tigedad kanad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: