KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Alustav kasvataja

Go down 
+12
Kalev
Margo704
Kitsehiireke
tibi
florita7
Ellimineerija
Kiti
Roxanne
kross
ulaturo
Jumbstik
soots05
16 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
soots05

soots05


Male
Postituste arv : 14
Age : 34
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 23/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty23.03.11 10:03

Tere.

Plaanind varsti omale kanad tallu tuua, aga esmalt oleks sellised küsimused mis pähe kargasid.
Ja igasugune muu info võiks veel noorele alustajale lisaks olla.
Igasugusele lisainfole olen ülimalt tänulik.

Aga siin siis mõned küsimused mis esmalt pähe kargasid:


1. Kui madalat temperatuuri taluvad?
2. Kui paks peaks olema linnumaja soojustus ja mida kasutada soojustusena?
3. Mis sööta kasutada ning kui tihti peab päevas söötma?
4. Kas paigutada kuked ja kanad kokku (Kas on ka mingi määr, et mitu kana ühe kuke jaoks oleks sobilik)?
5. Kuidas anda vett (kas automaatjootjad on mingisugused olemas)?
6. Millised kanad muretseda kui alles alustan talupidamisega (vanemad on abiks kes on talu pidanud kunagi)?

Vabandused ka minu poolt kui on liigselt lollid küsimused.
Vanemad küll tegelenud talupidamisega ja olnud igasugu loomi ja linde mida isegi lapsepõlvest mäletan, aga hetkel kodust veidi kaugemal ja tuleb juba vaikselt tegutsema hakata ning ei saa koguaeg vanematelt pärida.
Tagasi üles Go down
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty23.03.11 10:58

EI saa olla lolle küsimusi, võivad olla lihtsalt rumalad vastajad. eadmised ja uudishimu alai teretulnud ja eks osalt selleks see foorum siin ongi. Ka mina olen algajana suurt abi siit foorumist teistelt info välja pärinud.
Kuna osa sinu küsimustest oli ka minul hiljuti ajakohased, siis võin enda kogemuste põhjal mõned lihtsad vastused anda. Aga ära muretse, siin foorumis on häid ja kogemustega eksperte HULGI ja eks ole minagi neilt palju õppinud.

Täiskasvanud lindudel peaks temp üle 0 kindlasti olema laudas. Muidu hakkavad nad söödavat toitu munemise ja kasvamise asemel sooja tootmiseks kasutama. Minu uues kanade villas oli talvel temp kõige külmemal ajal +5 ja üles 8eks see ole ka vist veits vähe). Aga munesid ja ei teinud nagu teist nägugi.
Mina kasutasin soojustusena 100 vatti ja tuuletõket+laudvooder. Sisse läks OSB plaat. Kuna vend mul ehitaja, siis tema soovituste järgi ei tohiks kindlasti peno kasutada, kuna see ei hinga. Soojustusega tuleb vaadata seda, et üle ei paku ja et oleks tagatud väga hea ventilatsioon.
Eks vist põhisöödana kasutatakse tereviljasegusi, kartulit ja spets täiendsöötasi+lubjasõmerikku. Kui raha nagu putru saad kõike osta ühe terviktootena Kiti söödatoast. Aga ühe võimalusena osta kanakasvatuse raamat "Fergé munad", eesti oma autorilt. Seal lihtsas keeles ja kogemustele tuginedes kõik ilusasti ära seletatud.
Kanade ja kukkede omavahelist suhtarvu komm. ei oska aga eks oleneb see ka eesmärgist. kana ei vaja munemiseks kukke, kui aga soov saada viljastatud mune siis kuke või parem mime kuke olemasolu hädavajalik.
Veega on nii ja naa. Minul on korralik joogiküna aga võib ka kasutada spets jootureid. Selle kohta saad ka infot Kiti söödatoast http://www.kitikanala.kogu.info/?4
Minu isikliku soovitus oleks alustada Äntu kanadega (kui soovid hästi munevaid kanu). Kui aga soov ka rõhuda välimusele, siis siin foorumis on selline lahe rubriik nagu Ost, müük jne, kus nii mõnigi kogenud kasvataja pakub eriti fancysi tegelasi müüa.
Kokkuvõtteks, kui huvi on anna anga minna. Midagi üleloomulikku ei ole ja eks kui probleemid tekivad siis siin abikäsi küllaga
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty23.03.11 11:18

Selle eelneva jutu jätkuks lisan, et selle ilusti kirjutatud raamatu "Faberge munad" autor on siit foorumlane Piret ja on võimalik ka otse temalt küsida, kui vajadust tekib.
Tore, kui noored tunnevad huvi lindude kasvatamisest Smile Soovitan ka muretseda raamatuid, mul endalgi paras kuhjake juba koos.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: teretulemast!   Alustav kasvataja Empty23.03.11 18:15

Teretulemast! cheers
Tagasi üles Go down
soots05

soots05


Male
Postituste arv : 14
Age : 34
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 23/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty23.03.11 18:43

Tänana kõiki selle info eest. Smile
Motivatsioon tõuseb kuhjaga.
Olen küll väiksena kogenud linnukasvatamist ja lambakasvatust ja muid taluloomade kasvatamist, aga eks see ikka läheb meelest kui üle kümne aasta pole sellega tegeleda saanud.
Kordamine on tarkuse emand.
Oligi mõttes raamatuid nende teemade kohta osta ja juba sain tulevasele küsimusele ka vastuse, et mis raamatut osta. Smile
Omal on talu olemas ja ei taha näha seda niisama seismas, parem kasutada maid ja hooneid nii, et need säiliks, ei taha, et tulevikus mingeid ahelvaresid jne oleks. Lisaks sellele olen tõsine maa inimene, ei suuda linnas isegi paari nädalat elada kuna seal midagi teha pole ja talupidamine näib ainuke vastus ja kutsumus tulevikuks. Smile
Tänud Teile toetuse eest.
Tagasi üles Go down
Roxanne

Roxanne


Female
Postituste arv : 4
Age : 38
Asukoht : Jõgevamaa, Pala /Tallinn, Pääsküla
Registration date : 22/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty23.03.11 19:00

Kuna küsimused ja lugu on sarnased minu omadelegi, siis ma ei hakkagi uut teemat tegema ja kui tohib, siis ühineksin küsimuste tekkides selle teemaga. Kui teemaalgataja loomulikult lubab? Smile

Lisaks eelmainitud raamatule leiab juba netistki palju lugemismaterjali. Ka siin foorumis on viidatud internetiavarustes olevatele Linnukasvatus I ja II väljaannetele. Mahukas lektüür.
Lihtsam lugemist peaks leidma ehk raamatust "Lihtne abimees algajale kanapidajale". Oma käega ma veel seda raamatut katsunud pole, aga internetiavarustest ma selle eile endale soetasin ja jään huviga ootama selle saabumist Smile
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty23.03.11 20:02

Oleksin ka alustuseks oma abimeest pakkunud - seal kõikidele nendele küsimustele vastused olemas Very Happy
Ja alati võib ka söödatoast läbi astuda, ning küsimusi esitada - kui oskan, siis vastan alati.
Tahaksin vastata veel sellele küsimusele, et kui madalat temperatuuri taluvad - siis kanad taluvad miinuseidki väga hästi. Et keegi kallale ei tuleks, siis ma ei hakka mainima, palju mu laudas neid talvel oli, aga kanad korras ja munesid ka talv läbi Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty23.03.11 21:15

Tere päikest. Mina nii häbelik ei ole kui Kiti ja loodan, et keegi kallale tulema ei hakka (loomakaitsjaid mõtlen), aga see talv juhtus aps, et allapanu jahtus maha ja läks jäässe. Braamad, pekingid ja haned elasid üele -25. Pekingid munesid ja braamad hakkasid ka munele, aga tähelepanekuid on,: 1. Mao maht ekstreemsustest suuremaks ei lähe, ehk kui esmane on sooja tekitamine, siis kasv jääb natukeseks seisma, hiljem läheb edasi.
2. aeglaekasvuliste lindude puhul oleks soovitatav kasutada võimalikult varast tibutamist, muidu võib juhtuda, et talveks pole sulestik lõpuni väljaarenenud. 3. söök ja vesi võiksid olla soojad. 4. pudrule rasva ja hakkliha lisamine paneb linnul silma särama (oli laialt käes põtra ja koprarasva) 5. mingi koht peaks olema, kus aeg-ajalt soendamas saavad käia (huvitav, aga eriti lambi all ei tahtnudki olla (käisid korra soputamas ja toimetasid külmas edasi).
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 0:45

Kuskilt on meelde jäänud, et ühele kukele 10-15 kana. Aga peetakse ka vähema kanade arvuga, ka paarina. Minu kogemused näitavad, et mõned kuked kipuvad kanale ikka väga liiga tegema, kui tal on vaid üks kana. Igaljuhul ei tohiks kukkesid palju olla, kipuvad omavahel kaklema ja teevad kanadele liiga. Kui kukkesid on liiga vähe, kannatab muidugi viljatatavus.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
soots05

soots05


Male
Postituste arv : 14
Age : 34
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 23/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 0:57

Loomulikult olen nõus, et teised sama teemat kasutavad. Ma ise õpin sellega palju kiiremini.
Aga veel küsimus, et kas on mingeid soovitusi kus kohast osta kanu ning kui palju peaks esialgu võtma kui alles algaja olen?
Tagasi üles Go down
soots05

soots05


Male
Postituste arv : 14
Age : 34
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 23/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 1:08

Kiti räägi kuidas ma neid kahte raamatukest tellida saan? Oleks huvi nende vastu, kindlasti aitaksid mind ülimalt palju need. Kuna kevad tuleb suure hooge küllaltki siis tuleb tegutsema hakata ja ehitusega ja muuga pihta hakata. Smile
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 1:32

Ei midagi keerulist - pane mu mailile kitit@hot.ee oma soovid ja aadress, vastu saadan arve ja siis läheb posti.
Nii lihtne see ongi Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Roxanne

Roxanne


Female
Postituste arv : 4
Age : 38
Asukoht : Jõgevamaa, Pala /Tallinn, Pääsküla
Registration date : 22/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 1:35

Mitu kana sa alustuseks muretseda plaanid?
Tagasi üles Go down
soots05

soots05


Male
Postituste arv : 14
Age : 34
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 23/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 1:58

Kiti kirjutas:
Ei midagi keerulist - pane mu mailile kitit@hot.ee oma soovid ja aadress, vastu saadan arve ja siis läheb posti.
Nii lihtne see ongi Very Happy

Saab tehtud Wink

Ning Roxanne: Ma ausalt ei oskagi öelda palju plaanis, kuna mul ruumi on tohutult ja esialgu väikesesse lauta saaks neid päris palju paigutada siis ei ole veel otsustanud kui palju.
Oleneb kui kulukas see kogu asi tuleb, muidui plaanid on suured, kindlasti ka lambad ja sead kavas võtta ja tulevikus ehk ka hobuste jaoks päris uus tall/manee¾ ehitada.
Aga peab ilmselt mõtlema mingi äriplaani valmis kuna rahasid oleks vaja nii toetuste kui muul näol lisaks. :/
Õnneks hetkel sugulase juures olles saab palju õppida hobuste teemadel, temal ka ülenurme vallas läri külas kilgi tall, siin nagu hobuste hotell, oma 50 hobust kelle eest hoolitsen ja temaga saab seda äriplaani asja ajada loodetavasti. Smile
Tagasi üles Go down
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 4:03

Kui kusagilt võimalik sööda muretsemine soodsalt (teravili ja kartul) siis suurte plaanide tegemine igati asjalik mõte. Muide mis puudutab lehmi ja lambaid, siis ühe katuse all hoides peab nad kindasti kanadest eraldama, muidu panevad veel viimased pintsli. Aga positiivne külg on see, et sead ja lambad on suured soojaallikad.
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
soots05

soots05


Male
Postituste arv : 14
Age : 34
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 23/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 4:16

Jumbstik kirjutas:
Kui kusagilt võimalik sööda muretsemine soodsalt (teravili ja kartul) siis suurte plaanide tegemine igati asjalik mõte. Muide mis puudutab lehmi ja lambaid, siis ühe katuse all hoides peab nad kindasti kanadest eraldama, muidu panevad veel viimased pintsli. Aga positiivne külg on see, et sead ja lambad on suured soojaallikad.

Söödaga vast probleeme ei tule. Tutvusi selleks valdkonnaks on, et saaks uurida kust saaks hea hinnaga ja head sööta, mingit jama ka ei taha sigaodava hinnaga, parem normaalne hind ja hea kvaliteet ma arvan. Smile

Ja kindlasti ma eraldan nad. Kunagi oli samas talus meil kanad ja sead ja kui kanad ülevalt alla sattusid olid otse seaboksis. Ja läinud nad olidki Very Happy
Tagasi üles Go down
tibi
Noorlind
tibi


Female
Postituste arv : 55
Age : 46
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 28/12/2010

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 5:08

Tervitused uustulnukale!Eelpool soovitati alustada Äntukatega.Munevad küll kenasti,aga ise alustasin ka nende lindudega.No see on tõeline peavalu,nad on nii agressiivsed linnud,et kui ma neile pidevalt mingit vaheldust ei paku,siis nüpeldavad üksteist nii mis kole.Paari tunniga võeti üks rajalt maha(tagusid surnuks) ilma vähimagi probleemita.Üle päeva saan ikka vähemalt ühe linnu teistest eraldada,et saaks taguotsa parandada ja rahuneda,siis lasen teiste juurde tagasi jälle.Ilmselt kaob probleem siis,kui väljas saavad käima hakata.Nii et mina soovitaks alguseks kedagi rahulikumat.
Tagasi üles Go down
soots05

soots05


Male
Postituste arv : 14
Age : 34
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 23/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 5:12

tibi kirjutas:
Tervitused uustulnukale!Eelpool soovitati alustada Äntukatega.Munevad küll kenasti,aga ise alustasin ka nende lindudega.No see on tõeline peavalu,nad on nii agressiivsed linnud,et kui ma neile pidevalt mingit vaheldust ei paku,siis nüpeldavad üksteist nii mis kole.Paari tunniga võeti üks rajalt maha(tagusid surnuks) ilma vähimagi probleemita.Üle päeva saan ikka vähemalt ühe linnu teistest eraldada,et saaks taguotsa parandada ja rahuneda,siis lasen teiste juurde tagasi jälle.Ilmselt kaob probleem siis,kui väljas saavad käima hakata.Nii et mina soovitaks alguseks kedagi rahulikumat.

Tänud informatsiooni eest . Smile
Ehk oskad soovitada mõnda rahulikumat tõugu siis? Samas, ega mulle poleks probleem ka neil silma peal hoida kogu aeg jne, aga kui tööd palju siis kipub seda aega ikkagi väheks jääma. Smile
Tagasi üles Go down
Kitsehiireke
Noorlind
Kitsehiireke


Female
Postituste arv : 80
Age : 50
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/02/2010

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 5:18

Minul küll pole äntukatega probleeme olnud, aktiivsed nad on, aga muneja kana peabki aktiivne olema.
Tagasi üles Go down
tibi
Noorlind
tibi


Female
Postituste arv : 55
Age : 46
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 28/12/2010

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 5:24

Kitsehiireke kirjutas:
Minul küll pole äntukatega probleeme olnud, aktiivsed nad on, aga muneja kana peabki aktiivne olema.
Üldse ei vaidle vastu,aga kuidas minul nii väga üksteist tahavad taguda,sellele seletust ma pole veel leidnud.
Tagasi üles Go down
soots05

soots05


Male
Postituste arv : 14
Age : 34
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 23/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 5:27

Kas neil territoriaalset võitlusvaimu pole? Äkki liiga kitsas? Samas kui seadus vms näeb ette ainult 14 paberi suurust ruumi ühele kanale. Very Happy
Sorri kui liiga tobe jutt minult. No
Tagasi üles Go down
Jumbstik
Noorlind
Jumbstik


Male
Postituste arv : 92
Age : 40
Asukoht : Harju
Registration date : 10/02/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 5:41

sa oota veidi, inkubeerimis hooaeg läks just täiel rinnal lahti ja kui viitsid veits tibudega ka jamada, siis pakkumise osas probleeme ei tohiks olla.
Tagasi üles Go down
https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc0062fp.jpg/
soots05

soots05


Male
Postituste arv : 14
Age : 34
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 23/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 5:46

Jumbstik kirjutas:
sa oota veidi, inkubeerimis hooaeg läks just täiel rinnal lahti ja kui viitsid veits tibudega ka jamada, siis pakkumise osas probleeme ei tohiks olla.

Tänud soovituse eest Wink
Tibudega jändamise vastu pole mul midagi.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 6:41

Päikest. Sotsialiseerimisprobleemid on ka lahedad, st. kui erinevatest karjadest toodud isendeid kokku tehad panna, siis seda reeglina jama, kui palju. Üllatavalt territoriaalsed ja karjakesksed linnud ning võõraste suhtes vahel väga "julmad". Puurilinnud kipuvad kisklema, kui eri puuridest pärit. Eks see nagu selline sotsiaaleksperiment nende "tühjakslüpstud" lindudega on. Tibutamine tähendab tegelikult paari kuud jamamist ja kohutavalt palju turvariske (see on erit viimase aja jama), kõik mis liigub ja lendab, tahab sinu lindudest osa saada. Aga jõudu ja edu ning mõtle mis sa neist lindudest saada tahad ning millised nad välja peaks nägema.
Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 9:03

Olen ka algaja (varsti saab aasta täis).

Temperatuurist: talvel kõige külmemate ilmade ajal oli minimaalne põrandal -7 ja õrrel -1. Aga see ei paistnud neid häirivat. Mul oli ühte kohta pandud halogeensoojendi ja selle all oli piisavalt soe (igaljuhul jäätunud toit sulas sinna pannes ära). Nii et soovi korral said soojas viibida. Aga nad eelistasid magada seal, kus oli külm. Ja munesid ka koguaeg ilusasti.

Äntu kanadest: mul nad kaklesid siis, kui olid väikeses ruumis (neljakesi umbes 3x2m ruumis). Aga siis tegin nende ruumi uksele augu sisse, et saaksid vabalt kogu laudas ringi liikuda ja rohkem pole sellega probleeme olnud. Eks vahel tuleb väikseid nahistamisi ette ikka, aga laudas on piisavalt ruumi, et igaüks saab rahulikult omaette olla, kui ei ole parasjagu seltskondlikus tujus. Laudas on lambad ja kits ka, aga pole neist keegi kanu nahka pannud Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
soots05

soots05


Male
Postituste arv : 14
Age : 34
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 23/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 9:14

Väga mõnus info mis siit ikka saab. Smile

Küsiks veel sellist asja nagu, et kui palju erineb sellest vutikasvatus? Mille jaoks üldse vutte kasvatatakse? Liha saamiseks?
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty24.03.11 11:30

Vutte kasvatatakse pigem munade pärast. Ja vutikasvatus erineb kanakasvatustest kindlasti selle poolest, et neid ei saa vabalt pidada, muidu lendavad minema. Üldjuhul peetaksegi puuris, aga põhimõtteliselt peaks olema võimalik ka väikesesilmalisest võrgust pealt kinnine aedik. Ja külmaõrnemad on ka, kuigi näiteks minu omad hakkasid külmaga just munele.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
soots05

soots05


Male
Postituste arv : 14
Age : 34
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 23/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty26.03.11 19:29

Kuidas vutte kasvatada kasulik oleks? Kas ainult enda tarbeks? Alguses ei saa neid linde nkn väga palju võtta. Kokku võib olla mingi 50 lindu mahub ära. Lisaks muudele loomadele mis umbes samal ajal tulevad. Ning kas kodulinnud tuleb ka kuidagi registrisse kanda ja kas saab ka mingeid toetusi nende pealt?
Tagasi üles Go down
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty26.03.11 19:53

Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
soots05

soots05


Male
Postituste arv : 14
Age : 34
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 23/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty26.03.11 22:38

Tagasi üles Go down
soots05

soots05


Male
Postituste arv : 14
Age : 34
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 23/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty28.03.11 7:13

Teistele alustavatele ning ka muudele kasvatajatele.
Leidsin väga head infot siit:
http://www.pikk.ee/est/Loomakasvatus/linnukasvatus/
Tagasi üles Go down
Kalev




Male
Postituste arv : 3
Age : 54
Asukoht : Tallinn
Registration date : 15/08/2010

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty28.03.11 8:34

Tervitus,

Olen ka päris uus ja roheline ja tahaks mõned tibud või noored kanad võtta. Lugesin siin eelnevaid postitusi ka. Väga asjalik info. Seda kena raamatut olen ka nüüd lugenud.

Küsimus jääb aga õhku, kelle käest ma tibud saan? Ja missugune on valik. Ja milliseid sorte soovitate selliseks kergeks hobipidamiseks kui 3-4 kanaga alustada??
Tagasi üles Go down
http://www.rodoaed.ee
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty28.03.11 9:05

Päikest. Sõltub sellest mida tahad saada. Valikud on lihtsad. Muna, liha, liha ja muna, ilu, ilu ja muna, ilu ja liha on natuke inetu lähenemine(see on muidugi minu subjektiivne arvamus). Küsimus ka, kaua sa seda hobipidamist plaanid teha ja kui kaua see kana elama peaks? Tibupakkumine peaks varsti lahti minema.
Tagasi üles Go down
Kalev




Male
Postituste arv : 3
Age : 54
Asukoht : Tallinn
Registration date : 15/08/2010

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty28.03.11 10:36

Peamiselt huvitavad head munad ja lindude välimus on ka oluline. Võivad olla ka väiksemat kasvu kanad.
Liha oleks jube hea kaasnähtus aga ma pole ise suurem asi tapja Smile Kui selle leiaks siis oleks teine minek aga esialgu võib ka munade peale rõõmustada.

Kui kaua munakanad elavad nii, et veel hästi munevad?
Kuidas oleks praktiline?
Tagasi üles Go down
http://www.rodoaed.ee
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty28.03.11 16:46

Ühest vastust on väga raske anda, palju sõltub pidamis- ja söötmistingimustest. Lihtsalt munejana on kõige etemad ikkagi Äntu pakutavad munakanahübriidid. Minul on üks grupp nelja-aastaseid, need munevad tänaseks küll ülepäeva, aga munad on ilusad suured. Munakana kaks-kolm munemisperioodi pidada on täiesti OK, tasa teenib ta ennast selle ajaga ilusti.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
kodukana




Female
Postituste arv : 6
Age : 45
Asukoht : harjumaa
Registration date : 26/05/2010

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty29.03.11 1:39

Tere,
oleme mitu kevadet hoogu võtnud, et võtta esialgu korterisse paar tibu lapsele lemmikuks ning suvel siis viiks maale õue siblima. Kas toas on üldse võimalik tibusid pidada? puudub täiesti ettekujutus kui raske või töömahukas see on. Toas laseks minimaalselt ringi joosta (kui palju nad mustavad, ei tea). Kas targem oleks hoiustada pappkastis või puuris? Kas alla peaks panema heina või saepuru või piisab ajalehest? Kas võib segamini hoida parte ja kanatibusid? ja kui linnas õue viia, siis kas peaks koos puuriga viima või võiks lasta niisama muru sisse (et kui arglikud nad on ning kui raske neid pärast kinni püüda on). arvuliselt oli mõttes 4-5 tibu.

ps. oskate tallinna lähedal ka mõnda head kohta pakkuda, kuhu saaks minna kohapeale tibusid valima? väga kaugele ei tahaks sõita.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty29.03.11 2:13

Eeeeee... mina olen nõus tibudega VÄGA lühiajaliselt samas ruumis elama. Tolmutavad ja reostavad nad ikka mehemoodi, seega nende toas lahtilaskmise võimaluse ma välistaks täielikult. Väiksemaid tegelasi - näiteks rosecombid - oleks ilmselt võimalik paari-kolmekaupa toas puuris pidada, aga puur peaks olema piisavalt suur ja avar. Ja allapanu tolmab nii ehk naa, isegi kui tihedalt puhastada ja seega aroome vältida.
Õues on lindude jaoks aedik. Ühel pisikesel tibul on uskumatult palju vaenlasi, kes kõik kanapraadi maitsta tahavad. Ja nende kinnipüüdmine on samuti ooper omaette!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
kodukana




Female
Postituste arv : 6
Age : 45
Asukoht : harjumaa
Registration date : 26/05/2010

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty29.03.11 2:22

mõtlesime, et aprillis-mais hoiaks toas kui alles pisikesed tibud ja siis suvel juunist läheks maale kogu selle kanakarjaga. linnas käiks maja taga õues ainult korraks nn jalutamas ja värske õhuga harjutamas. Maal ikka jah peaks ehitama neile elamu.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty29.03.11 2:44

Ja kui suvi otsa saab siis....?
Mina ka tuppa kedagi ei soovita ise talvitun kahe kääbusvutiga räägitakse korra nädalas puhastada kus kurat sellega.Ehk kui ainult kuivtoiduga,minul saavad kõike lemmik on pasteet ka sült näit. rohelist sibulat ,tilli kõik haiseb kui välja on tulnud.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
kodukana




Female
Postituste arv : 6
Age : 45
Asukoht : harjumaa
Registration date : 26/05/2010

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty29.03.11 2:46

kui suvi otsa saab, siis läheks naabritädi lauta teiste kanade seltsi.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty29.03.11 2:53

Päikest. Üks pisike nõuanne, kui mujal äkki kohe näppu juhtunud pole, alustassil vett panna ei soovita, oskavad ennast märjaks teha ja kohe kiiresti. Kunagi ammu ammu saadud kurb praktiline kogemus. Piretiga täitsa nõus, kooselu ühes ruumis on võimatu, ka ammu ammu korraldatud eksperiment mis oli tingitud entusiastlikust agarusest ja muutus ekskremendiks (kähku tuli lauta nurk tekitada koos soendustega).
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty29.03.11 3:49

Nõus ülal ütlejatega.
Peale koorumist kannatab tibusi toas pidada maximaalselt 1 nädal, siis läheb asi rõvedaks. Veelindudega on asi topelt hullem. Twisted Evil
Tagasi üles Go down
kodukana




Female
Postituste arv : 6
Age : 45
Asukoht : harjumaa
Registration date : 26/05/2010

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty29.03.11 3:56

Eks siis peame vist lükkama tibude hankimise suvesse, kui maal juba oleme. kurb muidugi. laps nii ootab
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty29.03.11 4:37

Muidugi unustasin öelda, et tibusid oli 300 tk Razz
Tagasi üles Go down
kodukana




Female
Postituste arv : 6
Age : 45
Asukoht : harjumaa
Registration date : 26/05/2010

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty29.03.11 4:41

niiiii palju me neid ei tahaks. 4-5 tk sobiks alustuseks
Tagasi üles Go down
soots05

soots05


Male
Postituste arv : 14
Age : 34
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 23/03/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty29.03.11 4:43

Ellimineerija kirjutas:
Muidugi unustasin öelda, et tibusid oli 300 tk Razz

Kui palju ruumi kulus sellise koguse lindude jaoks? Smile
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty29.03.11 5:43

Katusealust pinda koos jooksuaiaga ca 250 m2, ja päeva ajaks 0,3 ha hoovi. Kana oli enamus partiides liha-muna tõug New Hampshire, siis nimetati broileriks, Sai muud ka proovitud, aga sellel ajal oli see parim.
Kodukanale võin öelda, et nunnud ja "süütukesed" on nad nii kaua, kuni suled selga tulevad. Ega see naabrimemme lauta viimine ei pruugi õnnestuda, nad võivad ikka uskumatud "tigedikud" olla ja neil on mingi karjakorraldus. Sellise asjaajamise juures on äkki mõistlikum noor munakana ja sügisel potti (see on majanduslikust seisukohast). Aga igaüks teeb, mis tahab, lapsele on tibu muutumine kanaks elamus. Aga tavakana kurb saatus on potti saatumine, mitte loomulik surm lemmikloomana.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty29.03.11 6:00

Lisaksin juurde, et sellised armsad sulepallid on nad heal juhul esimene nädal. Esimesena tulevad hoosuled. Kattudes järjest sulgedega, muutuvad ta nad 1 kuu vanuselt üsna punkari laadseteks Laughing Lisan juurde lingi, et tekiks ettekujutus, millest jutt.

http://nagi.ee/photos/Buntik/14151014/

2 kuune tibu on juba täitsa suur tegelane

http://nagi.ee/photos/Buntik/14150978/ (tagaplaanil ja esiplaanil olevad valged tegelased)

Nüüd ehk on selgem ettekujutus

Smile
Tagasi üles Go down
kodukana




Female
Postituste arv : 6
Age : 45
Asukoht : harjumaa
Registration date : 26/05/2010

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty29.03.11 6:11

ha ha, väga head näevad välja.
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty29.03.11 7:22

Pardi- ja kanatibud ei sobi kindlasti kokku. 4-5 tibu on minu arvates võimalik toas välja kannatada küll, aga ringi jooksma ei tasuks tuppa lasta, reostavad hirmsasti. Tolmutavad nad küll, ja teevad seega palju lisatööd. Parditibusid küll tuppa ei soovita, isegi minusugune fanatt talub neid toas vaid paar-kolm päeva.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Sponsored content





Alustav kasvataja Empty
PostitaminePealkiri: Re: Alustav kasvataja   Alustav kasvataja Empty

Tagasi üles Go down
 
Alustav kasvataja
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: