KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 munasööja kana

Go down 
+2
Ellimineerija
Eda
6 posters
AutorTeade
Eda




Female
Postituste arv : 12
Age : 44
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 22/03/2010

munasööja kana Empty
PostitaminePealkiri: munasööja kana   munasööja kana Empty07.03.11 19:51

Tere


Palun abi. Kanad söövad mune. Kuidas leida üles see munasööja kana? Kas on mõni nipp või peab 12 tundi kõrval passima?

Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

munasööja kana Empty
PostitaminePealkiri: Re: munasööja kana   munasööja kana Empty07.03.11 21:39

Tere. Lihtsam on põhjus kõrvaldada. Põhjus on tavaliselt selles, et söödas on midagi puudu ja munakoor on ka õhukeseks muutunud (muna läheb pesas katki pööramise ajal). Järgmine põhjus on nn "psühholoogiline", e. "konkurentide" järelkasvu hävitamine. Pesakastide arvu suurendamine peaks aitama. Kuini see süvenenud harjumuseks pole saanud, saab lahti. Kui sellist kana kätte saada on vaja, siis aitab pesamunade jälgimine, vaadata kes läheb nokkima. Siis võiks ära eraldada ja vaadata kas oma munetud mune ka nokkima hakkab.
Tagasi üles Go down
troll




Male
Postituste arv : 13
Age : 70
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 18/08/2010

munasööja kana Empty
PostitaminePealkiri: Re: munasööja kana   munasööja kana Empty07.03.11 21:59

Mul sõi ka üks kana mune,ta ootas nii kaua pesajuures kui mõni ära munes siis läks ja lihtsalt sõi ära.Panin kaamera üles ja nägin pärast kui lihtsalt see käis,jalg munale peale ja nokaga nii kaua kui koor katki.Kolm tuubi söötsin talle sinepid sisse,kuid ei aidanud.Lõpuks täitsin munakoore hiire liimiga ja kohe oli näha kes jooksis ringi munakoor nokas,kirves lõpetas tema nuumamise.Kõige huvitavam oli see et tal ei olnud muna sarja ,ei onud ta vist elus munend.
Tagasi üles Go down
Kitsehiireke
Noorlind
Kitsehiireke


Female
Postituste arv : 80
Age : 50
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/02/2010

munasööja kana Empty
PostitaminePealkiri: Re: munasööja kana   munasööja kana Empty08.03.11 8:00

No aga mis viga see võiks olla, kui muskuspart haudumise ajal omal munad järjest alt ära sööb. Ise nägin kuidas nokkis augu sisse ja hakkas oma elusat tibu õgima. Nädal on veel aega koorumiseni, olin nii kuri ta peale, aga muud vist nüüd ei aita, kui tuleb munad inkusse panna. Mune on juba päris mitu tal alt ära kadunud, siiani oli mõistatus, kuhu need kaovad. Sad
Tagasi üles Go down
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

munasööja kana Empty
PostitaminePealkiri: Re: munasööja kana   munasööja kana Empty09.03.11 4:59

No meil täpselt sama jama muskusemammaga-see vist selle aasta kiiks Crying or Very sad Mammi,kes kaks aastat mul ilusasti pojad välja haudus,tahtis ka sel aastal seda teha,kuigi on nats varavõitu.Jätsin siis talle paar muna alla,et niikuinii muneb mõned veel ja eks näeb mis sellest tuleb ja midagi ei tulnud,sest ühel päeval polnud tal ühtegi muna enam all.Kuhu need jäid-mina ei tea!Mune söömas pole ma teda näinud,kuid võib arvata,et ta need pihta pani,sest laudas minuteada rotte ka pole.Ja ausaltöeldes ei julge ma talle küll enam ühtegi muna alla panna,tuleb kusagilt uus ema vaadata.Kas on tegu mingi aine puudusega või ,mis see on ei oska öelda Evil or Very Mad
Tagasi üles Go down
leatorn




Female
Postituste arv : 12
Age : 38
Asukoht : kohila
Registration date : 23/02/2010

munasööja kana Empty
PostitaminePealkiri: Re: munasööja kana   munasööja kana Empty17.03.11 2:12

tere, meil ka selline mure olnud, et kanad sõid mune. meil aitas see, kui hakkasime andma mune, kuhu panime sisse sinepi pulbrist ja tšilli pulbrist tehtud pasta. tšillit muidugi väga palju ei tasu panna. Iga päev paar sellist muna pessa panna. ei pea olema isegi tühjaks puhutud vaid võib olla ka lihtsalt pooleks tehtud muna munakoor. Sööma hakkavad nad mune siis, kui midagi puudu neil on. Kindlasti peab kruus koguaeg kättesaadav olema. Ja süüa peavad ka korralikult saama.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





munasööja kana Empty
PostitaminePealkiri: Re: munasööja kana   munasööja kana Empty

Tagasi üles Go down
 
munasööja kana
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kanadel sulgimine
» Braama kana
» Kana haige

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: