KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Leghornid

Go down 
4 posters
AutorTeade
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

Leghornid Empty
PostitaminePealkiri: Leghornid   Leghornid Empty02.02.11 6:34

Minu esimesed kanad olid 6 leghorni, mis ma ostsin Kaarma linnuvabrikust. Välimuse poolest ei olnud küll nad minu lemmikud, aga munesid nagu masinad. Tänaseks on neist järel vaid üks. Eelmisel kevadel inkubeerisin leghorni munad (viljastatud segatõugu kukega) ja sain kaks kana, kes munevad kreemikaid mune. Aga mina ootasin päris lumivalget muna (pearl-white i.k.).
Kevadel tahaksin inkubeerida endale uue põlvkonna leghorne. Internetis ringi vaadates, nägin, et leghorne on olemas ka väga ilusa ja huvitava sulestikuga. Kuidas on seis Eestis leghorni tõuga? Kas on olemas vaid valge leghorn?
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Leghornid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Leghornid   Leghornid Empty02.02.11 8:13

Minul on pruunid (põldpüüvärvilised) ning paar, kus kana on sinine ja kukk valge siniste laikudega, viimased on mõlemad koorunud siniste leghornide munadest. Sinised on minu teada üsna haruldased, pruunid vist mitte, neid peaks teistelgi olema.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

Leghornid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Leghornid   Leghornid Empty02.02.11 19:20

See oleks küll tore, kui saaks Eestist osta ka muid kui valgeid leghorne. Lihtsalt kahtlen selles, kas hakata otsima mune välismaalt, või saab kevadepoole kusagilt lähemalt haudemine.
Florita, kas teie leghornid on sama super-munejad kui valged leghornid?
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Leghornid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Leghornid   Leghornid Empty02.02.11 20:31

Need pruunid, kes eelmisel aastal olid, munesid küll väga hästi, aga need viis rebane ära. Neist jäi endale ainult üks järglane, see muneb küll hästi. Ülejäänud pruunid leghornid on septembrikuised tibud ja veel ei mune. Sinine kana peaks kohe-kohe munele hakkama. Aga kui tõulisi eeldusi on ja sööt hea, küll nad ikka munevad. Pruuni leghorni mune peaks ikka minult saama, siniseid ei pruugi saada, kuna palju see üks kana ikka muneda jõuab ja tahaksin neid endale juurde saada. Välismaalt haudemunade otsimine on alati riskiga, eriti kui postiga saata. Kui hästi läheb, võib suurepäraseid linde saada, aga samas võivad munad saada postis läbi raputatud.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

Leghornid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Leghornid   Leghornid Empty02.02.11 22:23

Mina tellisin eelmisel aastal Inglismaalt marani tõugu ja araucana tõugu haudemune. Minul läks kõik väga õnneks. Isegi juhtus nii, et pakk pidi tulema just siis, kui Islandi vulkaani tõttu lennuliiklus häiritud oli. Müüja väga kannatlikult ootas lennuliikluse normaliseerumist ja saatis alles siis munad teele. Aga mis mulle välismaalt tellimise juures ei meeldi, on kole kallis postikulu.

Aga ma panen endale kõrva taha, et teie käest saab pruuni leghorni mune. Välimuse poolest meeldivad mulle väga mustad leghornid. Neil on sellised kontrastsed värvid: must sulestik, tulipunane hari, ja imeilusad valged kõrvad nagu kõrvarõngad.
Tagasi üles Go down
Naki
Muneja
Naki


Female
Postituste arv : 188
Age : 49
Asukoht : Harjumaa, Nissi v, Rehemäe k.
Registration date : 30/03/2009

Leghornid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Leghornid   Leghornid Empty02.02.11 22:44

minul on valged Leghorni kanad ja kukk on Exchequer Leghorn, tibude värvi ma ei oska ennustada, kindlasti peaks säilima hea munevus.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud2/sets/255531/
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

Leghornid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Leghornid   Leghornid Empty02.02.11 23:55

Väga kihvti sulestikuga see Exchequer leghorn. Aga mõtlesin, et miks linnule selline tõunimi antud. Exchequer on otsetõlkes riigikassa. Aga võibolla on sel sõnal ka mõni kõnekeelne tähendus...
Tagasi üles Go down
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

Leghornid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Leghornid   Leghornid Empty03.02.11 0:04

Uurisin järgi. Tõunimi exchequer tuleb sõnast chequered, mis tähendab ruudulist, kirjut. See sobib.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Leghornid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Leghornid   Leghornid Empty14.02.11 7:12

Minu tähelepanekute põhjal on Äntu mõisa kanades ka leghorni sees. Minu äntude järeltulijatel, kahel mustal kanal on taolised valged kõrvarõngad. Ühel on need vähem väljendunud, kuid teisel on "kõrvalestad" ikka õige suured Very Happy , riputa või kõrvarõngad külge. Lesta värvu valge-sinakas.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Leghornid Empty
PostitaminePealkiri: Re: Leghornid   Leghornid Empty

Tagasi üles Go down
 
Leghornid
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: