KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Hani haudel

Go down 
+15
Kitsehiireke
Janno
Sibelle
hanemamma
florita7
lacg
Pille
malvekas
Admin
Naki
kopraonu
kross
VII
giisu
Buntik
19 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Hani haudel   Hani haudel Empty28.01.11 6:18

Tundub, et minu üks hanemamma otsustab haudele jääda. Teist päeva käib pesa proovimas, istub kauem. Sätib pesa. Pessa olen jätnud 9 muna. 11 oli palju, ei katnud ära.
Kuna mul on mune juba eelnevalt kogutud, siis lähevad ülejäänud paralleelselt inkusse. Siis saab tibud hanemammale alla panna. Endal muretum.
Tagasi üles Go down
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty29.01.11 3:25

Kui tahan et hani hauduma jääb, kas jätan munad pessa - või on ta selline nagu kana - kui tahab istuda, siis istub kasvõi ühe muna peal ja panen munad alla siis kui on juba kindlalt pesale jäänud.
Tagasi üles Go down
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty29.01.11 22:29

Mind huvitaks ka kuidas selle munemisega on? Kogemused puuduvad, sest haned võtsin alles suvel ja minu omad pole munema küll veel hakanud. Millal nad hakkavad ja kas üldse hakkavad? Äkki mul pole pesa tegemiseks sobivat kohta. Tegin küll sellise kõrvalise koha, seal kaks tükki käivad omale põhku alla sättimas aga sinna see asi jääb?! Suure põnevusega ootan millal munakene ilmub , aga tuhkagi. Kas ma olen midagi valesti teinud???
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: hani   Hani haudel Empty29.01.11 23:56

Ei ole hilja, parem ongi, kui munad jääks sinna märtsi-aprilli kanti, tibud tulevad tugevamad, saavad mammaga õue muru sööma ja lompi sulistama Very Happy
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: hani   Hani haudel Empty29.01.11 23:59

Ja veel hane munemisest. Jällegi nii erinevad, mõni teeb kevadel 7-14 muna ja ongi kõik,teine tulistab mune kevadest peaaegu sügiseni. Wink
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty30.01.11 9:50

Ja seda põhku peaks pesas ka läbi uurima-vahepeal peidavad nii sügavale põhu alla ära et annab otsida
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty31.01.11 20:14

Selle haudumise teemal veel... mul üks suur hanemamma muneb päris tihti kahe rebuga mune. Kas selliseid on mõtekas inkusse või hanele alla haudumiseks panna või tuleks kasutada neid eelkõige kulinaarsel otstarbel?
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty31.01.11 22:56

Mina panin sellise muna eksperimendi mõttes inkusse. Kanamuna kaksikutega, arenes, kuid 5ndal päeval jäi asi katki.
Minu hanemamma proovis ja proovis seda pesa. Nüüd enam ei proovi ja ei mune ka. Pesas 9 muna. Papaga kaitsevad mõlemad seda, aga istuma ei jää.
Eks vaatame, mis asjast edasi saab. Mingist hetkest on need 9 muna siis raisus.

Tagasi üles Go down
Naki
Muneja
Naki


Female
Postituste arv : 188
Age : 49
Asukoht : Harjumaa, Nissi v, Rehemäe k.
Registration date : 30/03/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty31.01.11 23:45

Hanede munema hakkamine sõltub suuresti valguspäeva pikkusest ja põrandapinna temperatuurist, kui lisavalgust ei anta, siis loodusliku valguse korral alustavad nad munemist märts-aprill ja kui korjata esimesed munad ära, siis on lootust, et munevad ka rohkem. Kui munad pessa jätta, siis võib haudeinstinkt kiiremini vallanduda ja mune saab vähem. Hani jääb meelsasti hauduma pesale kuhu ta ise on saanud munemas käia. Kõik haned ei pruugi hauduma jääda, aga munema peaksid emahaned küll kõik hakkama. Ja emahaned, kes ise pole hauduma jäänud võivad ka hanepoegi lapsendada - mul endal just nii eelmine aasta läks, hiinaka hanemamma lõpetas munemise ja leidis õue pealt inkubaatori hanepojad, kes olid juba küll kahenädalased, aga see teda ei seganud, ta lihtsalt võttis nad oma hoole ja kaitse alla, kuigi tal eelnev mammaks olemise kogemus puudus. Very Happy
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud2/sets/255531/
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty01.02.11 5:28

Tänan, et informeerite algajaid ! Käisin täna kohe pesa uurimas, no pesa rohkem selline laiali aetud põhk. Ei ole üldse selline nagu kana teeb! Ja nad on selle kõik märjaks tatsanud, kuna vesi on neil kogu aeg olemas. Siis nad aeg-ajalt nokivad omale sealt kuivemat peale ja nii nad teevad seda külakühja seal. Isane on küll ametis kogu aeg susisemisega, ja nad nagu valvaks seda pesa kohta, kuid mune pole kusagil ,käisin ja tuustisin seal. ja valgust on täpselt niipalju kui ma lampi põletan.Hommikul panen ja õhtul kustutan. Kas ma peaks seda pesa kuidagi kõrgemale sättima, või veel ühe lambi panema?
Tänud vastajatele !
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty01.02.11 22:08

Ma siin eksperimenteerin nii ja naa selle hane haudumisega.
Mul on 1 isa ja kolm mammat. Esimesena munemise 3dat ringi lõpetanu oligi see, kes soovis pesale jääda. Kuna see asi nagu soiguma hakkas, siis tõstsin teised emad kõrvale boxi ja jätsin ta isaga kahekesi. Arvasin, ehk on teised segavaks faktoriks, kui soovivad samasse pessa munele minna. Hoidsin neid sedasi 2 päeva. Selle aja jooksul kadus emasel üldse huvi pesa vastu. Mune juurde ei teinud, teised emad munesid kumbki 1 muna.
Eile ühendasin karja taas kokku. Juba eile õhtul tekkis eraldatud nooremal emasel pesa vastu huvi. Ronis sinna ja jäi istuma. Ega ta sinna väga kauaks ei jäänu, muna ka ei teinud. Hommikul polnud pesal kedagi, kuid nüüd istub jälle see "hauduv" mammi pesal.
Mul pole õrna aimugi, mis sellest pesa peale ja maha tegevusega munadest saab. Nii palju kui ma eelnevatel hommikutel katsunud olen, pole nad kunagi haudesoojad olnud.
Seega lootus on, et midagi pole veel ära lörtsitud. Muidugi on nüüd valged munad ilusti muru värvi, sest nad haned on need suutnud ära plätserdada Laughing
Mis pesakuhilasse puutub, siis mina olen pesakoha alla pannud penotahvli, sest mul on betoonpõrand. Pesa on ilus, nagu kauss...
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Hani   Hani haudel Empty02.02.11 1:45

Aga ,kas sulgi ka pesas on, hani haudub siis teeb pesa eriti pehmeks oma udusulgedega.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty02.02.11 2:09

Miskid üksikud suled seal on, aga palju neid küll pole. Sellist udusulgede kogumikku nagu videos olen hanedel näinud, seda küll pole.
Paar korda olen käinud ümbernurga piilumas, mida muti teeb. Muti istus hommikul pesal, siis
läks jalutama, siis istus jälle pesal. Nüüd käisin süüa juua panemas, tädi pesalt maas. Pesa oli kaetud, aga paistis värskelt munetud muna.
Tundub, et hakkas uuesti munele. Peaks vist need vanemad munad sealt ära korjama. Muidu lähevad raisku.
scratch
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty02.02.11 5:22

Mäletan et suled ilmusid pessa alles siis kui ta pesale paigale jäi kas see on reegel ei tea?Mis sa muud ikka igavuse peletamiseks teed ? Laughing
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty02.02.11 5:45

No jah, minu haned tegelevad üksteise alla ühe pesa peal istumisega. Pea tiiva all ju hea uneleda Laughing
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty08.02.11 6:38

Jätkan oma info jagamist.
Munad, said hane alt ära korjatud ja inkubaatorisse pandud eelmistele lisaks. Koorumine peaks siis nädalase vahega olema.
Esimesest 30st munast jäi inkusse 23. 6 olid viljastamata ja kaksikutega muna lõpetas arengu.
Nädal hiljem said pandud juurde veel 15 muna. Tänase seisuga on vaid 2tk kahtlased. Teised arenevad.
Palju sellest 38st munast koorub, ei tea. Kui Eesti Energia oma karvase käe vahele paneb, siis võin vaid kahjusid lugeda. Mõtlen positiivselt, pisikeste pehmete kollaste hanepoegade peale.

Aga hanedel enestel on praegu mõistuse äraminemise päevad. Pessa on viimase 1,5 nädala jooksul munetud 8 muna. Kogu aeg käib üks kisma pesa pärast. Kõik tahavad hirmsasti pesal istuda. Pesa on kõrgeks ehitatud nagu mätas. Varsti võib redeliga sinna ronida. Väike hall hani (avataril keskmine), see on teistest kõige aktiivsem. Täna enamuse ajast pesal, kui just keegi teda minema ei togi. Mul hakkas temast nii kahju, sest ega tal ju rahus ei lasta olla, teised tahavad ka sinna istuma. Tegin siis kõrvale teise pesa ja panin muna sinna.
Tundub, et asi liigub kuhugi poole, loodetavasti ikka haudumise poole.
Tagasi üles Go down
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty09.02.11 4:37

Ainult rõõm on sellist asjatamist lugeda. Meil ei toimu jälle midagi, kuhila tegemine lõpetati, kuid nad on sellised närvilised, tatsavad ringi nagu ei teaks mida teha. söök neid ka eriti ei huvita? Loodan, et meile ka sama põnev aeg kord saabub.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty09.02.11 6:37

Tänase valgustamise tulemus. Eelmisest satsist 3 veel viljastamata. Läbi "rohelise" muna suht kehva kustunud taskulambiga vaadata. Täna vahetasin patareid ära ja pilt kohe selgem. Juurdepandud 15st hakkasid kõik arenema. Seega inkus nüüd 35 arenevat muna.
Uudiseid hanedelt: juurde munetud veel 2 muna. Nüüd kokku 9. Homme peaks veel paar muna juurde tulema (palpeerimise tulemus).
Teise, juurdetehtud pesa vastu, hakkab tekkima juba huvi. Seda enam, et seal mõni muna on.


Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty09.02.11 10:11

valgustasin minagi-hanedest jäi 33st 15st alles,kalkunitest 22st 12st-kõhna värk.
Ei tea kas hanede puhul võib viga olla karja suuruses.Mul on kaks 25 pealist kollektiivi.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty09.02.11 22:14

Mul küsimus Buntikule, kuidas sa selle pesa tegid, äkki ma peaks ka ise valmis tegema, äkki õnnestub siis ka muna saada? Kui suure sa tegid ja kui varjus sul pesa on ? Ja kõik muu info pesa kohta on teretulnud. Ma sain aru, et nagu kauss peaks pesa välja nägema! Nagu kanal, aga nats suurem ikka !?
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: hanepesa   Hani haudel Empty09.02.11 22:38

Minul näiteks on hanel pesa selline: laudadest tehtud plaat ja see seina vastu pandud diagonaalselt / ja selle alla siis põhku või heina.
Tagasi üles Go down
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty09.02.11 23:35

pesa teemadel... mina tegin hanedele pesa suuremast autorehvist. Sinna sisse heina ja tundub, et neile istub. Munevad mul kaks emmet ilusasti ülepäeviti. Issi minu peale kole tige - mina olen ju see kes munad ära korjab Smile Aga ka mind vaevab küsimus... mis siis saab kui haudumiseks läheb? Kas peaks olema mõlemal mammal oma pesa?
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: aga   Hani haudel Empty10.02.11 1:00

Aga, kas sellel kummil ikka miskit ees ka sest hanedel meeldib haududa varjatumas kohas, vajavad segamatut paika Very Happy
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty10.02.11 3:10

Teise pesa tegin teisest pesast 1m kaugusele. Põrandale panin penotahvli ja selle peale põhku ja heina. Vormisin selle võimalikult sarnaseks kõrvaloleva pesaga. Jagasin munad kahe pesa peale laiali.
Kuna täna mind täna kuni lõunani kodus polnud, siis nägin alles nüüd, mis sellest välja tuli.
Mõlemasse pessa oli munetud. Seega, pesa võeti omaks. Kuigi selle esialgne asukoht on nüüd 0,5m teisele lähemale. Hanemamma on suutnud need munad minu tehtud pesast ära veeretada. Ju siis ei olnud see pesa nii hästi tehtud. Laughing Kahjuks pean ma seda pesa ikka kohendama, sest munad on nüüd lihtsalt põhu peal, mille all on betoonpõrand. Selleks otstarbeks tuleb aga turvavarustus selga panna, sest rohkem ma peksa ei taha saada.

Kopraonu liiga suures karjas ongi viljastuse protsent väiksem. Seetõttu neid peetaksegi väikeste gruppidena. Sa pead nüüd hakkama jälgima, kes kellega käib ja kes kellele meeldib. Selle järgi saaksid gruppe komplekteerida.

Tagasi üles Go down
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty10.02.11 9:14

kross kirjutas:
Aga, kas sellel kummil ikka miskit ees ka sest hanedel meeldib haududa varjatumas kohas, vajavad segamatut paika Very Happy

Kahest küljest on see rehv piiratud ja kahest küljest avatud. Või äkki peaksin kolmest küljest piirama, et saaks ka teise rehvi ka kuhugi sokutada. Eeldan et ka hanemammale ei meeldi kui teine mamma otsa vahib!
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty12.02.11 3:03

Hanedelt sellised uudised. Kaklemine pesade pärast käib suure hooga. Nüüd otsustas ka kolmas punti lüüa. Twisted Evil Tundub, et see asi on nakkav.
Vaatasin oma emmed üle. Kahel on rinnaesiselt sulgi kõvasti nopitud. Ka mõlemas pesas on neid tunduvalt rohkem kui eelnevad korrad. Vaid puntilöönud hanel on korrektne sulestik.
Eraldasin ta siis koos papaga teise boxi, et mammad saaks omavahel pesad ära jagatud. Igal juhul käib täna hoolikas istumine. Rohkem pesal kui mujal.
Ärevus kasvab. Very Happy
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty14.02.11 6:51

Eraldamine mõjus positiivselt.
Hall hani jäi pesale. Pesa on udusulgedega mõnusasti vooderdatud.
Valge hani istub ka, kuid käib pesalt rohkem maas kui hall. Võib olla teeb veel muna pessa.
Kummalgi hanel on 7 muna all.
Istuvad üksteisest umbes poole meetri kaugusel ja üksteise nägemine neid eriti ei häiri.
Vaja oleks juba söögikohas põhku vahetada, aga praegu ei tahaks segama enam minna. Las jääb ka valge jäädavalt pesale.
Millal siis uusi ilmakodanike juurde tekib ma ei tea. Eeldan, et märtsi keskel või lõpu poole.
Tagasi üles Go down
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty14.02.11 8:21

Ma tegin siis ise vägisi hanele pesa valmis, ja oligi kohe muna olemas. oi seda rõõmu...jätsin pesasse, kuid hommikuks muna polnud????? kas mõni kukk või kana sõi ära...aga kanamunad on alles, või on mõni muu tegelane? aru ei saa? Aga `härra` on küll nagu lõvi, kanalasse minna ei julge Smile)
Kas ma peaks muna kohe ära korjama, või peaks jätma pesamunaks?
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty14.02.11 8:44

Ma kahtlustan, et see muna on heinte alla peidetud Very Happy Kana jaoks on see koor suht tugev. Ei taha küll uskuda, et kanad ära sõid. Ka tuhkru jaoks on see muna liialt suur.
Mina korjasin ära, sest hani muneb 30-40 muna /minu oma tegi nii/ ja seda mitte kohe, vaid järk järgult. Näiteks esimene ring 8-11 muna, teine ring ja kolmas ring. Ringide vahel võib olla kuni 2 nädalat pausi. Kolmanda ringi munad võid jätta pessa. Teised korja ära. Siis on lootus, et kevadel ka hanemamma alt keegi koorub.
Minul on haned siseruumis, kus on + kraadid, seega haudumist see ei sega. Varsti läheb soojemaks ja ruumi T tõuseb.
Tagasi üles Go down
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty14.02.11 21:55

Tänud info eest ! Lähen tuustin selle pesa siis veelkord läbi Smile
Tagasi üles Go down
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty20.02.11 0:40

see hanede järk-järguline munemine.... kas on võimalik et peavad ainult mõned päeva pausi? Minu kaks esimest aastat munevad mammad munevad juba dets lõpust! Puhkepausi pole täheldanud. Praeguseks olen saanud u 30 muna. Millal peaksin hakkama puhkepausi ootama või on see nii ära olnud et ma pole märganudki.
Tahan need munad ka mingi aeg inkusse panna - vaatan kas tuleb miski. Aga praegu veel niiiiiiii külm et mul mure juba hanede jalgade pärast!
Tagasi üles Go down
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty20.02.11 2:53

Mul peavad ka ühe päeva pausi, siis on jälle kaks päeva jutti munad. Äkki käib kaks emast ühel pesal?? Munad olen kõik tuppa toonud ja tahaks ka mingi hetk inkusse munad panna, kuid kui kaua need munad üldse säilivad, ma hoian külmkapis. Või peaks toatemperatuuril hoidma?
Mina olen tähele pannud, et kui põrandal neil väga külm hakkab, näiteks siis kui nad ennast pesemas käivad, siis nad vahepeal lasevad ennast maha, ma järeldasin sellest, et vist soojendavad jalgu niimoodi.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty20.02.11 3:05

Munade säilitamine kuni 21 päeva +5+12 kraadi juures.
On võimalik teha ka eelsoojendust. 5ks tunniks inkusse ja siis samale temperatuurile hoiule. Säilivad veel kuni 30päeva. Naki on asja järele proovinud ja asi toimis. Ka minul on hetkel inkus eelsoojendusega munad. Munetud dets lõpp kuni jaanuari keskpaik, inkusse läksid 28 jaanuar. Seega esimesed munad olid juba üsna vanad.

Minu üks hanedest pidas pausi nädal, teine kord oli paus vaevu märgatav 3päeva vist
Viimasel ringil tulid munad suht kaootiliselt. Päev munemist siis päev vahet, vahel kaks... no ja siis lõpuks ja mammi istuma.
Nüüd need mammid istuvad ja soojendavad oma kullakallikesi bounce

Mis hanede jalgadesse puutub, siis nad jah soojendavad neid seal sulgede sees, aga laudas ju ei tohiks ometi nii külm olla? Iseasi kui nad just väljas pole varju all. Aga siis peaks seal külmumise vastu ikka kõvasti allapanu ja heina olema.
Tagasi üles Go down
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty20.02.11 20:33

allapanu neil on kõvasti - selle eest ma juba hoolitsen, kuid külm on siiski vinge. Pidevalt on puhur taga et linnukesed ää ei külmaks. Õrrekõrgusel on nüüd viimased päevad olnud külma 5...8 kraadi. Kui see nii jätkub siis asi kipub julmaks. Enne ei olnud nii suurt probleemi, kuna linde oli laudas palju, aga pärast seda kui tuhkur külas käis on neidki vaid 7 jäänud.
See munade eelsoojendamine... kas munad soenevad koos inkuga 5 tundi või pean ikka inku ennem soojenema panema (4 tundi nagu õpetus käsib).
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty20.02.11 22:13

Ikka inku enne sooja. Temperatuur normiks. Siis munad sisse. Mina hoidsin eelnevalt mune 24tundi toas. Siis oli muna enam vähem toatemperatuuri soe. Ma pean tunnistama, et ma unustasin munad ära ja minul olid nad inkus tervelt 7 tundi Embarassed Paanika oli muidugi suur, et mis nüüd saab, ehk on asi liiga kaugele arenenud. Tundub, et vist väga hullu pole.
Eks ma olen selle munaarmee peale ka oma 15tükki minema loopinud. 46 muna peale oli kokku 8 viljastamata, ülejäänud surnud.
29 on hetkel see ports, mis soojeneb. 16 peaks see nädala lõpp kooruma. Palju see lõpptulemus on, ma ei tea.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty12.03.11 20:09

Uudiseid hanemmide alt. Minu arvestuste kohaselt peaks tibud kooruma järgmise nädala esimeses pooles. Täna juua/süüa pannes kuulsin ühe hanemammi all piiksumist. Kui ta end pesalt kergitas, siis tibu veel polnud. Piiksumine kostub muna seest.
Seega protsess käib Smile

Üks mammidest on olnud väga hoolikas, aga teine on selline tuulepea. Kuigi pesa kaitseb tugevamini kui hall.
Mune on haudumise perioodil varastatud üksteise alt ikka mitu korda. Nüüd on siis lõpuks munad jagatud, kummalgi 7. Kahjuks on üks muna kuhugi kaotsi läinud.
Ükspäev vedeles muna hoopis keset boxi. Ju siis käis järjekordne varastamise protsess.
Muna muidugi soe enam polnud. See oli paar päeva tagasi.
Ja veel. Kui valge hani pesalt ära kõnnib, siis ta seda kinni ei kata. Hall hani teeb seda tema eest. Tõuseb torisedes oma pesalt ja läheb katab naabrimuti pesa udusulgede ja põhuga. Siis läheb torisedes oma pesa peale tagasi. Kui valge tagasi tuleb, siis saab ta halli käest pahandada.
Tagasi üles Go down
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty12.03.11 21:25

Very Happy Very Happy Very Happy Nad on ikka nii lahedad !! Meil käib ka munade varastamine, ikka enda alla kõik kokku, kui keegi pesa unarusse jätab Smile
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty12.03.11 22:24

Mul nad ei munegi veel,sama on partidega .
Tagasi üles Go down
Pille
Tibu
Pille


Female
Postituste arv : 45
Age : 52
Asukoht : Tallinn
Registration date : 06/05/2010

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty17.03.11 10:00

Nii vahva on lugeda Smile
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty19.03.11 22:09

Hanemammide alt koorus 12 tibu 14st munast. Kahjuks suutsid nad 2 viimast ära tallata ja 2 tibu oli sisse surnud.
Kuna oli tibude ostjaid, siis korjasin 8 tibu alt ära. Need on nüüd uues kodus. Kummalegi mammile jäi tibu kasvatada.

Nii nad käivad koos kahe tibuga. Vahel on mõlemad tibud ühe mammi tiiva all, vahel teise. Ei mina ega tibud ise ei tea, kes nende ema on.

Aga vahvad on nad küll Very Happy

Aprill 15 peaks viimased tibud mammi alt kooruma....
Tagasi üles Go down
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty19.03.11 23:48

Nii lahe, tahaks ka juba, et prouake sebiks ringi pojakestega!
Mul üks nagu on pesal kui kanalasse sisse lähen, aga siis ta tuleb pesalt ära sööma. Kas Ta nii käibki maas, ma ei sa pidevalt ka neid jälgida, kuigi tahaks,nüüd mõtlesin, et lähen katsun mune järgmine kord kas need on soojad. Kui on soojad ja ilusti istuma jääb, siis on ehk lootustki pisiperet saada.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty20.03.11 4:07

Kui pesa on paksult udusulgedega vooderdatud, siis on kindel hauduja.
Minu omad peaaegu ei söönud midagi, pesa pealt käisid maas X-ajal. Ma vast paar korda selle aja jooksul nägingi neid söömas. Aga eks nad seda heina enda pesa ümbert sõid ja limpsasid vahest vett peale. Razz Sest söödakauss oli enamasti söömata.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty20.03.11 5:55

VII kirjutas:
Nii lahe, tahaks ka juba, et prouake sebiks ringi pojakestega!
Mul üks nagu on pesal kui kanalasse sisse lähen, aga siis ta tuleb pesalt ära sööma. Kas Ta nii käibki maas, ma ei sa pidevalt ka neid jälgida, kuigi tahaks,nüüd mõtlesin, et lähen katsun mune järgmine kord kas need on soojad. Kui on soojad ja ilusti istuma jääb, siis on ehk lootustki pisiperet saada.
Kui sa pole neid läbivalgustanud ja katsudes tunned et mõni muna on teistest tunduvalt jahedam on arvatavasti tegu viljastamata või muidu arenemata munadega,need eemaldades on linnul lihtsam.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty20.03.11 22:41

scratch mhmmm.....käisin katsumas mune, kõik olid soojad??? Udusulgi pesas polnud, ja ema tuli karjudes pesalt maha kui ma seal ringi askeldasin, aga kattis ilusti pesa kinni ja läks kohe tagasi kui nägi, et hakkan ära minema.
???? järelikult istub seal niisama, ma ei hakka mune juurde ka panema, ennem kui asi kindel.

Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty10.04.11 18:54

Kolmas haudel olev hani keeras terve pesakonna, 9tk, mune nässu. Evil or Very Mad pale Tänaseks oleks juba miskit piiksuma, aga ei midagi. Läksin eile mune valgustama. Vaid kahel oli õhuauk näha, kuid seal oli loode surnud pale Teistes polnud õhuauku üldse näha,munad olid kleepuvad ja haisesid. Ühesõnaga,korjasin selle õuduse hane alt ära. Esimesed kaks tegin lolli peaga keldris katki. Te ei taha teada, mis sealt välja tuli. Sinine, kohutavalt haisev vedelik. Munad suisa plahvatasid käes. Tahaks siia, okse emotikoni panna, sest see pale oli nii vastik.
Teised tegin juba õues katki... miskit polnud enam elus, juba väga pikka aega. Mammi oli istunud kõik need nädalad tähtsa näoga mädamunade otsas.
Konsulteerisin Nakiga teemal. Arvasime, et tegu võis olla halava haudujaga. Vaatasin hommikul kõhtu. No ega sealt nüüd sulgi eriti polnud kakutud. Seega,ei soojendanud ta neid mune korralikult.
Seda hane ma munade otsa enam ei lase. Muneda võib, aga haudele ei lase. Twisted Evil

Aga tulevikus ei teagi, mis targem oleks, kas inkubeerida ise, või lasta hanedel teha. Üldiselt,kaks esimest said ju oma tööga suurepäraselt hakkama, seega pole probleemi. Aga pahad haudujad tuleks suure karja puhul ära märgistada, muidu astub jälle ämbrisse.
Tagasi üles Go down
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty12.04.11 4:59

Täna hommikune kanalasse käik oli algul päris hirmutav, hane alt kõik suled ja põhk laiali ja neli muna samuti hauduja alt ära. Ema oli selline häiritud, ju ma segasin siis teda, võtsin munad ära ja need olid külmad. Algul mõtlesin tükk aega mida teha, kas teha katki või mitte. Praeguste andmete kohaselt peaks pojad kooruma 20 aprillil. Ma nii kartsin, et on surnud pojad sees, aga kogusin julgust ja tegin need järjest katki. Sees oli selline natuke vere segune ollus, järelikult ei olnud viljastatud või ei hakanud arenema.
Hiljem mõtlesin, et küll ta on ikka tark lind, kuidas ta oskas need ise välja praakida. Nüüd ootan millal kuupäev kukkuma hakkab, siis ma vist istun ainult kanalas ja ootan pojakesi:)
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty12.04.11 19:10

Ja minu totu emme istus ja soojendas oma haisupomme. Ime, et need tema all veel ei plahvatanud Evil or Very Mad

Aga hall hani muneb. Ja mul on juba 5 muna. Razz Eks vaatab, kas panen inkusse või jääb hani ise haudele.

Uurisin vene foorumitest seda anomaalia asja. Sealsete kasutajate kogemused on järgmised.
Osadel on hani peale tibude välja haudumist uuesti munele hakanud ja uuesti ka haudele jäänud. Kuid osadel lihtsalt munevad. See vist oleneb tõust ja ka muudest asjaoludest.

VII palju sul mune all oli?
Tagasi üles Go down
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty12.04.11 23:23

Nädal tagasi kui pesa uurimas käisin, siis oli 13 muna all, mulle tundus, et oli palju, aga ta ise oli seal nii rahul, nüüd kui ta neli muna välja praakis siis peaks 9 tibukest kooruma. Kusjuures ma arvan, et ta on teiste munad oma alla ka krahmanud. seda ma ei tea ja ega ennem teada saa kui 20 kuupäev hakkab lähenema. see teeb asja muidugi raskemaks kui ta on vahepeal teiste mune enda alla krahmanud, see ajab mu arvutused kõik sassi ja ta ise ka varsti sassis. Aga eks näha ole mis saab, kui üldse saab Smile)
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty13.04.11 3:09

Peaasi, et need teiste omad väga hilja munetud pole. Muidu istub edasi.
Very Happy
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty12.03.12 1:43

Selle aasta esimene kevadekuulutaja jäi pesale. Pesas 9 muna. Tegemist noore eelmise aasta hanega. Vaatame, kas saab kohustusega hakkama.
sunny
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Hani haudel Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hani haudel   Hani haudel Empty

Tagasi üles Go down
 
Hani haudel
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kes teeb pesa?
» part ja hani

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Haned-
Hüppa: