KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 ületalve haned

Go down 
4 posters
AutorTeade
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

ületalve haned Empty
PostitaminePealkiri: ületalve haned   ületalve haned Empty09.01.11 3:47

Minu plaanid jätta talveks 2 ema ja 1 isa ei kandnud vilja, sest suure tapmise hirmus hakkas isaseks peetud hani munele Very Happy Laughing Nii jäi mulle 3 ema ja 1 isa. Üks ema muneb juba teist ringi. Esimese ringi munadest oli viljastatud vaid 3. Neid soojendab brama kana. Nüüd on esimesena munemist alustanud teisel ringil. Mune on kahe peale juba 12. Olen siiani need ära korjanud, kuid iga korraga läheb asi problemaatilisemaks, sest isahani muutub aina tigedamaks. Selline tunne, mida rohkem emad munevad seda hullemaks papa läheb. Nüüd on suisa nii, et ma ei saa enam süüa juua panna ilma näpsitusteta. Ma täitsa nõutu... mida teha Question Exclamation Ja kui veel kolmas munele hakkab... Kas siis kõnnin sinise silmaga? Laughing
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

ületalve haned Empty
PostitaminePealkiri: Re: ületalve haned   ületalve haned Empty09.01.11 4:26

Eks ta mitme otsaga asi ole,tüütu muidugi.Kui kana all või inkus haudud pole vahet aga emahane hautud poegadele saab temast ülihoolitsev isa.See mis meile tundub õelusena on neil tugeva partneri tunnus.
Juhtus nii et hanepaar poegi ei saanud kuigi haudus ilusti panin talle siis ühe kanapoja alla kes hiljem kukeks osutus.Ei ole mina paremaid vanemaid näinud,isa oli ka tige.
Väga huvitav oli nende käitumist jälgida näit. isa läks ees ja tegi söödaküna ümbruse teistest lindudest puhtaks ja sellise raadiusega et mingit ohtu ei oleks kui ta pere sööma kutsus ja kui keegi julges läheneda siis.....
Neid kes on tigedad ka siis kui pole pesa,mune ega poegi olen ikka sakutanud küll.mõnikord aitas ,teinekord doktor Kirves tuli appi.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
kiisu
Muneja
kiisu


Female
Postituste arv : 221
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa Suure-Jaani
Registration date : 09/07/2009

ületalve haned Empty
PostitaminePealkiri: Re: ületalve haned   ületalve haned Empty09.01.11 23:13

Minulgi see probleem.Kaks emahane munevad ja isa on tige.Minul peab alati vits käes olema kui süüa viin või mune korjan.Pidevalt on käed ja jalad sinikaid täis.Kui emahani on pesal siis isa ajab teised linnud eemale.Ennem oli nii leebe linnuke. Lasi end paitada ja sülle võtta.
Tagasi üles Go down
rumu
Muneja
rumu


Male
Postituste arv : 107
Age : 34
Asukoht : Lõuna-Eesti
Registration date : 21/03/2008

ületalve haned Empty
PostitaminePealkiri: Re: ületalve haned   ületalve haned Empty14.01.11 4:59

Las lind elab oma elukest, egas tema süüdi pole ,et tulevat põlve igati kaitsma on programmeeritud Wink Mida kurjem isahani, seda parem Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





ületalve haned Empty
PostitaminePealkiri: Re: ületalve haned   ületalve haned Empty

Tagasi üles Go down
 
ületalve haned
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kes teeb pesa?
» Hanede munemine
» haned

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Haned-
Hüppa: