KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanala küte

Go down 
4 posters
AutorTeade
Liis

Liis


Female
Postituste arv : 7
Age : 69
Asukoht : Eesti
Registration date : 20/11/2010

Kanala küte Empty
PostitaminePealkiri: Kanala küte   Kanala küte Empty24.11.10 17:39

Aitäh nii ajsalike nõuannete eest kanala valgustamisel. Palun veel küsida. Nüüd lubab 21 kraadi külma. Ma olen senini kasutanud veneaegseid õliradiaatoreid. Kanala on küll soojustatud, aga uksed on õhekordsed tavalised välisuksed ja kahest aknast tuleb ka külma. Kas õliradiaator on kõige parem või on midagi efektiivsemat? Kui oleks üks ruum, siis vist punane lamp oleks efektiivsem, aga ma pidin siidikanadele eraldi puuri ehitama, sest said teised kogu aeg sakutada. Nii et kõik kanad ei saaks lambi alla koguneda.
Kanala on väike, 10 ruutmeetrit.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Kanala küte Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala küte   Kanala küte Empty24.11.10 20:21

Mina oma kanala ruutmeetreid ei teagi,aga sooja allikaks on linnud ise.Praeguse -3 kraadiga õues on nendel +12.Päeval lasen neid õue jalutama kui ilm kannatab.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kanala küte Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala küte   Kanala küte Empty25.11.10 0:11

On ju olemas ka seinakinnitusega infrapunakiirgurid, ei pea olema punktsoojusallikas. Need saad termostaadi pealt tööle panna, st. lülituvad sisse teatud temperatuuril ja vajalike plusskraadide saavutamisel jälle uuesti välja.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
ekana
Muneja
ekana


Female
Postituste arv : 116
Age : 60
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/06/2009

Kanala küte Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala küte   Kanala küte Empty08.12.10 22:47

Teatavasti on elektriküttel omadus õhku kuivatada ja see ei ole lindudele hea. Mul oli eelmine talv elektriküttega kanala ja nägin sellist vaeva õhuniiskuse stabiliseerimisega, et enam kunagi ei pane ise eketrikütet sisse. Tänaseks on mul kanalas soojaandjateks kitsed, ei ole just 20+ aga miinuseid ka pole.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kanala küte Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala küte   Kanala küte Empty09.12.10 1:26

Arvestades kirjade järgi, mida ma saan, on mulle pigem mulje jäänud, et suurem osa kanapidajaid on laudas hädas liigse niiskusega. Kust see kondentsvesi, mida pidevalt kurdetakse, ikka mujalt tekib. Seega, korraliku ventilatsioonisüsteemi puudumisel ja liigse niiskuse korral (väike vihje: nt. ukselingid on katsudes niisked ja aknad higistavad seestpoolt või koguni jooksevad lausa vett, hullema variandi korral tekivad lae alla tilgad) kasutaksin mina aeg-ajalt mingit elektrilist küttekeha või kui rahakott kannatab, siis spetsiaalset kuivatusseadet. Aga need on kallid!!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Sponsored content





Kanala küte Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala küte   Kanala küte Empty

Tagasi üles Go down
 
Kanala küte
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: