KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Vutid nokivad üksteist

Go down 
+4
Janno
gunna
sennaH
killerbunny
8 posters
AutorTeade
killerbunny
Tibu



Female
Postituste arv : 16
Age : 37
Asukoht : Mulgimaa mõtsan
Registration date : 09/07/2010

Vutid nokivad üksteist Empty
PostitaminePealkiri: Vutid nokivad üksteist   Vutid nokivad üksteist Empty23.11.10 9:07

Alguses nokkisid emased selja pealt sulgi üksteiselt kui kasvatama hakkasid, nüüd kui munele tulid, nokivad tagumikke - millest selline käitumine - vitamiinipuudus, liigne/vähene valgus? Kõrvalpuuris, mis on poole pimedam ja elavad isavutid, sellist asja ei ole. Mida teha ?
Tagasi üles Go down
sennaH
Muneja
sennaH


Male
Postituste arv : 198
Age : 42
Asukoht : Vaidasoo/Tallinn
Registration date : 28/10/2009

Vutid nokivad üksteist Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vutid nokivad üksteist   Vutid nokivad üksteist Empty23.11.10 10:31

Otsest sulgede nokkimist pole ma küll täheldanud oma vuttide juures, aga teadjamad on rääkinud, et see pidada seleeni puudusega seotud olema.
Samas liiga ere valgus muutis minu vutid küll vägagi agresiivseks. Ja emased vutid on minumeelest palju õelamad kui isased vutid Razz

Mina olen lahendanud vuttide kaklemise probleemi varjude ehitamisega ja enamvähem kuu tagant tõstan kogu karja uude puuri. See ümber paigutamine muidugi annab paar päeva munatoodangus tunda, aga vähemalt on vutid ühes tükis ;D
Tagasi üles Go down
gunna
Noorlind
gunna


Female
Postituste arv : 54
Age : 50
Asukoht : Maardu/Muuga aedlinn
Registration date : 18/11/2009

Vutid nokivad üksteist Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vutid nokivad üksteist   Vutid nokivad üksteist Empty30.11.10 10:47

Ma olen vuttidele õuna, kartulit jm sellist pannud. Et oleks tegevust ja igavusest teisi ei kiusataks. Aga olen nõus, emased on kurejmad, kui isased. Nagu mingi hoog käib vahel üle, stressavad üksteise kallal. Puurivahetusest värske sisuga on enamasti ka abi olnud. Samuti sobib hästi, kui mammidel üle ühe kuke ei ole. Ja veelkord - tegevust on vaja leida Smile Üks poolik salatipea võib puuris imet teha Smile
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Vutid nokivad üksteist Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vutid nokivad üksteist   Vutid nokivad üksteist Empty16.05.12 1:56

Ämm just helistas ja oli mures,kuna emased vutid on üksteist korralikult veriseks nokkinud.terve aasta on suudetud koos normaalselt elada aga nüüd siis selline jama.Soovitasin ämmal vuttidele tegevust leida.
Või on tegemist väga tõsise probleemiga? Mingi haigus?
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Vutid nokivad üksteist Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vutid nokivad üksteist   Vutid nokivad üksteist Empty16.05.12 3:42

Päikest. Mis sööta panid. Kui täiendsööta söödale liiga palju lisaks panna, siis "pööravad" kõik linnud ära. Lööb midagi hormonaalselt tasakaalust välja.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Vutid nokivad üksteist Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vutid nokivad üksteist   Vutid nokivad üksteist Empty16.05.12 10:19

Kahtlustan, nagu sennaH`gi üleval mainis, liigset valgust. Või äkki ruumi vähe? Kusjuures ei saa kindel ka olla FarmPlanti sööda koostises, kuna üks inimene alles tuli hädaga minu juurde, et peale selle sööda ostmist FP poest, ei saanud ta enam mune. Mõtlesime siis alternatiivi ja tundub, et leidsime päris hea - juba järgmisest päevast munevus tõusis, karja kohta 4korda Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Vutid nokivad üksteist Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vutid nokivad üksteist   Vutid nokivad üksteist Empty16.05.12 10:28

No see nokkimine ikka väga karm teema.Ühel vutil lausa silm läinud. Aga peaks nad vist siis talli tagasi viima.hetkel õues puuris
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Vutid nokivad üksteist Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vutid nokivad üksteist   Vutid nokivad üksteist Empty16.05.12 17:44

Mina olen aeg ajalt oma vuttidele "paastupäevi" teinud. Üks päev nädalas annan vaid viljajahu. Minul nad ei noki üksteist. On peal ka valgus. Küll on aga isane jube paaritumismaiias - emased on seljalt kiilakad.
Tagasi üles Go down
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

Vutid nokivad üksteist Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vutid nokivad üksteist   Vutid nokivad üksteist Empty16.05.12 23:24

Hea on anda peenestatud võilillelehti ja naati. Rohelist armastavad kõik linnud. Ma olen ka ise lindude eeskujul hakanud palju rohelist sööma (karulauk, rukola, erinevad salatitaimed).
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Vutid nokivad üksteist Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vutid nokivad üksteist   Vutid nokivad üksteist Empty

Tagasi üles Go down
 
Vutid nokivad üksteist
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» vutid toas
» vutt haudumas
» Vutid ja liiv
» Esimesed vutid.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Vutid-
Hüppa: