KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanala õhtune valgustus

Go down 
+15
Joosu
fosse
Sohvi
Aasa
Kitsehiireke
kitkat
kopraonu
Admin
Margo704
kiisu
Piret
maiekas
Buntik
sennaH
Liis
19 posters
AutorTeade
Liis

Liis


Female
Postituste arv : 7
Age : 69
Asukoht : Eesti
Registration date : 20/11/2010

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty20.11.10 19:22

Tere!
Kas on oluline, et õhtune valgus kanalas kustusks aeglaselt nagu loomulik valgus? Kas kanalas peaks olema öövalgus nagu paabulindudel, et isane näeks oma suurt saba õrrele vedada?
Milline on vähim temperatuur, millega te oma kanu õue lasete?
Kõik eestikeelsed kanade kohta käivad raamatud on ribadeks loetud, aga teadmatus ikka suur.
Tagasi üles Go down
sennaH
Muneja
sennaH


Male
Postituste arv : 198
Age : 42
Asukoht : Vaidasoo/Tallinn
Registration date : 28/10/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty21.11.10 1:31

Varem kustus mul lihtsalt kell 23:00 valgustus kanalas ära ja edasi oli neil kottpime. Enamus linde olid ennast selleks ajaks juba ilusti õrrele sättinud. Nüüd lisasin ukse kohale akuga turvavalgusti, see mis väljapääsude kohal käib ja voolu katkestuse puhul põlema hakkab.
Seda kahel väga lihtsal põhjusel.
Ma olen õhtuste eluviisidega ja päris tobe tunne oli, kui jäin korduvalt järsku keset toimetamist kottpimedasse ja tavaliselt just kõige ebasobivamal hetkel Very Happy

Ja viimasel ajal ei tahtnud linnud ka eriti hästi aru saada millal see "öö" saabub ja jäid äkilise pimeduse saabudes kuhu juhtus.
Nüüd on 2 tundi peale öö saabumist veel hämarik ja linnud kobivad ilusti õrrele magama.

Kui õues on nii külm, et kana enam välja ei lähe, siis ei lase. Kuigi mõni on siin ka 5-6 kraadise külmaga täiesti ükskõikselt ringi patseerinud Very Happy Muskuspardid käisid möödunud talv ka 20 kraadise pakasega õues uudistamas ja lumevanne võtmas, aga ega see üle poole tunni kestnud.
Tagasi üles Go down
Liis

Liis


Female
Postituste arv : 7
Age : 69
Asukoht : Eesti
Registration date : 20/11/2010

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty21.11.10 2:59

Tänud. Ma pidasin eile oma kanadega pika dialoogi aastaaegade vaheldusest ja et talvel õue ei saa. Istusid terve päeva kinnise luugi ees ja tänitasid vihaselt. Täna lasksin õue, olid teised päris rõõmsad.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty21.11.10 6:45

Mina panen tule põlema kell 8 ja kustutan kell 22. Loomulikult unistan ma täisautomaatsest kanalast: elekter ja sööturid ajareleega jaloomulikult mugavamad jooturid, kui seda kesko pakub Razz
Siis jääb mulle vaid munade korjamise, kasimise ja tibutamise töö. Razz
Tagasi üles Go down
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty21.11.10 7:50

Minu tähelepanekute järgi on kana "hommikuinimene geek ". Mida varem hommikul, seda parem. Kikas kireb juba 4. Praegu läheb tuli põlema 7, aga sätin vist 6 peale, sest 7 ajal on nad juba üsna ärevad. Õhtul vaatan, et 7 paiku sätivad õrrele, niisiis lähebki 8 pimedaks.
Kes siis täisautomaatikast ei unistaks bounce . Praegu on ainult valgus, sest perenaine on kanadel õhtuinimene.. Mõtlen, et õhtul võiks valgus kustuda küll aegamööda, sest kui peale kaheksat lauta piiluma lähen, siis mõni ullike on ikka nö rongist maha jäänud ja konutab kuskil omaette, just noored.

Õue saavad minuomad seni, kuni tahavad. Muskused elavadki veel õues.
Tagasi üles Go down
Liis

Liis


Female
Postituste arv : 7
Age : 69
Asukoht : Eesti
Registration date : 20/11/2010

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty21.11.10 8:04

Põhimõtteliselt võiks asja saada korda kahe taimeriga. Et ühega on põhivalgus ja kui aeg ööle seada, kustub põhivalgus ja teise taimeriga lülitub veidikeseks sisse nõrgem valgus. Hakkan homme katsetama.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty21.11.10 8:04

Valgustusele saab ju reostaadi vahele ühendada; siis lähebki aegamööda pimedaks.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
kiisu
Muneja
kiisu


Female
Postituste arv : 221
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa Suure-Jaani
Registration date : 09/07/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty21.11.10 11:19

Minul läheb laudas tuli põlema 5.30. Kui pool seitse ise lauta lähen on enamus kanad ka munenud.Kella nelja paiku kõik juba õrrel tukkumas kuigi tuli põleb neil kaheksani õhtul.Valguse sättisin nende tegemiste järgi, ennem kui tuli hiljem põlema läks siis sain mune õrre alt korjata. Nii ma siis katsetama hakkasin, et mis kell neile sobiks hommikune ärkamine.
Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty21.11.10 21:40

Mul taimer paneb hommikul kell 6 lambi põlema ja õhtul kell 21 kustutab. Alguses olin küll mures, et mis saab, kui tuli kustu läheb ja nad veel ringi tatsavad. Tavaliselt käin kella 20 ajal laudas loomi vaatamas ja peale seda hakkavad nad end magama sättima, nii et tule kustumise ajaks on nad ilusasti magamisasendi sisse võtnud. Aga ükskord käisin laudas alles vahetult enne tule kustumist. Siis nad küll jalutasid alles ringi, kui juba pimedaks läks. Ise arvasin, et äkki nad arvestavad minu laudas käimise järgi - et kui ma laudas ära käin, siis teavad, et võib veel natuke ringi käia ja siis tuleb hakata magama sättima.

Alguses, kui seda taimerit paika sättisin, siis kaalusin ühe võimalusena sellist varianti, et tuled lähevad 15 minutiks kustu, siis veel korra 15 minutiks põlema, ja siis kustu kuni hommikuni (mul taimer 15 minutilise täpsusega). Et siis õpiksid varsti ära, et kui tuli kustu läheb ja varsti uuesti põlema, tuleb ennast ruttu magama sättida. Aga ma ei tea, kas see ka praktikas toimiks, sest pole proovinud.

Mul säästupirnid, neile vist reostaati ei saa panna.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
sennaH
Muneja
sennaH


Male
Postituste arv : 198
Age : 42
Asukoht : Vaidasoo/Tallinn
Registration date : 28/10/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty22.11.10 10:56

Ma ka seda mitme taimeriga asja alguses kaalusin, aga otsustasin siiski akuga valgusti kasuks. Aku on 2h kestvusega ja hääbub aegamööda Smile Põlema läheb ta siis kui vool kaob Smile
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty22.11.10 19:32

Mul on taimereid üks, aga programme on talle võimalik kokku sisestada 12 tükki. Reostaati olen kaalunud, aga üldiselt on kanadel 'kõhukell' väga hea; noored alguses jäävad uimerdama, aga nädala-paari pärast ronivad nemadki aegsasti õrrele.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
sennaH
Muneja
sennaH


Male
Postituste arv : 198
Age : 42
Asukoht : Vaidasoo/Tallinn
Registration date : 28/10/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty23.11.10 1:12

Eks ma selle akuga valgusti ikka rohkem enda pärast panin Razz

Kui lind kella ei tunne, siis magagu põrandal või kus talle parasjagu rohkem meeltmööda on Very Happy
Mina neid sundima ei hakka. Alguses proovisin partidele ka selgeks teha, et nad ei pea mitte õrrel laiutama, aga sellest ei tulnud midagi välja. Lõpuks tuli lihtsalt üks õrs juurde panna, et ka kanad ilusti ära mahuksid Very Happy

Pealegi olen ma päris veendunud, et palju olulisemad on valgus tugevus ja spekter, kui see, et mismoodi see tuli põlema läheb ja ära kustub Smile

Kena talve Smile
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty23.11.10 3:27

Lisavalgust saavad minu linnud hommikul ja õhtul,päeval mitte kuigi aknad väiksed ,viletsad.Kuna toodangut pole siis kulutused ei saa väga suured olla ja elekter pole odav.Pigem saan muna vähem kui et ta mulle ülikallilt kätte tuleb.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
sennaH
Muneja
sennaH


Male
Postituste arv : 198
Age : 42
Asukoht : Vaidasoo/Tallinn
Registration date : 28/10/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty23.11.10 4:05

Mul pole kanalal ühtegi akent Very Happy

Aga tänasel päeval on võimalik ka väga vähese voolutarbega valgusteid ja valgusallikaid saada ja seda täiesti mõistliku hinnaga. Muidugi mõistlik või odav hind on suhtelised. Kui ikka raha pole, siis võib see hind ju kuitahes odav olla, aga osta ikka ei saa.

Kellel võimalusi rohkem soovitan vaadata led või 12V valgustite poole. Seda ka majapidamise üldvalguse osas Very Happy

Led valgustite kasuka räägib ka nende eluiga, 80000 (ei eksinud nulliga) töötundi on ikka meeletu aeg.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty23.11.10 5:56

Kunagi 2 a tagasi käisin otse Äntu mõisas noorkanu ostmas. No see "seasilm", mis kanadel põles, ei kannata kohe üldse kriitikat. Võrreldes äntudega on minu kanadel suisa opisaali valgustus Laughing .
Tegelikkuses tavaline päevavalgustus lamp. Ülemise korruse elanikel on muidugi valgem kui alumistel, aga tera leiavad üles ühtemoodi Razz
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty23.11.10 6:29

Huvitav kui vana see LED tehnoloogia on.Kui on 10 aastat vana siis olen nõus et 80 000 tundi.Eelmis aastal tegime katseid paljukiidetud 90ste-taime LEDidega kasvas ainult sibul.
Sellel aastal jõudsid 2 tükki juba saba anda pool lampi põleb pool ei põle.See iseenesest ei ole muidugi pirnide viga vaid mingi jura on seest läbi kärsanud-aga 4500 eegu eest lootsin ma midagi paremat.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
sennaH
Muneja
sennaH


Male
Postituste arv : 198
Age : 42
Asukoht : Vaidasoo/Tallinn
Registration date : 28/10/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty23.11.10 6:39

No mina mäletan eriti poppe led`e sellest ajast kui ma vast 13 olin. Sai neid oomipoest ostetud ja raadioteel juhitavatele autodele külge poogitud Smile
Tehnoloogia on muidugi ropult edasi arenenud vahepeal Smile

Nendel eriudupeenetel valgustite lahendustel kipub tõepoolest otsi andma pigem süütemehanism või mõni ühendus (enamasti tehase praak) kui valgusallikas ise.

See mis oli eelmine aasta uus ja maksis palju raha on tänasel päeval sama hea kui eelmisel aastal, aga maksab vähem raha ja on võimalik ka infot selle jupstüki kestvuse, valiteedi kui ka toimimise osas.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty23.11.10 7:53

Kas seda uudist kuulsite et seal kus sajaste hõõglampide müük ära keelati hakati neid uuesti tootma,lihtsalt nimetus on uus" soojust andev hõõgkera". Idea
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty23.11.10 12:04

Maainimesele peaks EE elektrit odavamalt andma, sest elekter väriseb vahest nigu tallesaba ja see ei meeldi peentele tänapäeva pirnividinatele (no kodumasinatele ka muidugi). Mul mees ikka remondib neid, mida saab ja äratab ellu. Linnas kestavad kauem.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty23.11.10 18:46

Hah, Eesti Energia arvab, et maainimene võiks üldse tattnina valgel elada Smile Kanala aknad said just EE sügistalviseid trikitamisi arvestades suuremaks ehitatud, ja ühte ossa aken juurdegi pandud. Absoluutselt iga kord, kui vähegi tugevamat tuult tõstab, oota hirmuga, kas läheb vool ära või mitte!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty23.11.10 19:08

Minu kanad peavad täna leppima küünlavalgega. Sest alates kl 9-17ni on elektrikatkestus, plaaniline?! Alles eelmine nädal polnud meil pea 24h elektrit, sest sadas lumeollus maha. Parandanud siis korraga asi ära, aga ei, vaja ikka veel tundideks vool ära võtta Evil or Very Mad
Võidaks Vikingiga mõned millid, paneks endale isikliku tuulegeneraatori. Razz Aga kindlasti leidub mingi seadusemees, kelle karvane käsi mul selle asja ära keelab....
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty23.11.10 19:36

Katrin, sul hakkaks siis olema nagu mul omal ajal Elioniga - ehitad tuuliku, annad EE-le TASUTA üle ja nad müüvad sulle elektrit (no ja kui tubli tüdruk oled, saad viis senti kilovati pealt alet). Nimelt tegi Elion mulle seitsme aasta eest ettepaneku vedada oma kulu ja kirjadega 1,5 km kauguselt fiksvõrgu telefonikaabel, see neile tasuta üle anda (ikka päriselt neile, noh, kingituseks või nii) ja siis nemad hakkavad mulle teenust osutama, mõistagi minu raha eest Smile
Sai siis selle asemel leitud internetiteenuse pakkuja, kes pani tolle aja kohta tõelise tehnikaime üles (umbes 30 korda odavamalt, kui kaabli paigaldamine maksma läinuks) ja on tänaseni iga kord, kui tehnoloogia täiustub, kohale tulnud ja TASUTA uued seadmed üles pannud.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
kitkat
Noorlind
kitkat


Female
Postituste arv : 56
Age : 49
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/01/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty23.11.10 20:22

Minu kanad kah täna küünlavalgel. Hommikul püüdsin kukkedele selgeks teha, et inimestel nimetatakse seda romatikaks. Tahaks võtta need elektripostid ja sellele Eesti Energiale kuhugi panna. Ainult mingi 100 m oleks vaja panna kaablit (liin läheb läbi vana metsa ja nii kui tuult näitab, meil vool ära), aga no võta näpust, EE pole lihtsalt raha. Mõnele bossile ju vaja uut d¾iipi.
Tagasi üles Go down
Liis

Liis


Female
Postituste arv : 7
Age : 69
Asukoht : Eesti
Registration date : 20/11/2010

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty23.11.10 20:42

Meil oli ka tõeline vahelduvvool ehk kui oli tuul, elektrit polnud. Siis tekitasin elektrivaba oleku: ehitasin puupliidi, aiabasseini (et saaks vetsu vett võtta:)), talveks välipeldiku, hankisin moblale käsilaaduri, aga sellest polnud kasu,sest mobiilimastis ka polndu elektrit, nüüd vaatan kolme masti, mõnes ikka on, murstesein hulgem erinevaid patareilampe, mõned on päris head, led nimelt ja alati on varuks joogivett. Kanalasse on patareidega küünlad, et poleks lahtist tuld. Kaubanduses on olemas ka elektrivõrgust laetavad päris ilusad küünlad, aga need on miski 870 eeku 3 tükki koos laadijaga. Raadiogi on patareidega:)
Esimene kord pärast uusi garaaziuksi nuputasin, kuidas akna kaudu autot kätte saada, aga selgus, et nupukad uksed avanevad ka ilma elektrita.
Et ega me vihma saa peatada, ostame parem kalossid.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty24.11.10 1:26

Oh, puupliidid-ahjud ja kaev aianurgas, kilode kaupa küünlaid, otsmikulambid ja akulambid jms. on vana teema. Me arvestasime juba maja renoveerides sellega, et maal on vooluga nagu tema on. Ehk siis pigem ei ole. Meie kandis on probleem selles, et alajaamade võimsused ei ole arvestatud tarbijate uute seadmete võimsust arvestades ehk siis teisisõnu, alajaamade vanu seadmeid ei raatsita enne välja vahetada, kui asjad on TÕELISELT käest ära. Möödunud talvel saabus see hetk siis, kui väljas oli -30 kraadi ja kogu ümberkaudselt rahval kõikvõimalikud elektrilised küttekehad sisse lülitatud. Vaat SIIS oli EE-l vesi ahjus!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Kitsehiireke
Noorlind
Kitsehiireke


Female
Postituste arv : 80
Age : 50
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/02/2010

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty24.11.10 2:22

Oi kui töökad EE mehed täna:) Meil ka oli pool päeva plaaniline katkestus. Nüüd kindlasti mune põrand täis, kana va pime ei näe ju pesasse minna.Mingid aknad küll olemas, aga jama ikkagi.
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty24.11.10 10:33

Teil on ikk väga põnev.Ma olin veel noor mees ,kui viimati vool ära oli,ma ei mõtle korralist
hooldust.Voolu arved on suured,sest pole katkestusi.Küünalde ostmine ,jälle raisatud raha.
Ja ei mingit romantikat.
Tagasi üles Go down
Liis

Liis


Female
Postituste arv : 7
Age : 69
Asukoht : Eesti
Registration date : 20/11/2010

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty24.11.10 17:32

Tegelikult pean mina ka EE-d kiitma, meie küla eided said uue alajaama. Asjad paistavad paremaks minema.
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty17.10.12 19:10

Kui valge peab kanade ruum olema?Hetkel mul 13 ruudu peale päevavalguslamp ja hõõglamp.Nüüd hakkasin kahtlema,et äkki ikka vähe? Tunnid ma lugesin siit välja aga valguse tugevus????Kas söömise ja õrte alal võib see olla erinev?Söömisekoht on mul päevavalguslambiga ja õrte osa hõõglambiga.Magamiskoht on nii muidugi hämaram.
Mõõta ma valgustugevust ei oska Embarassed
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty17.10.12 21:12

Üks 100 või 75 W hõõglamp peaks 13 ruutu ära valgustama.Valgustada tuleb hommikul, kanad tõusevad vara üles, õhtul lähevad juba kella neljast magama, siis pole lisavalgusel mingit mõtet.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty17.10.12 21:27

Konsulent Vello Ilves soovitas vist 100W 25m2 peale? Need, kes veel koolitusel osalesid, aidake nüüd hädast välja. Igatahes sain seal teada, et minu kanala liiga valge. Vahetasin pirnid nii väikeste säästukate vastu, kui vähegi leidsin. Liiga valges ruumis võib alata see munade ja üksteise söömise jama.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty17.10.12 23:16

Täpselt nii oligi, Karin. Pigem olgu hämaram kui liiga ere valgustus!!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Külaline
Külaline




Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty17.10.12 23:22

Vanasti olid mul laudas kõik 100 või 75 W-sed hõõglambid, aga viimasel ajal poest saadavad ei pidanud kuigi kaua
vastu ja vahetasin LED lampide vastu välja.
Ega need hõõglambid polnud kuigi kaua eredad, kuplid läksid natukese ajaga tolmuseks, iseasi muidugi siis
kui iga nädal oleks kuplid maha võtnud ja puhtaks pesnud, aga, kes see viitsib.
Praegused LED lambid suunavad valguse allapoole, kanade õrred jäävad hämarasse.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty18.10.12 9:46

72-ne päevavalguslamp 50 ruudu kohta oli eelmisel aastal liig.Vet käis luxomeetriga mõõtmas-oli ikka mitmeid kümneid kordi eredam.Lõpuks ostsin osadele lampidele punased ja rohelised torud sisse osa kupleid värvisin üle.Eks sellel aastal üritan vaikselt LED-pirnid kõikjale muretseda.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty26.10.12 4:05

Nii. Paks lumi maas ja minu hellikutest linnapreilid täna välja ei läinudki.
Kõige tragim kana, väike must Marabu, küll silkas korra õue, kuid siis tatsas suht siva tagasi.
Teised pistsid korra vaid ukse vahelt noka välja.

Küss mul aga ikka selles va kuudi lisavalguses, kus tibinad nüüd päeva otsa sees. Kuudil küll aken ka, kuid kuna asukoht selline nurgatagune, siis sombuse ilmaga seal ikka suht hämar. Seega täna hoidsin lisavalguse kogu aeg sees.
Aga kui pikk see kanade päev siis ikka olema peaks?
Olemasolevas talvepunkris läheb mul hetkel siis kell 8.00 selline üprsi mahe tuli põlema ja alguses oli see sätitud kell 21.00 kustuma.
Samas enne läksid kanad ometi kella 5-e paiku (ehk hämariku saabudes) ise kuuti ja sättisid siis ka kohe magama. Kell 18.00 igatahes juba norskasid. Ja mingit lisavalgust siis ju polnud.
Loen siis eespoolt, et lausa 23.00-ni siin pirnid põlemas kohati.
Või on minu kanad sellised "linnakad", et magavad liiga palju? Ja kas see valgus siis ikka peab põlema, kui näha, et kanad õrrel juba täitsa tudis?
Kas 8.00-18.00 ehk siis 10 tundi on kanadele liiga lühike "päev"?
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty26.10.12 4:21

8-18 on lühike jah, kui mune ka soovid. Ma soovitan pigem hommikul varem tuled sisse lülitada. 12-14h peaks see valguspäev pikk olema. Ja ei pea olema 1000 luxi, selline mõnus poolhämarus on paras. Muidu hakkavad selliseid lollusi, nagu üksteise nokkimine ja munade söömina ajaviiteks tegema. Et neile tegevust anda, puista näiteks kaera allapanusse.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty26.10.12 4:54

Selge. Panen siis pigem varasemaks.
Vaat ikka hea, kui targematelt küsida on! : )
Aga lugesin siin toda jah, et liiga ere valgus ka jama. Hetkel mul väikese kuudi peale 25-ne pirn. Enam nõrgemat vist ei toodeta.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty26.10.12 5:21

15 on ka,väiksema klaasiga aga tavalise sokliga.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty26.10.12 5:24

kas 25-ne hõõglamp või milline? Säästukaid olen 8W kõige väiksemaid kohanud, need on = 40W hõõgprin ja 435 lm-i.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty26.10.12 9:55

e-poes on ka 5 W säästukaid.
Tagasi üles Go down
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty28.10.12 7:25

Meie suleliste talvekorter asub vanas vene-aegses laudas.oleme neile võrguga päris suure ala eraldanud ja ei ole neile lisa valgust andnud,seal on ju isegi suured aknad.Ja kui päikest on istuvad nad aknalaua laiendusel.hetkel asuvad sulelised suve korteris:hommikul väravad lahti ja lumest roogitud alale.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty28.10.12 17:21

fosse kirjutas:
8-18 on lühike jah, kui mune ka soovid. Ma soovitan pigem hommikul varem tuled sisse lülitada. 12-14h peaks see valguspäev pikk olema. Ja ei pea olema 1000 luxi, selline mõnus poolhämarus on paras. Muidu hakkavad selliseid lollusi, nagu üksteise nokkimine ja munade söömina ajaviiteks tegema. Et neile tegevust anda, puista näiteks kaera allapanusse.

Linnupidamistingimused on erinevad, sellest ka erimeelsused.
Kui on suur laut, linnud saavad vabalt liikuda, siis neil tegevust jätkub, üksteist nokkima ei hakka ja ruum võib valgem olla, aga õhtusel lisavalgustusel pole mõtet, kui kanad magavad.Pigem ikka hommikul, kui kukk laulma hakkab!
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty29.10.12 1:15

Päikest. Väike soovitus, aegrelee teeb elu lihtsamaks ja tagab partidele parema munemisaktiivsuse, inimfaktori "eksimus" kaob ära. Kanad nii ei "pipardagi".
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty29.10.12 2:53

Aga milline on siis parim aeg kanade-partide valguspäevaks?
Praegu sättisin ma taimeri hommikul 4 peale ja põleb kuni 9ni ning õhtul enam lisavalgust ei saa, st kui õues hakkab hämarduma, siis kobivad kanad sisse ja õrrele ning kusagi 17 paiku on rahu majas. Või peaks siiski ka õhtul mingi aeg lisavalgust andma?

Küsimus ka led-lampide kohta- kas lindudel on vahet soojal ja külmal valgusel?
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty29.10.12 6:01

Ma arvan,et nii on hea.Kui õhtut pikendada tehisvalgusega siis valguse
kustudes jäävad osad kanad õrre alla.Noored kanad on nagu lapsed ega
ise ei märka magama minna ikka peab ajama.Loodusliku valgusega
seda probleemi pole siis kobivad lihtsalt magama ja 12 tundi valget
aega on piisav.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty29.10.12 20:25

Päikest. Aasaga täitsa nõus, ehkki omal on aeg nihkes söötmise alguse pärast (kui talvel tuli põlema läheb, siis võiks söök kohe ees olla, aga öine söögi eesolek tähendab kohe hiire-roti majandust), meil on õhtune lisavalgustus tuli kustub 23 00, siis on kausid tühjad. Noori kanu ei ole veel teistega kokku lasknud ja praegu jamasid pole. Partidega on see jama, et nad on küll väga arukad ja tolerantsed, aga munemine sõltub "rutiinsest" elukorraldusest. Isegi söögi etteandja vahetamine lööb munemist sassi, sama on söötmisaegadega, ujuma laskmis aegadega jne.
Tagasi üles Go down
Nurmelt
Tibu



Female
Postituste arv : 15
Age : 69
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 31/03/2011

Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty02.11.12 17:39

Ma hoian valgust laudas murdjate pärast, aga tundub, et rotil või tõhul pole sellest valgusest küll mingit hirmu?
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kanala õhtune valgustus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanala õhtune valgustus   Kanala õhtune valgustus Empty

Tagasi üles Go down
 
Kanala õhtune valgustus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Valgustus kanadel.
» Talvine lauda valgustus

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: