KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kukk läheb kurjaks

Go down 
+10
Admin
Kiti
fosse
relkasar
musimummu
sannu
Kitsehiireke
malvekas
Kana-Kata
sakusirje
14 posters
AutorTeade
sakusirje

sakusirje


Female
Postituste arv : 11
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 18/07/2010

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty27.09.10 20:25

Meie armas Äntu kukk, kes on 2 kuud tagasi ostetud, on hakanud ründama.
Kas see nüüd tähendabki, et hakkab kurjaks minema?
Äkki muutub veel normaalseks?
Tagasi üles Go down
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty27.09.10 21:30

Sellest on siin ennegi juttu olnud,et sellisel puhul aitab enamasti ainult kirves.Aga kindlasti on erandeid-mõnele mõjub nähvakas peenikese vitsaga jne.Minul isiklikult on nad kõik supiks saanud,sest see tigeduse väljajuurimine on tulemust andnud ainult mõneks ajaks.Kahjuks.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty28.09.10 1:23

Minul ka käis Äntu kukk ähvardavalt kõrval ja keskmisele piiga,kui too väike oli, hüppas lausa selga.Ja tõesti aitas ainult kirves.
Tagasi üles Go down
Kitsehiireke
Noorlind
Kitsehiireke


Female
Postituste arv : 80
Age : 50
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/02/2010

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty28.09.10 4:55

Kahjuks jah pole muud, kui kirves. Olen aastaid ikka proovinud nende äntukatega, aga lõpuks ikka potti. Üks siin sai vitsa ka , aga ei läinud targemaks. Praegu ka üks üritab mulle säärde karata, kakleme vahel, aga kui nüüd ikka päris haiget teeb on õhtuks supi sees Razz
Tagasi üles Go down
sannu
Noorlind
sannu


Male
Postituste arv : 73
Age : 53
Asukoht : valgamaa
Registration date : 17/11/2009

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty28.09.10 6:44

Jah Twisted Evil Kahjuks aitab kirves.Proovisin kartsa-panekuga aga ei midagi,läks teistele lindudele vabanedes kallale ja peksis nii kaua kui maha jäi Suspect .Ei aita vits ega karts ennem ei rahune kui pea kaotab affraid


Viimati muutis seda sannu (29.09.10 6:27). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
musimummu
Noorlind
musimummu


Female
Postituste arv : 71
Age : 53
Asukoht : Järvamaa,Orgmetsa küla
Registration date : 15/06/2009

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty28.09.10 8:39

Mul endal pole sellist kurja kukke olnud,aga mu emal oli.Kord oli kukk jälle ema rünnanud,aga õnneks oli emal hark käis...ja nii see kukk korraliku matsu saigi.Igatahes olid kukel koivad taeva poole ja tõmblesid.Ema oli tormanud kirve järgi,et kui juba siis juba,aga selle ajaga oli kukk püsti saanud ja kadunud võitlusväljalt.Igatahes peale seda oli kukk taltsas ja ei rünnanud enam kedagi.Ma teen sellest järelduse,et kuked ja sikud on sama masti...näita kätte,kes on majas peremees ja asi korras Wink Ja kui see kah ei mõju,siis kirves ja pott.
Tagasi üles Go down
sakusirje

sakusirje


Female
Postituste arv : 11
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 18/07/2010

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty28.09.10 17:46

Aitäh vastuste ja arvamuste eest.
Nii ei tahaks teda potti panna, ta on tegelikult väga tubli kanakarjataja.
Aga kardan teda küll- käin aias veevoolik käes.
Äkki võtab aru pähe.
Tagasi üles Go down
relkasar
Noorlind
relkasar


Female
Postituste arv : 67
Age : 44
Asukoht : lääne-virumaa
Registration date : 20/04/2009

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty27.10.10 10:22

Tere,mul kaks äntuka kukke ja mõlemad kurjad...mina saan hakkama ,mulle niimoodi peale ei hüppa kui lastele või võõrastele ..aga jh potti lähevad vist mõlemad.Kusjuures mu naabril ka äntust toodud kukk tige ja mu sõbrannal sama lugu...ei tea kas see äntukatel geenides? Smile
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty27.10.10 19:00

Põhimõtteliselt on see kukkede geenides. Valvsust ei tohi kaotada kunagi ja paras malakas on soovitav alati käeulatuses hoida.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty27.10.10 19:42

Mulle ka just ükspäev helistas üks naisterahvas ja kurtis, et tema Äntust soetatud kukk on tige - äkki siis ikka on juba geenides, kui kõigil sama mure Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty28.10.10 3:44

Ega need kanadki väga sõbralikud pole,noortel pole viga aga kui olid aasta munenud kanad siis anti teisele nokaga kohe kui midagi ei meeldinud.Läbi inimese silma tundus et põhjuseta.
Kindlast järgige ka Pireti nõuandeid kuidas käituda tigedate kukkedega.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
sennaH
Muneja
sennaH


Male
Postituste arv : 198
Age : 42
Asukoht : Vaidasoo/Tallinn
Registration date : 28/10/2009

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty28.10.10 8:51

Eelmine aasta kippus meil ka üks suuremat kasvu kukk tigedaks minema ja hakkas ründama pea kõike mis liikus. Mul väike õde (karmi käega) saatis teda mitmeid kordi iga tigetsemise peale vee tünni suplema ja tänase päevani on see kukk taltsas Smile Teiste kaklusi käib ka mõnikord lõpetamas Very Happy
Tagasi üles Go down
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty28.10.10 10:05

Idea
See veevärk ju unustatud vana Smile . Tänud, et meelde tuletasid. cheers
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty31.10.10 7:34

Tegelikult ennetava tegevusena toimib ka see hästi, kui iga kord kanaaaias käies liiga lähedale sattunud kukele pudrukulbi vms. udjada. Haiget otseselt pole vaja teha, piisab, kui ta ei unusta hetkekski, et inimese ees on vaja aukartust tunda. Eriti kurjaks pidavat minema kuked, keda tibu ja noorlinnuna sületatud ja nännutatud on. Neile ei tule inimesekartus pähegi.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
koduperenaine
Tibu
koduperenaine


Female
Postituste arv : 29
Age : 46
Asukoht : ida-viru
Registration date : 03/04/2011

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty05.04.11 18:36

fosse kirjutas:
Tegelikult ennetava tegevusena toimib ka see hästi, kui iga kord kanaaaias käies liiga lähedale sattunud kukele pudrukulbi vms. udjada. Haiget otseselt pole vaja teha, piisab, kui ta ei unusta hetkekski, et inimese ees on vaja aukartust tunda. Eriti kurjaks pidavat minema kuked, keda tibu ja noorlinnuna sületatud ja nännutatud on. Neile ei tule inimesekartus pähegi.

Täiesti õige jutt. Täpselt sama kehtib ka sikkude ja jäärade kohta- kui ikka oled tallekest ninnu-nännutanud, siis arvesta, et hakkad peksa saama. Eks põhimõtteliselt vist käib see kõikide lindude-loomade kohta.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty05.04.11 22:24

Tere päikest. Kukk ongi tehtud karja kaitsma, kui tegija on, siis rapib kanakulli ka ära, koerad kassid peavadki peksa saama. Aeg-ajalt võta kinni, suru vastu maad ja pane peenike oks pea taha kaela peale, natuke aitab. Kui nännutama oled hakanud, siis tuleb edasi ninnu-nännutada, muidu solvub ja nõuab tähelepanu. Kui ründab, anna kerge kolakas, või võta kõripidi pihku rippuma, selle õpib kähku ära, et ei tasu jamada, hakatakse pooma. Isahanel kadus ka dominantsus ära ja tekkis "austus", aga kutsumise peale hiljem ligi ei tule keegi.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kukk läheb kurjaks Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kukk läheb kurjaks   Kukk läheb kurjaks Empty

Tagasi üles Go down
 
Kukk läheb kurjaks
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kukk kurjaks
» Kukekannused
» vana kukk
» Kukk+kana

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: