KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanamunad õhukese koorega :S

Go down 
+5
Merts
Kiti
malvekas
kross
Longbowgirl
9 posters
AutorTeade
Longbowgirl
Tibu
Longbowgirl


Female
Postituste arv : 27
Age : 45
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 22/04/2010

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty04.05.10 21:58

Mõistus ei hakka mitte peale, et milles asi.
Terve talv sain 4 kana pealt 1-2 muna päevas, süüa said teri, jahu, munakoori ja toidujäätmeid. 1 kanadest on algusest peale väga õhukese koorega (või lausa nahkkotis) mune munenud. Kevadel kui lumi hakkas taanduma ja päike sirama lasin kanad päevaks välja jalutama. Siiani ongi nad ilusti õues toimetada saanud. Kuu tagasi hakkas aga jama pihta, munade koored muutusid aina õhemaks ja praeguseks ei ole ma juba mitu nädalat mitte ühtegi muna saanud Sad sest need on pesas lödiks (söödud ei ole). Kanapoli olen ka nüüdseks juba 1,5 nädalat andnud, aga paranemise märke pole Sad
4 kana peale on ka 1 kukk.
Eile vaatasin, et see kana, kes on juba mitmed päevad teistest veidi eraldi hoidnud, notitas eile päris omaette aias (samas sööb, aga kõht on lahti).
Mida teha?
Uued kanad saabuvad pühapäeval ja kui see nüüd mingi haigus on, siis mitte ei tahaks Lumimarilt saadavaid iludusi nakatada Sad

Kadi
Tagasi üles Go down
http://www.viburada.ee
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Kui vanad   Kanamunad õhukese koorega :S Empty04.05.10 22:07

Kui vanad kanad?
Tagasi üles Go down
Longbowgirl
Tibu
Longbowgirl


Female
Postituste arv : 27
Age : 45
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 22/04/2010

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty04.05.10 22:09

eelmine suvi ostetud Linnu Talust aasta munenud kanad.
Tagasi üles Go down
http://www.viburada.ee
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty04.05.10 22:12

Minul 2 aastasel Äntukal ühel ka õhema koorega muna,samas teistel vanadel jälle korras ja noortel veel eriti kõva koor.
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: äkki   Kanamunad õhukese koorega :S Empty04.05.10 22:19

Äkki munajuhapõletik? A-ja D vitamiini puudus.
Tagasi üles Go down
Longbowgirl
Tibu
Longbowgirl


Female
Postituste arv : 27
Age : 45
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 22/04/2010

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty04.05.10 22:22

kanapolis on mõlemad ja mingitki muutust pole märgata Sad
Tagasi üles Go down
http://www.viburada.ee
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty04.05.10 23:12

No ma kohe ei saa ja pean jälle lubjakivi sõmerikku soovitama Very Happy
Igatahes minu omade munad said sellega küll korda.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Longbowgirl
Tibu
Longbowgirl


Female
Postituste arv : 27
Age : 45
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 22/04/2010

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty06.05.10 11:04

Sad notitaja kana "leidis" eile oma otsad. Positiivne ehk see, et kanapol hakkab mõjuma ja täna sain juba 2 muna, küll 1 muna oli otsast pehme, aga tervetena sain pesast kätte.
Tagasi üles Go down
http://www.viburada.ee
Longbowgirl
Tibu
Longbowgirl


Female
Postituste arv : 27
Age : 45
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 22/04/2010

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty08.05.10 9:46

Aitäh Kitile, kes mu laupäeva hommikul poodi lubas ja annan teada, kui munakoored nii tugevad on, et akutrelliga pean avama lol!
Tagasi üles Go down
http://www.viburada.ee
Merts
Noorlind
Merts


Female
Postituste arv : 50
Asukoht : Valgamaa
Registration date : 14/04/2012

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty30.05.12 20:27

Mul kahel kanal nahksed munad.Mida peaks manustama?Toiduks munakanade jõusööt,nisud,teod,kartul?
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty30.05.12 23:11

mina hakkasin kogenud kanakasvataja soovitusel kanade joogivette tavalist poest ostetud jodeeritud soola lisama(10l kohta supilusikas 1-2 korda ndls) ja see aitas juba nädala pärast.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty31.05.12 0:27

Aga lubjakivisõmerik?
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty31.05.12 1:49

Cessuke kirjutas:
mina hakkasin kogenud kanakasvataja soovitusel kanade joogivette tavalist poest ostetud jodeeritud soola lisama(10l kohta supilusikas 1-2 korda ndls) ja see aitas juba nädala pärast.

Sool see kindlasti polnud, mis need munakoored ära parandas. Pigem hakkas nende kolimisstress vast mööda saama. Joodi osa siin ei oska kommenteerida - tean vaid, et merevetikas sisaldab joodi ja seda siis soovitatakse kanadele enne haudemunade võtma hakkamist lisada.
Soola antakse kannibalismi ilmingute tekkel ja ka ainult seepärast, et nad rohkem jooksid ja poleks aega teineteist nokkida.
Munakoore tuevamaks tegemisel tuleks ikkagi kaltsiumit lisada! Seepärast ikka, kas lubjakivi sõmerik, teokarbid jne.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty31.05.12 3:34

Vahel ei aita ei sõmerik, ega muud vitamiinid, kui tegemist on põletikuga. Oma kogemused.
Tagasi üles Go down
Merts
Noorlind
Merts


Female
Postituste arv : 50
Asukoht : Valgamaa
Registration date : 14/04/2012

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty31.05.12 7:05

Proovin munakoori ja tigusid rohkem anda,ehk aitab.Kas põletiku puhul on ka mingit võimalust?
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty31.05.12 8:18

Mina olen taolised kanad kuni 10ks päevaks elatusmiinimumi peale pannud. Ehk siis annan süüa vaid viljajahu oder+nisu ja puhast vett. Sööginorm on 75g päevas, mitte rohkem. Munemine jääb kinni. Kui uuesti normaalsööki andma hakata ja munakoor taas normaalne on, siis oli asjast abi. Kui mitte, siis aitab Dr Kirves või Dr Nuga, kellel asi paremini töötab. Sedasi olen saanud 2 kana taas munele.
Tagasi üles Go down
Merts
Noorlind
Merts


Female
Postituste arv : 50
Asukoht : Valgamaa
Registration date : 14/04/2012

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty31.05.12 17:37

Aitäh vastajatele,proovime enne õpetatud asjad läbi ja kui muu ei aita,siis pöördume doktorite poole.
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty01.06.12 4:57

Ma ei tea jh, aga see kanakasvataja (tal 3000kana) siivitas justnimelt mitte tavalist soola vaid jodeeritud soola ja just selleks, et munakoored tugevamad oleks..aga ma vastu ei vaidle, kuna ise ei tea sest eriti palju..
Tagasi üles Go down
inxx
Tibu
inxx


Female
Postituste arv : 19
Age : 48
Asukoht : saaremaa
Registration date : 28/03/2011

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty01.06.12 20:37

mina ostsin ka see aasta ja eelmisel aastal linnu talust kanad.kõhud olid veidi lahti,aga see aasta pruunid kanad hakkasid muudkui surema.viisin kakaproovi vet laborisse,leiti parasiit eimeria(täpset kirjapilti ei tea)JA NII PALJU OLI SEDA ELUKAT ET KÜSITI KAS SU KANAD VEEL ELAVAD.Ravi on suht kallis ja munakeeluga.nii et mina enam ei osta kuskilt teise ringi kanu. Evil or Very Mad
Tagasi üles Go down
Merts
Noorlind
Merts


Female
Postituste arv : 50
Asukoht : Valgamaa
Registration date : 14/04/2012

Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty01.06.12 20:52

Minu kanad on ka Linnu talust toodud,aga neid õhukese koorega mune juhtub harva,mitte iga päev.Seega mulle tundub,et probleem on ühel või äärmisel juhul kahel kanal.Saan päevas 10kana kohta siiski 6-8 muna.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kanamunad õhukese koorega :S Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanamunad õhukese koorega :S   Kanamunad õhukese koorega :S Empty

Tagasi üles Go down
 
Kanamunad õhukese koorega :S
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Hane-ja kanamunad koos inkubaatoris
» O:kanamunad - KIIRE - vajan kanamunadega varustajat

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: