KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Millist tuhka?

Go down 
+5
malvekas
Siuts
Buntik
Kiti
vares
9 posters
AutorTeade
vares
Tibu
vares


Female
Postituste arv : 40
Age : 42
Asukoht : Oma talus Põlvamaal
Registration date : 07/05/2009

Millist tuhka? Empty
PostitaminePealkiri: Millist tuhka?   Millist tuhka? Empty03.01.10 8:25

Tekkis küsimus, millist tuhka võib kanadele suplemiseks panna? Olen siiani turbabriketi ja puusegust tuhka vältinud aga kuna sellest küttekoldest tuleb kõige rohkem tuhka, siis ei teagi, kas seda võib neile panna. Tuhka kulub omajagu, kuna kanad siblivad seda palju vannist välja.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Millist tuhka? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist tuhka?   Millist tuhka? Empty03.01.10 8:40

Tuhka kulub palju jah..... ja mina ka puudega küttes suudan seda ikka väga vähe neile toota. Tegelikut ei tohiks see turbabriketi tuhk ka midagi hullu teha, kuna pesevad kanad ju võimaluse korral ennast ka turbamulla hunnikus Smile Nn. pesemise põhimõte on ju igasugu satikate ära hoidmine ja nendele pidigi just see tuhatolm hävitav olema (siis nad ei saa enam hingata vms). Samas nokkimiseks peab olema seal ikka ka puusöe tükikesi.
Selle pika jutu kokkuvõtteks on minu arvamus, et võib ikka panna Laughing
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
vares
Tibu
vares


Female
Postituste arv : 40
Age : 42
Asukoht : Oma talus Põlvamaal
Registration date : 07/05/2009

Millist tuhka? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist tuhka?   Millist tuhka? Empty03.01.10 10:19

Olen kuulnud, et turbabriketi tuhka ei tohi aiamaale panna, samuti ei tohtivat läbi kuumenenud turvast allapanuks kasutada. Aga keegi ei oska seletada miks see nii on. Sellest oli tingitud ka see teema. Ei taha kanadele haiget teha, kui peaks olema nii, et turbabriketi tuhk ei sobi neile suplemiseks. See tuhk on eriti tolmav ka ja lõhnab teisiti kui puutuhk. Kasutan küll briketti koos puudega aga puutuha osakaal on väiksem.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Millist tuhka? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist tuhka?   Millist tuhka? Empty03.01.10 20:52

Minu abikaasa, kes lõpetas korstnapühkimise kursused, teab rääkida, et kui küttekoldes põletatakse lisaks veel muid jäätmeid (plastikkotid, karbid jne), siis kohe kindlasti ei kõlba see tuhk kanadele supluseks. Juba ühe plastikpakendi põletamine ahju all eritab terve hunniku toksilisi ühendeid, mis rikub terve tuhaportsu ning võib sulelistele kahjulikult mõjuda.
Minul sai ka liiv otsa ning kuni kolmapäevani peavad kanad leppima saepuruga.
Tagasi üles Go down
Siuts
Tibu
Siuts


Female
Postituste arv : 45
Age : 59
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 21/03/2009

Millist tuhka? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist tuhka?   Millist tuhka? Empty03.01.10 21:32

Ma ei tea tuha koha pealt,aga turvas iseenesest pidada liiga happeline olema. Samas olen lühiajaliselt kasutanud ja pole midagi juhtunud. Aga nad söövad seda sisse küll ja kasulik see vist küll pole. Aga põlemisel happesus muutub.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Millist tuhka? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist tuhka?   Millist tuhka? Empty03.01.10 23:33

Meie kütame ikka puudega ja täna viisin neile ämbritäie tuhka prooviks.Eks näis,kas hakkavad seal sees siblima.
Tagasi üles Go down
vares
Tibu
vares


Female
Postituste arv : 40
Age : 42
Asukoht : Oma talus Põlvamaal
Registration date : 07/05/2009

Millist tuhka? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist tuhka?   Millist tuhka? Empty03.01.10 23:41

Minul on allapanuks neile turvas ja nad suplevad ka selle sees. Lihtsalt tahaks neile ka tuhka pakkuda. Ka eelmine aasta sai turvast allapanuks kasutatud, ei täheldanud küll midagi halba juhtunud. Liiv on samuti ees, kuid ämbriga, seal nad supelda ei saa ja kui liiva vanni panin, siis nad ei olnud suplemisest seal eriti huvitatud. Selle unustasin päris ära, et plastik ohtlik on, nii langeb ühe küttekolde tuhk veel ära. Aitäh meeldetuletuse eest.
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Millist tuhka? Empty
PostitaminePealkiri: tuhk   Millist tuhka? Empty04.01.10 21:45

Pliidi ja ahju alla võib visata konte ka, kui koeri pole, need põlevad ilusti ära ja kana tahab seda.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Millist tuhka? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist tuhka?   Millist tuhka? Empty04.01.10 21:50

Buntik kirjutas:
Minu abikaasa, kes lõpetas korstnapühkimise kursused, teab rääkida, et kui küttekoldes põletatakse lisaks veel muid jäätmeid (plastikkotid, karbid jne), siis kohe kindlasti ei kõlba see tuhk kanadele supluseks. Juba ühe plastikpakendi põletamine ahju all eritab terve hunniku toksilisi ühendeid, mis rikub terve tuhaportsu ning võib sulelistele kahjulikult mõjuda.

Plastikpakendite kodus põletamine on kuritegu ja eelkõige iseenda vastu. See toksilisi ühendeid sisaldavad tuhaebemed langeb maha sinu enda aiamaale. Hiljem sööd sa vähki tekitavad ühendid koos marjade või köögiiljadega jälle sisse. NO ja küttekoldeid lõhub see muidugi ka, lisaks veel haiseb koledamal kombel.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

Millist tuhka? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist tuhka?   Millist tuhka? Empty04.01.10 22:42

Mina olen suplemismaterjalina kasutanud nii puutuhka kui briketi ja puu segutuhka,aegajalt suplevad nad allapanuna kasutatava turba sees ja seda juba aastaid.Siiani pole mingeid kõrvalnähte täheldanud Ja usun,et kana pole nii rumal lind,et turba või tuha sissesöömisega endale liiga teeks. Millist tuhka? Icon_smile Loomulikult ei ole tuhk plastikupõlemise jääkidega "rikastatud". Millist tuhka? Icon_evil
Tagasi üles Go down
vares
Tibu
vares


Female
Postituste arv : 40
Age : 42
Asukoht : Oma talus Põlvamaal
Registration date : 07/05/2009

Millist tuhka? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist tuhka?   Millist tuhka? Empty05.01.10 8:01

Oleme kasutanud plastiku ribasid tule alla tegemiseks aga leppisime kokku kodus, et jätame selle ära. Rääkisime sellest plastiku põletamisest ja abikaasa teadis rääkida, et nii mõnedki naabrid siin maal põletavad kõik plastpakendid kodus ära. Pürigvedu ei ole siin just kõige paremini korraldatud. Nii palju siis vabanduseks oma rumalusele.
Tagasi üles Go down
alliku




Male
Postituste arv : 11
Age : 45
Asukoht : Saue vald
Registration date : 19/07/2015

Millist tuhka? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist tuhka?   Millist tuhka? Empty11.08.15 16:59

Võtaks korra vana teema ülesse. Juhul kui kodus pole pliiti või ahju, kuskohast siis tuhka muretseda?
Ei tahaks eriti uskuda, et kõigil tuleb tuhk oma ahjust. Kas sellele on alternatiiv olemas?
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Millist tuhka? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Millist tuhka?   Millist tuhka? Empty

Tagasi üles Go down
 
Millist tuhka?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» millist osta.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: