KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Tibude allapanu

Go down 
4 posters
AutorTeade
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Tibude allapanu Empty
PostitaminePealkiri: Tibude allapanu   Tibude allapanu Empty03.01.10 8:15

Selline küsimus - kuna mul hetkel liiva pole, siis mis arvate sellest, et kasutada allapanuna lubjakivi sõmerikku? Nagunii peab enne süüa saamist ju tibudel pugu liiva söömisega tööle hakkama, aga sellel sõmerikul kah selline liiva suurune tera.
Kas muidugi sealt nüüd kaltsiumi üleküllust ei tule?
Tõenäoliselt lasen homme ehituspoest küll liiva tuua, aga selline mõte käis peast läbi.
Äkki keegi viitsib arvamust avaldada, nagunii aktiibvseid teemasid praegu vähe Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Tibude allapanu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibude allapanu   Tibude allapanu Empty03.01.10 9:08

Kui Sa homme nagunii liiva hangid, siis seni ma jätaksin need majapidamispaberi lehed või siis paneksin mõne vana froteerätiku. Esialgu nad meeletult ju ei pasanda. Kümmekond elasid mul vahetatava köögipaberi peal päris hulga aega. Kui nad ohtralt lubjakivi nokivad, siis see vast pole hea Sad
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Tibude allapanu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibude allapanu   Tibude allapanu Empty03.01.10 9:34

mmm... ma panin juba selle teise kasti koos lubjakiviga sooja, tibusid sisse vist enne hommikut ei pane, samas tuleb neid aina juurde (ise nägid, kui pisike kast neil praegu oli). Eks paistab, kui mu liiv kohe hommikul tuuakse, siis vahetan ära (aga osa jätan ikkagi sisse, kuna tegelikult ju kaltsiumi mõttes hea variant) Very Happy Ja pikku- punahelttale soovitus nagunii lubjakivi juurde anda. Samas, kui ei katseta, siis ei tea ka ju Very Happy Sada mõtet sekundis!
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Tibude allapanu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibude allapanu   Tibude allapanu Empty03.01.10 9:38

Mul on vist paar korda esimese öö olnud lihtsalt mitmekihilise köögipaberi peal ja pole neil häda midagi olnud. Ei usu, et see lubjakivisõmerik neile midagi paha teeks. Kõikides inglisekeelsetes raamatutes on värskelt koordunud tibudele antava mineraalse materjali kohta kasutatud sõna 'grit' mis tegelikult tähendabki peeneteralist kruusa, kivipuru - mitte liiva.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Tibude allapanu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibude allapanu   Tibude allapanu Empty08.10.15 8:24

Siin ka üks mõttevahetus sel teemal:

Mida tibudele allapanuks panna? Ühest kohast lugesin, et soovitati ajalehte, et siis nad ei söö seda endale sisse. Nüüd teisest kohast lugesin hoopis, et peaks panema liiva (kruusa laadset?), et ongi hea, kui nad selle abil oma pugu treenivad? Mis see siis parim variant oleks? Tibud on kolmapäevased haudejaama tibud ja elavad praegu toas kasti sees.

Ma just viisin nädalased tibud lauta. Sinna panin alla lubjakivi sõmerikku, kuna see oli vaja ära kasutada smile emoticon Muidu panen liiva. Nii vara viisingi lauta just seepärast, et tuppa liiva ei taha, muidu ei jõua seda tolmu ära korjata. Aga ajalehe peal olles tulid neil selle nädalaga varvaste otsa kakaklombid. Nüüd liiva (sõmeriku) sees peaksid nad neist lahti saama ja mul elamine ka tolmuvabam

No ja liivakausikesed olid neil ka ajalehel toas olles - just pugu jaoks. Pead ise endale mugavama lahenduse leidma.

Ajaleht on kindlasti viimane valik. Trükivärv on päris mürgine.

Aitäh, panin nüüd tibude liiva alla, hakkasid nokkima kohe.

Ja lisaks, pole tõsi, et nad ajalehte ei söö, võivad nahka panna küll.

Minu tibudel on saepuru või höövlilaast....aga elamisse tuleb ikka tolmu

Meie käest saab põhupelleteid www.lilliagro.ee

minul olid algul ,liival nädala ja nyyd saepuru , liiv kausiga ees
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Tibude allapanu Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibude allapanu   Tibude allapanu Empty

Tagasi üles Go down
 
Tibude allapanu
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Tibude toitmine
» Tibude kasvatamine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: