KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Vabalt või aedikus?

Go down 
+5
tayvo20
rumu
carmo
malvekas
karina
9 posters
AutorTeade
karina
Tibu
karina


Female
Postituste arv : 35
Age : 46
Asukoht : hiiumaa
Registration date : 27/07/2009

Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: Vabalt või aedikus?   Vabalt või aedikus? Empty23.08.09 22:32

Minu 3 muskust on seni ainult aedikus elanud. Nüüd on nad suured ja asjalikud, tahaks neile ka rohkem vabadust ja liikumist võimaldada. Ühel õhtul tegime proovi ja pakkusime võimalust aedikust välja tulla. Aga selgus, et tegemist on vääääga ettevaatlike tüüpidega, kes läksid aediku väravani, aga välja mitte. Paigutasime siis söögi-ja jooginõu välja, siis pika mmelitamise peale ja hiilimise-luuramise järel hakkasid paari meetri raadiuses nõudest ka ringi liikuma Very Happy Tagasi aedikusse sain nad kerge vaevaga.
Kas mõttekam oleks neid iga päev lihtsalt jalutama lasta mõneks ajaks või peetakse ka neid päris vabalt? Kuidas veega - kas selle hulka peaksin suurendama ka lindude kasvades? Pisidena nad ikka käisid vees solberdamas, nüüd ei paista vee vastu huvi olevat, kusjuures kõik küsivad mu käest, kas mul on partidele tiik rajatud
scratch
Küsimus ka lauda kohta. Plaan on eraldada lindudele laudas oma nurk. Teisteks laudaasukateks on lambad ja kitsed. Kui palju ruumi ma 3-le pardile peaksin jätma ja mida veel silmas pidama?
Tänud kõigile, kes algajat nõuga aitvad!
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabalt või aedikus?   Vabalt või aedikus? Empty23.08.09 23:32

Minul nad ka algul ei tahtnud aiast välja tulla,aga hiljem ootasid juba,et saaks jalutama.Vesi oli mul õue peal kausi sees,ja sügisel käisid poni koplis kraavis sulistamas ja kartulimaa peal olevas sopalombis.Trepi peal käisid ka mul istumas ja kõnnivad sulle järgi ,sest sina ju neile ema eest. Smile Sa pead ikka meil korra ära käima Very Happy
Tagasi üles Go down
carmo
Tibu
carmo


Male
Postituste arv : 39
Age : 37
Asukoht : Kuuda Räägu Sauga Pärnumaa
Registration date : 15/08/2009

Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabalt või aedikus?   Vabalt või aedikus? Empty23.08.09 23:57

No meil olid vabalt sest tiik õue peal ja nad ikka olid pool oma õues oleku aega tiigis sulistasid ja sõid mingeid veetaimi vms. Aga mingit hirmu aedikust välja tulemise koha pealt küll ei mäleta. Ja minema nad ka ei läinud, ma mõtlen uitama kuhugi, ses mõttes, et aeda meil ei ole, võiks neid vabalt õues pidada 24h. Ja laudas päris eraldatud nurka neil polnudki, sest ruumi oli meil palju ja leidsid ise oma koha. Khmm.. muidugi lauta ajamiseks läks alati 0,5 h vähemalt, sest eelistasid siiski õue jäämist. Very Happy Ja siis vahel magasid nad nt ilusti üksteise kaisus tiigi kaldal Smile Lahe oli vaadata hommiku poole ööd, sest kuigi õues pime sai neid nende erksa valge sulestiku tõttu hästi aknast jälgida. Aga kuna mingi osa ööst me ka ikkagi magame, lõppes see kõik sellega, et rebane viis nad endaga Sad Nii, et sellise ohuga tuleks ka arvestada kui lahtiselt pidada.
Tagasi üles Go down
rumu
Muneja
rumu


Male
Postituste arv : 107
Age : 34
Asukoht : Lõuna-Eesti
Registration date : 21/03/2008

Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabalt või aedikus?   Vabalt või aedikus? Empty24.08.09 0:18

Kui rebase ja muu röövlooma oht on olemas, siis tasuks neid välja ainult jalutama lasta või muidu pole ükspäev enam ühtki parti. Samas ega nad väga kaugele hulkuma ka ei lähe. Suur hein ja kulu võib ainult nendele ohtlik olla, seal rebasel hea passida ja kinni püüda, enda muskused pidevalt teojahil, kahjuks teab rebane seda väga hästi ja seepärast lasengi päevas korra tiigile ujuma ja jalutama ning õhtuks lähevad enamus lauta, kuid vahel peab ajama. Laudas pole põhimõtteliselt neile eraldi ruumi vaja kuna kitse, lamba alla jäämist ei tasuks karta. Kunagi oli meil ka kuus lehma laudas ja ühtegi parti ei sõtkutud ära. Söögi- ja jooginõu peaks loomadest aga veits kaugemal asuma. Talvel kipuvad ennast jooginõus pesema, seepärast soovitan väikest jooginõud ja ase peaks ka kuiv olema.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabalt või aedikus?   Vabalt või aedikus? Empty24.08.09 0:38

Minul ka pardid hulkuma ei läinud,kuigi oli aed ümber majapidamisel aga lambaaiast mahtusid läbi küll.Päris tänavale nad ei läinud vastupidiselt kanadele,keda pidin eraldi koju tagasi ajama.
Tagasi üles Go down
karina
Tibu
karina


Female
Postituste arv : 35
Age : 46
Asukoht : hiiumaa
Registration date : 27/07/2009

Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabalt või aedikus?   Vabalt või aedikus? Empty24.08.09 18:58

Malvekas - paistab, et pean teile tõesti ekskursioonile tulema!
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabalt või aedikus?   Vabalt või aedikus? Empty24.08.09 19:14

Tore,külalisi võtan alati vastu !Smile
Tagasi üles Go down
tayvo20
Muneja
tayvo20


Male
Postituste arv : 210
Age : 32
Asukoht : Kilingi-Nõmme
Registration date : 05/06/2009

Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabalt või aedikus?   Vabalt või aedikus? Empty24.08.09 20:18

mul käivad nad tiigijuurde mis on 5m kaugusel laudast ja nad ei lähe tiigi äärest ise kaugemale
Tagasi üles Go down
huviline
Tibu
huviline


Female
Postituste arv : 33
Age : 62
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 12/05/2009

Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabalt või aedikus?   Vabalt või aedikus? Empty24.08.09 20:24

Mul kodus maja külje all kohe jõgi. Praegu küll hanesid parte pole, küll aga mõtted juba käivad. Tore oleks siis ka ikkagi neid vahel vabalt ringi lasta käia, aga järsku ujuvad mööda jõge minema?
Tagasi üles Go down
http://lutsutalu.wix.com/ee
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabalt või aedikus?   Vabalt või aedikus? Empty25.08.09 4:15

huviline kirjutas:
Mul kodus maja külje all kohe jõgi. Praegu küll hanesid parte pole, küll aga mõtted juba käivad. Tore oleks siis ka ikkagi neid vahel vabalt ringi lasta käia, aga järsku ujuvad mööda jõge minema?
Selle kohta küsi tolpatalu Evelt ?
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabalt või aedikus?   Vabalt või aedikus? Empty25.08.09 7:48

Admin kirjutas:

Selle kohta küsi tolpatalu Evelt ?

Tema kaotas tõesti loodusele üsna hea hulga linnukesi Mad
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabalt või aedikus?   Vabalt või aedikus? Empty25.08.09 19:20

Mina see pärast eelmine sügis enam linde lahti ei lasknudki,kuna rebane viis ühe teisel pool aeda uitava kana päise päeva ajal minema.Pardid lasen sel aastal küll jalutama,kuna nemad eriti väljapoole aeda ei kipu.
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: samuti   Vabalt või aedikus? Empty25.08.09 20:37

Minul oleks vabalt liikumiseks-ujumiseks suur maa aga rebaste pärast aedikus. Crying or Very sad
Tagasi üles Go down
karina
Tibu
karina


Female
Postituste arv : 35
Age : 46
Asukoht : hiiumaa
Registration date : 27/07/2009

Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabalt või aedikus?   Vabalt või aedikus? Empty26.08.09 6:53

Aitäh kogemusi jagamast! Ise pelgan samuti röövloomi. Ilmselt jääb sel sügisel aedik+jalutamine.
Hakkasime lauda peale mõtlema ja mehel tuli idee, et panna partidele majake lauta, millesse saaks neile söögi-joogi panna lammaste ja kitsede eest varjule, aga muidu hoida lahtisena teiste loomade hulgas. Siis kunagi saaks ehk pesa ka sinna majakesse panna jne. Meil on nimelt väike laut ja loomad pole aedikutes, kitsel on oma lüpsinurk ainult. Kas tundub mõistlik?
Tagasi üles Go down
tayvo20
Muneja
tayvo20


Male
Postituste arv : 210
Age : 32
Asukoht : Kilingi-Nõmme
Registration date : 05/06/2009

Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabalt või aedikus?   Vabalt või aedikus? Empty26.08.09 7:14

no minu arust kull mul tuttaval on sarnane aga tal on lehmad aga nad on kinni seina lähedal
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Vabalt või aedikus? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Vabalt või aedikus?   Vabalt või aedikus? Empty

Tagasi üles Go down
 
Vabalt või aedikus?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Pardid-
Hüppa: